30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 98594 krát)

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #75 kdy: 23 Října 2018, 09:48:34 »

@dery - Já všechno ignoroval a zatím nic nového od doby co jsem psal naposled.

Díky za zprávu. Nepodařilo se Vám někde dohledat informace ohledně jejich dalšího možného postupu?
Předpokládám, že jako u nás nakonec vystaví nějaký platební rozkaz a otázka je, jak to budou vymáhat.
Zatím mi to připadá, že generují vše jak na běžícím páse v rámci nastavených lhůt. Ale to by nedělali jen tak, pro ni a za nic. Pokud je vymahatelnost omezená a promlčení 3 roky, tak mi to je jedno. S autem, kterým jsem tam tehdy byl, tam nepojedu. A jak jsem se někde dočetl, tak zatím stejně informaci o přestupku mezi jednotlivými částmi Rakouska nesdílejí. Takže to riziko by bylo jenom kolem Linze. A tam taky nemusím :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #76 kdy: 23 Října 2018, 11:19:18 »

Tentokrát když už jste začal komunikovat (jste si jistý, že bylo doručeno?), tak bych odepsal to stejné. A ani to, že Vaše auto v tu danou chvíli tam nejelo, protože jste byl třeba v práci.
Doručovámo bylo na mezinárodní doručenku, ale ne na dodejku. Takže to minimálně bylo doručeno přes fikci doručení.
Nechtěl jsem se zapírat nebo se tvářit, že neexistuju. Asi budu muset akceptovat i to, že pokud tak jeli všichni, tak si čirou náhodou vybrali cizince. Ale vzhledem k tomu, že se jim rychlostní limity mění průběžně, tak chci jen to, že mi někdo pošle veškeré informace a ne jen kus papíru.
Jen jsem asi ne úplně pochopil Vaší druhou větu.

Když už jste si dal tu práci s komunikací, tak budete zapírat, že jste tam byl. Nechť Vám nějak prokáží, že jste ten přestupek spáchal. Jak píšete - třeba si vybrali Vás.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #77 kdy: 23 Října 2018, 19:20:59 »

IP zaznamenána

LZO

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #78 kdy: 02 Listopadu 2018, 15:21:44 »

Tak přispěju jen zkušeností. V září 2017 přišel obyčejný nedoporučený dopis v čj a nj, že dne 29.7.2017 mělo být v Rakousku na dálnici spácháno překročení rychlosti o hrozivých 14 km/h a že ať zaplatím 45 euro. Dopis ignorujeme dodnes a zatím nic dalšího v této věci nedorazilo. Předpokládám (a pevně doufám), že je již promlčeno, je to rok a čtvrt.
IP zaznamenána

smetak

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #79 kdy: 05 Listopadu 2018, 22:27:06 »

Zdravím, začátkem roku jsem mi přišla pokuta 70 euro za překročení rychlosti z Rakouska.
1. dopis ve schránce nedoporučený - nereagoval jsem
2. dopis ve schránce nedoporučený - nereagoval jsem
3. doporučený dopis na poště, který jsem tam nechal - nepřevzal jsem ho, nebyl jsem pro něho
4. zvonící policajt u dveří, předávající mi obálku oproti podpisu a čísla občanky (policajt tvrdil, že s něčím takovým se setkal poprvé, aby to vezl někomu domů)
Zde uvedeno IBAN, BIC pouze mezi němčinou na spodní straně listu (v zápatí), nikde jsem však nenašel identifikační číslo mého přestupku.
5. po 9ti měsících přišla složenka k úhradě - opět do schránky bez doručenky

Setkal se někdo s dalším postupem, který mě čeká? Jezdím do Rakouska dost často, už jsem i dostal další blokovou pokutu na letišti, ale to šel po mně evidentně kvůli české SPZ, protože Rakušáky přede mnou i za mnou nechal být. Nutno dodat, že jsem řídil jiné vozidlo a do vysílačky ani v počítači mě nelustroval.

Díky za odpovědi.

PS: Jen tak pro informaci, první pokutu následovala za týden další, na 35 euro opět za rychlost o kus dál.
Tam přišel jenom jeden nebo dva nedoporučené dopisy se složenkou do schránky. Nereagoval jsem a nic se neděje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #80 kdy: 06 Listopadu 2018, 00:38:46 »

4. zvonící policajt u dveří, předávající mi obálku oproti podpisu a čísla občanky (policajt tvrdil, že s něčím takovým se setkal poprvé, aby to vezl někomu domů)

Podomním obchodníkům ze zásady neotvírám ani když se vydávají za policisty.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #81 kdy: 14 Listopadu 2018, 20:51:49 »

Tak tentokrát dorazil doporučeně dopis s žádostí o poskytnutí informací o řidiči nebo o osobě povinné informace podat. Přebrala ho žena :) Hrají to na to, že provozovatel má povinnost podat informace a případné neposkytnutí mohou pokutovat.
Má někdo zkušenosti s poskytnutím Helmuta?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #82 kdy: 14 Listopadu 2018, 21:40:28 »

Nejsem si jist, zda mohou neposkytnutí informace pokutovat.
Pokud vím, tak u trestných činů je trestatelné pouze jednání, které je trestné i na území státu kde k vymáhání dochází.
U nás nic takového trestné není.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #83 kdy: 15 Listopadu 2018, 10:18:43 »

Nejsem si jist, zda mohou neposkytnutí informace pokutovat.
Pokud vím, tak u trestných činů je trestatelné pouze jednání, které je trestné i na území státu kde k vymáhání dochází.
U nás nic takového trestné není.

