30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?  (Přečteno 13047 krát)

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2017, 21:19:50 »

Jestli jste to do teď ignoroval, proč se s nimi bavit už teď ? Můžou vyhrožovat ale než to dají exekutorovi a než se od něho dostane zpětná vazba, že vlastně není žádný titul k exekuci, uběhne hodně vody.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #16 kdy: 18 Července 2017, 06:45:15 »

Já mám stejnej případ a dokud mi nepřistane něco v DS, tak nic neřeším a je klid. Že si oni neověřili existenci DS, to není můj problém.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #17 kdy: 18 Července 2017, 07:38:56 »

Omlouvám se, napsal jsem  to nepřesně, upomínka o úhradě pokuty a výhružka exekucí dorazila už do datové schránky.
Tzn. původní příkaz stále nikde, ale jak vysvětlující dopis,  že to  považují za doručené  fikcí a nyní i upomínka  už chodí do  DS.

  Takže bud bych měl zdvořile  reagovat, anebo uhradit a řešit po roce, respektive neuhradit,   exekuce to strhne a po roce to  samé..

Nevěřím, že exekutor něco jako   spis přezkoumává, respektive celníci, sám jsem zažil, že věřitel podal  návrh na exekuci, druhý den mu nezávisle  dorazily peníze od dlužníka, napsal  exekutorovi,že je vše uhrazeno, ten to sám ve spisu přehlédl a strhnul  500t Kč z účtu... Soud to řeší dodnes.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #18 kdy: 18 Července 2017, 08:17:36 »

V té upomínce, vyhrožuje úřad výslovně soudním exekutorem, nebo jen exekucí? Jsou totiž dva režimy, úřad neuhrazenou pokutu může jako jakoukoliv jinou pohledávku předat soudnímu exekutorovi, ale taky si to může vymáhat sám tzv. daňovou exekucí podle daňového řádu. I když se obojímu říká exekuce a formálně to vypadá podobně (také se luxují účty, hledají a otravují zaměstnavatelé či další poddlužníci, provádějí návštěvy s nálepkami atp.), je daňová exekuce, nota bene pro nějakou směšnou částku, pro (domnělého) dlužníka mnohem méně zatěžující a i nápravy v případě nezákonného postupu se lze domoci v konečném čase.

Tedy je-li ve vzduchu jen tato exekuce úřadem, tak tu eventuálně můžete i nechat proběhnout, úřad si nejspíš přes ČSSZ zjistí vašeho zaměstnavatele a u něj postihne mzdu, nebo se u bank dotáže na váš účet (případně jste-li podnikatel, tak si ten účet zjistí i jinak). Pak si těch 1500 Kč (s náklady cca 500 Kč) strhne, vy to necháte do prekluze uležet a pak to z nich vyrazíte zpátky.

Se soudním exekutorem by to sice probíhalo ze začátku podobně, ale postupy jsou mnohem formálnější, obranu byste musel vést v reálném čase a i když většina exekutorů postupuje sice striktně, ale v souladu se zákonem a víceméně korektně, tak nelze vyloučit, že i když budete v právu a budete se bránit procesně správně (což už samo o sobě není až tak triviální), nelze vyloučit, že nenastane předpokládaná reakce a budete se o to následně soudit roky.

Každopádně na upomínku k úhradě neexistujícího dluhu nemáte žádnou povinnost reagovat, i když byla doručena do DS, zejména pokud nebyl přiložen titul (= údajně doručený příkaz). Pokud reagovat chcete, ale nechcete ještě explicitně prozradit DS, tak na to můžete odepsat ve stylu, že jste si znovu prošel své podklady a jste si jist, že v daném období vám od nich nebylo nic doručeno ani doručováno, a je-li úřad přesvědčen o opaku, laskavě žádáte o doložení doručenky, abyste to mohl u České pošty reklamovat.

Další možnost je zaplatit a příští rok na jaře si říct o vratku.

No a nebo prostě odkrýt karty (třeba tak, jak výše navrhujete), ale pak tu výhodu ztratíte, jestli to je věc z letošního jara, tak má úřad mraky času na to ten příkaz doručit již správně do DS a provést standardní řízení.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #19 kdy: 18 Července 2017, 08:54:16 »

Díky

Úřad to píše alternativně vymáhání daňovou exekucí či exekutorem. Strhnou to podle mě  celníci, je to směšná částka,  jsem podnikatel s veřejným DPH účtem, je to  pro ně trivka.

Že mám DS vědí,  jsem  líný jim psát přes poštu,doručili mi tam jak obecné info, že projednávali  přestupek, tak tu výzvu k pokutě.

Mě právě fascinuje, že holka na dopravním bohorovně trvá na doručení fikcí, kdyby to byl  nějaký zapadákov, ale  okresní město?
Takže mám spíš chut, je to nechat rozjet, respektive nemám vůbec chut mít v záznamu v bance exekuci, dlouhodobé  dopady nejsou v případě úvěrů atp. malé.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #20 kdy: 18 Července 2017, 09:30:22 »

Úřad to píše alternativně vymáhání daňovou exekucí či exekutorem. Strhnou to podle mě  celníci ...
Celníci zcela jistě nikoliv, ti kromě věcí, které padají přímo do jejich působnosti (tj. cla, DPH při dovozu, spotřební daně, mýto/dálniční poplatky, jimi projednávané delikty) inkasují blokové pokuty. Pokud vám ale byla uložena pokuta za přestupek úřadem ORP (tj. nikoliv blokem), tak si to musí exekuovat sám ten úřad, celníci ani finanční správa nejsou ničím na způsob inkasní agentury pro zbytek veřejné správy.

Takže mám spíš chut, je to nechat rozjet, respektive nemám vůbec chut mít v záznamu v bance exekuci, dlouhodobé  dopady nejsou v případě úvěrů atp. malé.
No tohle si musíte rozhodnout sám. Řekl bych, že banka, které jde především o její prospěch, je schopna rozpoznat, že případná exekuce pro bagatelní částku, která se navíc následně ukáže být způsobena úřední chybou, nemá žádný dopad na bonitu klienta. Ale jistou skvrnu to zanechat může, takže jde spíš o to, jak to s tou bankou máte (zda tam např. máte podmínky, které byste jinde nezískal).

Možnosti znáte - 1) ignorovat či dál mlžit (zde hrozí jedna z těch variant exekuce), 2) upozornit na nedoručení z důvodu existence DS, 3) zaplatit a následně vymáhat zpět. Pokud vymyslíte nějaké 4), pochlubte se.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz doručen fikcí při existenci DS, co dál?
« Odpověď #21 kdy: 04 Srpna 2017, 15:16:00 »

Město na základě  mého upozornění  zrušilo vymáhání  pokuty a konečně dodalo  příkaz do  DS + vymazalo body.
Chápu,  že jsem mohl být pasivnější  a  počkat na exekuci  atd., ale  podle   mě  mám argumentů  na obranu   dost, takže případ přesunuji do téma, městská policie měří  mimo  úsek vymezený PČR. 
IP zaznamenána