30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ  (Přečteno 128057 krát)

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #45 kdy: 04 Listopadu 2016, 00:41:52 »

Poslední dobou se nějak rozmohlo zamitani žádosti dle InfZ do datovky a to v případě pokud se nejedná o účastníka řízení. Stalo se mi tak během mesice ve 3 žádostech u dvou SO vzdálených od sebe něco málo přes 112km.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #46 kdy: 25 Listopadu 2016, 17:58:13 »

Tak mám vyřízené odvolání, neznámý hulibrk z vyššího orgánu potvrdil rozhodnutí nižšího orgána spis nevydat metodou CTRL+C, CTRL+V aniž jakkoli rozebíral libovolný bod odvolání. Nelze se proti tomu odvolat. Osobně je mi ten spis u prdele a můžu si pro něj kdykoli zajít, nicméně by si tohle neměli dovolovat. Dá se to poslat nějak soukromě? - i s anonymizací to tu nemusí viset a je to podle mě zajímavý matroš pro budoucí případy. Bude-li mít někdo chuť a zájem mi to nad spisem osvětlit jestli jsem jen právně naivní nebo jestli by to bylo na vítěznou správní žalobu, budu rád. Může se to hodit při tvorbě další judikatury aby nám ty děvky nevyrostly až do nebe.

Orgán si podle mě naběhl na hrábě.

bez keců poslal spis dle infZ k případu A.
pozval si me na společné projednání případu A a B
na zadost o spis dle správního radu k případu B nijak nereagoval
na zadost o spis dle infZ k případu B reagoval zamítnutím s odůvodněním, ze bez ohledu na zákon je to zadost o spis dle správního radu.

IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #47 kdy: 15 Srpna 2017, 16:07:55 »

Toto mi přišlo jako odpověď na zaslanou žádost. TL&DR - prijďte v úřední době.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #48 kdy: 02 Října 2019, 13:32:39 »

V souvislosti s výše uvedeným, mohu tedy žádat o nekompletní výpis? Dejme tomu, že ze žádosti vyloučím to, co už jsem dostal, tedy např. výzvu k úhradě určené částky. Požádám dejme tomu o zaslání takových položek ze spisu, které mi zatím nebyly doručovány. Tím by se neměli vymlouvat na §38, pokud chci všechno, protože všechno nechci.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #49 kdy: 02 Října 2019, 14:42:09 »

V souvislosti s výše uvedeným, mohu tedy žádat o nekompletní výpis? Dejme tomu, že ze žádosti vyloučím to, co už jsem dostal, tedy např. výzvu k úhradě určené částky. Požádám dejme tomu o zaslání takových položek ze spisu, které mi zatím nebyly doručovány. Tím by se neměli vymlouvat na §38, pokud chci všechno, protože všechno nechci.
To samozřejmě můžete. A oni vám v dnešní době pravděpodobně naserou, protože už na to mají zpracovanou metodiku i odůvodnění proč nic nedělat. Vyzkoušeno živě v Praze. Žádal jsem po výzvě o fotku, abych náhodou neobvinil nepravého - nasráno. Pak dle 38 se stanoviskem ombudsmáňi - nasráno, pak dle 106 - nasráno, pak dle 36 o stavu řízení - nasráno. A tak si tu žijem.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #50 kdy: 18 Října 2019, 08:39:49 »

OK, chápu, že šance asi nejsou velké, ale když to chci zkusit, je podle Vás lepší žádat podle 106ky jako účastník řízení nebo jako někdo jiný? Jinými slovy, má požádat manželka jako účastník řízení nebo já?
A existuje nějaká možnost pokusit se žádat podle §38 na dálku? Někde jsem četl něco o tom, že řízení nesmí strany zbytečně zatěžovat, což cesta přes půl republiky kvůli nahlédnutí bezpochyby je.
Díky
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #51 kdy: 18 Října 2019, 09:48:36 »

Někde jsem četl něco o tom, že řízení nesmí strany zbytečně zatěžovat, což cesta přes půl republiky kvůli nahlédnutí bezpochyby je.
Můete to zkusit takto odůvodnit, připojit paragraf o vycházení vstříc, štření nákladů a připojit stanovisko ombudsmáni, ale to je tak všechno. Pokud chcete jen snímeček, tak se 106kou zažádá městapo nebo kdo to pořídil - v příkazu nebo jiném lejstru jsou jistě čísla snímků, data oznámení atd.

Zkusil bych to paralelně - jako účastník řízení nahlížet na dálku a jako manželka dle 106.
A pak z toho udělat hezký bod do odvolání až vám oběma naserou.
IP zaznamenána