30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nerespektování značení - odmítnutí vystavit potvrzení o provedeném úkonu  (Přečteno 10948 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Ahoj.
Mám tu jednu čerstvou záležitost a je v ní víc bodů, ve kterých potřebuji trochu nasměrovat.
Křižovatka v centru města, dejme tomu ve tvaru X . Za normálních okolností se projíždí ze všech stran na všechny strany standardně. Nyní u jednoho ramene přenosná značka přikázaný směr jízdy doprava. Sobota večer. Minimální provoz. Projel jsem " údajně " rovně. Po 100 metrech diskotéka.
Ty kurvy tam normálně mají na boku stanoviště a tam teď číhají a čekají, kdo se chytne.
Zastavil jsem na nejbližším parkovišti. V autě se mnou otec a přítelkyně. Nastoupil na mně jeden starší harcovník a jedno mladé ucho.
Předložte doklady, předložil jsem ŘP, techničák a pojistku. " ještě občanku! " Opáčil jsem, že to snad nemusím. Ok. V pohodě. Podotýkám, že téměř celou kontrolu se chovali relativně korektně. Bude to za 500. Řekl jsem, že to dáme do správního. Ok.
Pak jsme cca 15 minut čekali, než to sepíše. A pak přišla pro mně první novinka. Vylezl z auta a šel si prolustrovat mé dva spolujezdce s tím, že je bere jako svědky. Poučil je o možnosti nevypovídat. Zdá se mi to, nebo se cítili slabí v kramflecích a zajišťovali si svědky, kdybych náhodou ve správním přestupek popíral? Můj pohled mu hned sdělil, že s případnými jejich výpověďmi to bude asi těžší, což nějak tiše pochopil.
Sepsal záznam, já odmítl podepsat, proškrtl jsem připomínky i podpisové pole. Chtěl jsem si záznam vyfotit, ale odmítli s tím, že si pro něj můžu dojít na služebnu.
A pak nastal zlatý hřeb. Požádal jsem o potvrzení o provedeném úkonu. Odmítli, že nic mi takového nedají. Když jsem na tom trval, tak pry zase, že nic takového nemusí. Když jsem jim citoval zákon o policii, napřed argumentovali, že jsem podezřelý z přestupku atd a pak NORMÁLNĚ ZDRHLI do auta. šel jsem za nimi a stále trval na potvrzení. Pak najednou prý, že nemá počítač, tak jsem chtěl, ať mi to napíše na papír. Stále jsem opakoval, z jakého důvodu mi ho nevystaví a oni zavřeli dveře, normálně fofrem vycouvali a ujeli! :)
Celou záležitost jsem si nahrával na telefon, což oni viděli. Pro případné zájemce mám tento úsměvný videozáznam k dispozici. Nejlepší je pasáž, kdy za nimi utíkám a volám jim do okýnka " z jakého důvodu, z jakého důvodu! " :) :) :)
Nicméně, proč to píšu:
1) na čem postavit obhajobu u správního orgánu, když mě po údajném přestupku ztotožnili? Pouze na tvrzení proti tvrzení, že jsem jel úplně jinudy? To je asi dost na vodě.
2) může mi policista odmítnout pořídit foto záznamu o přestupku na místě? Co když než si pro něj dojdu na služebnu v něm provede změny? ( Vím, že je to jen canc, ale z principu.
3) Nemají vlastně nic, jen nepodepsaný papír a já mám navíc v ruce důkaz o jejich nerespektování zákona. Je nějaká šance, že se na to vyserou a hodí to do koše, než by šli do konfrontace s očividně nespolupracující ovcí?
4) Pokud od nikoho nic nepřijde, jsem samozřejmě rozhodnut to dál neřešit případnou stížností, ale kdyby na to přišlo, komu stížnost směřovat?
jejich nadřízenému, nebo třeba rovnou na GIBS? Ne, že bych věřil, že policajta někdo potrestá, ale když už, tak aby měl co největší oplétačky.
Ale jak říkám. Pokud to hodí do koše, tak na to zapomenu. To je myslím fér. :)
Největší sranda je, že kdyby mi normálně řekl "jistě" a na papír mi načmáral 3 větami potvrzení, tak by byl na koni a já bych měl mnohem kratší provaz. To je prostě důkaz, když ne arogance, tak aspoň " mozkového myšlení ".


IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Tady to je klasické dilema co bude dřív jestli slepice nebo vejce.
Pokud na vopice podáte ihned stížnost že nevystavili potvrzení o provedeném úkonu (dřív než Vám od nich něco přijde) a tím je postavíte do role trochu závislých svědků, pravděpodobně to řešit začnou, ale pokud s tím budete čekat až jestli něco přijde, tak pozdější stížnost bude bezpochyby považovaná za účelovou z vaší strany a jako svědky je příliš neznevěrohodníte.

