30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na hodinách  (Přečteno 11999 krát)

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování na hodinách
« kdy: 30 Září 2017, 02:15:09 »

Zdravim vas,
dostal jsem od mestapa pokutu za stani na hodinach, prestupek spachan ve 15.30, park listek zakoupen v 15.40. Blokovou pokutu jsem odmitnul zaplatit. Poradite prosim, jakym zpusobem mam pokracovat a zda-li je sance? Diky!
« Poslední změna: 06 Října 2017, 09:11:32 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2017, 02:23:41 »

Počkejte až (a zda vůbec) něco přijde doporučeně od úřadu a vyzvedněte to poslední den lhůty.

Zatím zkuste nastudovat jiné případy.

V tuto chvíli je příliš brzo vymýšlet taktiku, ale nabízí se zpochybnění času (poloopičákovi mohly jít špatně hodinky). Vy jste mohl zaparkovat a jít pro lístek a mezi tím začali vymýšlet přestupek. Například.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2017, 17:10:42 »

Dopis jsem jiz vyzvedl a bezi mi 8 denni lhuta na reakci. V podstate me obvinuji, ze jsem zaparkoval a az po obdrzeni pokuty jsem listek zakoupil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2017, 18:18:40 »

Nahrajte sem anonymizovaný dopis.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2017, 01:10:34 »

Díky, posílam naskenované lejstro - dřív jsem se k tomu nedostal :-(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2017, 01:26:17 »

Jakým způsobem přišel orgán na to, že jste řidičem? Jste se na fízlárně doznal? Pro příště: s fízlama se nebavíme.

Nějak soudruzi pozapomněli na materiální aspekt. Také by mne zajímalo, jakým způsobem fízl kontroloval parkovací automat.

Bylo by také dobré vědět, kde přesně to auto v Luhačovicích stálo.

Nyní můžete zaplatit požadovanou částku. A nebo, což považuji za lepší variantu, podat odpor (ideálně v poslední den lhůty). V případě prohry to bude o 1000 Kč dražší (správní poplatek), v případě výhry pochopitelně nic platit nebudete.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2017, 07:33:36 »

Při vší úctě, příště tam tu pětikačku raději vhoďte a když už se stane, rozhodně nechoďte se sám udávat !
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2017, 10:33:25 »

Zdravím,
nevěšte hlavu, určitě podejte poslední den lhůty odpor a co nejdříve zajistěte spis - záleží, co jste poloopicím na služebně řekl, co bude v úředním záznamu a co (pokud) jste podepsal, je dost možné, že by se dalo rozporovat i to, že jste byl řidič (samotná skutečnost, že jste přišel s lístkem na služebnu nic neznamená). Každopádně materiální znak přestupku neexistuje, na parkomatu mohly být například špatně nastavené hodiny, ...
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2017, 11:10:05 »

To jsou ale dobrý svině v Luhačovicích, 1500 Kč za parking bez lístku. To bych bojoval z principu. Škoda té akce na služebně, ale pokud jste neuvedl, že jste řídil, dalo by se argumentovat dobře předáním auta a lístku řidičem, který musel měnit drobné, tzn. mít ještě svědka atd.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2017, 12:28:14 »

Máte možnost se tam dostat a zajistit spis?
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2017, 17:41:27 »

Zdravím,
nevěšte hlavu, určitě podejte poslední den lhůty odpor a co nejdříve zajistěte spis - záleží, co jste poloopicím na služebně řekl, co bude v úředním záznamu a co (pokud) jste podepsal, je dost možné, že by se dalo rozporovat i to, že jste byl řidič (samotná skutečnost, že jste přišel s lístkem na služebnu nic neznamená). Každopádně materiální znak přestupku neexistuje, na parkomatu mohly být například špatně nastavené hodiny, ...

Diky, odpor podam. Nic jsem nepodepsal, ani jsem se s nimi prilis nevybavoval, bohuzel jsem spolehal na to, ze z listkem na sluzebne pochodim - parkrat mi to vyslo. Clovek nez vsechny zakazniky ve meste obeha, vezme to par minut.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #11 kdy: 04 Října 2017, 17:43:21 »

Máte možnost se tam dostat a zajistit spis?
Ano, kopii spisu zajistim a muzu nahrat.
IP zaznamenána

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #12 kdy: 04 Října 2017, 17:53:17 »

Jeste jsem si vsimnul, ze ve spisu je uvedeno (Pouceni, 4.strana), ze mohu podat odpor k MeU Otrokovice.
Zda se mi to jako preklep, protoze veskere dopravni veci resi MeU Luhacovice, tak jak je uvedeno v hlavicce spisu.
Muze to byt chyba, nebo se nejak menila pusobnost techto uradu a prestupek v Luhacovicich by projednaval urad
v jine obci? Viz obrazek:
https://imgur.com/a/f2tam
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #13 kdy: 04 Října 2017, 18:21:05 »

Městský úřad je místně příslušný přestupku a v průběhu řízení by se měnit neměl. Dokud se neprokáže opak, předpokládá se, že orgány veřejné moci postupují správně - podejte odpor k tomu úřadu, který je uvedený v poučení. Dá se tím získat poměrně dost času - je například možné, že pro původní správní orgán nabyde příkaz právní moci a dokud se nezačne pídit po penězích, máte klid. A pokud do roka nevydají opravený příkaz/ jiné rozhodnutí o vaší vině, tak nastane prekluze a mají smůlu.

Možná bych navrhoval přesun do neveřejné sekce, aby dotyčný nepřišel o tuto taktickou výhodu jenom tím, že si to tu úředník přečte..
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hodinách
« Odpověď #14 kdy: 04 Října 2017, 19:37:24 »

Vaše adresa:

Adresa správního orgánu:

Dobrý den,

podávám odpor proti příkazu ze dne 25.9 pod spisovou značkou "tolik a tolik" a číslo jednací "tolik a tolik"

S pozdravem papež Jan Pavel III  :D

Nic tam nevysvětlujte, nic neobhajujte, neboť tím dáváte jim munici kterou mohou použít proti Vám.
A více anonymizujte, Vaše datum narození a bydliště nikoho nemusí zajímat.
IP zaznamenána