30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek  (Přečteno 12843 krát)

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Zákon č. 65/2017 Sb.
Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65/zneni-20170531

Zrušuje zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů.

Zatím jsem ho jen zběžně prolétl a je to docela silné utažení šroubu.

Novinky:
  • Vypadla magická formulka - Odmítnutí způsobu orientačního vyšetření na přítomnost alkoholu a jiných návykových látek
  • V případě odmítnutí orientačního vyšetření hradí náklady na dopravu do nemocnice a  samotné vyšetření vyšetřovaná osoba i v případě negativního výsledku testu

Pokud už někdo tenhle zákon analyzoval a já neumím hledat, prosím adminy o smazání.
« Poslední změna: 11 Července 2017, 10:36:42 od Omega »
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2017, 10:53:24 »

Novinky:
  • Vypadla magická formulka - Odmítnutí způsobu orientačního vyšetření na přítomnost alkoholu a jiných návykových látek
  • V případě odmítnutí orientačního vyšetření hradí náklady na dopravu do nemocnice a  samotné vyšetření vyšetřovaná osoba i v případě negativního výsledku testu
v kombinaci s :
(3) Spočívá-li orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, který splňuje podmínky stanovené jiným právním předpisem8), odborné lékařské vyšetření se neprovede.
to bude docela maso....
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2017, 10:58:12 »

Asi jediná šance je po prvním dýchnutí, kdy to neukáže nulu, odmítnut dále dýchat a pak zaplatit rozbor krve a dopravu.

Jinou schůdnou obranu tam nevidím, jak psal enzym v tématu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4908.15, už si nelze jinak vynutit odborné vyšetření a dostat zákaz za dvě náhodné hodnoty z Drageru je dost drsné.

Oprava: Krev je možné si vyžádat stále, je to v zákoně o policii, viz níže JakubR1.
« Poslední změna: 17 Července 2017, 16:25:53 od Omega »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2017, 11:35:22 »

A pak podat žalobu na náhradu škody (doprava plus měření) protože je zjevné, že Draeger ukazoval blbosti.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2017, 12:24:36 »

Takze nelze odmitnout false positive testy na drogy a budu rovnou ve zpravach? Da se jeste zapomrnout ridicak?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2017, 12:26:36 »

Na drogy žádné takové podle establishmentu "spolehlivé" měřidlo neexistuje.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2017, 12:30:27 »

Na drogy žádné takové podle establishmentu "spolehlivé" měřidlo neexistuje.

To ne, ale kdyz me natoci a rozmazou xicht tak ve zpravach reknou " mel pozitivni orientacni test na drogy a byl mu na miste odebran RP. " pro neznale jsem pak fetka.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2017, 14:05:05 »

Zákon č. 65/2017 Sb.
Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65/zneni-20170531

Zrušuje zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů.

Zatím jsem ho jen zběžně prolétl a je to docela silné utažení šroubu.

Novinky:
  • Vypadla magická formulka - Odmítnutí způsobu orientačního vyšetření na přítomnost alkoholu a jiných návykových látek
  • V případě odmítnutí orientačního vyšetření hradí náklady na dopravu do nemocnice a  samotné vyšetření vyšetřovaná osoba i v případě negativního výsledku testu

Pokud už někdo tenhle zákon analyzoval a já neumím hledat, prosím adminy o smazání.

Já hledal v tomto zákoně text, na který odkazujete, ale marně. V jakém paragrafu to je? Našel jsem jen změnu v zákonu o policii odst. 4 § 67.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2017, 20:21:41 »

Asi jediná šance je po prvním dýchnutí, kdy to neukáže nulu, odmítnut dále dýchat a pak zaplatit rozbor krve a dopravu.
Tak stále nemusíte být schopen se orientačnímu vyčetření na přítomnost alkoholu v dechu podrobit. Jojo strážníku, to ta rakovina z kouření, že už pořádně nemůžu ani dýchat :'(
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2017, 21:16:33 »

Asi jediná šance je po prvním dýchnutí, kdy to neukáže nulu, odmítnut dále dýchat a pak zaplatit rozbor krve a dopravu.
Tak stále nemusíte být schopen se orientačnímu vyčetření na přítomnost alkoholu v dechu podrobit. Jojo strážníku, to ta rakovina z kouření, že už pořádně nemůžu ani dýchat :'(
Takže odmítáte dechovou zkoušku? Ok ....
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #11 kdy: 11 Července 2017, 21:38:08 »

Pokud to chápu správně tak, že je nutno absolvovat alespoň to první dýchnutí, tak vidím potenciál v Listerinech a dalších ústních vodách s obsahem alkoholu, případně v plaskočovi s co nejtvrdším chlastem s sebou + něco, kam to odplivnu poté, co si s tím těsně po rozsvícení diskotéky vypláchnu hubu. U toho tvrdého chlastu je navíc jistá nenulová šance, že se tím Draeger zkurví... Namísto druhého dýchnutí pak trvat na tom, že chci na krev...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #12 kdy: 11 Července 2017, 21:46:50 »

Pokud to chápu správně tak, že je nutno absolvovat alespoň to první dýchnutí, tak vidím potenciál v Listerinech a dalších ústních vodách s obsahem alkoholu, případně v plaskočovi s co nejtvrdším chlastem s sebou + něco, kam to odplivnu poté, co si s tím těsně po rozsvícení diskotéky vypláchnu hubu. U toho tvrdého chlastu je navíc jistá nenulová šance, že se tím Draeger zkurví... Namísto druhého dýchnutí pak trvat na tom, že chci na krev...

Přijde mi to jako hodně tenký led. Co když to budou klasifikovat jako odmítnutí dechové zkoušky po odmítnutí drageru? U soudu možná, jenže teď (pokud jsem správně pochopil jkaruse ve vedlejší témě) to bude obec -> kraj -> ZÁKAZ -> soud ...


Chce to aktualizovat road-fens a vydat nové FSM, jelikož neaktualizovaná verze podává zavádějící informace, ale třeba se na tom už pracuje.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2017, 22:15:53 »

Asi jediná šance je po prvním dýchnutí, kdy to neukáže nulu, odmítnut dále dýchat a pak zaplatit rozbor krve a dopravu.
Tak stále nemusíte být schopen se orientačnímu vyčetření na přítomnost alkoholu v dechu podrobit. Jojo strážníku, to ta rakovina z kouření, že už pořádně nemůžu ani dýchat :'(
Takže odmítáte dechovou zkoušku? Ok ....
Nikoli, však já vám dýchám, soudruhu, to že drageru nestačí množství vzduchu není můj problém či je?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
« Odpověď #14 kdy: 12 Července 2017, 11:01:22 »

Namísto druhého dýchnutí pak trvat na tom, že chci na krev...

Můžete i dýchnout.. i když by pak něco naměřili tak se ty výsledky budou hooodně lišit.. třebas 2 promile a 0,2 promile.
V lepším případě ta první hodnota bude úplná blbost.. třebas 7 promile.
IP zaznamenána