30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK  (Přečteno 17100 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« kdy: 29 Května 2017, 15:15:46 »

§ 8
Převzetí občanského průkazu
(1) Občan je povinen převzít občanský průkaz osobně. Po prokázání totožnosti zkontroluje správnost osobních údajů uvedených v občanském průkazu, ověří funkčnost a kapacitu kontaktního elektronického čipu,
pokud jej občanský průkaz obsahuje, zvolí bezpečnostní osobní kód a potvrdí svým podpisem na žádosti převzetí občanského průkazu.
Podpis se nevyžaduje, pokud občanovi v jeho provedení brání těžko překonatelná překážka; tato skutečnost se uvede v žádosti o vydání občanského průkazu

Nejake napady?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2017, 08:02:54 »

Ruka v sadře by mohla být tou překážkou. Navíc nechápu o co jde, ten čip se snad dá vytunit v mikrovlnce jako každej jinej.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2017, 08:44:49 »

Ruka v sadře by mohla být tou překážkou. Navíc nechápu o co jde, ten čip se snad dá vytunit v mikrovlnce jako každej jinej.
Nejde o cip, ten jde vytunit, jde o ten kod, bez toho OP nevydaji.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2017, 09:31:46 »

A k čemu je ten kód de iure a k čemu by jim mohl být?
Z doslechu vím, že známí/příbuzní tam nějaký čísla namačkali a už nikdo neví, jaký.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2017, 11:20:10 »

Teoreticky by mohl sloužit při ověřování pravosti průkazu (pokus o vícefaktorovou autentizaci, propojení něco mít s něco vědět) při jeho předložení úřadu a dále při nějakém budoucím použití průkazu při vyřizování věcí na dálku (přes internet). Sám jsem si při posledním poníženém žádání o OP položil stejnou otázku jako v nadpisu vlákna a vyřešil jsem to vygenerováním náhodné sekvence, kterou jsem si neuschoval ani nezapamatoval. Čímž by mělo být víceméně eliminováno riziko možného zneužití a pokud bych snad někdy tu věc potřeboval, tak mi poplatek za nový OP přišel ekonomicky efektivnější, než náklady spojené s hackováním stávajících předpisů.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2017, 18:49:23 »

Rekneme to takto, clovek dojde do bodu, kdy ustoupit <> statu uz proste nechce. Neni to logicky oduvodnitelne za ty problemy.

O OP pozadano:
1. a patrne nebude predana vuci BOK, nicmene OP je platnym, jen je uschovan u uradu.
2. OP proste pri kontrole udaju vezmu a odchazim - je prece muj.

Problem je s pasem, ktery asi bez OP nejsem schopen vyridit ani docasny prukaz.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2017, 19:04:45 »

To mi připomíná, jak jsem s mým bezobčankovým životem chtěl nový pas, protože starému se blížila expirace. Žádost o nový pas mi odmítli, protože jsem nepředložil občanku (která byla dávno bezpečně rozstříhána/uschována/whatever), musel jsem žádat o novou občanku a na základě okamžitě vydaného náhradního dokladu teprve šlo žádat o cestovní pas.
Pas jsem si pak vyzvednul, občanku nikoliv - byl jsem varován, že úřad není úschovna občanek a že budu vyzván písemně k jejímu převzetí, tak jsem se usmál se slovy "tak jo, aspoň přibyde zas nějaká zajímavá judikatura" a s pasem odkráčel. Je to už asi tři čtvrtě roku a nikdo nic  8)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2017, 19:25:01 »

Rekneme to takto, clovek dojde do bodu, kdy ustoupit <> statu uz proste nechce. Neni to logicky oduvodnitelne za ty problemy.

O OP pozadano:
1. a patrne nebude predana vuci BOK, nicmene OP je platnym, jen je uschovan u uradu.
2. OP proste pri kontrole udaju vezmu a odchazim - je prece muj.

Problem je s pasem, ktery asi bez OP nejsem schopen vyridit ani docasny prukaz.
0 bodů ze 3 :(

ad 1) akt vydání dokladu nahrazuje obecně vydání a oznámení rozhodnutí, nedošlo-li k standardnímu vydání, rozhodně není OP platný

ad 2) nikoliv, průkaz je majetkem ČR

ad pas) stačí i jiné osvědčení občanství ČR než OP
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2017, 19:51:19 »

Rekneme to takto, clovek dojde do bodu, kdy ustoupit <> statu uz proste nechce. Neni to logicky oduvodnitelne za ty problemy.

O OP pozadano:
1. a patrne nebude predana vuci BOK, nicmene OP je platnym, jen je uschovan u uradu.
2. OP proste pri kontrole udaju vezmu a odchazim - je prece muj.

Problem je s pasem, ktery asi bez OP nejsem schopen vyridit ani docasny prukaz.
0 bodů ze 3 :(

ad 1) akt vydání dokladu nahrazuje obecně vydání a oznámení rozhodnutí, nedošlo-li k standardnímu vydání, rozhodně není OP platný

ad 2) nikoliv, průkaz je majetkem ČR

ad pas) stačí i jiné osvědčení občanství ČR než OP
Diky za info, tak me zase nezavrou, uz jsem mohl byt kriminalnik, mohl jsem mit docasne nezakonne v drzeni verejnou listinu.
ad 2) opravuji, muj bylo mysleno - (ne/)vydan pro mou osobu (opet slovni hricka), zbyva tedy vyresit pripadnou pokutu za to, ze nemam OP

