30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost fízlů o pracovní hodnocení zaměstnance dle§8 odst.1 tr. řádu  (Přečteno 9450 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil

Dnes nám přišel do DS jakýsi blábol, že mám vypracovat jakýsi posudek na zaměstnance. Pod tím čtyřřádkovým blábolem byl podepsán fízl a fízlice. Oba se pyšnili bakalářským titulem, nicméně dokázali napáchat 3 hrubky, což mě velmi zlepšilo náladu a zvedlo sebevědomí. Odepsal jsem jim, že rád posudek vytvořím, ale ať si nejprve opraví hrubky.
    Teď ke kořenu. Vím čeho se zaměstnanec údajně dopustil, respektivě policajti si myslí, že se něčeho dopustil. Trochu jsem studoval §8 a moc se mi to nelíbí, ale zřejmě budu muset tu ptákovinu napsat. Samozřejmě bych je s radostí poslal do řiti. Takže mé hodnocení bude znít asi takto:

" Pan Nevinný je příkladný a obětavý pracovník. Loni byl vyhlášen jako druhý nejlepší pracovník  ve firmě. Nechci se vytahovat, ale já jsem byl první. Za jeho příkladné pracovní výsledky mu byla vyplacena finanční odměna, obdržel diplom a byla mu vyslovena ústní pochvala před nastartovaným dodávkovým vozem tovární značky Ford model Tranzit. Vedení  firmy se tak jednohlasně rozhodlo zejména proto, že mi bez keců uvaří kafe a o svačině přinese z krámu rohlík s vlášákem a pivo. Jeho docházka do práce je příkladná, neboť si je vědom, že jeho absence by měla katastrofální dopad na chod celé firmy a to především proto, že bych neměl kafe, rohlík ani vlašák a nebyl pod vlivem alkohoholu a to by se se mnou nedalo vydržet."

Poslat toto nebo se na ně vys.at?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Nazvali ten blábol jako Dožádání?

edit: Je ten požadavek vůbec srozumitelný?
« Poslední změna: 15 Září 2017, 18:46:42 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Neni rozdil nahodou v tom, ze jednou je dle  spr.r a zada SO https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p13-1
 a druhe chteji fizlove  OCTZ dle tr.z.?  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1961-141#p8

§ 8
(1) Státní orgány, právnické a fyzické osoby jsou povinny bez zbytečného odkladu, a nestanoví-li zvláštní předpis jinak, i bez úplaty vyhovovat dožádáním orgánů činných v trestním řízení při plnění jejich úkolů. Státní orgány jsou dále povinny neprodleně oznamovat státnímu zástupci nebo policejním orgánům skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.
« Poslední změna: 15 Září 2017, 19:59:27 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil







Píšou Žádost o pracovní  hodnocení ve smyslu ustanovení 8 o odst.1 tr. řádu. Chybí jakekoliv poučení.








IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Stačí mít nehodu se zraněním.

Varianta je nechat to schválně vypracovat a podepsat tím pracovníkem. Ať tam třeba napíše, že na to, jak je placen, tak maká jako šroub.
http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1247102
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

"Pan obžalovaný, narozdíl od Vás, svědomitě pracuje."
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Pokud reálně hrozí, že dotyčného skutečně shledají vinným z toho, kvůli čemu jej prověřují, a chcete-li mu drobně pomoci, tak nějaký krátký pozitivní blábol napište tak, aby tam nebyly žádné prokazatelné nepravdy a aby z toho nebylo každému jasné, že si z PČR děláte dobrý den.

Ignorovat to nelze (jen za cenu pořádkové pokuty). Když jim napíšete něco v naznačeném stylu, tak se to zkrátka zahodí, kdežto realistické pozitivní hodnocení (o tom, jak XY řádně pracuje a pro firmu je důležitý) může třeba lehce pomoci v rozhodování o výši a druhu trestu. Jestli je předem jasné, že celé stíhání (či jen prověřování) nikam nepovede, můžete si klidně na účet PČR zažertovat.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil

Ok, je to celkově lapálie a budou mít celkem problém mu něco prokázat. Asi napíšu suše, že maká jako šroub a nemá absence. Líž mi prdel dobrou noc. Ale, rád bych dal nějak těm dvěma pablbům najevevo, co si o nich myslím. Jenže já mám tendenci to hnát do extrému.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Ok, je to celkově lapálie a budou mít celkem problém mu něco prokázat. Asi napíšu suše, že maká jako šroub a nemá absence. Líž mi prdel dobrou noc. Ale, rád bych dal nějak těm dvěma pablbům najevevo, co si o nich myslím. Jenže já mám tendenci to hnát do extrému.
Možná někoho požádat ať to napíše?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil

Ono je to trochu komplikovanější, ten člověk už u nás oficiálně nepracuje, neboť se proti němu spikly bílé pláště a vlastně ho připravily o chléb ve zdejší. Správní orgán vydal rozhodnutí a ten člověk vlastně do poslední chvíle při své jednoduchosti nechápal, co se stalo. Na aktivní protiútok už bylo pozdě. Mimo jiné na něho asi budou chtít uplést mařenu. Mohl mě dostat klidně do maléru, obvykle řidiče nekontroluji, jestli ještě má či nemá řidičák. Ten člověk nic jiného pořádně neumí, je v situaci, kdy mu sociálka přiznala tu nenižší invaliditu, pracák mu nabízel rekvalifikace, ale v podstatě je nerekvalifikovatelný, takže vláčíme jako kouli u nohy a vymýšlíme zbytečnou práci, protože máme nějaké sociální cítění a finančně ho vlastně dotujeme. Věříme, že při příští kontrole bílé pláště změní své rozhodnutí. 
  Samozřejmě posudek, dokážu napsat, aby bylo vše ok, když to někomu prospěje. Jen se mi ekluje ohnout hřbet před fízlama.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil

odst. 1 § 8 tr. ř.: „(1) Státní orgány, právnické a fyzické osoby jsou povinny bez zbytečného odkladu, a nestanoví-li zvláštní předpis jinak, i bez úplaty vyhovovat dožádáním orgánů činných v trestním řízení při plnění jejich úkolů. Státní orgány jsou dále povinny neprodleně oznamovat státnímu zástupci nebo policejním orgánům skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.“

No nevím, ale asi bych já osobně odpověděl stylem „Pleju len. Až vypleju a uzraje, budem trhat. Až vytrháme, budem drhnout semeno a pak len močit. Po vymočení prostírat a v peci sušit. Nu, a po vysušení budem třít a po vytření vochlovat.  Tak; nu, a po vochlování budem nadívat na kužele a příst. Až napředem pěkných tenkých přadýnek, budem soukat. Až nasoukáme, budem tkát pěkné tenké plátno…“

Zkuste to dožádání anonymizovat a hodit ho sem. Já si myslím, že společně nějaké dílo vyplodíme…
IP zaznamenána