30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 97993 krát)

Koliko87

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #105 kdy: 05 Prosince 2018, 11:14:10 »

U mě update. Dnes mi přišel doporučený dopis z Rakouska. Po třech měsících od obyčejného psaní. Bohužel aktivní důchodce, v tomto případě otec, jej převzal... :( tentokrát pokuta vyšší o 20 euro tedy celkově 60.

Řidiče už udat nechtějí, jedná se o trestní opatření - Strafverfügung. Překlad policejní pokuta. Nabízí alternativu pobytu jednoho dne a 3 hodin v rakouském vězení. Plus mohu podat odpor. Hlavně, že jsem říkal, až cokoliv přijde, tak nepřebírat!
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #106 kdy: 05 Prosince 2018, 11:22:51 »

Jak jsem už dříve uváděl, můžete ten pobyt ve vězení případně někomu prodat nebo věnovat jako zážitek.
IP zaznamenána

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #107 kdy: 05 Prosince 2018, 11:53:20 »

Resp. ještě doplnění, přišlo do vlastních rukou, ne doporučeně. Převzetí podepsala proaktivní třetí osoba za provozovatele. Otázka je, jestli se to dá brát, jako že se jim to povedlo doručit nebo ne.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #108 kdy: 05 Prosince 2018, 12:04:52 »

Pokuta vam byla udelena dle "Abgekürztes Verfahren" (zkracene konani). Muzete podat "Einspruch" (namitku), pak se to bude normalne resit. Nemuzete uz dostat vyssi pokutu, jenom vam muzou prilozit naklady konani (jestli se to nezmenilo, maximalne 10% pokuty).

Plete se v tomhle vlakne nekolik pripadu (proc? tady maji byt jen vseobecne veci, konkretni pripady by mely byt ve vlastnim vlakne) tak ted nevim o co presne jde ve vasem pripade. Je na vas jak se rozhodnete, ale nedoporucuji tohle ignorovat, protoze po 2 tydnech nabyde platnost, a je zaneseno do Verwaltungsstrafregister.
« Poslední změna: 05 Prosince 2018, 13:23:51 od SimSon »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #109 kdy: 06 Prosince 2018, 08:14:08 »

Dle popisu ale nemají doručeno, ne? Takže by to mělo jít ignorovat, ač úřad asi má za to, že je doručeno.
IP zaznamenána

butrus

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #110 kdy: 16 Prosince 2018, 00:44:36 »

> Ještě jsem ale nekoukal do německých zákonů, jestli v případě osoby blízké platí provozovatel pokutu nebo ne.

Ne, ale můžou Vám uložit povinnost při jízdě v DE vést evidenci, kdo s vozem jezdí (pokud tomu rozumím, pod sankcí pokutou).
IP zaznamenána

Zpocený pes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #111 kdy: 16 Prosince 2018, 22:43:16 »

Zdravím,

chtěl bych zde popsat svůj příběh a poradit se..pokuta z Rakouska
Probíhá to podobně jak zde popisoval "Paragon".
Přišli dva dopisy do schránky s výzvou ať zaplatím (byly přeloženy). Oba dva jsem ignoroval.
pak dorazil doporučený dopis, bohužel jsem ho nevědomky, s několika dalšími doporučenými dopisy, na poště převzal.
Částka se v každém dopise trochu navýšila, v tom posledním vyhrožují i exekucí.
Otázka co dělat dále? Stále nereagovat a doufat, že vše dopadne jak zde popisoval "Paragon"?

Díky za rady

a díky ta tuhle stránku :)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #112 kdy: 17 Prosince 2018, 08:55:32 »

Bez toho aby ste napsal co presne je v tech dopisech (zejmena v tom poslednim!) je tezke neco poradit. Vubec netusim v jake fazi vas pripad je...

