30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ  (Přečteno 130633 krát)

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #15 kdy: 21 Září 2014, 12:57:45 »

Zdravím, požádal jsem o zaslání KOMPLETNÍ KOPIE SPISU dle zde uveřejněného vzoru podání. Přišla mi odpověď, že mám konkretizovat, jako informaci chci, že prý je má žádost obecná. Je tohleto chování orgánů placených z našich daní normální??? Mám jim polopaticky vysvětlit, že požaduji písmenko po písmenku každou informaci ze strany 1, 2, 3, ..... a ze všech digitálních nosičů přiložených ke spisu?? Případně napsat citaci výkladového slovníku, co znamená kompletní kopie?? :-)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #16 kdy: 21 Září 2014, 16:55:38 »

Vyhověl bych jim a odpověděl přesně tak, jak chtějí - např. "požaduji kopii všech listin a dalších souborů, které předmětný spis obsahuje, tzn. konkrétně požaduji kompletní kopii spisu"  :) A zároveň bych stále hlídal lhůtu 15 dní - pokud info neposkytnou, tak stížnost.

Samozřejmě to je z jejich strany jen prudění a snaha o obstrukce.
IP zaznamenána

tturboo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #17 kdy: 04 Února 2015, 18:59:41 »

S odkazem na rozsudek NSS žádost zamítnuta. Co s tím?
Rozsudek zde:
http://30kmh.cz/index.php?topic=1151.msg7912#msg7912
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #18 kdy: 05 Února 2015, 01:17:57 »

S odkazem na rozsudek NSS žádost zamítnuta. Co s tím?
Rozsudek zde:
http://30kmh.cz/index.php?topic=1151.msg7912#msg7912
A co třeba zašvejkovat a požádat o kompletní spis bez nějaké strany, co už stejně máte (výzva, příkaz apod.) ? 
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #19 kdy: 05 Února 2015, 07:15:21 »

Hoďte mi někam rozhodnutí ke stažení.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #20 kdy: 24 Února 2015, 12:35:22 »

Už jste někdo zkoušel si vyžádat kopii spisu podle Správního řádu a ne podle InfZ?
Na základě § 38 zákona č. 500/2004 Sb., mohou do správního spisu nahlížet účastníci řízení a jejich zástupci, a to v podstatě v neomezeném rozsahu. Toto právo mají i v případech, kdy je rozhodnutí ve věci již v právní moci. S právem nahlížet do spisu je pak spojeno i právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.
Nikde není napsáno, že toto právo musí být vykonáno osobně, takže na žádost jsou povinni pořídit kopii, mohou ji tedy i zaslat (v rámci zásady procesní ekonomie, kdy není nutné cestovat na úřad).
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #21 kdy: 24 Února 2015, 14:41:07 »

v menších městech to jde, tam typicky pošlou spis bez ohledu na to, jakým způsobem se o něj žádá. teď mi třeba bez keců poslali kopii spisu mailem během týdne na základě žádosti podle 106, jinde jsem dostal kopii s tím, že nemusím žádat podle 106, protože jako účastníkovi by mi to poslali tak jako tak apod.

větší / velká města = větší / velcí zmrdi, jejichž posláním je šikanovat lidi

přisuzuji to skutečnosti, že na malých městech se tak nějak navzájem znají, mají k lidem blíž a ještě se úplně nevytratilo "státní správa je služba veřejnosti". správa ve velkých městech je jen a jen mafie mající jediný úkol - krást lidem prachy, buzerovat je a zastrašovat z pozice síly
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #22 kdy: 28 Února 2015, 12:15:09 »

Neznám č.j. ani sp.zn. tak jsem si pomohl takhle : "...kompletní kopie spisu řidiče, který vedete v souladu s par. 17 odst. 3 vyhl. 31/2001 MD ze dne 10.1.2001.
To by úředník odboru dopravy pochopit mohl.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #23 kdy: 28 Února 2015, 12:34:47 »

Vsadím boty, že odpověď bude, že žádosti nelze vyhovět, protože je nekonkrétní. To úředníkovi jeho"hrdost" nedovolí i kdyby měl na stole jen jeden jediný spis.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #24 kdy: 28 Února 2015, 14:09:00 »

Vsadím boty, že odpověď bude, že žádosti nelze vyhovět, protože je nekonkrétní.
To není zákonný důvod k odmítnutí žádosti. Pak musí postupovat podle § 14 odst. 5 písm. b) InfZ: "Povinný subjekt posoudí žádost a v případě, že je žádost nesrozumitelná, není zřejmé, jaká informace je požadována, nebo je formulována příliš obecně, vyzve žadatele ve lhůtě do sedmi dnů od podání žádosti, aby žádost upřesnil."
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #25 kdy: 28 Února 2015, 16:32:11 »

Příbram spis zaslala napoprvé, úhledně svázaný a v průvodním dopise píšou, že se vzdávají nároku na úhradu. To se mi líbí.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #26 kdy: 28 Února 2015, 18:59:37 »

Neznám č.j. ani sp.zn. tak jsem si pomohl takhle : "...kompletní kopie spisu řidiče, který vedete v souladu s par. 17 odst. 3 vyhl. 31/2001 MD ze dne 10.1.2001.
To by úředník odboru dopravy pochopit mohl.
Tak ještě jednou - spis řidiče podle § 17 vyhlášky 1) není správním spisem, 2) výdej informací zněj se řídí § 121 zákona.
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #27 kdy: 01 Března 2015, 22:32:26 »

Aha, takže mám žádat na základě §121 odst. 1 písm. f) ?

IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #28 kdy: 02 Března 2015, 15:18:37 »

Příbram spis zaslala napoprvé, úhledně svázaný a v průvodním dopise píšou, že se vzdávají nároku na úhradu. To se mi líbí.

Ted jste me trochu nahlodal. Nedavno mi tez vyhoveli, ale nikde se nepise, ze se vzdavaji naroku na uhradu. Na druhou stranu - take se nepise o tom, ze bych mel zaplatil xx na ucet xxx, takze predpokladam, ze po mne nic nechteji :)
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ
« Odpověď #29 kdy: 27 Března 2015, 08:32:46 »

Chtěl bych se zeptat, zda je možné využít po drobných úpravách tuto žádost, resp. tento institut pro získání kopie trestního spisu (v řízení, v němž nedošlo k zahájení trestního řízení, věc byla odložena). Jsem oznamovatel domnělého trestného činu a poškozený.
Je možné říci, že Trestní řád je ve vztahu k InfZ zvláštní úpravou pouze ve vztahu k nahlížení do spisu a uplatní se proto jen v případě žádosti, které jsou svým obsahem žádostmi o nahlédnutí do spisu ?
IP zaznamenána