30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?  (Přečteno 13733 krát)

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Dobrý den, prosím o radu jak dále postupovat:

spis: http://rendy00.rajce.idnes.cz/Spis/  (nejsou tam všechny výzvy, je to na jedno brdo)

O co jde - místo kde se běžně parkuje na nepoužívaném chodníku začali obcházet měštáci a já se stal recidivistou. Pořád se tam běžně stojí a stát bude, mám dokonce foto jak přímo vedle mého auta stojí PČR a nespočet foto jak tam běžně stávají auta (obrana přes materiální aspekt?)

Všechny výzvy jsem ignoroval (dřívější přestupky se asi odložily (=je klid), ale pak se tuším nějak měnil zákon a začli po tom jít = to je těhle 5), na příkaz podal odpor a ted přišlo "Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastnikovi řízení k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí"

O spis jsem žádal dle zdejšího vzoru, zamítli to, asi bych ho z nich vyrazil úpravou že nechci kompletní spis, ale nechci plýtvat časem, takže jsem tam byl a spis si nechal opkopírovat.

Takže co ted? Na to seznámení se s podklady mám/musím jít? Může jít zmocněný zástupce?

Od 1.7. se tuším nějak mění zákon (vyžadováno zavinění), pokud se to zdrží za toto datum tak bude po všem, je to tak a případně jak to pozdržet?

Budu rád za jakoukoliv pomoc.

« Poslední změna: 19 Června 2017, 22:12:00 od Sandro »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Můžete jim napsat.. nerozumím jak se mám vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí když žádné důkazy ještě nebyly provedeny a správní orgán zjevně plánuje ještě po lhůtě na vyjádření provádět dokazování.
Protože nevím jaké důkazy správní orgán provede tak žádám o možnost se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí ve chvíli kdy budou existovat.

Pak můžete rozporovat že se přestupek stal.. je to 5 případů a něco se určitě najde.. navrhovat vlastní důkazy.. chtít výslech svědků a trvat na ústním jednání.
..ale to se dá nechat pak do toho vyjádření k podkladům.
Můžete tam hodit i to zavinění a chtít aby to orgán řešil.. teď sice nemusí, ale v době odvolání to asi nebude pravda.


To jim poslat aby jim to přišlo den a nebo dva před tím prováděním důkazů.

Ale když nebudete s orgánem spolupracovat tak nemají do 1.7. šanci na pravomocné rozhodnutí..
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Děkuji, takže postup bude následující:

1. Pošlu jim že se chci vyjádřit až provedou důkazy (víceméně okopíruji to Vaše souvětí)
 - oni by tedy následně měli provést dokazování, zpracovat podklady a pak mě vyzvat at se vyjádřím?

2. Písemně se k tomu vyjádřím, budu rozporovat atd., požádám o výslech svědků a o ustní jednání, zmíním absenci zavinění

3. nějak si rozhodnou a já se odvolám

K tomu, že nestihnou rozhodnout do 1.7. - mám podezření, že si mě tam vedou jako exkluzivního klienta a dostávám plnou péči (možná právě proto, aby stihli rozhodnout do 1.7.) na vše reagují strašně rychle, podal jsem odpor a tady ta "výzva k seznámení..." přišla asi za 14 dní...
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Takže provedl jsem bod 1 a oni následně ihned vydali rozhodnutí, přikládám ho.

Jakým směrem vést odvolání? Mám k dispozici fotografie jak na onom místě běžně parkují auta, včetně PČR, lze to použít? Ted jde asi víceméně o to, aby odvolání bylo legitimní a protáhli jsme případ až za 1.7.2017
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2017, 09:19:33 »

Z Rozhodnutí není zřejmé, kdy jste ho převzal. Pokud budu předpokládat, že včera (19) a Rozhodnutí obvykle nabývá platnosti vypršením lhůty odvolání, a ta běží od data převzetí....no a 19+15 je asi 2. nebo 3. července... nešlo by toto taky přidat do odvolání??
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2017, 19:57:03 »

Krátí se mi čas, nikdo neporadí s tím odvoláním?

Ad, lhůta - dny se počítají jen pracovní, ne? EDIT: tak ne, už jsem si to našel.
« Poslední změna: 22 Června 2017, 20:30:36 od Sandro »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2017, 20:17:12 »

Zatím podejte blanket, vyčkejte na výzvu k doplnění (případně sám napište, že jej doplníte třeba do 2-3 týdnů) a počkejte, třeba se tu někdo chytne.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2017, 20:48:04 »

Toto není moje parketa, takže pozitivně neporadím, negativně však ano.
Citace
Mám k dispozici fotografie jak na onom místě běžně parkují auta, včetně PČR, lze to použít?
Nikoli, anžto:
- idenitický přestupek někoho jiného třetí osobu nepravňuje k páchání téhož,
- formální znak přestupku PČR nemusí býti přestupkem, protože § 41 odst. 1 zákona ZPPK, z nutnosti mít v takové situaci zapnut maják se vyvlečou tím, že by si vybili baterii vozu v době kdy provádějí nějaký neodkladný dlouhotrvající pomáhací a chránící úkon (např. zahánění hladu a žízně v blízké hospodě).

