30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: 5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?  (Přečteno 676 krát)

Sandro

• Zobrazit profil

Dobrý den, prosím o radu jak dále postupovat:

spis: http://rendy00.rajce.idnes.cz/Spis/  (nejsou tam všechny výzvy, je to na jedno brdo)

O co jde - místo kde se běžně parkuje na nepoužívaném chodníku začali obcházet měštáci a já se stal recidivistou. Pořád se tam běžně stojí a stát bude, mám dokonce foto jak přímo vedle mého auta stojí PČR a nespočet foto jak tam běžně stávají auta (obrana přes materiální aspekt?)

Všechny výzvy jsem ignoroval (dřívější přestupky se asi odložily (=je klid), ale pak se tuším nějak měnil zákon a začli po tom jít = to je těhle 5), na příkaz podal odpor a ted přišlo "Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastnikovi řízení k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí"

O spis jsem žádal dle zdejšího vzoru, zamítli to, asi bych ho z nich vyrazil úpravou že nechci kompletní spis, ale nechci plýtvat časem, takže jsem tam byl a spis si nechal opkopírovat.

Takže co ted? Na to seznámení se s podklady mám/musím jít? Může jít zmocněný zástupce?

Od 1.7. se tuším nějak mění zákon (vyžadováno zavinění), pokud se to zdrží za toto datum tak bude po všem, je to tak a případně jak to pozdržet?

Budu rád za jakoukoliv pomoc.

« Poslední změna: 19 červen 2017, 22:12:00 od Sandro »
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

Můžete jim napsat.. nerozumím jak se mám vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí když žádné důkazy ještě nebyly provedeny a správní orgán zjevně plánuje ještě po lhůtě na vyjádření provádět dokazování.
Protože nevím jaké důkazy správní orgán provede tak žádám o možnost se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí ve chvíli kdy budou existovat.

Pak můžete rozporovat že se přestupek stal.. je to 5 případů a něco se určitě najde.. navrhovat vlastní důkazy.. chtít výslech svědků a trvat na ústním jednání.
..ale to se dá nechat pak do toho vyjádření k podkladům.
Můžete tam hodit i to zavinění a chtít aby to orgán řešil.. teď sice nemusí, ale v době odvolání to asi nebude pravda.

To jim poslat aby jim to přišlo den a nebo dva před tím prováděním důkazů.

Ale když nebudete s orgánem spolupracovat tak nemají do 1.7. šanci na pravomocné rozhodnutí..
IP zaznamenána

Sandro

• Zobrazit profil

Děkuji, takže postup bude následující:

1. Pošlu jim že se chci vyjádřit až provedou důkazy (víceméně okopíruji to Vaše souvětí)
 - oni by tedy následně měli provést dokazování, zpracovat podklady a pak mě vyzvat at se vyjádřím?

2. Písemně se k tomu vyjádřím, budu rozporovat atd., požádám o výslech svědků a o ustní jednání, zmíním absenci zavinění

3. nějak si rozhodnou a já se odvolám

K tomu, že nestihnou rozhodnout do 1.7. - mám podezření, že si mě tam vedou jako exkluzivního klienta a dostávám plnou péči (možná právě proto, aby stihli rozhodnout do 1.7.) na vše reagují strašně rychle, podal jsem odpor a tady ta "výzva k seznámení..." přišla asi za 14 dní...
IP zaznamenána

Sandro

• Zobrazit profil

Takže provedl jsem bod 1 a oni následně ihned vydali rozhodnutí, přikládám ho.

Jakým směrem vést odvolání? Mám k dispozici fotografie jak na onom místě běžně parkují auta, včetně PČR, lze to použít? Ted jde asi víceméně o to, aby odvolání bylo legitimní a protáhli jsme případ až za 1.7.2017
IP zaznamenána

tarmara

• Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #4 kdy: 20 červen 2017, 09:19:33 »

Z Rozhodnutí není zřejmé, kdy jste ho převzal. Pokud budu předpokládat, že včera (19) a Rozhodnutí obvykle nabývá platnosti vypršením lhůty odvolání, a ta běží od data převzetí....no a 19+15 je asi 2. nebo 3. července... nešlo by toto taky přidat do odvolání??
IP zaznamenána

Sandro

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22 červen 2017, 19:57:03 »

Krátí se mi čas, nikdo neporadí s tím odvoláním?

Ad, lhůta - dny se počítají jen pracovní, ne? EDIT: tak ne, už jsem si to našel.
« Poslední změna: 22 červen 2017, 20:30:36 od Sandro »
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 22 červen 2017, 20:17:12 »

Zatím podejte blanket, vyčkejte na výzvu k doplnění (případně sám napište, že jej doplníte třeba do 2-3 týdnů) a počkejte, třeba se tu někdo chytne.
IP zaznamenána

enzym

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 22 červen 2017, 20:48:04 »

Toto není moje parketa, takže pozitivně neporadím, negativně však ano.
Citace
Mám k dispozici fotografie jak na onom místě běžně parkují auta, včetně PČR, lze to použít?
Nikoli, anžto:
- idenitický přestupek někoho jiného třetí osobu nepravňuje k páchání téhož,
- formální znak přestupku PČR nemusí býti přestupkem, protože § 41 odst. 1 zákona ZPPK, z nutnosti mít v takové situaci zapnut maják se vyvlečou tím, že by si vybili baterii vozu v době kdy provádějí nějaký neodkladný dlouhotrvající pomáhací a chránící úkon (např. zahánění hladu a žízně v blízké hospodě).

Nechce se mi studovat celý spis, předpokládám, že provozovatel je FO nepodnikající - pak případnou alternativu hledejte v tomto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4072.0 vlákně, zatím to vypadá nadějně, ale nic není jisté. Podle prvního příspěvku o této šanci víte.

EDIT - určeno zejména pro dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci.

Po drobném pátrání jsem ulici identifikoval, IMHO z pohledu SO1, SO2 i správního soudu je delikt zdokumentován, má formální i materální znak. Parkoviště je definováno SDZ IP 11f a na chodníku je VDZ V 10c, vymezující parkovací chlívky. Pochybnosti o tom, že jde o chodník, jsou vyloučeny. Vypadá to jako chodník, IP 11f říká, že lze parkovat částečně na chodníku, pasport říká, že jde o chodník materiál Dl. bet. zámková, tak to chodník je. Zdokumentovaná vozidla jsou mimo oblast, vymezenou IP 11f i V 10c, nicméně částečně na chodníku. V některých případech dokonce porušují § 27 odst. 1 písm. c) či d) ZPPK.

Soustřeďte se na procesní chyby, technicky nevidím reálnou šanci.
« Poslední změna: 22 červen 2017, 22:02:13 od enzym »
IP zaznamenána