30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím  (Přečteno 27383 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
[?] EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« kdy: 22 Května 2017, 14:32:28 »

Zdravim všechny,


Dne 2.7.2016 jsem si sjednal online povinné ručení na auto.
V únoru 2017 mně zastavila hlídka PČR a zjistili, že nemám pojištené auto. Druhy pracovní den jsem volal na pojišťovnu, kde mi bylo řečeno, že pojistka s tímto číslem u nich v systému vůbec není a bylo mi řečeno ať si zavolám na službu, přes kterou jsem to sprostředkovával. Zavolal jsem tedy na epojisteni a tam by bylo řečeno, že pojistka je zrušená z důvodu neplacení (nikdy mi nepřišla žádná výzva k další platbě a tak jsem na to zapomněl, ona ani přijít nemohla, když jsem nebyl v systému ČSOB). Dovolal jsem se až ktomu "frajerovi", který mi to sepisoval a ten řekl, že se o to postará, že je chyba na jejich straně, strašne se mi omlouvál a že to hned na tu pojišťovnu pošle. Ja abych mohl řídit jsem si sprostředkoval nový povinný ručení u DIRECTU.

Teď začíná ta sranda, z epojisteni to sice poslali do ČSOB ale jako nově uzavřenou smlouvu (pojistku sjednanou v červenci 2016 dali do systému až v únoru 2017...sranda co) a mně tedy vznikla škoda tím, že mam teď pojištěný auto u dvou společností zároveň.

Epojistění semnou přestalo komunikovat, frajer, který to řešil v tom červenci když zjistil, že jsem ho naháněl tak volal už od osmi hodin ale jakmile zjistil, že řeším tenhle "problém" tak už ho nemůžu sehnat, na emaily neodpovídají a dokonce jsou tak amatérský, že mi omylem přeposlali svoji vzájemnou konverzaci (kdyby někdo chtěl vidět pošlu).

Chlapi, co by jste dělali vy na mém místě? Myslím si, že když jim pošlu dopis do prahy na adresu, tak to stejně převezme někdo jako jsou ty "idioti" na telefonech. Je to evidentní chyba epojisteni a kdybych to tenkrát v únoru věděl, tak bych rád neplatil blok za doklady, ale nechal si to pojištění klidně napsat do správního, protože podle zákona musí být člověk informován o tom, že se mu ruší povinné ručení a to jsem nebyl...protože mně ČSOB nemělo v systému.... Uvědomuji si, že denně pojistěj bez problémů XXX aut, ale tenhle jejich přístup, kdy už 14 dní dělaj mrtvý brouky mi fakt příjde neuvěřitelnej

Díky za jakýkoliv nápad nebo reakci
« Poslední změna: 22 Května 2017, 15:14:44 od skythelimit »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2017, 14:51:14 »

(Přečetl jsem si to opravdu pozorně, díky za upozornění, jak milé v komunitním fóru ... aby vás snad někdo svoji nepozorností neobtěžoval či neobíral o čas. EDIT: tato věta již není relevantní, jelikož tazatel ten přidrzlý úvodník odstranil)

I přes to pozorné prostudování jsem se jaksi nedočetl, o co vám teď momentálně jde. Jestli jsem pochopil poslední odstavec, tak pokutu za to, že se při kontrole zjistilo, že auto nemá POV, jste zaplatil blokově (zároveň nepíšete, že by to mělo nějakou dohru, např. řízení proti provozovateli).

S blokem už nic neuděláte. Ohledně vztahu s pojišťovnami, jestli máte momentálně 2 POV, asi byste se měl jednoho zbavit. Snazší to bude ve vztahu k ČSOB - netuším, jak přesně to zprostředkování probíhá a jestli a kdy tedy smlouva byla platně mezi vámi a ČSOB Pojišťovnou uzavřena, každopádně bych v prvním kole kontaktoval pojišťovnu a pokusil se tu smlouvu anulovat po dobrém (pokud tedy vůbec vznikla), buď od počátku, nebo alespoň hned bez nějakých dodatečných sankcí či výpovědních lhůt. Teprve pokud se to nepovede, tak bych se pustil do analýzy samotné smlouvu, okolností jejího uzavírání atd.

Až se zbavíte jedné smlouvy, tak nejspíš zjistíte, že vám postupem zprostředkovatele vznikla nějaká škoda. Do té se můžete pokusit zahrnout i zaplacený blok, ale to bude problematické. Bude tam každopádně patřit pojistné, které jste zbytečně zaplatil dvakrát, případně nějaké další náklady. Bude-li to ve finále částka, kterou by bylo zajímavé vymáhat (o čemž silně pochybuji), můžete ji klasicky požadovat po tom, kdo za to nese odpovědnost (což bude nejspíš ten zprostředkovatel) - pošlete jim předžalobní výzvu a uvidíte, jak se k tomu postaví.

« Poslední změna: 22 Května 2017, 23:59:23 od hh »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2017, 15:01:34 »

Jde mi to, ze pokud ja udelam takovouhle botu, tak se to snazim resit a nedelam preci mrtveho brouka. Co se tyce bloku, tak ten jsem dostal za doklady pod vyhruzkou, ze jinak poslou na spravni tu pojistku. Samozrejmne se snazim ukoncit jednu z tech pojistek, ale nedari se mi to. Bylo mi receno, ze auto musim bud prodat nebo dat do depozitu a nebo tu smlouvu zrusit po roce od uzavreni

EDIT: Vznikla mi skoda tim, ze pres 3 mesice mam pojisteny auto u dvou firem a neni to moje vina..
« Poslední změna: 22 Května 2017, 15:06:19 od skythelimit »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2017, 15:22:08 »

A čí je tedy vina, že máte pojištěné auto 2x, když ne vaše? Jste snad omezen ve svéprávnosti? Předpokládám, že tu druhou pojistku jste uzavřel zcela vědomě a standardně, jsou-li tam nějaké podmínky jejího trvání, či následky předčasného ukončení, tak se těžko můžete silou domáhat jiného chování pojistitele, než které plyne ze smlouvy.

Ohledně té původní smouvy máme žalostný nedostatek informací. Nevíme, jak přesně ta kontraktace vypadala. Podepsal jste přímo tu smlouvu nebo něco, co by se dalo považovat za závaznou nabídku ve smyslu §§ 1731 an. OZ? Dal jste zprostředkovateli plnou moc na uzavření smlouvy za vás? Je ve smlouvě či nabídce něco o lhůtách, po které lze nabídku přijmout? Co přesně jste zatím směrem k ukončení té smlouvy podniknul a jaké reakce se vám dostalo? Čekáte, že si sami nastudujeme, jak přesně probíhá sjednávání smluv přes epojisteni, jaké podmínky ohledně výpovědi či odstoupení má standardně ČSOB?

Jinak se budu opakovat, ale vaše situace má jediné racionální řešení. 1) ujastnit si, jaké smlouvy máte a jak se jedné z nich co nejdříve a co nejlevněji zbavit, 2) budete-li přesvědčen, že se vám to vyplatí (případně budete veden i jiným motivem než vaší celkovou bilancí), můžete výslednou škodu uplatnit u toho, kdo podle vás za to nese odpovědnost.
« Poslední změna: 22 Května 2017, 15:38:15 od hh »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2017, 15:42:14 »

A čí je tedy vina, že máte pojištěné auto 2x, když ne vaše? Jste snad omezen ve svéprávnosti? Předpokládám, že tu druhou pojistku jste uzavřel zcela vědomě a standardně, jsou-li tam nějaké podmínky jejího trvání, či následky předčasného ukončení, tak se těžko můžete silou domáhat jiného chování pojistitele, než které plyne ze smlouvy.

