30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12

Autor Téma: [WIN] Přišla výzva, vyzvedl příbuzný, stejné jméno i adresa, ale provozovatel není  (Přečteno 32392 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Nejvíc sympatická varianta je ta Cecilova, jednoduchá a je v ní všechno co je třeba. Jsem zvědav na reakci orgána.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Na poště je zase pozdrav ::) Jmenovec by pro dopis neměl chodit, protože už se přiznal, že bral co mu nepatřilo. Nebo zkusit pokračovat v komedii s hloupostí pošty? Ještě je varianta s promlčením, protože do roka nedoručili správné osobě a tím pádem pro dopis můžu s čistým svědomím zajít? Pokud by bylo promlčeno, tak by nic neposílali ne? Má ouředník šanci vědět, že pošta dala špatné osobě a nebo budu muset na poštu pro důkazy komu vlastně vydali?
Sakra, je tu dost neznámých  ???
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

A jak může vědět, že to teď už opravdu nepatří jemu?:)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Na poště je zase pozdrav ::) Jmenovec by pro dopis neměl chodit, protože už se přiznal, že bral co mu nepatřilo. Nebo zkusit pokračovat v komedii s hloupostí pošty? Ještě je varianta s promlčením, protože do roka nedoručili správné osobě a tím pádem pro dopis můžu s čistým svědomím zajít? Pokud by bylo promlčeno, tak by nic neposílali ne? Má ouředník šanci vědět, že pošta dala špatné osobě a nebo budu muset na poštu pro důkazy komu vlastně vydali?
Sakra, je tu dost neznámých  ???

UPDATE: Přišlo to dvakrát!!! Jmenovci i mně!  :o Tak, babo raď.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

UPDATE: Přišlo to dvakrát!!! Jmenovci i mně!  :o Tak, babo raď.

A co je to ? :)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

UPDATE: Přišlo to dvakrát!!! Jmenovci i mně!  :o Tak, babo raď.

A co je to ? :)

Máme na poště každý svůj dopis z výše jmenovaného města. Jeden je s datem narození a druhý je s titulem před jménem, ale bez data narození. Jak pošta z občanky pozná, kdo z nás má titul a komu která zásilka  přesně patří? I když by tam šel kdokoliv z nás a pošta neřešila, který je čí dopis, bude doručeno. Já jako obviněný a příbuzný, který se vyjadřoval k podkladům s tím, že nejsou určeny jeho osobě. Viz posty výše.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Ideálně, aby obojí vyzvednul příbuzný, ne?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Ideálně, aby obojí vyzvednul příbuzný, ne?
Zkusit to můžeme. Zkazit se toho asi moc nedá. Faktem ale je, že skutek by měl být promlčený, protože nezahájili se sprostým podezřelým řízení. Nebo se pletu? Pokud se přestupek stal 2.7.17 a výzva k zaplacení/udání řidiče přišla 23.8.18. Pokud by platilo pozdější datum, a šel bych vyzvednout poslední den, bylo by to přesně rok od doručení první výzvy. :o
IZS v jednom příspěvku píše: "Roční promlčecí doba běží od spáchání přestupku do zahájení řízení a následně od zahájení řízení se počítá pro vydání rozhodnutí, přičemž po 3 letech od spáchání nastává prekluze."
 Tímto jsem se úplně ztratil v termitech ???
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 13:06:24 od plikous »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Tímto jsem se úplně ztratil v termitech ???

Návod https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0

Když uplynul 1 rok od data přestupku a nezahájili správně řízení (řízení je zahájeno doručením informace o zahájení řízení účastníkovi) tak je promlčeno.
Když by k zahájení řízení došlo dřív než 1 rok od data přestupku tak se promlčení restartuje a běží 1 rok od data zahájení řízení.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Tak tu máme finální dopis(y). Oba dva počta vydala, jeden zase špatně. Jsem uznán vinným a mám zaplatit 1700,- + 1000,- náklady. Příbuznému napsali, že proti němu nevedou žádné řízení, takže  nepochopili vadné doručení. Přemýšlím jak dál. Napsat dopis s tím, že jsem náhodou dostal do rukou korespondenci a zjistil jsem, že patřila mně? Zajít na poštu pro výpis komu vlastně vydávali dopisy? Napsat rovnou, že nemají doručeno a tím pádem mají smůlu? Čekat, co bude dál se mně moc nechce.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 18:00:49 od Šmarjá Josef »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Které z těch dvou je vydané špatně? To, kde je rozhodnutí o vině?

To by bylo trochu prekérní, protože oficiálně nevíte vůbec nic. Ale odvolání by asi bylo namístě, místo mrtvého brouka. Jen buďte připravený, kdyby na to úředník přišel, abyste nevaril z vody.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Já myslím že příbuzný by se měl ohradit proč mu tedy posílají rozhodnutí o vině, když současně mu poslali dopis, že po něm nic nechtějí !
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Trochu se obávám, že když si to úřad nespojil předtím, tak mu to nedojde ani teď  :(.

Nápad od pk202 není špatný, s tím, že jako viník bych se pár dní potom odvolal, tam jistá zábava být může, případ je v prekluzi, dohadovat se úřadem po nabytí PM tedy může mít jistý rozšířený fun factor, jestli to za to šj stojí netuším. Já bych držel přímou linii a nekudrlinkoval to.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Teď je pravá chvíle aby příbuzný ouřad trochu popostrčil. Došly mu najednou dva protikladné dokumenty, tak ba je měl okopírovat a obě poslat zpět a zeptat se jak to teda ouřada myslel. To už si snad ouřada spojí.

Sprostý podezřelý nesmí ani náznakem přiznat že o tom cokoliv ví.

Šmarjá Josef : uvažte přesun do kuchyně.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil

Doporučuju co nejdříve přiložené dokumenty anonymizujte, dal jste je sem vč. všech údajů...

EDIT: Pardon už jsem si všiml, že jsou některé zamazané. I tak je toho dost odkrytého..
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 11:00:44 od kookyna »
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12