30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?  (Přečteno 26876 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #15 kdy: 18 Října 2017, 07:22:48 »

Musíte ale hledat na rakouském googlu, tady u nás žádné relevantní informace nenajdete, protože každý platí.
Dejte si tu práci a hned uvidíte zajímavé výsledky.
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #16 kdy: 18 Října 2017, 11:37:53 »

No jo, německy neumím a translator už asi dobrý nebude na takové překlady
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #17 kdy: 18 Října 2017, 13:31:03 »

To máte pravdu, ale pořád se s translatorem dá porozumět textu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #18 kdy: 18 Října 2017, 14:51:54 »

...nějaké vymáhání pohledávek (dočetl jsem se že v určitém případě lze vymáhat pohledávky v rámci EU)

Vymáhat teoreticky lze, viz RÁMCOVÉ ROZHODNUTÍ RADY 2005/214/SVV. Na první pohled to sice vypadá děsivě, při podrobnějším zkoumání ale zjistíte, že splnění všech podmínek ze strany státu, který vydal nějaké rozhodnutí, a následná nutná součinnost našich orgánů poskytuje poměrně zásadní prostor pro to, aby se někde stala chyba či dokonce aby celý proces (např. s ohledem na notoricky známou míru aktivity MD ČR) zcela zadrhl na mrtvém bodě. Zda ignorace funguje, se ale nedozvíme, budeme-li všichni platit.

V současné době máme na firmě dva případy ze sladké Francie. Původně jsem jim chtěl napsat něco o jejich dluhu vůči naší republice spočívajícím v  porušení garanční smlouvy z r. 1925, ale nakonec jsem se - hlavně kvůli tomu, že obecně chybí zkušenosti - rozhodl pro ignoraci. Co je na francouzských odpustkových dopisech zajímavé:
1) Výše sankce v čase prudce roste. Za překročení rychlosti o 4 km/h v obci činí 90 EUR při zaplacení do 46 dnů, 135 EUR do 76 dnů a 375 EUR při nezaplacení do 76 dnů.
2) V záhlaví výzvy je uvedeno: "V případě, že pro vás z vaší pozice zákonného zástupce nebylo možné určit autora přestupku, budete osobně finančně odpovědný a budete mít povinnost zaplatit pokutu. Podle zákona je tato pokuta osobní, na vaše jméno, a tudíž nesmí být převzata žádnou jinou právnickou osobou, pro kterou jste zákonným zástupcem (každá taková platba pro vás může znamenat trestní stíhání)." Domnívám se, že toto je v rozporu nejen s elementární logikou, ale i s českým právem do té míry, že vymáhání dle shora citovaného rozhodnutí rady nebude možno aplikovat. Jen na okraj ke kontextu citované výhrůžky poznamenávám, že díky typické francouzské pečlivosti je adresátem osoba s křestním jménem "Zástupce" a příjmením "Zákonný", nikoli konkrétní osoba jednatele, a dopis dorazil obyčejnou poštou.
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #19 kdy: 18 Října 2017, 21:07:37 »

hm no obávám se, že pokud někdo rád jezdí do toho státu, jako třeba já do Rakouska i 5x - 6x v létě, tak je pro mě asi lepší zaplatit než čekat co bude za rok. Dost mě to štve, ale jelikož nevím, jak to může dopadnout, tak 70 eur mě dost zamrzí, ale pravda je, že jsem jel rychleji ( i když míra ohrožení bezpečnosti provozu byla v tom úseku naprosto nulová). Před 3 týdny jsem dostal pokutu od Passatu na dálnici D4 za 145km 1000 kč :) takže 70euro jde.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #20 kdy: 18 Října 2017, 21:13:01 »

Jojo, 70 Eur pro rakouského občana jsou drobné, pro Čecha větší peníze. Zrovna to co říkáte, by jste podle měl v rakouském řízení rozbil...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #21 kdy: 18 Října 2017, 21:13:20 »

To, že nebudete jako ovce, nese určitá rizika. 1000 Kč fízlům za 145 na dálnici bych jako výhru moc neviděl... Nechápu, čeho se bojíte.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #22 kdy: 18 Října 2017, 21:41:00 »

Pán se určitě bojí toho, že mu v Rakousku zabaví auto  :D

Mimochodem, koukal jste Marthass na bodové konto?
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #23 kdy: 18 Října 2017, 21:42:44 »

Ne, tisic kc za 145km vyhra neni, naopak, tím mě neskutečně naštvali. To je maximální hranice, týpek mi to pořádně osolil. Příště už bych šel asi radši do komise.