Pokud mi je clovekem od epojisteni a pcr receno ze nemam pojistene auto, tak ano vedome svepravne si udelam novy pojisteni. Nemohl jsem vedet ze mi epojisteni tu smlouvu takhle znovu "aktivuje"
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2017, 15:46:38 »

... no a pokud máte se svéprávností trochu problém, tak se smiřte s tím že vám občas někdo řekne něco blbě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #6 kdy: 22 Května 2017, 15:50:58 »

Tak máte 2 pojištění, nebo nemáte? Co tvrdí PČR, resp. co plyne z nějaké evidence POV, není až tak podstatné. Navíc pokud jste epojisteni podepsal nějaký bianco šek na to, aby, jak tvrdíte aktivovali vaši smlouvu kdykoliv budou chtít, tedy např. s tím více než půlročním odstupem, a podmínky toho vztahu to nevylučují, tak se můžete maximálně domáhat nějakých klauzulí na ochranu spotřebitele, úpravy adhezních smluv, použití neočekávatelných podmínek atp.

Já bych vám docela rád pomohl (i přes to, že máte patrně dojem, že jsem s epojisteni nějak spolčen), ale opakuju to už poněkolikáte, bez konkrétních informací to nepůjde.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2017, 16:05:24 »

Hh, proto jsem psal at si to poradne prectete:-D

V soucastnosti mam dve pojistky, diky cloveku od epojisteni, ktery semnou v lete online sjednal pojisteni, ale pojistnou smlouvu na csob nikdy neodeslal (pry zapomnel) a to jsem zjistil az v unoru 2017 kdy mi policajti a epojisteni rekli, ze nemam pojisteny auto. Frajer od epojisteni tuhle botu vyresil tak, ze jim tu smlouvu na csob zaslal jako nove sjednanou, ale to mi nerekl ze mi ji takle znovu "aktivuje" takze jsem se pojistil u directu. Je to slozitejsi, ale pointa je ta ze vtom maji neuveritelny bordel a hlavne uz semnou nekomuniku ackoliv priznali, ze je to jejich chyba.

Prosim Vas distancujte se od ponizovani tipu "svepravnost apod.." Jinak jsem samozrejmne nic nepodepsal. Online pojisteni probihaj tak, ze s prijetim platby nabyva smlouva platnosti (maji to napsany v podminkach) Ja tenhle topic hlavne udelal i proto, aby ostatni videli, ze tahle firma nefunguje spravne a kdyz jde do tuhyho tak delaj mrtvy brouky. Na csob uz pisou stiznost na epojisteni, resil jsem to s nima 30min po telefonu, vse dolozil a neverili tomu..
« Poslední změna: 22 Května 2017, 16:23:17 od skythelimit »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #8 kdy: 22 Května 2017, 16:08:54 »

Btw: dostal jste originál zelené karty na "první" sjednanou pojistku?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #9 kdy: 22 Května 2017, 16:22:11 »

Btw: dostal jste originál zelené karty na "první" sjednanou pojistku?

Ne, nikdy mi nic od pojišťovny nepřišlo. Až teď začly chodit upomínky ve kterých právě je i období, kdy jsem pojištěnej už jindě a měl jsem za to, že je smlouva u nich zaniklá. Jinak paní na čsob mně pobavila otázkou: "a budete si ještě někdy takhle něco pojišťovat na internetu? :-) "
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2017, 16:24:35 »

Tak znovu po už nevím kolikáté. Dodejte nejdřív konkrétní informace, ať se někam posuneme.

Našel jsem na stránkách epojisteni toto: https://www.epojisteni.cz/vzory-smluv/info_csob.pdf Podle toho kontraktace probíhá tak, že epojisteni (resp. nějaký ten jejich systém) vygeneruje návrh smlouvy. Oprávnění jednat za pojistitele mají na základě smlouvy o obchodním zastoupení. Vy ten návrh nejdřív akceptujete potvrzením na webu, ale tento úkon se nebere za uzavření smlouvy, protože ta je uzavřena až zaplacením prvního pojistného (ve shodě s tím, co aktuálně tvrdíte v příspěvku z 16:05:24).

