30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz - nerespektování B11  (Přečteno 5780 krát)

hdrq

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Příkaz - nerespektování B11
« kdy: 30 Srpna 2017, 18:26:20 »

Zdravím všechny odborníky na přestupky, přišla mi výzva k uhrazení pokuty ve výši 1500,- poté co jsem nesouhlasil s pokutou v blokovém řízení.

Cca před měsíce jsem projel ulicí, která je osazena značkou B 11 doplněnou dodatkovou tabulkou "mimo dopravní obsluhu". Tušil jsem, že tam někde značka je, ale neviděl jsem jí. Při zpětné kontrole jsem zjistil, že byla z části zakrytá zelení. V místě za zatáčkou na mě vyskočili ze křoví městští strážníci (kteří se tam zřejmě schovávali před sluncem) - bez čepice a zastavili mě prakticky tak, že mi skočili před auto a rukou dávali pokyn k zastavení.

Osvětlili mi, že tam nemám co dělat, pokud nejsem taxislužba, nemám tam trvalé bydliště apod. To měli celkem naučené. Řekli mi, že mají skvělý den a budu to mít za 200,- a jestli mám u sebe hotovost nebo budu platit složenkou. Ani mě nepoučili, že nemusím souhlasit a dát věc k dalšímu projednání.. Na což jsem jim odvětil, že o zákazu nemám tušení a že s pokutou nesouhlasím a že to chci řešit ve správním řízení.

Dnes jsem si na poště vyzvedl na poště psaní ve kterém se mimo jiné píše, že obviněný je vinen a byla mu uložena pokuta 1500,-. Můžu podat odpor a to do 8 dnů. Situace se mi komplikuje (možná je to má výhoda - nevím), že budu nyní několik měsíců v USA a nebudu se moci dostavit k případnému dalšímu ústnímu jednání. Mám uvést při odporu adresu v USA a řešit to s nimi takto, přičemž by se to celé protáhlo?

Prosím o radu jak to celé řešit dál a co všechno uvést v odporu proti příkazu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2017, 18:38:36 »

Anonymizujte ten příkaz a nahrajte ho sem.

Do odporu žádné důvody nepište, prostě jen napište že tímto podáváte odpor proti rozhodnutí. Dále tam uveďte že jste od XXX- do XXX v USA, napište jim adresu a že žádáte veškerou korespondenci v této době posílat tam.

Všechny dopisy vyzvedávejte poslední den a odpovědi posílejte taky poslední den.

Pro příště, pokud tam ty dva neměli auto neměl jste nic řešit a normálně pokračovat v jízdě.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2017, 18:46:11 »

Citace
Při zpětné kontrole jsem zjistil, že byla z části zakrytá zelení.
Dokáže nějaký známý, kamarád či někdo takový danou značku vyfotit? Obrana faktickou neexistencí přestupku, protože neexistuje zavinění, je ta nejefektivnější.
« Poslední změna: 30 Srpna 2017, 19:00:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2017, 18:55:31 »

Nemá-li strážník čepici a zastavuje Vaše vozidlo skokem před něj, můžete pojmout důvodné podezření, že Vám chce např. kontrolovat či dezinfikovat peníze. V takovém případě se řidič samozřejmě cítí ohrožen a je pro něj nejlepším řešením pokračovat v jízdě a nahlásit podezření na falešného strážníka neprodleně PČR.

Viz např.:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/jdu-vam-dezinfikovat-penize-falesny-policista-na-poste-uspel_430264.html
http://praha.idnes.cz/falesny-policista-ukradl-172-tisic-dqj-/praha-zpravy.aspx?c=A151120_124312_praha-zpravy_nub

Jinak doporučuji podat odpor bez odůvodnění, nafotit tu zelení zakrytou značku a zřídit před odjezdem datovou schránku, která se Vám může v době pobytu mimo ČR hodit i z jiných důvodů (např. přestupky, o kterých ještě nevíte). Po návratu tak možná ještě stále budete řešit nějaký ten přestupek, ale nebudete muset běhat roky po soudech kvůli exekuci protiprávně zahájené kvůli tomu, že nějaká soudružka na MNV považovala Vaše sdělení o dlouhodobém pobytu v USA za účelové a obstrukční, vydala rozhodnutí a následně podnět k zahájení vymáhání pokuty.
IP zaznamenána

hdrq

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2017, 19:12:11 »

Auto měli opodál cca 20 metrů.

Značku můžu vyfotit i já. Stalo se to ve městě ve kterém nyní žiji.

« Poslední změna: 30 Srpna 2017, 19:21:22 od hdrq »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2017, 19:17:46 »

Špatně anonymizováno, vidím město které to řeší, třetí odstavec.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2017, 19:32:08 »

Kde měli/ neměli auto vás zajímat nemusí.
Podejte odpor (bez detailů) a maximálně je můžete zkusit na něčem povařit, ale jinak by to mělo být easy.
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpna 2017, 08:38:28 »

kdyz jedu na delsi dobu do USA, na narodnim vybore si zadam o zmenu dorucovaci adresy. Pokazde se tesim, jak mi urady neco uzasneho poslou na zapadni pobrezi, ale pokazde jsem mel smulu...po navratu si dorucovaci adresu nechavam vratit z5 na adresu trvaleho bydliste. obe zmeny jsou bezplatne.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpna 2017, 09:24:34 »

Jo, to bude asi nejlepší varianta a do odporu se o USA nezmiňovat
IP zaznamenána

hdrq

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2017, 13:17:31 »

Tady přidávám fotky z obou směrů odbočení do oné ulice. Je to klasická styková křižovatka.

IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #10 kdy: 03 Září 2017, 09:41:58 »

Proč nějdřív lakujete, že je značka zakrytá zelení, když je úplně ok? (naprosto zbytečné)
IP zaznamenána

hdrq

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #11 kdy: 03 Září 2017, 20:29:18 »

Proč nějdřív lakujete, že je značka zakrytá zelení, když je úplně ok? (naprosto zbytečné)

Při tom pravém odbočení je skutečně zakrytý výhled zelení a značka nejde vidět. Navíc tam má člověk co dělat, aby tam netrefil nějakou díru. Má se tedy nějak změnit můj postoj k situaci?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - nerespektování B11
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2017, 12:28:45 »

Zajistěte si spis. Podle čeho SO usuzuje že jste nebyl dopravní obsluhou ? - Jo aha vy jste si s těma zedníkama povídal.... no škoda, ale záleží jak to do oznámení napsali. Jaké máte zaměstnání, já když vjedu do takového zákazu, tak jsem tam vjel za účelem návštěvy zákazníka. Nic dalšího nehodlám zedníkům sdělovat. Na SO později případně přinesu email s objednávkou - jo že adresa byla špatně a do emailu se dostala nějak pomocí copy-paste to jim onen zákazník klidně potvrdí.
IP zaznamenána