30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost v obci - Helmut neakceptovan  (Přečteno 20875 krát)

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #15 kdy: 29 Června 2017, 16:17:30 »

Pánáčkové si dost odporují, píší ve lhůte 3 pracovních dní a zárověň v pondělí nebo ve středu. Tak dávají na výběr jen jeden den v horším případě. V úterý doručili a hned ve středu musíte naklusat. Telefonickou domluvu nepočítám jako neprůkaznou, navíc je to domluva a né objednání dle vašeho výběru.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #16 kdy: 16 Července 2017, 14:52:01 »

Zdravím místní osazenstvo :-)
V mém případě jistý městský úřad neakceptoval Helmuta a shodil to na Sprdel.

- vše proběhlo standardním způsobem: napráskání Helmuta, jeho obeslání, vhození do schránky, Helmutovo kajícké doznání a jeho odstěhování.
- bohužel to zde nekončilo a úředníci místo návštěvy safari pokračovavali v pátrání: nechali Helmuta na jeho dočasném bydlišti hledat policií a pátrali po něm ve všech rejstřících.
- z výsledku usoudili, že Helmut neexistuje, chudák :-(

Zatím podáno blanketní odvolání.

Pokud by někoho napadlo, kterým směrem se dále ubírat budu rád za jakoukoli radu.
Mohl by se z toho totiž stát nepříjemný precedens a inspirace pro další úřady.

V příloze anonymizované a zkrácené odůvodnění rozhodnutí.



pozn. moderátora: není vhodné ani uvádět konkrétní názvy úřadů, to už se pak ani nemusíte namáhat s anonymizováním příloh…
 
« Poslední změna: 17 Července 2017, 13:58:09 od imperator_cz »
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #17 kdy: 17 Července 2017, 09:57:51 »

Ahoj všem,
tak tu mám rozhodnutí od MěÚ. Samozřejmě vinnen a Helmuta vůbec neakceptovali. Jak píše už Imperátor, vypadá to, že úřady se rozhodly Helmuty smést ze stolu, protože nejsou v registrech ČR, popřípadě se nevyskytují na uvedených adresách. Trochu jsem čekal, že úřad zatají komunikaci s Helmutem a na tom je dostanu. Oni ale drze vše přiznávají a klopí to na sprdel protože není Helmut v nějakých databázích. Takže mám 15 dní na sesmolení odvolání. Půjdu si teda nahlédnout do spisu a mrsknu to taky sem. Jak z toho ven, mate tip? Díky za pomoc pánové.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #18 kdy: 17 Července 2017, 14:33:32 »

Zdravím místní osazenstvo ...
Pouze poznámka k Helmutově dopisu citovanému v odůvodnění: Použitá "němčina" je opravdu strašná a každému, kdo se pár let učil německy (a to mohou i ouřadové) je jasné, že toto Němec nemohl napsat - že to je fejk. Je to příklad pro ostatní, jak by takový dopis neměl vypadat.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #19 kdy: 17 Července 2017, 15:58:52 »

Nojo....asi google překladač neumí tak dobře jak se tváří :-) V tomhle případě to ale není ten hlavní problém.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #20 kdy: 17 Července 2017, 21:26:19 »

No ta němčina je hrůza, to jako fakt. A proto jim to asi došlo...
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #21 kdy: 18 Července 2017, 07:36:35 »

Imperator: tak ten úředník byl hodně důkladný. Díky za info, že i s policejní kontrolou může člověk počítat. Vícero drobných chyb a celé se to sesune.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #22 kdy: 20 Července 2017, 23:29:50 »

Zdravim,
tak nevim, jestli jsem neudelal taktickou chybu. Chtel jsem nahlednout do spisu a urad ma takhle hodiny:
Po: 8.00 - 11.00  a  12.00 - 17.00
Út:  8.00 - 11.00  a 12.00 - 13.30 - po dohodě
St:  8.00 - 11.00  a  12.00 - 17.00
Čt:  8.00 - 11.00  a  12.00 - 13.30 - po dohodě
Pá:  8.00 - 11.00  a  12.00 - 13.30 - po dohodě
Tak jsem tam dneska zavolal, ze zitra dojdu, ale urednice mne odbyla s tim, ze ma zitra a v pondeli dovolenou a zastup zadnej. Mam dojit ve stredu. To ale nemam cas zas ja. Kdyz jsem ji rek, ze urad ma povinnost mi umoznit nahlednuti, tak prej uredni hodiny jsou pondeli a streda. Na chybejici zastup si mam stezovat nadrizenemu a kdyz se mi nezda cas co mi zbyde do konce odvolani, mam si pozadat o odklad. Ona si chudak prej "dovolila" vzit volno jen 2 dny a ja ji takhle obtezuju. To mne tak dostalo, ze jsem jen chtel potvrzeni mailem, ze je na dovolene, at mam aspon neco. Stejne ale asi nic neposle. Telefon jsem si blbec nenahraval, necekal jsem takovou sodu.
Co teda dal, podat blanketni odvolani, pozadat o odklad a pristi tyden z ni vyrazit spis?
Diky za pomoc.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #23 kdy: 21 Července 2017, 09:28:47 »

Nejlepší je prostě nevolat, rovnou tam jít, vše nahrávat a pak máte výborný bod do odvolání.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #24 kdy: 21 Července 2017, 09:42:16 »

Jenomze ja muzu jedine ctvrtek nebo patek. A kdyz tam dojedu a nikdo mi ani neotevre, muzu si nahravat co chci. Reknou mi, ze uredni dny jsou pondeli a streda. Takze Vase rada je mi jaksi k nicemu  :(. Jinak si samozrejme jednani nahravam.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #25 kdy: 21 Července 2017, 10:04:53 »

No to je ale naprosto v poradku. Bohate bude stacit, když budete mít na záznamu, ze tam nikdo není, nebo že vás nepustí. Z toho pak na ústním jednání uvedete, že jste neměl možnost se řádně připravit. Na to baba řekne, že jste měl přijít jindy. Vy pokrčíte rameny a pak to rozmáznete v odvolání.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #26 kdy: 21 Července 2017, 10:13:58 »

zkuste kouknout na http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu
"úřední dny" je výmysl úřadu, aby póvl neotravoval

SO není fyzická osoba, tedy neplatí pro něho, že může dělat vše, co není zakázané,
ale naopak dělá to, co mu zákon ukládá. A § 38 Nahlížení do spisu nikde neukládá - po dohodě.

Takže: nahrávat, pokud tam ouřada nebude, zajít za jeho nadřízeným.
Pokud ani u něho neuspějete, bude ze záznamu patrné, že jste udělal maximum pro nahlédnutí do spisu.

A do odvolání půjde porušení §38 a také rovnosti postavení, kdy podezřelý oproti SO nemá potřebné informace ze spisu k dispozici.

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #27 kdy: 23 Července 2017, 18:51:56 »

Takže technicky, když má v pondělí třeba úřad do 17 h, já smím přijít třeba v 17:30?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #28 kdy: 24 Července 2017, 07:38:31 »

Takže technicky, když má v pondělí třeba úřad do 17 h, já smím přijít třeba v 17:30?
To samozřejmě můžete, ale bude již zavřeno a pravděpodobně se nedostanete ani do budovy natož do kanceláře a v právu bude SO.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci - Helmut neakceptovan
« Odpověď #29 kdy: 24 Července 2017, 07:53:52 »

Nemotejte pracovní dobu a úřední hodiny.
IP zaznamenána