Takže se nabízí otázka - platil jste to pojistné? Z vašeho úvodního příspěvku plyne, že nikoliv. Pokud tu smlouvu „frajer“ tzv. aktivoval, tj. poslal vámi akceptovaný návrh pojistiteli, až v únoru 2017, tak pokud jste ani následně nic neplatil, smlouva by neměla být uzavřena, tedy není co řešit. Pokud jste to zaplatil, tak opravdu nevím, proč se divíte, že máte aktuálně 2 různá POV ...
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2017, 16:30:41 »

Tak znovu po už nevím kolikáté. Dodejte nejdřív konkrétní informace, ať se někam posuneme.

Našel jsem na stránkách epojisteni toto: https://www.epojisteni.cz/vzory-smluv/info_csob.pdf Podle toho kontraktace probíhá tak, že epojisteni (resp. nějaký ten jejich systém) vygeneruje návrh smlouvy. Oprávnění jednat za pojistitele mají na základě smlouvy o obchodním zastoupení. Vy ten návrh nejdřív akceptujete potvrzením na webu, ale tento úkon se nebere za uzavření smlouvy, protože ta je uzavřena až zaplacením prvního pojistného (ve shodě s tím, co aktuálně tvrdíte v příspěvku z 16:05:24).

Takže se nabízí otázka - platil jste to pojistné? Z vašeho úvodního příspěvku plyne, že nikoliv. Pokud tu smlouvu „frajer“ tzv. aktivoval, tj. poslal vámi akceptovaný návrh pojistiteli, až v únoru 2017, tak pokud jste ani následně nic neplatil, smlouva by neměla být uzavřena, tedy není co řešit. Pokud jste to zaplatil, tak opravdu nevím, proč se divíte, že máte aktuálně 2 různá POV ...

HH, ano zaplatil jsem ji, ale ty další splátky už nikoliv (po 3 měsících), protože jsem byl zvyklý, že mi vždycky příjde výzva k úhradě dalšího období. Ta ovšem nepřišla, protože jsem nebyl v systému ČSOB. Ta první výzva k platbě a zaroveň informace, že po zaplacení bude smlouva aktivována mi přišla od samotného Epojisteni. HH, nevím jaké další dokumenty sem dodat, ANO kdybych se o to zajímal dřív, tak bych neměl tyhle problémy. Tady jde o to, že člověk, který je za určitou práci placený ji neodvedl dobře a přiznal mi to nyní už semnou nekomunikuje... to je pointa celého topicu!)

EDIT: Prostě a jednoduše v létě jsem sjednal smlouvu, v létě ji zaplatil na 3 měsíce, pak už ne. V únoru mi byla smlouva zrušena pro neplacení a následně znovu aktivována, protože ji epojisteni naslo nekde ve stole a teprve poslalo na pojistovnu.
« Poslední změna: 22 Května 2017, 16:47:07 od skythelimit »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #12 kdy: 22 Května 2017, 18:09:59 »

No sláva, tak konečně jsme se někam dostali. Vy jste tedy přes zprostředkovatele, který je oprávněn za pojistitele sjednávat smlouvy, obdržel návrh smlouvy, a ten jste akceptoval, jednak nějakým odkliknutím, ale především, zaplacením prvního předepsaného pojistného. Tedy smlouva byla uzavřena.

Jestli ji následně epojisteni neposlalo pojišťovně už je jen jejich bordel. Smlouva nemohla zaniknout neplacením, protože to zákon připouští jen za podmínky, že pojistitel pošle upomínku a poskytne lhůtu na dodatečné splnění, což se zde nestalo.

Tedy to, že máte 2 uzavřené smlouvy je fakt. I z té pokuty byste se vyvinil (protože jste žádnou povinnost neporušil), ale když jste ji řešil jinak (tj. akceptací bloku, navíc, pokud jsem to správně pochopil, na nějaký fiktivní jiný přestupek), tak už se s tím nic nedá dělat.

Pokud jde o argumentaci pojišťovny, tak bych to docela rád viděl černé na bílém. To, co plyne z vašich vyjádření, tj. že pojišťovna vlastně tvrdí, že pojištění nejdřív v 7/2016 vzniklo, pak zaniklo neplacením, a pak znovu vzniklo tím, že to jejich zástupce (epojisteni) vložil kamsi do systému, tak to je evidentní nesmysl. Ve skutečnosti pojištění nejspíš celou dobu trvá a pojišťovna po vás může požadovat dlužné pojistné, nicméně minimálně od okamžiku, kdy vám její zástupce tvrdil, že smlouva zanikla pro neplacení a vy jste z toho vycházel, tak máte v ruce alespoň hratelnou kartu (bohužel za narovnání to vzhledem k absenci písemné formy asi nepůjde považovat, ale pořád lepší než nic).

Teď by bylo fajn si ujasnit, co přesně po vás ta pojišťovna vlastně chce. Kolik jste toho už zaplatil, co po vás hodlá vymáhat, za jakých podmínek lze tu smlouvu ukončit atp.

Je-li jediný problém v tom POV předčasně ukončit, tak to lze buď neplacením (nejsou-li tam pro ten případ nějaké citelné sankce), nebo i fiktivním převodem auta.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #13 kdy: 22 Května 2017, 18:40:52 »

skythelimit - Máte doma podepsanou smlouvu s ČSOB a uvítací dopis o tom že pojistka byla uzavřena od XXXX - do XXXXX  ?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #14 kdy: 22 Května 2017, 19:19:41 »

Citace
Pokud jde o argumentaci pojišťovny, tak bych to docela rád viděl černé na bílém. To, co plyne z vašich vyjádření, tj. že pojišťovna vlastně tvrdí, že pojištění nejdřív v 7/2016 vzniklo, pak zaniklo neplacením, a pak znovu vzniklo tím, že to jejich zástupce (epojisteni) vložil kamsi do systému, tak to je evidentní nesmysl. Ve skutečnosti pojištění nejspíš celou dobu trvá a pojišťovna po vás může požadovat dlužné pojistné, nicméně minimálně od okamžiku, kdy vám její zástupce tvrdil, že smlouva zanikla pro neplacení a vy jste z toho vycházel, tak máte v ruce alespoň hratelnou kartu (bohužel za narovnání to vzhledem k absenci písemné formy asi nepůjde považovat, ale pořád lepší než nic).

Chápu Vás, taky mi to příjde jako nesmysl ale tohle je věc, kterou mi epojisteni ani CSOB nebyly schopni vysvetlit. Po tom "uzavření" v létě 2016 mně několikrát stavěli a vždycky bylo pojištění vpořádku. Nechápu, jak jsem mohl být pojištěnej u ČSOB a oni tom nevěděli, ale očividně to fungovalo, když nebyl problém. V únoru když jsem zjistil, že není pojištěný auto mi frajer od nich řekl CCA toto: "ano vidím to tady, smlouva byla ukončena pro neplacení" ja jsem jim řekl, že mi o tom nepřišel žádný dopis a že ani pojišťovna o mně neví, on asi 5 minut někdě neco hledal a pak se začal omlouvat, ze jim nebyly poslaný dokumenty, že to napraví. Je to zvláštní, ale když si to vemete, tak vy si můžete sjednat u nich pojištění třeba ve 3 ráno a rovnou vám řeknou, že můžete jet - i když není smlouva ani zaplacena a tedy uzavřená. Ale podle všeho a to mi potvrdila i paní z čsob ačkoliv to nechápala se mi pojistění založilo, v únoru bylo zrušený pro neplacení a potom opět "sprovozněno"


Citace
skythelimit - Máte doma podepsanou smlouvu s ČSOB a uvítací dopis o tom že pojistka byla uzavřena od XXXX - do XXXXX  ?


Ne, nemám. Nikdy mi nic od nich nepřišlo až teď upomínky..

Stokrát radši opravdu jít na pojišťovnu, než řešit pojištění auta za klávesnicí...
IP zaznamenána