30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče  (Přečteno 4496 krát)

agathaxie

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Ahoj, potřeboval bych poradit,
bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče a pachatele přestupku (dálnice, do 30 km/h). Přišla mi výzva k podání vysvětlení podle §137 odst.1 zákona 500/2004. Vzhledem k tomu, že to je 200 km daleko, tak se mi tam fakt nechce chodit a nechce se mi ani platit pokuta. Údajně se to stalo už skoro před rokem a samozřejmě si vůbec nepamatuju, kde jsem tou dobou byl a co dělal. Určitě existuje kniha jízd, kde mohu být uveden. Co dělat?

Chci jim odepsat, že se nedostavím a přiložit vyjádření. Jen nevím, jestli nevypovídat, napsat že si nejsem vědom přestupku a nesouhlasím s tím, že jem porušil pravidla nebo třeba napsat, že jsem vozidlo neřídil.

Dík  za radu

Doplnění: výzva mi přišla od městského úřadu doporučeně.
« Poslední změna: 11 Srpna 2017, 16:18:39 od agathaxie »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2017, 15:55:57 »

Kolik chybí do roka od (údajného) spáchání přestupku? Jezdit tam nemusíte, můžete udělat cokoliv z toho, o čem uvažujete (tj. od úplné ignorace, po odvolání se na právo nevypovídat, omluvu že se nedostavíte, že si nic nepamatujete ...), je to zde mnohokrát diskutováno, tak si to projděte. Jen pozor, že úřadu chybí jen a pouze informace o tom, kdo byl řidič, jakmile se tedy vyjádříte v tom smyslu, že jste řídil (a budete jen zpochybňovat např. tu naměřenou rychlost, způsob jejího měření, dopravní značení atp.), tak pravděpodobně úřad proti vám řízení zahájí a budete tahat za kratší konec provazu.
IP zaznamenána

agathaxie

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2017, 16:08:07 »

Do roka chybí cca 20 dnů.

Jde spíš o to, že mě majitel vozidla označil jako řidiče a může k tomu existovat i kniha jízd, kde jsem jako  řidič uvedený. Pokud odmítnu podat vysvětlení nebo uvedu, že si nejsem vědom přestupku, nemůže se stát, že mi bude udělena pokuta a jako důkaz bude uvedena výpověď bývalého zaměstnavatele?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2017, 16:19:13 »

Podejte vysvětlení, ale zapomeňte ho podepsat, aby vás museli vyzvat znovu.
IP zaznamenána

agathaxie

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2017, 16:23:39 »

Citace
Podejte vysvětlení, ale zapomeňte ho podepsat, aby vás museli vyzvat znovu.

LOL :-) Čeho tím ale dosáhnu. Oni tam vyloženě uvádí, že pokud budu podávat vysvětlení písemně, musím to podepsat :-) Ale jako dobrej nápad.

Každopádně nevím, co by bylo nejlepší do toho vysvětlení napsat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2017, 16:35:59 »

Jde o to, že než vám doručí novou výzvu a vy na ni odpovíte, tak uběhne těch 20 dnů a nastane prekluze.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2017, 16:39:31 »

Jestli do prekluze zbývá 20 dnů, tak si pořádně prohlédněte, kdy jste si dopis přebral a jakou máte lhůtu na vyjádření.

Poslední den (je tu na to kalkulačka, abyste lhůtu neprošvihl) pak pošlete své vyjádření (vyberte si z možností, co naznačoval hh) pak své vyjádření podáte doporučeně na poště. Optimální je poštovní úřad, ze kterého vaše odpověď půjde dostatečně dlouho. Nemusí to být zrovna Kathmandu, mohl by stačit i Monastir, Antalya či jiná dovolenková destinace. Podací lístek si řádně uschováte a budete se modlit, aby dopis dostal úředník na stůl až po prekluzi. Odpověděl jste včas (razítko na podacím lístku), nicméně SO už bude mít prekludováno > vy jste z toho definitivně venku. Jestli bude moci SO se nějak vozit po vašem ex-zaměstnavateli, to si nejsem jistý, ale vy můžete být v klidu - udělal jste vše, co vám SO uložil a udělal jste to v termínu, takže by se po vás nikdo neměl vozit.

Pozn.: jestli jste dopis přebíral hned po oznámení zásilky, připravil jste se zbytečně o čas. Vyzvednout dopis až poslední den vám dá 10 dnů k dobru a pokud vám dal úřad 15 dnů na vyjádření, věc by byla automaticky prekludovaná. Jinak ano, nepodepsané vyjádření je elegantnější řešení ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2017, 17:11:27 »

Jestli chybí 20 dní, tak můžete např. poslat omluvu, že v termínu, na který si vás předvolali, budete na dovolené, a zda byste se nemohl dostavit v týdnu od XY (kde datum XY už bude po roce). Nebo napsat, že kde jste jezdil loni v létě si bohužel už nepamatujete a zda by vám nemohli poslat fotku, pokud nějakou mají, abyste tam mohl sebe či jiného řidiče poznat. Tohle má tu výhodu, že nastane promlčení, ale nebude to vypadat jako prvoplánová snaha s úřadem vyjebat.

Nebo cokoliv jiného, třeba natvrdo, že jste neřídil (či chcete-li to v soft verzi, tak že si nejste vědom, že byste řídil). Nebo klidně ignorovat, pokud den, na který si vás předvolali k osobnímu podání vysvětlení je pozdější než přestupek + rok - 10 dní, tak i kdyby hned ten den, kdy se nedostavíte, by si úřad vyhodnotil, že jste dostatečně podezřelý na zahájení řízení a poslal vám obvinění/příkaz, tak už jej stejně nestihne doručit včas (za předpokladu, že využijete celou úložní lhůtu).
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2017, 17:17:02 »

Existuje-li kniha jízd, mohl jste svěřit řízení někomu jinému? Pokud ano a popřete, že jste byl řidič, tahá za kratší konec bývalý zaměstnavatel.
IP zaznamenána

agathaxie

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2017, 17:20:38 »

Pánové díky. Dopis mi bohužel předala přímo pošťačka ... normálně vyzvedávám na poště po týdnu, ale dnes jsem byl náhodou doma.

Jinak díky za rady. Domníval jsem se, že prekluze je dnes dva roky, ale díky Vám jsem to dostudoval. Zkusím to uhrát na prekluzi. Líbí se mi ten nápad s vyžádáním si fotografie :-) Budu hrát blbého, koncem příštího týdne pošlu tu žádost o fotografii a potom už to bude jedno.

Díky

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:výzva - bývalý zaměstnavatel mě označil za řidiče
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2017, 18:28:41 »

Pro příště stačí nemít doklady, až u vás bude posťačka. ;-)
IP zaznamenána