30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím  (Přečteno 27317 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #30 kdy: 23 Května 2017, 08:25:09 »

Kdyby jste to četl tak víte že nemá, jak sám napsal, tím se snažím vysvětlit že je i chyba částečně na jeho straně když mu nepřijde divné že předchozí tři smlouvy má a tu s ČSOB nemá. To že smlouvu není potřeba podepisovat a "podepíše" se tím že jí zaplatí jsme si už vyjasnili.

A omlouvám se že z celého příběhu nejsem dojatej.
« Poslední změna: 23 Května 2017, 08:30:33 od t4455 »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #31 kdy: 23 Května 2017, 11:53:57 »

Kdyby jste to četl tak víte že nemá, jak sám napsal, tím se snažím vysvětlit že je i chyba částečně na jeho straně když mu nepřijde divné že předchozí tři smlouvy má a tu s ČSOB nemá. To že smlouvu není potřeba podepisovat a "podepíše" se tím že jí zaplatí jsme si už vyjasnili.

A omlouvám se že z celého příběhu nejsem dojatej.

Ja vás fakt slušně prosím už se ktomu nevyjadřujte, jde vidět, že jste tenhle topic vůbec nechopil nebo možná pochopit ani nikdy nechtěl. A co vám klidně nafotím? Moje smlouvy na pojisteni auta (jedna je i 4 roky stará), kde žádný podpis nebyl potřeba.... to k tomu jak jste tady dělal slušně řečeno chytrýho a popsal nám tu chronologicky postup online sjednání povinného ručení  8)

Citace
tím se snažím vysvětlit že je i chyba částečně na jeho straně když mu nepřijde divné že předchozí tři smlouvy má a tu s ČSOB nemá

OMG PROSIM VAS, ja tady nikdy netvrdil, ze neni chyba i u mne, tady jde o to ze ja nejsem placenej za to abych mel ve vecech poradek, kdezto epojisteni ano, ja fakt nechapu proc do mne tady tak sijete... Ja tady doprd*le nebrečim, jen poukazuje na to, že EPOJISTENI neni zrovna moc dobrá a hlavne zodpovedna firma, kdy oni priznaj chybu, omlouvaj se, ale odmítnou ji řešit

PS: kdybych vědel, jak tenhle příspěvek někteří jedinci tady vemou a že se ze mně budou snažit udělat za každou cenu idiota, tak bych to sem opravdu nepostoval, dokonce mi i par lidi psalo, že nechapou proc me tady nekteri tak lincujou
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #32 kdy: 23 Května 2017, 13:20:14 »


Ja vás fakt slušně prosím už se ktomu nevyjadřujte, jde vidět, že jste tenhle topic vůbec nechopil nebo možná pochopit ani nikdy nechtěl. A co vám klidně nafotím? Moje smlouvy na pojisteni auta (jedna je i 4 roky stará), kde žádný podpis nebyl potřeba.... to k tomu jak jste tady dělal slušně řečeno chytrýho a popsal nám tu chronologicky postup online sjednání povinného ručení  8)

PS: kdybych vědel, jak tenhle příspěvek někteří jedinci tady vemou a že se ze mně budou snažit udělat za každou cenu idiota, tak bych to sem opravdu nepostoval, dokonce mi i par lidi psalo, že nechapou proc me tady nekteri tak lincujou[/b]

Sorry budu tykat, takže stručně :
1, Myslel jsem, že tohle je svobodné fórum a k tématu se vyjadřuje ten, kdo má k němu co říct.
2, Že to z tebe leze, jak z chlupaté deky vidí všichni, kromě tebe.
3, Kolik ti je roků, není li to tajemstvím? Vždy jsem si přál začínat větu OMG,WTF, ASAP, ATD, jo a napiš to CAPS.
4, Osobně obdivuju hh a další lidi za jejich trpělivost , co se ti snaží pomoct, já osobně bych se na tebe vy**al
5, Idiota, tady z tebe nikdo nedělá. Žádný učený z nebe nespad, jen ty blbce, jako by shazovali.
6, Cituji : "tady jde o to ze ja nejsem placenej za to abych mel ve vecech poradek" - a připadá ti že zde jsou všichni placeni, aby řešili tvůj bordel?
7, Lincujou tě za to, ze píšes "lynč s měkkým i" ? Napiš mi SZ "Jak vypadá takový elektrolinc?"

A díky za info, že EPOJISTENI jsou zlí. Beru na vědomí a dojímá mě to.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #33 kdy: 23 Května 2017, 13:35:28 »

Vážení, trochu se nám diskuse o tématu, které (bez ohledu na to, co si kdo myslí o postupu tazatele) je věcně jistě pro řadu řidičů a především provozovatelů poučné, proto jej prosím nadále nezaplácávejme nějakými osobními útoky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #34 kdy: 23 Května 2017, 15:04:20 »

Citace
Zeptám se - poslali vám emailem nebo poštou "zelenou kartu" ? 

Jojo, asi do 10 min od telefonu mi přišel email, kde byly platební údaje a duplikát zelené karty, kterej jsem vytisknul, peníze poslal a neřešil jsem to

K mojí pojistce mi sice poslali zelenou kartu už s návrhem smlouvy, ale v mailu bylo napsané že to je náhradní doklad a ta skutečná mi přijde.
A aspoň u jedné pojistky náhradní karta měla kratší platnost.

Pak vůbec nerozumím co jste udělal v tom únoru.. zastaven PČR a tvrzení že nemáte pojištěné auto.. podle toho co píšete asi zaplacen blok za fiktivní přestupek který jste neudělal aby vás nechali jet a neřešili jiný přestupek který jste taky neudělal.. a asi jste měl štěstí a policajti nepotřebovali další čárku a to pojištění do správního opravdu neposlali..
potom jste volal a zjistil že pojistka má problém a nechal ji oživit.. a vedle toho uzavřel ještě druhou????

hh:
když akceptuje že smlouva zanikla neplacením tak co doba mezi zánikem smlouvy a uzavřením nové?
Nehrozí že si vzpomene ČKP a nebo někdo začne řešit nepojištění protože to nemohlo být vyřešené tím blokem..
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #35 kdy: 23 Května 2017, 15:14:25 »

K problematice trošku znalostí mám a přispěji "do mlýna":
- slyším či vidím poprvé, že by policie zjistila, že není sjednáno pojištění odpovědnosti provozovatele vozidla a hlavně že by to zjišťovala, za předpokladu, že řidič předložil zelenou kartu. To téměř není reálně možné s ohledem na různé způsoby sjednání  - pojišťovny, dealeři aut, autobazary, weby apod. Přímo v zákoně je povinnost sdělovat údaje ministerstvu dopravy nejméně 1 x měsíčně, určitě ne online. Policie provádí kontrolu pojištění u zahraničních vozidel nečlenů unie, jinak jí stačí zelená karta. Osobně pochybuji, že mají technickou možnost cokoliv ověřovat.
Měl tedy autor zelenou kartu?
- pokud by mělo pojištění zaniknout pro neplacení dle autorova příspěvku - pak se spouští vyřazení vozidla z registru dle zákonů 168/1999 a 56/2001 - k tomu také nedošlo, ačkoliv autorovi chodí upomínky z pojišťovny - ve skutečnosti má přijít pouze 1 upomínka s lhůtou měsíc + doručovací doba a poté zánik.
- Popis trochu odpovídá i situaci, že epojisteni jednalo jako pojistník sjednávající svoje zákazníky do svojí flotily. Pokud by ale epojisteni jednalo jako agent zastupující pojišťovnu, pak pojišťovna příliš nemůže odkazovat autora na "službu, kde pojištění sjednával", tohle by měl autor skutečně ověřit, případně navěsit přílohu s pojistnou smlouvou.
- doporučoval bych autorovi ověřit na https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1 pro příslušné datumy (sjednání smlouvy, údajný zánik), co je uvedeno v databázi CKP.
 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #36 kdy: 23 Května 2017, 15:23:31 »

hh: když akceptuje že smlouva zanikla neplacením tak co doba mezi zánikem smlouvy a uzavřením nové?
Nehrozí že si vzpomene ČKP a nebo někdo začne řešit nepojištění protože to nemohlo být vyřešené tím blokem..
Zpětně by nemělo hrozit nic. Výpalné pro ČKP za každý den existence nepojištěného auta zapsaného v registru je zrušené (i když se uvažuje o znovuzavedení, byť patrně v trochu modifikované podobě). Nepojištěné auto může být (dočasně) vyřazeno z registru, ale to nelze zpětně. No a samotná povinnost mít POV podle zákona č. 168/1999 Sb. se týká jen provozování vozidla po veřejných PK. Takže by někdo musel zpětně doložit, že to auto jezdilo, např. k nějaké pokutičce z radaru či za parkování přidat i přestupek podle příslušného zákona. Což se nicméně neděje, rozhodně ne automaticky a zpětně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #37 kdy: 23 Května 2017, 15:28:20 »

Zpětně by nemělo hrozit nic. Výpalné pro ČKP za každý den existence nepojištěného auta zapsaného v registru je zrušené (i když se uvažuje o znovuzavedení, byť patrně v trochu modifikované podobě).

Aha.. díky.

No a samotná povinnost mít POV podle zákona č. 168/1999 Sb. se týká jen provozování vozidla po veřejných PK. Takže by někdo musel zpětně doložit, že to auto jezdilo

Zastavili ho v té době policajti a podepsal jim blok.. ale bez důvodu se v tom asi nikdo zpětně šťourat nebude.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #38 kdy: 23 Května 2017, 18:08:53 »

Vážení, trochu se nám diskuse o tématu, které (bez ohledu na to, co si kdo myslí o postupu tazatele) je věcně jistě pro řadu řidičů a především provozovatelů poučné, proto jej prosím nadále nezaplácávejme nějakými osobními útoky.

Tohle bylo smyslem topicu :-) Aby se ukázalo, že to není rozhodně spolehlivá firma, která má ve věcech pořádek a která se dokáže postavit problému a řešit ho.

Citace
6, Cituji : "tady jde o to ze ja nejsem placenej za to abych mel ve vecech poradek" - a připadá ti že zde jsou všichni placeni, aby řešili tvůj bordel?

Tohle nemyslíš vážně že? Ja tohle nikde netvrdil, ja tvrdil, že ja za to placenej nejsem, ale lidi od epojištění si myslim ano

Citace
Pak vůbec nerozumím co jste udělal v tom únoru.. zastaven PČR a tvrzení že nemáte pojištěné auto.. podle toho co píšete asi zaplacen blok za fiktivní přestupek který jste neudělal aby vás nechali jet a neřešili jiný přestupek který jste taky neudělal.. a asi jste měl štěstí a policajti nepotřebovali další čárku a to pojištění do správního opravdu neposlali..
potom jste volal a zjistil že pojistka má problém a nechal ji oživit.. a vedle toho uzavřel ještě druhou????

Ja ji nenechal "oživit", po zjištění, že moje smlouva vůbec není na pojišťovně mi epojištění řeklo, že se omlouvají a dokumenty jim tam pošlou. Nemohl jsem tušit, že člověk od epojištění se o to postará tak, že mi jí znovu "oživí". Ja chtěl, aby pojišťovna o mně věděla a poslala mi kolik přesně jí dlužim (od toho léta 2016 do doby kdy byla ukončena) abych neměl časem exekučky na krku
« Poslední změna: 23 Května 2017, 18:18:31 od skythelimit »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #39 kdy: 23 Května 2017, 20:22:32 »

skythelimit - V prvním příspěvku jste psal: "Díky za jakýkoliv nápad nebo reakci", potom co se vám nelíbí něčí názor tak píšete:  "ja vás fakt slušně prosím už se ktomu nevyjadřujte" Kdyby jste toto nenapsal tak už se vážně nevyjádřím
"nejsem placenej za to abych mel ve vecech poradek" hm, já taky ne, přesto si ten pořádek v papírech udělám abych předešel těmto situacím.
"Tohle bylo smyslem topicu :-) Aby se ukázalo, že to není rozhodně spolehlivá firma" super, tak to zde můžeme založit dalších několik topiců protože v každý firmě se najdou nespokojený zákazníci, pokud chcete někoho varovat tak s tím běžte do černých ovcích, honza tuna, oči pepy klímy a podobnej shit s váma o tom natočí reportáž
Pokud s někým jednáte jako semnou, pod vlivem emocí, OMG, caps lock a podobný lahůdky tak se nedivte že vás radši ignorujou, i když by jako firma neměli.
To že vám někdo psal SZ že jsem na vás zlej mě taky nedojímá a je mi to volný.

Ale k věci:

Pokud chcete aby vám někdo pomohl (a to já chci taky i když si to nemyslíte) tak sem naskenujte veškeré anonymizovaný dokumenty co k tomu máte, ty maily jak jste psal, tu zelenou kartu co vám poslali apod.. Klidně můžete i ten pokutovej blok od fízlů.

Jak psal 2M, tak si taky vzpomínám že mi do mailu vlastně poslali zelenou kartu která byla platná asi jenom týden nebo měsíc, už nevím. Takže se vás ptám, tu zelenou kartu co vám poslali do mailu, jakou měla platnost? Předpokládám že maximálně tři měsíce když jste platil čtvrtletně, tudíž jste potom musel jezdit s neplatnou zelenou kartou, nebo jste dostal novou?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #40 kdy: 23 Května 2017, 22:48:14 »

Vážení, trochu se nám diskuse o tématu, které (bez ohledu na to, co si kdo myslí o postupu tazatele) je věcně jistě pro řadu řidičů a především provozovatelů poučné, proto jej prosím nadále nezaplácávejme nějakými osobními útoky.

Tohle bylo smyslem topicu :-) Aby se ukázalo, že to není rozhodně spolehlivá firma, která má ve věcech pořádek a která se dokáže postavit problému a řešit ho.
Vidíte a já myslel, že jste chtěl vyřešit svůj problém s pojištěním.

Citace
6, Cituji : "tady jde o to ze ja nejsem placenej za to abych mel ve vecech poradek" - a připadá ti že zde jsou všichni placeni, aby řešili tvůj bordel?

Tohle nemyslíš vážně že? Ja tohle nikde netvrdil, ja tvrdil, že ja za to placenej nejsem, ale lidi od epojištění si myslim ano
Zákon 168/1999 praví v podstatě toto: "vozidlo může na komunikaci provozovat ten, jehož odpovědnost je pojištěna". Vážně tam není nic o epojisteni. Povinnost jde za vlastníkem vozidla dle § 3 odst. 2) zákona 168/1999. Tečka. Je zbytečné se odvolávat na někoho jiného a bordel někoho jiného. Za ten bordel odpovídáte vy sám.

Citace
Pak vůbec nerozumím co jste udělal v tom únoru.. zastaven PČR a tvrzení že nemáte pojištěné auto.. podle toho co píšete asi zaplacen blok za fiktivní přestupek který jste neudělal aby vás nechali jet a neřešili jiný přestupek který jste taky neudělal.. a asi jste měl štěstí a policajti nepotřebovali další čárku a to pojištění do správního opravdu neposlali..
potom jste volal a zjistil že pojistka má problém a nechal ji oživit.. a vedle toho uzavřel ještě druhou????

Ja ji nenechal "oživit", po zjištění, že moje smlouva vůbec není na pojišťovně mi epojištění řeklo, že se omlouvají a dokumenty jim tam pošlou. Nemohl jsem tušit, že člověk od epojištění se o to postará tak, že mi jí znovu "oživí". Ja chtěl, aby pojišťovna o mně věděla a poslala mi kolik přesně jí dlužim (od toho léta 2016 do doby kdy byla ukončena) abych neměl časem exekučky na krku
Nic takového prostě systémově neexistuje - smlouva buď byla platná nebo nebyla - to v podstatě stále není jasné. Nikde jste ani neuvedl, kdy měla zaniknout pro neplacení.
V podstatě nechcete pochopit, že zmíněné pojištění se prostě neřídí vaším názorem, ale zákonem a stále do toho strkáte svoje dojmy. Prostě navěste anonymizované dokumenty, aby bylo patrné, kdo vlastně uzavřel pojistnou smlouvu na vaše vozidlo, jinak to nejde posoudit. 
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #41 kdy: 24 Května 2017, 21:11:56 »

Moje úplně poslední reakce: Vkládám zde dokument od epojistení, který mi přišel asi 3 dny po telefonickém sjednání pojistky. Smlouvu jsem už nenašel, ale jak vidíte, smlouva vám příjde normálně od nich, takže pojistka byla sjednána přímo s epojištěním. Zelená karta, která mi přišla do emailu hned po tom telefonu je na jeden rok. Trochu jsem pátral a nic jako "provizorní zelenou kartu na měsíc" jsem nenašel, určitě né u epojistení, osobne si myslim, ze nic takoveho neexistuje (ale nevim-to pro slovickare aby mne zas nenepadali). Celkově všechny povinné ručení jsou podle mně na jeden rok a je uplne fuk jak jsou nastaveny platby. Ti co mi tady píšete věci tipu je to dané zákonem a vaše osobní nazory jsou scesny a blablablabla...je tam prostě místo pro zvláštní nesrovnalosti. Ja si myslim, že pojistka normalne platna byla, jelikož číslo te pojistky vzdycky davaji policajti nekam do systemu na tom svem tabletu. Dále tam je vidět, že se nic nikam podepsane neposila - viz kolega, co mně tady "školil" jak to funguje Pro ty, kteří nečtou úplně vše a hned mne ve zpravach napadají: Nikdy jsem tady na foru neurazel nikoho do frajeru a kok*tu, pouze lidi od spolecnosti epojisteni, protoze podle mne k*koti jsou

Jak jsem pochopil situaci ja: Udelal jsem si u maklerske spolecnosti pojistku, maklerska spolecnost ji zapomnela poslat na pojistovnu ale pojistku jako takovou mi maklerska spolecnost zalozila, ovšem jelikož o mne pojistovna nevedela, tak mi neprisla vyzva k platbe ani informace o ukonceni pojistky pro neplaceni (to že mi to pro to neplaceni ukoncilo epojisteni je zahada)

Jak se situace vyresila: Věřte tomu nebo ne, ale nejspíš to vypadá tak, že u ČSOB budou tak hodní a období od února do teď mi odpustí s tím, že poslali stížnost na epojisteni :-)

Závěr: Chci poděkovat uživateli HH, který pochopil, že tenhle topic má smysl a že tu jen nebrečim a že asi nebudu uplny idiot, ale neco je nekde spatne. A už nikdy! Nikdy víc online sjednání pravděpodobně jakékoliv smlouvy ne jenom povinného ručení. Ještě taková drobnost, dlouho jsem premyslel jestli zamalovat i jmeno toho makléře...pokud za to nic nehrozi tak ho rad odtajnim :-) nebyl jsem si uplne jisty, jestli je to ok. A ještě poslední drobnost: smlouva vzniká zaplacenim castky, ale jezdit muzu hned co mi prijde email a na zaplaceni je vzdycky alespon 10 dní. Co když těch deset dní budu jezdit a nikam zadny penize neposlu... co se deje pak?  8) asi tak...

« Poslední změna: 24 Května 2017, 21:17:56 od skythelimit »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #42 kdy: 24 Května 2017, 21:33:26 »

K té "provizorní" zelené kartě. Matně si vzpomínám, že když jsem kupoval nové auto, tak jsem vyfasoval zelenou kartu na VIN a určitě neměla platnost jeden rok, ale jakousi omezenou dobu. Takže něco takového asi existuje či alespoň existovalo před 3 roky. Po sdělení jakou mám RZ došla standardní roční ZK na RZ. Komunikace přímo s pojišťovnou, nikoli přes makléře.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #43 kdy: 24 Května 2017, 21:59:31 »

Můžeme to dát do uzavřených?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:EPOJISTENI.CZ - nevěřím vlastním očím
« Odpověď #44 kdy: 24 Května 2017, 22:28:49 »

Moje úplně poslední reakce...

Kurňa chlape ...vy děláte jako byste radil Vy nám a ne naopak  ???
IP zaznamenána