30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Správní delikt, parkování, po dvou letech  (Přečteno 11825 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2017, 11:03:04 »

Brno je tak odvazne, ze v mem pripade: ... organu je znama vzdalenost v danem miste... ani to nezkouseli merit - proste vime, nestavte se na odpor - proste organi.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #16 kdy: 19 Dubna 2017, 12:17:34 »

To je ovšem nahrávka na smeč, protože je-li něco orgánu známo z úřední činnosti, musí doložit, odkud konkrétně ten poznatek mají, proběhlo-li např. v rámci nějakého jiného řízení měření, tak to připojit do spisu, umožnit účastníkovi na to reagovat atp. Výjimku mají jen notoriety, jako např. že v Brně není metro, ale rozhodně ne šířka PK v konkrétním místě.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #17 kdy: 19 Dubna 2017, 12:36:11 »

To jim bylo mimo jine oznameno - zatim to hnije na SO2 - 2.rokem.  ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Wikkk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #18 kdy: 19 Dubna 2017, 20:18:28 »

To hh: Uznávám svou nedůvtipnost, ale zeptám se - píšete o situaci, kdy čacký strážce nezákona přijde svědčit. Zkusím rozvinout své teorie v tomto. Pokud uzná, že se seznámil, tak sdělím, že dost těžko může svědčit a dodat nové informace, když se musel napřed podívat. To asi myslím dobře. Co když mi pak sdělí, že se mu tím nahlédnutím zázračně paměť vrátila a vybavuje si situaci do detailů? Asi bych ho povodil na nějakých přesnůstkách a pak ho prohlásil za nevěrohodného, nic jiného mě asi nenapadá.

Pokud však bude tvrdit, že k "osvěžování" nedošlo a já po něm budu chtít nějaké detaily z jiných případů, tak mi může (asi) říct, že mi nehodlá povídat o jiných přestupcích a já to (přijde mi) asi ani nemůžu vyžadovat. Nebo se v tomto nějak mýlím? Jiné (ale své) případy na ouřadě nemám. Další možnost mu ten dotaz (na jiné případy) dává celkem snadnou - bude souhlasit a následně si vymýšlet a já nemám šanci to poznat. Každopádně bych si tipnul, že už řeším spíš teoretickou možnost. Pokud bude úřad nějak tahat z někoho svědectví, musí mě k tomu pozvat (dát mi na srozuměnou, že to budou činit), nebo to mohou bez varování udělat beze mě ? (to asi ne, protože by mi zhoršili možnost se hájit, jestli tomu dobře rozumím).

Každopádně všemi končetinami vzdávám díky za tohle forum a cenné rady (přímo mě, nebo obecně sem dané k dispozici), protože to a) snad každému otevře oči kam až státní "Mordor" narostl a b) naopak to vrátí víru v lidstvo ochotné pomoci.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #19 kdy: 20 Dubna 2017, 11:07:25 »

já po něm budu chtít nějaké detaily z jiných případů, tak mi může (asi) říct, že mi nehodlá povídat o jiných přestupcích a já to (přijde mi) asi ani nemůžu vyžadovat. Nebo se v tomto nějak mýlím? Jiné (ale své) případy na ouřadě nemám. Další možnost mu ten dotaz (na jiné případy) dává celkem snadnou - bude souhlasit a následně si vymýšlet a já nemám šanci to poznat.

To jde řešit dobrou přípravou.. formulovat otázku aby neprozradila procesní taktiku a dotlačit ho aby odporoval něčemu co říkal jinde a nebo co vyplývá ze spisu..

Třebas u jedné rychlosti se obviněný zeptal policajtů jestli před začátkem měření manipulovali radarovou hlavou.. policajti řekli že ne.. a pak se z návodu k radaru ukázalo že bez toho nemohli radar správně nastavit  :)

Pokud bude úřad nějak tahat z někoho svědectví, musí mě k tomu pozvat (dát mi na srozuměnou, že to budou činit), nebo to mohou bez varování udělat beze mě ? (to asi ne, protože by mi zhoršili možnost se hájit, jestli tomu dobře rozumím).

Musí o tom informovat a máte právo se účastnit.
IP zaznamenána

Wikkk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:WIN:Správní delikt, parkování, po dvou letech
« Odpověď #20 kdy: 05 Června 2017, 14:23:35 »

Tak přišlo vyrozumění - zastavení řízení dle ustanovení paragrafu 66 odst. 2 zákona 500/2004 sbírky. Je mi to skoro líto, mohl jsem si zkusit napsat odvolání na jednoduchém případu. Každopádně díky všem za cenné rady a pomoc, bylo to velmi poučné. A předpokládám, že se tu ještě sejdeme. Díky všem a bezpečnou cestu přeju :)
IP zaznamenána