30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 12

Autor Téma: [WIN] Přišla výzva, vyzvedl příbuzný, stejné jméno i adresa, ale provozovatel není  (Přečteno 32233 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Pošta vydala jmenovci, opsala si číslo OP. Takže co bude teď nejlepší? Podat odpor kvůli špatnému doručování nebo ignorovat příkaz? Nejsem si jistý co by po ignoraci následovalo.




IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Co kdyby odpor podal jmenovec?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

SYeti> Pletete se. Pokud podezřelý podá odpor, uznává tím, že mu byl příkaz doručen. Pokud odpor podá někdo jiný, provozovateli stále nebylo doručeno. A vlastně ani nebylo zahájeno správní řízení.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Řízení je již zahájeno Příkazem, Odpor je pouze jeho pokračováním ... pokud se nepletu

Co takhle podání odporu z neuplnými informacemi... bez data narození. Napsat ho tak nějak lidsky v dobré víře te osoby která ví 100% že nic nespáchala. A počkat jestli SO vyzve k doplnění nebo k seznámení se s podklady nebo něčím podobným.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Co kdyby odpor podal jmenovec?

To mi celkem dává smysl. Když podá velmi suchý odpor (= nebude se zbytečně vykecávat), úřad by to mohl přehlédnout, normálně zařadit a pokračovat v řízení.

Otázkou je, k čemu to bude, čeho si tím podezřelý pomůže. Rízení běží dál, nenapadá mě, co by se jako mělo stát, když se pak původní adresát ozve. Kolem rozhodnutí (např. když SO dává monžost vyjádřit se k podkladům, nebo ho předvolává) si to umím představit. Ale nevěřím, že by pak SO řízení vrátil do stavu před příkazem, tím nijak práva podezřelé osoby nekrátí (kromě nákladů za s.ř.).

Edit: Blábolím, místo abych si přečetl zákon. Sorry :-(
« Poslední změna: 09 Února 2018, 07:48:45 od jakubb »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

jakubb> Já si myslím, že řízení neběží, jelikož příkaz nebyl doručen.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Podle organu byl a tedy běží. Jenže osoba která si jej vyzvedla si celou dobu nevšimla že se nejedná o nej nýbrž o stejného jmenovce. Tedy by si toho měla brzy všimnout. Pak až nastane situace že řízení neběží a vrátíme se zpět na začátek a pochybení pošty?

A celé kolečko znova :D
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil

Rizeni je zahajene az po doruceni nebo seznameni.

44 odst.1 spravniho radu:

Řízení z moci úřední je zahájeno dnem, kdy správní orgán oznámil zahájení řízení účastníkovi uvedenému v § 27 odst. 1 doručením oznámení nebo ústním prohlášením, a není-li správnímu orgánu tento účastník znám, pak kterémukoliv jinému účastníkovi. Oznámení musí obsahovat označení správního orgánu, předmět řízení, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil

Já bych postupoval takto:
Podle mně by daný příbuzný jim měl do 8 dnů napsat "Ve věci č.j. podávám dle přiloženého poučení ODPOR" Jméno a Příjmení.
Pak se bude tak dlouho písemně omlouvat z ústního jednání, jak jen mu to SO sežere a to tak, že vždy okamžitě po (samozřejmě co nejpozdnějším) doručení vždy obratem písemně oznámí, že bohužel zrovna na ten den má již dlouhodbě obsazen (služební cesta, dovolená) klidně bez nějakého potvrzení. Jakmile ovšem do schránky spadne příkaz - což se časem samozřejmě stane tak si najednou všimne že mu to nepatří, celé to předá skutečnému viníkovi, ten nakluše na úřad, že celou dobu se vede řízení s někým jiným a že mu nebylo doručeno.
Podle mne to má slušný potenciál na prekluzi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

... Jakmile ovšem do schránky spadne příkaz ...
Nemyslíte rozhodnutí? Jinak souhlas.

Samozřejmě lze do odporu zapomenout uvést datum narození nebo třeba podpis, aby úřad musel navíc vyzvat k doplnění podání.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil

No zrovna datum narození tam musí zapomenout, nebo uvést svoje. - to vlastně tu moji konstrukci trochu rozbíjí, protože asi na to SO přijde. Nicméně než mu potvrdíme že špatně doručuje, zase nějaký čas uplyne.
Čili asi první podání odporu podepsat a bez datumu narození. Pak ve lhůtě doplnit datumem narození toho co vyzvedává. A pak se uvidí, jak na to SO zareaguje.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

První podání odporu podepsat bez data narození. Žádost o doplnění vyzvedne druhý, který to hodí do koše, protože nebude tušit co to je za ptákovinu, když nikomu nic nepsal.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

No zrovna datum narození tam musí zapomenout, nebo uvést svoje. - to vlastně tu moji konstrukci trochu rozbíjí, protože asi na to SO přijde. Nicméně než mu potvrdíme že špatně doručuje, zase nějaký čas uplyne.
Čili asi první podání odporu podepsat a bez datumu narození. Pak ve lhůtě doplnit datumem narození toho co vyzvedává. A pak se uvidí, jak na to SO zareaguje.

Já bych to datum narození nazapomínal – jen tím na něj přitáhnete pozornost, ale výhodné je, aby si ho úředník co nejméně všímal. Formality bych napsal do nepřehledného bloku v hlavičce dopisu a pod to bych přehledně napsal jen údaje, které se shodují s udaji provozovatele:

Já, Karel Čtvrtý, trvale bytem: Hradec Králové 82, 53002 Hradubice, tímto podávám ODPOR proti Příkazu č.j. ABC-123456/2018 vedený se spisu s.z.: DEF-7890/2017.

Edit:
První podání odporu podepsat bez data narození. Žádost o doplnění vyzvedne druhý, který to hodí do koše, protože nebude tušit co to je za ptákovinu, když nikomu nic nepsal.
Takhle by to asi šlo.
« Poslední změna: 09 Února 2018, 14:57:37 od jakubb »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Dobrá, napíšu odpor se jménem, ale bez data. Když to nevyjde úplně vítězně, minimálně si ty love budou muset zasloužit. Ohánět se tím, že se jezdí kolem školky je taky píčovina, protože pochybuji, že byl v neděli po poledni někdo ve školce. Občas si rodinní příslušníci mohou dělat naschvály a tohle je exemplární příklad :)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Takže pokračujem, na poště čeká  psaníčko z ouřadu. Otázka zní: Poslat jmenovce a zkusit poštu jestli zase blbě vydá, anebo vyzvednout osobně a hrát udiveného co, kdo a proč po mně vlastně chce?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 12