Netuším. Každopádně poslali 2 nedoporučené dopisy. 1 anonymní "odpustkový" a 2. pokutu. Na oba jsem zareagoval s tím, aby poslali fotograie, a další doklad (viz. forum zde) a u druhého jsem zároveň podal proti údajnému přestupku odpor.
Tento třetí dopis došel doporučeně a chtějí oznámit řidiče nebo osobu povinnou podat informace. Jako provozovatel mám tuto povinnost. Sice dopis převzala žena, ale na to to hrát nechci.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #84 kdy: 15 Listopadu 2018, 10:47:46 »

Nejsem si jist, zda mohou neposkytnutí informace pokutovat.
Pokud vím, tak u trestných činů je trestatelné pouze jednání, které je trestné i na území státu kde k vymáhání dochází.
U nás nic takového trestné není.

Netuším. Každopádně poslali 2 nedoporučené dopisy. 1 anonymní "odpustkový" a 2. pokutu. Na oba jsem zareagoval s tím, aby poslali fotograie, a další doklady (viz. forum) a u druhého jsem zároveň podal proti údajnému přestupku odpor.
Tento třetí dopis došel doporučeně a chtějí oznámit řidiče nebo osobu povinnou podat informace. Jako provozovatel mám tuto povinnost. Sice dopis převzala žena, ale na to to hrát nechci.
Každopádně to přišlo od jiné odpovědné osoby, takže si to tam asi taky nějak posunují.
Pořád chtějí informace o těch osobách ve vazbě na přestupek, proti kterému jsem podal odpor a požádal o zaslání dokladů, kterými ho prokážou. Neposlali nic.
Až s 3. dopisem přišla fotka auta zezadu a rychlostí 120km na dálnici. Prý ve 100km.
Otázka je jestli uvést sebe a splnit povinnost, ale co bude dál? Nebo povinného Helmuta - ale jak s tím dál?
Díky všem
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #85 kdy: 15 Listopadu 2018, 10:51:25 »

Sice dopis převzala žena, ale na to to hrát nechci.

Proč ne? Situace, kdy si správní orgán myslí, že má doručeno a tudíž splněny podmínky pro nějaké své další akce, ale přitom doručeno nemá, jsou ty nejoblíbenější.
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #86 kdy: 15 Listopadu 2018, 13:26:08 »

no ještě mě napadlo využít toho, že jsem nic nepřevzal a pouze napsat následující, jako pokračování odpovědi na dopisy dřívější (nedoporučené - odpustkový Anonym.. a pokutový Straf...), na které neodpověděli vůbec:
---
dne xx.xx.xxxx jsem, v reakci na již dříve obdržené dopisy, opakovaně odesílal odpověď ohledně údajně spáchaného přestupku, vedeného pod výše uvedeným číslem jednacím. Zároveň jsem proti tomuto údajnému přestupku podal odpor a požádal o zaslání dokladů prokazujících jeho spáchání.

Chtěl bych Vás informovat, že do dnešního dne jsem bohužel neobdržel žádnou odpověď ani informace, o které jsem Vás v rámci doložení spáchání údajného přestupku požádal. Proto považuji celou záležitost za neopodstatněnou a navrhuji správnímu orgánu správní řízení vedené proti mé osobě zastavit pro nedostatek důkazů.
---
Netuším, jestli to ale může v budoucnu nějak pomoct. Doporučený dopis jsem objektivně nedostal. (snad z toho nemůže mít ještě problém žena). Navíc v době jeho údajného doručení jsem byl prokazatelně na služební cestě mimo ČR. No a na mnou zaslaný odpor nereagovali, byť já se snažil.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #87 kdy: 15 Listopadu 2018, 13:39:03 »

...požádal o zaslání dokladů prokazujících jeho spáchání...

Je zbytecne zadat, protoze v teto fazi jeste nemaji povinnost poskytnout dukaz spachani prestupku. Jestli se nemylim, melo by to snad byt taky napsano nekde na te korespondenci. Alespon v mem pripade to bylo jasne uvedeno, s poznamkou ze mi zadne fotky z radaru neukazou i kdyby tam osobne prisel...
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #88 kdy: 15 Listopadu 2018, 13:55:25 »

V tom prvním "Anonym...." dopise to bylo uvedeno. V tom druhém už ne. Správní začalo asi až tím 3. dopisem, kde přiložili fotku zezadu. Ale ten jsem "nedostal". převzetí ženou v době, kdy jsem byl mimo ČR.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #89 kdy: 15 Listopadu 2018, 14:03:53 »

A proto bych nereagoval, žena to zahodila.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10