30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich  (Přečteno 24382 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #30 kdy: 30 Června 2017, 09:56:02 »

Možná mi něco uniká, ale v čem přesně má být "výhoda" toho, že se nově bude u deliktu (tedy nově přestupku) provozovatele vozidla vyžadovat zavinění?

Na tohle jsem se tu už někde ptal a hh mi to vysvětloval.. úředník by asi nemohl napsat zavinění "protože proto" a musel opravdu najít něco konkrétního.

Ale asi to teď je jedno protože patch vyšel ve sbírce 28.6. i když nedodrží lhůtu 15 dní tak se asi všichni budou tvářit že od 1.7. platí společně s novým zákonem.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #32 kdy: 30 Června 2017, 13:57:54 »


Na tohle jsem se tu už někde ptal a hh mi to vysvětloval.. úředník by asi nemohl napsat zavinění "protože proto" a musel opravdu najít něco konkrétního.

Ale asi to teď je jedno protože patch vyšel ve sbírce 28.6. i když nedodrží lhůtu 15 dní tak se asi všichni budou tvářit že od 1.7. platí společně s novým zákonem.

No já si právě myslim, že přesně takhle to dopadne. Stejně jako se většinou kašle na materiální znak přestupku, tak se bude kašlat i na tohle. U přestupku provozovatele vozidla se nevyžaduje úmysl, ale bude stačit nedbalost, takže je to stejně nedonutí se věcí nějak víc zaobírat. No ale uvidíme jak to bude v praxi, oni už nám to všehoschopní úředníci vysvětlí, jak to s tím zaviněním je :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #33 kdy: 30 Června 2017, 14:17:50 »

Hlavně byl schválený patch že pro odpovědnost za SprDel se nevyžaduje zavinění..
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #34 kdy: 30 Června 2017, 15:18:31 »

No jo, máte pravdu, děkuji za informaci.

edit: tak už jsem trochu moudřejší, ale neni teda uplně lehký se v tom zorientovat. Každopádně je to pěkná blbost a v praxi s tim bude ještě asi docela sranda. Jen doufám, že se nakonec najde nějakej soudce, kterej potvrdí, že zavinění JE pro pachatele příznivější a tudíž je nutný s nim pracovat, bez ohledu na to, co říká ZPPK.
« Poslední změna: 30 Června 2017, 15:43:26 od awake »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #35 kdy: 01 Července 2017, 11:38:50 »

Hlavně byl schválený patch že pro odpovědnost za SprDel se nevyžaduje zavinění..
Jsem trochu pomalejší, znamená to, že i přiznaný helmut je bezpředmětný a jde to za provozovatelem?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
« Odpověď #36 kdy: 01 Července 2017, 13:50:08 »

Hlavně byl schválený patch že pro odpovědnost za SprDel se nevyžaduje zavinění..
Jsem trochu pomalejší, znamená to, že i přiznaný helmut je bezpředmětný a jde to za provozovatelem?

Znamená to, že situace bude stejná jako byla, byť právně to neni uplně čistý. Přiznaný Helmut by měl pořád fungovat stejně
IP zaznamenána