30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Po udání majitelem jsem řek že jsem neřídil ale...  (Přečteno 3310 krát)

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Rychlost měřená opicema,nebyl jsem nikdy fyzicky stotožněn.

Po dopise na uvedení pachatele od policie.
 Jsem byl nabonzován majitelem vozidla. Na fízli jsem nešel. Podstoupili to dál.

Pak jsem to tedy u SO popřel řekl jsem že jsem neřídil. Úředník  mi to  však přišil jen na základě tvrzení majitele. Moje vyjádření nevzal v potaz,nevyslechl mé svědky že jsem byl jinde.
Nyní mi zve k uzavření a seznámení s podklady pro rozhodnutí, vím že tam nic na mě nemá jen špatnou fotku  od bengú a tvrzení majitele. Jak se bránit? Počkat a pak se odvolat nemají nic ani podepsanou knihu jízd.Chtějí mi dát 2body a pokutu. Je to tvrzení proti tvrzení a oni to prišijou mě, to přece nejde..? U soudu určitě ne.

Mám v záloze že se majitel spletl asi by to i podepsal. Zatím bojuji.

Stalo se 5/2017 kdy je pro mě prekluze až za dva roky? Nebo už letos když nepadne pravomocné rozhodnutí?

Teď to stejně chtějí odpálit i bezemne.
Žádal jsem i o důkaz že materialní aspektu přestupku,nic k tomu tam není dále napadnu nesprávné měření. Asi i podjatost úředníka nic z mých návrhů nepřijal. Rád bych aby znovu vyzval majitele ke zdělení řidiče.
Poradí někdo.
« Poslední změna: 11 Února 2018, 13:54:02 od A.c.a.b. »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Po udání majitelem jsem řek že jsem neřídil ale...
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2018, 17:20:17 »

Jak vědí, že jste neměl ŘP? Tušíte, jak provedli důkaz, na základě kterého skutkově uzavřeli, že jste opravdu řídil vy? Provozovatel tam byl vypovídat, nebo vyšli jen z nějakého jeho udání adresovaného PČR? Bylo konáno ÚJ, pokud ne, byl jste poučen o možnosti jeho konání požadovat? SO tvrdí, že dokončil dokazování, takže asi formálně nějaké důkazy prováděl - byl jste na to upozorněn a bylo vám umožněno se provádění těchto důkazů účastnit? Asi bych na to seznámení se s podklady zašel, ať znáte celý kontext, nicméně pokud tam není kvalitní fotka, tak takto rozehranou věc půjde vyhrát s prstem v nose.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Po udání majitelem jsem řek že jsem neřídil ale...
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2018, 17:47:25 »

U žádného jednání jsem nebyl dost jsem vyzjistil po telefonu ani majitel tam nebyl,netuším jak provedli důkaz,jen jim písemně poslal mé jméno a o to opírají své prokazování, vydali  již jedno jakési usnesení že jsem vinen.

 Na to jsem namítal písemně že jsem rozhodně neřídil.

Jednou mi na ústní jednání zvali ale omluvil jsem se mailem že jsem mimo Čr. Což rádi shodí že to nešlo ofiko poštou nebo podatelnou.
Řidičák někde zjistili přes registr že byl v tu dobu propadlý datum platnosti na průkazů.
Měli by snad trestat jen ten horší přestupek a to je rychlost...?

Co ta prekluze? Musí vydat do 5/2018 pravomocné rozhodnut? Jinak nejspíš nestihnou rozhodnutí rok od spáchání ,nebo mají čas . Stalo se to 5/2017.
Od kdy se přidají body od dne vzniku přestupku? Nebo od dne vydaného rozhodnutí. 
« Poslední změna: 11 Února 2018, 11:35:38 od A.c.a.b. »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Po udání majitelem jsem řek že jsem neřídil ale...
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2018, 11:46:02 »

A.c.a.b.: Promlčení zatím není blízko, pokud bylo řízení řádně zahájeno (což zřejmě bylo příkazem, to bude asi to první „usnesení“, že jste vinen), tak by nesměl MHMP vydat rozhodnutí do roka od doručení tohoto příkazu. Největší šanci na promlčení budete mít v odvolací fázi.

Pokud se nepůjdete podívat na ty konkrétní důkazy, tak jim tam jen znovu pošlete nějakou obecnou námitku, že jste neřídil, vlastník auta vás u toho neviděl atd. (plus výhrady k procesu, např. ignorovaná omluvenka). Případně nějaké nové vyjádření od vlastníka, pokud ho z něj dostanete. Pak uvidíte podle odůvodnění rozhodnutí.
IP zaznamenána