Nechce se mi studovat celý spis, předpokládám, že provozovatel je FO nepodnikající - pak případnou alternativu hledejte v tomto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4072.0 vlákně, zatím to vypadá nadějně, ale nic není jisté. Podle prvního příspěvku o této šanci víte.

EDIT - určeno zejména pro dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci.

Po drobném pátrání jsem ulici identifikoval, IMHO z pohledu SO1, SO2 i správního soudu je delikt zdokumentován, má formální i materální znak. Parkoviště je definováno SDZ IP 11f a na chodníku je VDZ V 10c, vymezující parkovací chlívky. Pochybnosti o tom, že jde o chodník, jsou vyloučeny. Vypadá to jako chodník, IP 11f říká, že lze parkovat částečně na chodníku, pasport říká, že jde o chodník materiál Dl. bet. zámková, tak to chodník je. Zdokumentovaná vozidla jsou mimo oblast, vymezenou IP 11f i V 10c, nicméně částečně na chodníku. V některých případech dokonce porušují § 27 odst. 1 písm. c) či d) ZPPK.

Soustřeďte se na procesní chyby, technicky nevidím reálnou šanci.
« Poslední změna: 22 Června 2017, 22:02:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2017, 16:49:05 »

No ten přechod je tam vtipný, vede do zarostené meze :D

Co nouzové zastavení?

Ohledně doručení: nejsem provozovatel, nechal jsem si od něj napsat plnou moc, mám datovou schránku. Rozhodnutí přišlo provozovateli na poštu (ten jej převzal cca 9 dní zpět) a zároven i mně do datové schránky kde bylo doručeno fikcí před pár dny. Takže odkdy běží termín pro odvolání, od převzetí na poště nebo od doručení fikcí v DS?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2017, 16:52:50 »

Lhůta běží od fikce doručení vám jako zástupci.

Na zastavení auta to hrát nejde, 5x zastavení je už mimo rozumnou pochybnost :-)

Jedině třeba přepadovka na kontrolu spisu a namítat manipulaci v případě chybějící soupisky, apod.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #10 kdy: 23 Června 2017, 17:43:50 »

Děkuji za cenné rady.

Myslel jsem, že by se napsalo odvolání kvůli tomu, že např. jen jedno z těch parkování nebylo parkováním ale nouzovým zastavením, takhle přece rozhodli, že jsem tam 5x parkoval ale já bych tvrdil, že 1x šlo o nouzové zastavení. Další body v odvolání by mohly být např. materiální aspekt, zavinění, dodatečné označení řidiče, dále třeba to, že je špatné zaznamenání přestupku (dle fotek nejde jednoznačně určit, že vozidlo stojí tam, kde tvrdí MP že ho fotila).

Ad. přepadovka - na tohle si nejsem dost jistý v kramflecích, snad kdyby mě někdo navedl přibližně co a jak...   
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2017, 17:48:58 »

Na zastavení auta to hrát nejde, 5x zastavení je už mimo rozumnou pochybnost :-)
Proč ne? Je to nespolehlivej krám, majitel už uvažuje, že to nechá sešrotovat a pořídí nějaký jiný vůz.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2017, 17:52:03 »

Nastudujte si nahížení do spisu, někde to tu je. Berte to jako zásadní.

1x zastavení by vám možná prošlo. Na sankci to může mít nepatrný vliv, ale také nemusí. Pak to můžou potvrdit něčím jako "Jedná se o účelové tvrzení. Nicméně i kdyby nebylo, tak pokuta je už tak při spodní hranici, tedy se rozhodnutí potvrzuje."

Jinak nic moc v ruce nemáte, nejspíš to projedete.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2017, 17:55:11 »

Sankce je mi fuk, se zaplacením mám morální problém, ne finanční.

Už jsem nahlížet byl a udělal kopii spisu (před rozhodnutím), mohu nahlížet znovu? Vlákno o nahlížení jdu hledat.

Já udělal chybu že došlo na sprdel (turbo), záměr byl mrtvola nebo helmut. Cenná zkušenost do budoucna až půjde o body.
« Poslední změna: 23 Června 2017, 17:57:19 od Sandro »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:5x parkování na chodníku - Rozhodnutí - jak se odvolat?
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2017, 18:02:51 »

<lenost>nechce se mi prohlížet texty ve spisu</lenost> Jde o 5 řízení za 5 přestupků, nebo sloučená SprDel do jednoho řízení o pětí přestupcích? Pokud 5 sprdelí, tak se můžete pokusit v odvolání dosáhnout slučení do jedné ... ovšem o co se opřít a jako to formuovat netuším.
<kompenzace za lenost>Nahlížení do spisu http://road-fens.cz/fsm-7-spis-a-nahlizeni-do-nej/</kompenzace za lenost>
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.