Já bych asi počkal jestli to nekopnou pod stůl.
 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

pozdější stížnost bude bezpochyby považovaná za účelovou z vaší strany a jako svědky je příliš neznevěrohodníte.

Možná by šlo zahrát neznalého občana a až později zjistit že můžete podat stížnost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Čím víc o tom přemýšlím, tak bych počkal. Protože jestli mají ten průjezd natočenej na kameře, nepomůže Vám žádná ani včas podaná stížnost a jestli ne, tak je podle toho jak se chovali velká šance, že to hoděj za hlavu.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

No právě. Mají oni nějakou lhůtu do které musí evidované "přestupky" postoupit správnímu orgánu? Nebo to můžou mít třeba měsíc v šuplíku a pak teprve případně uvolnit? Matně si vybavuju nějakou lhůtu 3 dny, nebo tak něco....Nebo se možná pletu a žiju v minulosti. Říkám si právě, že jestli tam lhůta je, tak bude nucený to postoupit, protože nemůže čekat, jestli přijde stížnost. A pak už by měl zase problém, že to zadržoval... :(

To s tou účelovostí, na to jsem taky myslel. Asi bych to udělal tak, že počkám a když bude ve schránce papír, že je něco na poště z MÚ Prdelákov, tak stížnost pošlu. Dokud jsem dopis nepřevzal, nemůže nikdo tvrdit, že jednám účelově, ne? Vždyť ani nevím ,co na té poště vlastně je...

A jak je to s tím foto zápisu o přestupku?

Díky.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Čím víc o tom přemýšlím, tak bych počkal. Protože jestli mají ten průjezd natočenej na kameře, nepomůže Vám žádná ani včas podaná stížnost a jestli ne, tak je podle toho jak se chovali velká šance, že to hoděj za hlavu.

No, myslím, že nic nemají, protože jak tam pak atmosféra houstla, tak by to určitě vytáhli a asi by ani nelustrovali " svědky ". Spíš mi to připadalo, že vaří z hovna a najednou byli zaskočeni, že jim do toho hážu vidle. Že moc dobře ví, že je to jen tvrzení proti tvrzení. Ale jistý si samozřejmě nejsem.
Ještě mě napadlo, že si můžou zkusit vyptat u měšťáků záznam z městské kamery. Byl jsem se tam dnes podívat a nikde na křižovatce, ani na domech kolem jsem kameru neviděl, a to na ně mám celkem čuch. Zase ale vzhledem k prošpikovanosti našeho města, bych tam určitě kameru čekal. Možná by stálo za to podat žádost o informaci na městskou policii o umístění kamer. Ať aspoň vím, s čím na mě můžou vyrukovat. To by ovšem zásadně měnilo situaci :(
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil

Kamery v autě - jestli je vůbec mají, tak je snad nikdy nemají zapnuté. Nepamatuji si, že by je používali u kontrol, maximálně si je zapnou na nějakou honičku ať to pak můžou ukázat v televizi

Kamery MP - taky bych se nestresoval, kvůli bagatelnímu přestupku nebudou dělat administrativu s vyžádáním a dohledáním záznamu, ve frontě čeká x dalších oveček které rády zaplatí
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Jak jsem psal. Kdyby to měli natočené, tak by to vzhledem k mému odporu určitě sdělili. Bylo jasně vidět, že mají hovno. Tak policie si záznam z měšťácké kamery nevyžádá, spíš mám na mysli, pokud se to dostane na město, tak tam asi nebudou váhat. Jsou přece jen provozovatelem, takže přístup budou mít jednodušší. Potažmo pokud budu tvrdit, že jsem zákaz neporušil a tudy nejel, tak si myslím, že s radostí případný záznam úředníci vyžádají a použijí. Bude to pro ně nejjednodušší a samozřejmě největší protiargument. To je asi jediný slabý bod. Mám tedy znovu dotaz. Případnou stížnost ohledně toho potvrzení adresovat komu? Kam až to nejvýš můžu hnát? :)
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

K tomu dotazu, kolik na to mají času, tak musi do 30ti dnů oznámit přestup správnímu orgánu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Stížnost na policisty se posílá na KŘ PČR.