Jedinne co me skutecne tizi je RP.
« Poslední změna: 30 Května 2017, 19:58:02 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #9 kdy: 30 Května 2017, 20:29:12 »

ad 2) opravuji, muj bylo mysleno - (ne/)vydan pro mou osobu (opet slovni hricka),
Je to úplně jedno, on by kvůli uzmutému OP nikdo URNA nevolal. Důvod mé reakce byl čistě v tom, že jsem chtěl upozornit na to, že z hlediska správní praxe (ostatně i správní vědy) je vydání dokladu poměrně zásadní operace. Zrovna tohle hacknout nepůjde, resp. možná si odnesete kartičku, ale nebudete mít platný OP a logicky ani nesplníte povinnost mít OP.

zbyva tedy vyresit pripadnou pokutu za to, ze nemam OP
To je prakticky neřešitelné. Povinnost je zakotvena v § 2(3) zákona o OP - utéct se z ní dá (neuvažujeme-li omezení svéprávnosti) jen zrušením trvalého pobytu v ČR (vzdání se občanství v tomto ohledu nic nepřinese, protože to s trvalým pobytem v ČR nelze). Formální stránka je tedy vcelku jednoznačná, povinnost máte, jestli OP máte či ne je také zjevné. Nesplnění povinnosti je trestáno přestupkově a jelikož z formálního znaku neutečete, zbývá vám zavinění a materiální znak. Materiálně by se asi dalo hrát o nějaké zpoždění v řádu dní, dále by to už orgány státu (včetně soudů) jistě považovaly za škodlivost srovnatelnou s teroristickou hrozbou. V zavinění nějaký potenciál je, ale viz výše, přijde mi pragmatičtější tam nacvakat nějakých 10 náhodných cifer, než vymýšlet sofistikovanou argumentaci, proč toho nejsem schopen.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #10 kdy: 30 Května 2017, 20:39:34 »

Je to úplně jedno, on by kvůli uzmutému OP nikdo URNA nevolal. Důvod mé reakce byl čistě v tom, že jsem chtěl upozornit na to, že z hlediska správní praxe (ostatně i správní vědy) je vydání dokladu poměrně zásadní operace. Zrovna tohle hacknout nepůjde, resp. možná si odnesete kartičku, ale nebudete mít platný OP a logicky ani nesplníte povinnost mít OP.
Ja mel namysli dobrovolne setrvani na miste do prijezdu pomahacu a odevzdani dokladu.

To je prakticky neřešitelné. Povinnost je zakotvena v § 2(3) zákona o OP - utéct se z ní dá (neuvažujeme-li omezení svéprávnosti) jen zrušením trvalého pobytu v ČR (vzdání se občanství v tomto ohledu nic nepřinese, protože to s trvalým pobytem v ČR nelze). Formální stránka je tedy vcelku jednoznačná, povinnost máte, jestli OP máte či ne je také zjevné. Nesplnění povinnosti je trestáno přestupkově a jelikož z formálního znaku neutečete, zbývá vám zavinění a materiální znak. Materiálně by se asi dalo hrát o nějaké zpoždění v řádu dní, dále by to už orgány státu (včetně soudů) jistě považovaly za škodlivost srovnatelnou s teroristickou hrozbou. V zavinění nějaký potenciál je, ale viz výše, přijde mi pragmatičtější tam nacvakat nějakých 10 náhodných cifer, než vymýšlet sofistikovanou argumentaci, proč toho nejsem schopen.
Tak pokuta, pokud to tim skonci mi za to stoji, jen si tim nejsem jist, jestli tam nevlozili hack ustavy - pouze jednou trestat za jeden cin:
viz http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0101_9As__100_20110623023233_prevedeno.pdf :

Závěrem, k poukazu stěžovatelů na zánik jejich odpovědnosti za přestupek, krajský soud poznamenal, že podle § 20 odst. 1, věta prvá, zákona o přestupcích počíná doba pro projednání přestupku běžet od jeho spáchání. V daném případě se jedná o tzv. trvající přestupek, který postihuje situaci, kdy pachatel vyvolal protiprávní stav, který poté udržuje a toto jednání tvoří jeden skutek a jeden přestupek až do okamžiku ukončení protiprávního jednání, přičemž lhůta pro projednání přestupku začne běžet až od ukončení protiprávního jednání. Pokud je ukládána sankce, je trvající přestupek považován za skončený, neboť se předpokládá, že uložení sankce donutí toho, kdo se přestupku dopustil, k ukončení protiprávního stavu.
« Poslední změna: 30 Května 2017, 20:59:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #12 kdy: 30 Května 2017, 22:34:26 »

Pročtěte si toto :
http://www.weblog.rider.cz/articles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne
Diky, to jiz znam nekolik let, mam obavu, ze navod jiz vuci pravu ponekud zastaral a neni zrovna aktualni.
Je to jedna z moznych voleb.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #13 kdy: 30 Května 2017, 22:44:57 »

Myslím že je to stále aktuální, jediná změna která teprve bude je že ten kdo má trvalej pobyt na úřadě tak bude mít i na občance napsáno u adresy že se jedná o ohlašovnu
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak si vynutit vydat OP bez volby BOK
« Odpověď #14 kdy: 30 Května 2017, 22:59:39 »

Myslím že je to stále aktuální, jediná změna která teprve bude je že ten kdo má trvalej pobyt na úřadě tak bude mít i na občance napsáno u adresy že se jedná o ohlašovnu
Od toho je tu tusim http://www.mvcr.cz/clanek/zavedeni-adresy-pro-dorucovani-pisemnosti-jeji-zmena-nebo-zruseni-prostrednictvim-informacniho-systemu-evidence-obyvatel.aspx
Tedy davat si bez DS TP na urad neni dle zkusenosti ten nejlepsi napad.
« Poslední změna: 30 Května 2017, 23:05:26 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin