30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště  (Přečteno 5940 krát)

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« kdy: 04 Června 2017, 14:11:21 »

Ahoj,

včera jsem stál zde: https://mapy.cz/zakladni?x=14.4319924&y=50.1092290&z=19&pano=1&pid=33661123&yaw=3.721&fov=1.570&pitch=-0.066&source=coor&id=14.432544931769371%2C50.10912581081436 hned vedle červeného auta a "rozvaděčem". Pro jistotu jsem se kouknul, jestli tam není nějaká cedule a žádnou jsem neviděl. Vrátil jsem se a od městapa jsem tam měl hned lísteček o Neoprávněném záboru veřejného prostranství.

Nikdy se mi nic takového nestalo. tzn. postupovat tak, že lísteček za oknem neřešit a čekat?

Díky moc
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2017, 14:25:07 »

Pokud nemaji kamerovy zaznam, neprokazi prestupek.
Zabor neni sprdelizovatelny -> neni mozne stihat provozovatele.

Nemluvit, nepriznavat se, pripadne zajistit spis.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2017, 15:59:26 »

většinou už fotí…
IP zaznamenána

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2017, 20:44:51 »

Tak mám na lístečku napsáno Foto XX. Každopádně nikde tam není značka, nikde tam není informace, nikde tam nejsou park. hodiny - automat na prachy. Není tam prostě nic, co by mě na to upozornilo.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2017, 20:54:36 »

Nezbývá, než nahlédnout do spisu. Foto sice může být, otázkou je ale, jak je udělané a zda-li podle něj lze jednoznačně určit místo údajného přestupku…
IP zaznamenána

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2017, 21:20:45 »

Takže mám teď počkat až napíšou dopis? Vzhledem k tomu, že jsem z druhé strany republiky, tak nemohu jezdit sem a tam  ???.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2017, 09:22:54 »

Rozhodně počkejte na dopis. Pokud nějaký dorazí.
Když dorazí, je možné komunikovat s ouřadem prostřednictvím pošty. Je to zábavné a nabízí se hromada vtipných okamžiků. Pokud budete potřebovat spis a nebudou ochotni ho poskytnout podle 106, existuje tu síť nahlížečů ;). Rozhodně netřeba být přehnaně aktivní :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2017, 09:52:23 »

no, já bych žádal o spis pro jistotu na dvakrát. Jak podle 106, tak i 38 správ. ř., protože u 106  právě odmítají s odvoláním na §38, takže bych jim to tam rovnou hodil i podle něj. Bylo by humorné, kdyby úřad pak napsal: „žádost o spis podle §106 je ve skutečnosti nahlížením podle §38 a proto zamítáme. A prestože ještě žadatel žádá o spis podle 38, tak ve skutečnosti vlastně žádá podle §106…  ;)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2017, 11:10:00 »

no, já bych žádal o spis pro jistotu na dvakrát. Jak podle 106, tak i 38 správ. ř., protože u 106  právě odmítají s odvoláním na §38, takže bych jim to tam rovnou hodil i podle něj. Bylo by humorné, kdyby úřad pak napsal: „žádost o spis podle §106 je ve skutečnosti nahlížením podle §38 a proto zamítáme. A prestože ještě žadatel žádá o spis podle 38, tak ve skutečnosti vlastně žádá podle §106…  ;)

Mám osobně vyzkoušeno, že Praha o 106 napíše, že je to nahlížení do spisu a podle 38 se na to vysere, protože v zákoně o posílání kopii datovkou nebo poštou nic není, tak si vem dovolenou a přijď k nám strávit dopoledne nevolníku.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #9 kdy: 05 Června 2017, 12:55:48 »

Ano, a ministerstvo potvrzuje, že je to OK i když źádá dle 106 neúčastník.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #10 kdy: 05 Června 2017, 13:42:20 »

No ale Praha 7 je komplet zona zákazu stání mimo parkoviště, nemůžou to hodit ještě na to?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #11 kdy: 05 Června 2017, 14:22:48 »

... tak si vem dovolenou a přijď k nám strávit dopoledne nevolníku.

A to bych si klidně dovolenou vzal a přišel tam strávit vodpoledne. A frajeři by ho strávili se mnou. Přijít půlhodinku před koncem pracovní doby a strávit tam hězké dvě hodiny, protože jsem pomalý čtenář, to by jistě ouřadu potěšilo. A případně jim opakovat, že kdyby to poslali, tak bychom se tohoto ušetřili všichni.
IP zaznamenána

habitat3

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #12 kdy: 05 Června 2017, 21:51:08 »

100% počkám až se někdo ozve. Vždy jsem jak trouba běžel s lístečkem, že jsem udělal něco "katastrofálního" a vždy jsem se udal (ano i tací ještě jsou :) ), ale toto mě nakoplo. Celé jsem si to prošel, nic, žádná značka, tak to tam nechám stát jako XXX lidí. Jdu se projít a pak lísteček.

Celkem se těším jak si to vychutnám. Je to moje první "akce", takže asi budu hodně spamovat toto téma. Pokud přijde dopis, přidám ho jako přílohu. Nechci udělat ani jeden krok špatně.

Ještě jsem tam to auto tak zastrčil aby nebylo raději vůbec vidět  >:(.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněný zábor Praha - Výstaviště
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2017, 09:13:09 »

Jak vidno .. vidět bylo :).
Není třeba plašit. Praha na parkování většinou vyhnije. A pokud ne, existuje spousta přátelských Helmutů :)
IP zaznamenána