30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz Helmut  (Přečteno 23636 krát)

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Dotaz Helmut
« kdy: 25 Července 2016, 17:28:40 »

Ahoj,
i po celkem důkladném pročítání fóra mám přecejen dotaz k Helmutovi, konkrétně by mě zajímalo, zda je kromě doručovací adresy třeba uvádět také adresu trvalého bydliště Helmuta (předpokládám že vymyšlenou, někde daleko).
Taky bych se rád zeptal, jestli je lepší poslat Helmutovo přiznání rovnou i s plnou mocí (aby Helmuta nikdo neotravoval, nemá moc čas, je pořád na cestách), nebo lze i bez toho.
Díky za shovívavost a zodpovězení dotazů. Je možné že to tady na fóru už je, ale nepodařilo se mi to najít.  :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2016, 21:28:25 »

Já bych poslal úřadu jak doručovací, tak i trvalou adresu, přece jen, je na dlouhých cestách a u mě má doručovací adresu jen na dobu, kdy se řeší daný přestupek. Potom bych helmutovi promluvil do svědomí a přinutil ho poslat úřadu omluvný dopis s přiznáním v lámavé češtině, aby náhodou nenapadlo úřad překlopit nezákonně hned na SPRDEL.
IP zaznamenána

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2016, 22:02:35 »

Díky.  :)
Snad Helmut, holomek jeden, jentak nezmizí, aniž by zanechal jediný kontakt.  :D
« Poslední změna: 25 Července 2016, 22:04:20 od krozan »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2016, 22:51:04 »

Ahoj, i po celkem důkladném pročítání fóra mám přecejen dotaz k Helmutovi, konkrétně by mě zajímalo, zda je kromě doručovací adresy třeba uvádět také adresu trvalého bydliště Helmuta (předpokládám že vymyšlenou, někde daleko). ... Díky za shovívavost a zodpovězení dotazů. Je možné že to tady na fóru už je, ale nepodařilo se mi to najít.
Nejdřív tradiční povzdech - odpověď na překvapivě mnoho zdánlivě složitých otázek lze jednoznačně nalézt prostým pohledem do správního řádu. Když už někdo jde do konfrontace s úřadem, tak snad není zas takový problém si ten zákon aspoň někam po Hlavu VIII přečíst. Zde konkrétně § 37 odst. 2 - fyzická osoba pro svoji jednoznačnou identifikaci musí uvést jméno, datum narození a trvalý pobyt (což u Helmuta může být klidně v Helmutově). Adresa pro doručování (není-li shodná s adresou trvalého pobytu) je nepovinný údaj, to ale neznamená, že lze uvést jen adresu pro doručování a vynechat trvalý pobyt (u tuzemců, kteří jsou v CEO, úřad adresu použije jako rozlišovací znak v případě, že existuje více než jedna osoba daného jména a data narození v registru, obecně jako primární klíč lépe funguje kombinace jméno+trvalé bydliště než jméno+narození).

Taky bych se rád zeptal, jestli je lepší poslat Helmutovo přiznání rovnou i s plnou mocí (aby Helmuta nikdo neotravoval, nemá moc čas, je pořád na cestách), nebo lze i bez toho.
Pokud máte kontrolu nad Helmutovou schránkou, stačí převzít rozhodnou písemnost či zajistit podmínky pro doručení fikcí, zastupovat Helmuta není nutné. Je-li s doručováním nějaký problém nebo si již úřad stačil vyvinout anti-Helmut taktiku, tak je možné kontrovat zplnomocněním od Helmuta, ale spíše jako sekundární taktiku.
IP zaznamenána

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2016, 08:04:09 »

Krásně srozumitelné, díky.  :)
Akorát ta adresa trvalého pobytu - ta může být i neexistující? To by se asi úřadu nelíbilo, ne? Nebo v případě potřeby říct že mi tuto adresu Helmut udal s tím že to přece nemusím nijak ověřovat?  ???
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2016, 08:41:09 »

Z hlavy nevím, jak přesně to chodí, ale očekával bych, že pokud by Helmut měl v ČR trvalý pobyt, tak ho bude úřad schopný v nějakých registrech najít. Takže by nejspíš měl mít trvalé bydliště někde v Helmutově na existující adrese (úředník patrně zvládne tu adresu prohnat mapou). Zároveň by asi mělo jít o EU-občana nebo v případě non-EU o občana země, se kterou máme bezvízový styk a uznáváme řidičáky (bez dalšího, nebo alespoň v kombinaci s mezinárodním), aby se úřad nemohl točit na tom, že pokud Helmut neprochází registrem cizinecké policie, registrem řidičů atp., že by snad neexistoval.

Nicméně já tu helmutoidní strategii moc nepoužívám, a když už, tak spíš s reálnými Helmuty. Třeba to tedy doplní někdo, kdo má fiktivní Helmuty reálně odzkoušené.
« Poslední změna: 26 Července 2016, 08:44:30 od hh »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2016, 08:56:08 »

IP zaznamenána

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2016, 09:13:23 »

Nejlepší teda asi bude když bude Helmut trvale bydlet někde v EU, u nás asi ne (to by bylo příliš snadné dohledat).
Jméno vymýšlíte? Spíš by asi mělo být v dané zemi běžné, že?  :)
Za pomoc díky.  :)
« Poslední změna: 26 Července 2016, 09:16:35 od krozan »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 26 Července 2016, 23:28:43 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2016, 17:20:32 »

Nerozumím.  :o
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2016, 22:56:29 »

Helmut by měl mít trvalé bydliště mimo ČR, ale v EU. Uvěřitelné a v dané zemi velmi běžné jméno a příjmení + korespondenční adresu v ČR.
SO by měl poslat dopis na obě adresy a minimálně na jedné z nich si helmut vybere poštovní schránku a přizná se.

fu naráží na tohle: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3222.0 a tipl bych si že to nabízí jako variantu místním lidem kteří nechtějí moc číst, a místo toho si raději zaplatí.
IP zaznamenána

krozan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2016, 05:31:10 »

Už je mi to jasné, díky.  :)
Byl by docela pech nechtěně trefit jméno i adresu.  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2016, 09:41:23 »

Nejlepší by byl existující kontaktní Helmut.. nebo ještě lepší István.. a když mu úřad napíše tak požádá o vedení řízení ve svém jazyce.

Když bude z EU a jeho národnost tu je uznávaná menšina tak na to má nárok na náklady úřadu.. a úřad to asi vzdá protože i když by pokutu vybral tak ty překlady budou stát víc..
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #13 kdy: 27 Července 2016, 20:46:01 »

Byl by docela pech nechtěně trefit jméno i adresu.  ;D
Nj, stalo by se vám tohle: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3225.0
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Helmut
« Odpověď #14 kdy: 29 Července 2016, 01:35:34 »

Co když úřad pošle Helmutovi dopis stylem "nevhazovat do schránky, po uplynutí doby zaslat zpět odesílateli"? Počkat na fikci doručení a pak se Helmut přizná? Jen mi moc není jasné, jak pak dokázat, že Helmut skutečně dopis poslal pro případ, že by to úřad ztratil a následně jakýkoli dopis od Helmuta popřel.
IP zaznamenána