Ja osobne radim ignorovat jen fazi "Anonymverfügung", protoze kdyz ignorujete i "Strafverfügung" (navic pravoplatne doruceno), do 2 tydnu nabyde rozhodnuti pravoplatnost. Ze by snad skusili exekuci, o tom vazne pochybuju. Spis je riziko ze pri dalsi kontrole. Kdyz uz je rozhodnuti zaneseno v registru prestupku, trest je vykonatelnej. Na zaplaceni pokuty je tam naka lhuta, pak se to automaticky preklopi na nahradni trest odneti svobody...
IP zaznamenána

Zpocený pes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #113 kdy: 17 Prosince 2018, 10:00:52 »

poslední (převzatý ) dopis je STRAFVERFFUGUNG, kde po mě chtějí do dvou týdnů zaplatit pokutu. Je tam uveden i náhradní trest odnětí svobody. Je tam uvedeno, že do dvou týdnů můžu podat odpor.
Davám si tedy otázku zda reagovat, a případně jak, nebo nereagovat.
Co jsem se tady dočetl, tak promlčení jsou tři roky? Pokud bych nereagoval, tak se vystavuji riziku komplikací při případné kontrole v Rakousku? Může to případně dojít opravu tak daleko, že by mě zatkli a šel jsem si odsedět to co mi bylo vyměřeno? A pokud bych jel, nebo řídil v Rakousku až za 3 roky, tak vše ok?,,
Díky
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #114 kdy: 17 Prosince 2018, 10:38:23 »

Kdyz Strafverfügung bylo pravoplatne doruceno a nepodas odpor, nabyva platnosti. Pak plyne 3-leta doba na "Verjährung der Strafbarkeit" (neco jako promlceci doba na potrestani).

(3) Eine Strafe darf nicht mehr vollstreckt werden, wenn seit ihrer rechtskräftigen Verhängung drei Jahre vergangen sind.

Priblizne: "Pokuta se nemuze vymahat, kdyz od pravoplatneho rozhodnuti uplynuly jiz 3 roky". Zatim se zda vsechno jasne. Jenze potize by mohly vzniknout timhle dodatkem:

In die Verjährungsfrist werden nicht eingerechnet:
3. Zeiten, in denen sich der Beschuldigte im Ausland aufgehalten hat.

Priblizne prelozeno: "do promlceci doby se nepocita doba, po kterou se obvinenej zdrzoval v zahranici"! S timhle nemam skusenost. Nevim jestli by rakouskej ourad mohl nejak prokazat ze ses zdrzoval v zahranici (kdy ta 3-leta doba neplyne)...
IP zaznamenána

Zpocený pes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #115 kdy: 17 Prosince 2018, 11:15:49 »

Celkem těžké rozhodování.. nerad bych, aby mě za x let v Rakousku chytli a já na to nějak doplatil.. na druhou stranu se mi to z principu opravdu nechce platit...
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #116 kdy: 17 Prosince 2018, 12:42:01 »

Ja muzu zopakovat jen to, co mi radil klubovej pravnik: podat v te lehote 2 tydnu odpor. O moc horsi uz to byti nemuze. Nanejvys k pokute prihodi jeste poplatek za spravko. To je (jestli se nepletu) maximalne 10% pokuty...
IP zaznamenána

timberland

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #117 kdy: 20 Ledna 2019, 11:36:44 »

Tak včera přišel známému druhý (nedoporučený) dopis, kde žádají označit osobu, která vozidlo řídila... Co když vozidlo řídila osoba, která nemá bydliště v EU a byla jen na návštěvě a řídila chvilku cestou na dovolenou? Koho budou potom obesílat? A pokud je zatím zásilka nedoporučená, reagovat či nikoliv?
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #118 kdy: 20 Ledna 2019, 21:17:15 »

Opakovane zde bylo doporuceno (ostatne i ja razim stejny pristup) cokoli nedoporuceneho ignorovat. Doruceni je neprokazatelne.
IP zaznamenána

Zpocený pes

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #119 kdy: 26 Února 2019, 09:53:41 »

Tak update.. teď mi poslali "MAHNUNG"
Vhrožují tam exekucí..a vznikem dodatečných nákladů vyplývajících z exekučního řízení vedeného před soudem..
Mají rakouské úřady k tomuhle pravomoc? Někde jsem slyšel, že to pak předají české straně a ta to řeší tady..
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10