30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 12

Autor Téma: [WIN] Přišla výzva, vyzvedl příbuzný, stejné jméno i adresa, ale provozovatel není  (Přečteno 32094 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Z jednoho moravského města přišla výzva k úhradě 600,- za 62km/h ze stacionáru nebo udat řidiče. Výzvu na poště vyzvedl příbuzný, který má stejné jméno i příjmení a bydlí na stejné adrese jako provozovatel. Pošta adresáta musí PŘESNĚ identifikovat podle rodného čísla a ne podle občanky, nebo se pletu? Z mého pohledu nemají doručeno a přemýšlím, jestli stejný postup použít až přijde příkaz k úhradě. Nebo příkaz k úhradě převzít a napsat dopis, že o žádném přestupku nic nevím a žádný jiný dopis jsem od úřadu nedostal. Nerad bych se dočkal obstavení účtu nebo podobné srandy. Podobné téma tu je z roku 15, ale není jasné jak to dopadlo.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 18:04:26 od enzym »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Obdobných témat je zde více, pamatuji si na jedno, které je referováno až do konce. Skončilo to WIN, ale exekuce začala a cosi (účet či mzda) byly obstaveny. Také je v jiném podobném tématu napsáno, že situace je digitální. Buď se ozvete - pak se rozjede standardní řízení, nebo budete hrát mrtvého brouka s rizikem zahájení exekuce. Příkaz také mohou doručit Vám osobně a nikoli příbuznému, když si nedáte pozor.
Pokud se rozhodnete příkaz osobně převzít, můžete namítat nedoručení (výpalného) a návrat v předchozí stav podle § 41SprŘ, budou muset doručit odpustek Vám.
« Poslední změna: 23 Srpna 2017, 21:00:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Tak na výzvu k úhradě (určené částky) bych v tomto případě rozhodně nijak nereagoval. Protože buď chcete zaplatit výpalné - pak je jedno kdo to převzal, zaplaťte a hotovo pokud ne tak nedoručení výzvy k úhradě vám je jedno. Stejně byste jí ignoroval.
Čili nyní čekejte co bude.  Možná přijde ještě výzva k podání vysvětlení - tu nechť také převezme osoba "podobná" a na ní také nereagujte.
Jakmile bude na poště příkaz, můžete se rozhodnout podle toho jak daleko či blízko bude prekluze přestupku o tom kdo to vyzvedne a jak na to zareagujete.
Neboli dokud nejde o příkaz rozhodně dělejte mrtvého brouka. Nic tím nezkazíte.

A té exekuce se tak strašně nebojte. Rozhodně vám nepřijde pár dní po splatnosti příkazu a i kdyby díky nedoručenému titulu jí snadno odvrátíte.
« Poslední změna: 24 Srpna 2017, 07:55:07 od pk202 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Ještě se nabízí možnost že by to příbuzný ze svého účtu zaplatil a někdy rok po přestupku zjistil že to nebylo pro něj a chtěl ty peníze zpátky.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Asi jsem špatně hledal ::). Na poště si na dodejku opíší číslo o.p. nebo jim stačí podpis? To je celkem zásadní věc. Počkám s čím se úřad vytasí a možná bych zkusil helmuta.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Číslo OP. Ale stejně Vám nerozumím. Vadné nedoručení - tedy spíše nedoručení - se poštěstí málokomu a Vy tu šanci chcete vyhodit oknem.
« Poslední změna: 25 Srpna 2017, 23:23:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Číslo OP. Ale stejně Vám nerozumím. Vadné nedoručení - tedy spíše nedoručení - se poštěstí málokomu a Vy tu šanci chcete vyhodit oknem.

Kliiiiiid, nic nezahazuji. Jen neznám systém pošty, jak ověřují osobu které vydají písemnost. Samozřejmě bude chodit pro další zásilky "kompetentní" osoba. Ještě jsem nepobral jedno, a to, že číslo podací pošty na lístku, který mi skončil ve schránce se nachází 120km od místa činu ???
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Myslím, že za pirátění v Praze mi přišel pozdrav odeslaný z Českých Budějovic. Ale nejsem si zcela jist, nemám ten dopis už u sebe, možná že ani nebyl archivován.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil

Otázka:
Už sa niekto stretol s tým že by poštárka zle doručila jak v tomto prípade, a orgán  to potom riešil a mala by z toho problém?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Pirátění v Praze přichází z ČB, protože je posíláno skrze Hybridní Poštu (služba České Pošty kombinující datové a písemné doručování) a všechno z hybridky jezdí z ČB.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Tak mám na poště "Doporučené psaní standart". Nechám vyzvednout jmenovce a jsem zvědav, jestli bude pokračování.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Tak mám na poště "Doporučené psaní standart". Nechám vyzvednout jmenovce a jsem zvědav, jestli bude pokračování.
Dopis se týkal jiné věci. Mohlo by to ještě chvíli vydržet. :P
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Tak jsem si mnul ruce moc brzo. Šajzekace. Lísteček ve schránce : Výzva/oznámení, kde je u jména uvedeno datum narození  :o , ale i klasická Výzva k vyzvednutí zásilky. Holt malý lístek s datem a výzvou propadl na zem kde ho sežral pes a na počtu se musí jít s klasickou výzvou. Jmenovec to prubne.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

... na počtu se musí jít s klasickou výzvou. Jmenovec to prubne.
Na postu se nemusi chodit se zadnou vyzvou. Staci tam dojit s obcankou.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Taky se dá domluvit náhradní dodání. To by možná bylo lepší, když už je mu pošťačka zvyklá vše dávat.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 12