30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK  (Přečteno 17086 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #15 kdy: 30 Května 2017, 23:45:09 »

já k tomu někde četl komentář, že problém vzniká při výměně dokladu - ztráta, expirace, změna údajů
kdy úřad touží po autorizaci prostřednictvím BOK a když jej nevíte, tak požaduje úplatu za obnovení
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2017, 00:56:26 »

Tak pokuta, pokud to tim skonci mi za to stoji, jen si tim nejsem jist, jestli tam nevlozili hack ustavy - pouze jednou trestat za jeden cin: viz http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0101_9As__100_20110623023233_prevedeno.pdf :
Tím to bohužel nekončí, musíte ty judikáty dočítat do konce. Odkazovaný případ byl o tom, kterým okamžikem je přetržen trvající delikt (tj. končí jeden skutek a začíná nový) a od kdy běží promlčecí (prekluzivní) lhůta. Očekávatelná odpověď je, že od okamžiku zahájení řízení. V daném případě tedy zlotřilí uživatelé 20 let nezkolaudovaného domu vyvázli, protože úřady nestihli jejich přestupek projednat v zákonné lhůtě. Ale dokud protiprávní stav trvá, mohou to do zblbnutí stíhat znovu a znovu (srov. první odstavec na listu 108 rozsudku NSS).
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #17 kdy: 31 Května 2017, 11:13:19 »

já k tomu někde četl komentář, že problém vzniká při výměně dokladu - ztráta, expirace, změna údajů
kdy úřad touží po autorizaci prostřednictvím BOK a když jej nevíte, tak požaduje úplatu za obnovení
Nikdy jsem se nesetkal s tim, ze by kdekoliv na urade chteli natukat BOK krome vydani OP, pri kterem jsem zadaval vzdy uplne novy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #18 kdy: 31 Května 2017, 13:16:22 »

Ruka v sadře by mohla být tou překážkou. Navíc nechápu o co jde, ten čip se snad dá vytunit v mikrovlnce jako každej jinej.
Nejde o cip, ten jde vytunit, jde o ten kod, bez toho OP nevydaji.

Čip jde pořád řešit občankou bez čipu.. a i když budou povinné čipy tak požádáte těsně předtím o nový a máte 10 let klid..


§8a(5)
Citace
(5) Je-li držitelem občan mladší 15 let, občan, jehož svéprávnost byla omezena tak, že není způsobilý požádat o vydání občanského průkazu, nebo občan, kterému brání překážka těžko překonatelná, nezadává při převzetí občanského průkazu bezpečnostní osobní kód.

Ale nevím co je těžko překonatelná překážka.

Další cesta je použít §8a(3)
Citace
(3) Po třetím chybném po sobě jdoucím zadání bezpečnostního osobního kódu se další možnost elektronické autentizace zablokuje.

Kód dáte 10 náhodných číslic a vzápětí uděláte elektronickou autentizaci a 3x ho zadáte špatně.
« Poslední změna: 31 Května 2017, 15:48:12 od 2M »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #19 kdy: 31 Května 2017, 14:43:29 »

Otazkou ale je, kde se takto spatne autentizovat - jeste jsem nenarazil na zadnou prilezitost BOK vubec pouzit..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #20 kdy: 31 Května 2017, 15:58:48 »

Při vydávání občanek mají ověřit funkčnost.. tak tam by to mělo jít..

Ale třebas by to mohli zablokovat i na žádost.
A nebo říct že to chcete vyzkoušet.
A nebo požádat o změnu BOK a elektronickou autentizaci.. pak 3x zadat špatně a pak zrušit tu žádost o změnu.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #21 kdy: 31 Května 2017, 16:05:44 »

Je to čipovka podle specifikace ISO7816? Tam by mělo jít poslat třikrát CHV autentizační command a je vymalováno. Dovedu si představit k tomuto využít smartcard reader v notebooku nebo vyrobit jednoúčelovou lacinou smrtičku na občanky :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

mortas

  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #22 kdy: 31 Května 2017, 19:03:09 »

Když jsem si měnil OP.. cca 2 měsíce nazpět, tak mi bylo paní vysvětleno že v občance ( zatím) žádný čip není a ten bezpečnostní kod je pro nějaké taktéž  blíže neurčené pozdější určení.. proto jsem s klidným svědomím zadal jisté 4 po sobě jdoucí číslice.. páč to patrně nikdy nevyužiju :-)
Poznámka - na moji hlášku po zamítavé odpovědi na čip. že to je tedy dobře.. že se občanka tedy nemusí podívat do mikrovlnky paní nevěřícně  vytřeštila oči takže zhruba na dvě sekundy vypadala jak postavička z japonského manga komiksu :-))
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #23 kdy: 31 Května 2017, 21:50:57 »

Nestačilo by místo pečení v mikrovlnce čip poškádlit paralyzérem? Ideálně hned na přepážce na úřadě.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #24 kdy: 31 Května 2017, 23:10:49 »

Proc tak brojite proti cipu, ktery vlastne vubec nic, nez jen ze se do nej da nacpat el. podpis, neumi?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #25 kdy: 31 Května 2017, 23:13:26 »

Na to bacha, aby Vám pak nepřišlo lejstro od úřadu kvůli přestupkům dle 328/1999 Sb. Zákon o občanských průkazech
Citace
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
....
b) poruší povinnost chránit občanský průkaz před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím,
...
i) úmyslně zničí, poškodí, odcizí nebo zneužije občanský průkaz nebo potvrzení o občanském průkazu,
...
o) neoprávněně pozmění, předá, zveřejní, zablokuje, zlikviduje nebo jinak neoprávněně zpracovává strojově čitelné údaje vedené v občanském průkazu, nebo

p) neoprávněně zapíše, předá, zveřejní, zablokuje, zlikviduje nebo jinak neoprávněně zpracovává údaje vedené v kontaktním elektronickém čipu.

Jenom taková drobná poznámka, že OP s čipem by šlo využít jako nosič kvalifikovaných certifikátů. Zrovna řeším, co se pro otce vyplatí více, jestli pořídit kvalifikovaný podpis nebo zřídit DS a narazil jsem na tohle http://www.postsignum.cz/elektronicky_obcansky_prukaz_s_cipem.html na čtení prodávají tuto čtečku GemPC Twin USB

GW me sice předběhl, ale už to tu nechám.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #26 kdy: 31 Května 2017, 23:33:14 »

Prosviťte někdo tu občanku LEDkou z mobilu, jestli tam čirou náhodou nedali RFID anténu ;)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #27 kdy: 31 Května 2017, 23:56:47 »

V soucasnych s cipem rfid neni. To je jen v biometrickem pase.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #28 kdy: 01 Června 2017, 00:17:04 »

rdif v pasu je bezpeny asi jako nase policie

https://www.root.cz/clanky/kopie-elektronickeho-pasu-za-par-minut/

zniceni cipu
https://youtu.be/20P7Lk9EzX0

ale resime zde predevsim OP s BOK bez cipu, cip chteji smejdi zavest jako kartu ZP
http://www.denik.cz/z_domova/obcanka-s-cipem-poslouzi-i-jako-zdravotni-prukaz-20170601.html
« Poslední změna: 01 Června 2017, 01:16:31 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #29 kdy: 01 Června 2017, 04:22:52 »

Když už jsme u toho, dá se u pasu vyhnout aspoň tomu, aby si lustrovali otisky? Fakt nestojím o to aby takovou věc jakási banda kriplů měla.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky