30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nerespektování značení - odmítnutí vystavit potvrzení o provedeném úkonu  (Přečteno 10945 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

To, že se jedná o něco jiného je dost nepravděpodobné, ale samozřejmě možné.
Rád bych to udržel v tom plánu A, tedy shodit to na tom doručování. Lze počítat s tím, že pokud mi bude nadále doručováno do schránky " fikcí ", já to osobně nepřevezmu, bude vzhledem k existenci DS takové doručování neplatné?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

To, že se jedná o něco jiného je dost nepravděpodobné, ale samozřejmě možné.
Rád bych to udržel v tom plánu A, tedy shodit to na tom doručování. Lze počítat s tím, že pokud mi bude nadále doručováno do schránky " fikcí ", já to osobně nepřevezmu, bude vzhledem k existenci DS takové doručování neplatné?

Pokud ho nepřevezmete (nesmíte aktivně odmítnout převzít od pošťačky), tak nelze použít fikci. Samozřejmě nesmíte nikdy doznat, že jste ho dostal.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Děkuji. Pokud by to klaplo ve ší spokojenosti, tak bych to mohl ještě ve finále okořenit nějakou pěknou stížností na nesprávný úřední postup. Ať mají holky na úřadě trošku vzrůšo.

Ještě jeden dotaz. Platí ta roční lhůta pro zahájení řízení? Už je to cca 9 měsíců, tak by to mělo jít v pohodě dohrát.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

přesně tak. Takže nedráždit, zachovat radiový klid.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Tak tu máme pokračování. Ve schránce dopis fikcí.
Už 2 hodiny na tohledím s otevřenou hubou a nedaří se mi ji zavřít. Nechápu, jak je něco takového v právním státě možné.
Po zastavení policií, jak už jsem psal výše, 8 měsíců se nic nedělo a teď...PŘÍKAZ!  :o
"František Vomáčka se uznává VINNÝM ze spáchání přestupku. Jmenovaný porušil obecně závazný předpis, čímž naplnil skutkovou podstatu přstupku. Přestupek byl spáchán z nedbalosti."
To si snad dělají kozy, ne?
" ...po zhodnocení dostupných materiálů, kterými jsou oznámení o přestupku a výpis z Evidenční karty řidiče, dospěl správní orgán k závěru, že Farntišek Vomáčka nerespektoval...."
"...Jmenovaný tedy porušením citovaného zákona o sil.prov. naplnil skutkovou podstatu přestupku..."
"Uloženou pokutu považuje správní orgán za odůvodněnou, přiměřenou a v plné míře respektující zákon o odpovědnosti za přestupky "
" ... Jelikož správní orgán považuje výše uvedená skutková zjištění za dostatečná a protiprávní jednání řidiče za nepochybně prokázané, na základě shora uvedených důkazních materiálů, považuje vydání tohoto příkazu za odůvodněné. "  - ČÍM KURVA ODÚVODNĚNÉ?????
" Po zvážení všech relevantních skutečností, shrnutí dílčích závěrů a zhodnocení celé věci bylo rozhodnuto tak, jak je uvedeno ve výrokové části tohoto příkazu."

Já jsem byl asi poslední roky v komatu, nebo jsem na jiné planetě! Oni mají jen zápis o přestupku, navíc nepodepsaný a považují dokazovaní za jasné a odůvodněné?

Opravte mně, jestli se pletu, ale nemají povinnost zajistit důkazy, zhodnotit je, zabývat se materiálním zakem " přestupku " atd?

Je možné, že mi nemusí ani dát vědět o zahájení řízení a hned pošlou příkaz? CO nějaké podání vysvětlení atd?
Pletu se?
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Já jsem z toho tak vykolejený, že mám sto chutí se vysrat na prekluzi a podat odpor a pak jim to omlátit o hlavu.
Prosím tedy o radu ty s chladnou hlavou.
1) jak jsem již psal, doručují do schránky, místo do datovky. Za 3 měsíce to bude rok od zjištění přestupku orgánem. Nechat to být s tím, že příkaz bude " pravomocný ", tím pádem už se tím nebudou dál zabývat a za 3 měsíce tam jít s tím, že řízení nezačali do 1 roku a ať mi políbí prdel?

2) podat odpor, tím ale přiznat, že bylo doručeno a pak pokračovat v řízení a poněvadž mají akorát to oznámení a víc nic, tak další rozhodnutí musí tím pádem být nutně úplně stejné a pak jim to vysvětlit v odvolání? - víc práce a výsledek není tak úplně jistý.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Počkejte do zítra, resp. do doby, kdy vychladnete zcela, ne pouze částečně, a pak v klidu najeďte na scénář 1).

;)
« Poslední změna: 05 Června 2018, 21:00:51 od hh »
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Super. Díky. já si to myslel :)
Pak jim tam hned šoupnu stížnost na nesprávný úřední postup a případně i stížnost, že nezahájili řízení do 60 dnů. Nedělám si iluze, ale proč je nenasrat, že ano? :)

Myslíte, že je čas na stížnost na nezákonné jednání policisty při té kontrole, když mi odmítl vydat potvrzení dle 109, s tím, že je to sice 8 měsíců, ale nějak se mi to rozleželo v hlavě a morálně dál nemůžu snášet vědomí o porušení zákona policistou? Ať z toho taky něco má... :)
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Rozumím. to mě nenapadlo.
Jednání policisty mám natočeno. Myslíte, že do té stížnosti to mám uvést, nebo si to ještě schovat a pokud mi na stížnost odpoví, že policista popírá, že by se tohoto jednání dopustil, tak to teprve vytáhnout a usvědčit ho ještě ze lži? Byl by to double strike, ne? :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Rozumím. to mě nenapadlo.
Jednání policisty mám natočeno. Myslíte, že do té stížnosti to mám uvést, nebo si to ještě schovat a pokud mi na stížnost odpoví, že policista popírá, že by se tohoto jednání dopustil, tak to teprve vytáhnout a usvědčit ho ještě ze lži? Byl by to double strike, ne? :)
Ta stížnost mě docela zajímá jak proběhne. Nevím jak vypadá záznam, není možné z toho vyvodit stížnost nedůvodnou např. argumentací vyvrácení "potvrzení vám nedám", kdy fízl bude tvrdit, že po rozloučení (a konci záznamu) Vám ještě zaklepala na okénko jeho kolegyně s vytisknutým potvrzením a vy ste odjel? Tedy že potvrzení proběhlo až mimo záznam a on ho opravdu nedal, ale dala ho kolegyně (která to dosvědčí)? Klidně hoďte záznam do SZ. Jinak usvědčení ze lži není strike, oni v tom módu polopravd pracují.
« Poslední změna: 06 Června 2018, 02:00:25 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Situace proběhla takto:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5171.msg56737#msg56737
Po žádosti a citování 109 fízl zdrhnul do auta a ujel. Taže tady je to jasný :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Ciste pro uplnost: forma DS je shodna s formou vlastnictvi auta? Tedy napriklad fyzicka nepodnikajici osoba jak v pripade DS tak v pripade vlastnika auta?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Byl zastaven a ztotožněn - tedy předpokládám, že se bavíme o DS FO, kterou podezřelý má.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

vvvvvv>pravda, nepremyslim.
IP zaznamenána