Bodové konto? Ne, proč?


Ale to Rakousko pořád nevím. Navíc mi už ani nepřišel ten typ dopisu, kde mám prásknout viníka. Prostě automaticky to je na mě. Jedině co tam je zvláštní, tak je poznámka, že pokud je řidič neznámy, tak mi sdělují jen informace že byl spáchán přestupek...a ať se starám..mazec

https://ibb.co/mOH3gR
https://ibb.co/fLFdFm




« Poslední změna: 18 Října 2017, 21:46:48 od marthass »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #24 kdy: 18 Října 2017, 21:53:06 »

Protože už tam máte tři kousky.

Ohledně Rakouska, čím víc se v ho*** matláš, tím víc smrdí.
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #25 kdy: 18 Října 2017, 22:27:59 »

jak tři kousky?


Každopádně to rakousko. Promlčení doba je 1 rok. Když tam pojedu na jaře, chytnou mě, stejně budu platit.Takže asi tady pomoc není.:(
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #26 kdy: 18 Října 2017, 22:31:16 »

Pardon, dva. Dva body, které už máte.

Nechápu, kde berete jistotu v tom, že má fízl u sebe databázi nezaplacenych odpustků ze stacionárních radarů.
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #27 kdy: 18 Října 2017, 22:43:10 »

A to ano, dva jsem dostal. Tenhle rok se mi to sešlo.

Jistotu o těch pokutách nemám. Ale nemám ani jistotu že tam tu databázi nemá. Do Rakouska jezdím hlavně na motorce, ale i někdy autem. Slovinsko, Dolomity v Itálii, rakouské alpy (možná za tu jejich buzeraci je vynechám), ale vždycky je to přes Rakousko. Zatím policajti ok, kolem Rakouska je hodně legend, o otevřených výfucích (místní maj někteří zcela nevyhovující výfuky), o doplňcích na moto atd. Zatím vždy v pohodě. Jenže pak občas policajti udělaj razii, co jsem viděl (několik motorek na plácku a už to tam procházeli) a do toho bych se dostat nechtěl.

No když nenajdu něco rozumného do pátku, tak to asi zacálnu s ostudou.
IP zaznamenána

marthass

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - promlčecí doba? Změna SPZ? Mrtvý řidič?
« Odpověď #28 kdy: 18 Října 2017, 22:45:29 »

Mimochodem na jednom foru jsem narazil na tento text. Někdy z dubna. Ale pánovi se nemohu dopsat, jak to dopadlo


Já mám zkušenost se dvěma obsílkami z Rakouska u klientů - jedna na 200,-- E, druhá bez pokuty - jeli opravdu rychle v tom druhém případě, to chtěli vědět jen řidiče. První přišla v NJ a ČJ, druhá v NJ a AJ. U obou požadovali komunikaci v NJ. U první jsem jim poslal vyjádření v ČJ (sami poslali dopis také v ČJ) a požádal jsem je o:
doložení certifikátu radaru, zaslání fotky řidiče (auto měli zrovna v tu dobu dva řidiči a přece jednomu z nich nezpůsobím stíhání - co když to zrovna nebyl), doložení způsobilosti obsluhy k měření, doložení tolerance měření - pokud je, doložení povětrnostních podmínek měření. Odpovědnost provozovatele jsem jim sice uznal, ale dožadoval jsem se prokázání přestupku, což jakýsi dopis s logem orlice není. Nemám je fakt rád.
U obsílky která nebyla v ČJ jsem jim jí poslal zpět že jí nerozumím se sdělením, že jestli něco chtějí ať to napíšou česky, ČJ je jedním z úředních jazyků unie a že doby kdy se tu proháněli skopčáci jsou pryč. Zatím klid, nicméně pochybuji, že je tento postup uspokojí... Vše na dodejky do zahraničí.
IP zaznamenána