Zmiňoval jste přenosnou značku. Fotka té značky by nebyla? 
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Nebyla. Protože co jsem zjistil, tak ji tam dali v pátek večer, v sobotu večer se mi stala ta lapálie :) a v pondělí ráno už tam nebyla.  Nechtějte po mně logiku :) Vedlejší souběžná ulice se opravovala, proto ji tam asi dali, ale přes víkend žádné práce neprobíhaly, takže ji tam dali na 2 dny jen tak. V pondělí ráno souběžnou ulici otevřeli, protože opravy byly hotové. Což vlastně byly už v pátek. Ale holt 2 na dva dny tam dali značku.
S tou stížností...Má cenu to třeba poslat na GIBS? Už je to 14 dní a nic. Samozřejmě si nedělám plané iluze, ale  u nás funguje úřad celkem aktivně, takže, pokud to tam poslali, tak už by asi něco přišlo.
Mně fascinuje ta arogance. Ta sebejistota. Kdyby ten kokot řekl "ano", sedl do auta a rukou mi pár větama načmáral "potvrzení", tak jsem tahal za miniaturní konec provazu. Ale jemu stálo za to říct" já vám nic nedám" i když viděl, že ho natáčím. tak mi řekněte, jestli mám kurva mít morální výčitky, že jsem to něřešil chlapsky zaplacením na místě. :) :) :)
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 06 Září 2017, 00:47:29 od darknessinside »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Na GIBS určitě ne. Jednání policisty sice nejspíš bylo neprofesionální, pravděpodobně vykazovalo znaky porušení zákona, ale v žádném případě se nejednalo trestný čin (a GIBS vyšetřuje pouze trestné činy policistů). GIBS Vám pouze napíše, ať se obrátíte se stížností na příslušné KŘ PČR.

Co se týče přechodného dopravního značení, nikdy neházejte flintu do žita. Těch chyb, které mohou policisté i úřad nadělat, je nespočet. Určitě toho bude na fóru dost, za mne dva ukázkové případy:

Vizovice: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2306.0
D1: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2406.0
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil

Tak tu mám nový vývoj události a potřeboval bych prokonzultovat postup.
Až do teď se nic nedělo a předpokládal jsem tedy, že se na to fízl vysral a hodil do koše. Dnes ve schránce papír, že mám na poště dopis, vedle toho poučení atd. Odesílatel MěÚ Prdelákov, Odbor dopravy. Značka cosi/2017/cosi. Vzhledem k tomu, že si nejsem vědom žádných excesů v poslední době, a je tam loňský rok tak to musí být ono. Takže fízl akceptoval challenge a posunul to na úřad.
Jako malou výhodu beru to, že mám už cca půl roku datovou schránku a tedy doručení dopisu do poštovní schránky bude asi celkem error :)
Takže...
Co mám já: datovou schránku, kterou úřad ignoruje a doručuje mi dopis, videozáznam policisty z konce kontroly, kdy mi odmítá vystavit potvrzení, i po citaci 109 , dva svědky v autě, kteří byli sice ztotožněni, ale už tehdy uvedli, že " přestupek " neviděli, neboť spali a potvrdí mi to opět.

Co mají oni: Dva policisty, kteří mě zastavili za domnělý přestupek nerespektování dopravního značení ( přik. směr jízdy ), záznam o přestupku, který jsem proškrtl a nepodepsal, dle všeho absenci jakéhokoliv záznamu či důkazu o spáchání domnělého přestupku.

Postup který hodlám použít: Dopis ve schránce ignorovat a dříve, než mi ho tam po 10 dnech vhodí, poslat stížnost na policistu jeho nadřízenému ( to by němělo být považováno za účelovku ).
Ignorovat dále další případné dopisy, rozhodnutí atd doručené do poštovní chránky. Až uplyne rok od spáchání/zjištění přestupku úřadem, zajít se zeptat na úřad, jestli mi něco nechtějí, překvapeně zjistit, že chtějí, případně už i rozhodli a hodit jim to na hlavu, že řízení vůbec nezačalo, protože chybně doručovali. Platí ta roční lhůta? Pokud ano, tak to bude cca za 3 měsíce a to by se dalo krásně stihnout, snad i ještě, než o něčem rozhodnou.

Pokud by se to nějak zkomplikovalo - plán B -normálně najedu na př. řízení s tím, že si přestupku nejsem vědom, nic jsem nespáchal a dále nebudu vypovídat. Důkazní břemeno je na jejich straně, záznam podepsaný nemají a navíc policista je nedůvěryhodný, protože porušil zákon. To by mohlo projít, ne?

Má to nějaké zásadní mouchy?

Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Stížnost na policajta neřešte. To si nechte až na výslech, kdy se ho optáte, zda jste po něm chtěl potvrzení o provedení úkonu a s jakým výsledkem.
Zatím zachovejte klid.

Konec konců dopis může být i nějaký nový odpustek o kterém zatím nevíte.
IP zaznamenána