30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: Rychlost Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 55079 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #90 kdy: 09 Června 2018, 13:08:15 »

Pokoušel jsem se prolouskat tím textem, ale je tam až moc odkazů, že jsem se v tom ztratil  >:(
IP zaznamenána

amikes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #91 kdy: 29 Června 2018, 23:27:43 »

Pridam trosku do mlyna. Loni v tuhle dobu jsem byl zmeren u Vidne na povolenych 70km/h mimo obec ze jedu 80km/h. Staticky radar, zablesk zezadu. V srpnu dopis do schranky ze chtej udat vinika, nebo zplatit 30e a vertig. Protoze jsem kolenovrt a procetl krizem krazem tohle forum, tak rozhodnuti bylo jasny: dopis mi pomohl roztopit gril, und tot Käfer. Zadny jiny dopis nenasledoval. Po roce jsem se dnes vracel z dovolene (stejny pachatel, stejne vozidlo, se stejnou SPZ) a rakousti soudruzi se mi rozhodli kousek od domova zneprijemnit zaver dovoleny. Celou cestu pres rakousko jedu na tempomat a hlidam si rychlost. Skoro ke konci rakouska se pak pred horizontem jedny silnice sbihaji 2 pruhy, kde si to vali rakusak s plne nalozenou karou. Tak to prislapnu abych ho stihl predjet a ejhle nahore na horizontu zandary mavaj tercikem. Po klasickym sprechnzidojc? Neumime... Vzal si doklady a podal je kolegovi do auta. Na me pak vybalil ze chce 50e. Kdyz uz jakoze zacinam neco umet nemecky, ze jsem prekrocil o 30km/h a prachy chce, jinak ze si vynda radio, nebo ze tam zustane nekdo z rodiny (fakt nekecam!). Nechtel jsem delat zadny cavyky, nebyla s nim rec (ani radar s cislama mi neukazal, kdyz jsem mu rekl o foto tak vybouchl, az jsem cekal ze vynda glocka a nasije to do me. Co ze si to dovoluju chtit :)  Nemel jsem u sebe penize a nechtel tam resit pakarnu s rodinou, tak jeli se mnou k nejblizsimu bankomatu, kde jsem vybral a zaplatil. Po zaplaceni kdy mi vracel doklady jsem se mu pekne cesky nabonzoval: Ze tu mam jeste sekyru 30 ecek od lonska, jestli se na to muzu vysrat? Pokrcil ramenama ze nerozumi co chci. Tak jsem jim jeste slusne cesky pozdravil: Nazdar vy zmrdsky zjebove zapraskany. Na to opet ze nerozumi, ze je vse vyrizeno a muzu jet.
Takze k mymu lonskymu prestupku ani slovo. Nastavaji otazky: Lustrovali si me vubec? Neni lonsky prestupek jiz promlcen? Nebo opravdu jsou ZZZ (viz pozdrav) schopni dohledavat nase prestupky predchozi? kdo vi.. Ale treba tohle nekomu doda klidu pri jizde rakouskem s bubakem v kosi ;-)
« Poslední změna: 29 Června 2018, 23:33:46 od amikes »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #92 kdy: 30 Června 2018, 07:54:17 »

Jak jsem psal, on o přestupku nic neví. Kde se to stalo? Neyblo to u Hollabrunnu?
IP zaznamenána

amikes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #93 kdy: 17 Července 2018, 20:40:02 »

nn bylo to u Zwettl k hranicím na Nové Hrady. (sorry za odpověď až teď)  8)
IP zaznamenána

drlík

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #94 kdy: 23 Října 2018, 13:37:20 »

Ano, můj ctitel v Rakousku se na mě taky vykašlal. Jsou to nevěrníci ti rakušáci.
Dobrý den.
Jako sprostý podezřelý jsem zatím cca. ve fázi podání odporu. Tak se jenom zeptám jestli je i po roce ticho po pěšině
Díky
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #95 kdy: 23 Října 2018, 14:16:11 »

Vůbec nic, totální odmlčení. Příště mám v plánu si pro takovou poštu vůbec nechodit. Pošťačka mě stejně nezastihne a mám přece datovku :).
« Poslední změna: 23 Října 2018, 14:17:53 od e-m »
IP zaznamenána

PVL

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #96 kdy: 08 Února 2019, 16:03:38 »

Pěkný den všem,

došla pokuta z Rakouska na 350 €
-doporučený dopis
-prý přední foto ze statického radaru na Vídeň
-asi tam bylo omezení na 80 i pro osobáky a jelo se cca 130

Pokuta je opravdu velká, ale netuším jestli to má smysl zkoušet, když prý mají přední foto. Myslíte, že má smysl podávat odpor?
- v textu mám 2 nabídky k odporům - podat odpor, nebo podat odpor na výši pokuty.. dále je ale doplněno, že v případě odporu vznikají náklady 10%, takže další litr...

1) Jak dopadly nakonec Vaše odpory?
2) Četl jsem tu informaci, pokud je fotka z radaru, tak to policie na místě nezjistí? určitě?
IP zaznamenána

PVL

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #97 kdy: 10 Února 2019, 20:53:35 »

Vůbec nic, totální odmlčení. Příště mám v plánu si pro takovou poštu vůbec nechodit. Pošťačka mě stejně nezastihne a mám přece datovku :).

Myslíte, že má smysl se pokoušet o nějaké vyšumění, když píší, že mají foto ze předu?
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #98 kdy: 10 Února 2019, 21:06:49 »

Já bych se na to vysral a vyměnil SPZ. Dobře, mají SPZ, foto zpředu, doručený dopis, a co? Vymahatelnost v podstatě nulová... Nikoho nenutím, jen můj názor.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #99 kdy: 10 Února 2019, 21:57:51 »

Já bych také nereagoval, v nejhorším tam nějaké řízení proběhne a maximálně můžou vymáhat pokutu přes ten evropský exekuční titul.
https://e-justice.europa.eu/content_european_enforcement_order-54-cs.do
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #100 kdy: 10 Února 2019, 23:33:46 »

... a tři svědky, kteří v tu dobu viděli vozidlo zaparkované v Praze/Brně/Horní Dolní před kanceláří/hospodou/stodolou. A nechť stát obhájí zájmy svého občana vůči cizí moci (nebyl to mimochodem kdysi jeden z hlavních důvodů existence státu?), namísto toho, aby jí poskytoval o vlastním občanovi informace bez jeho svolení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #101 kdy: 11 Února 2019, 00:26:03 »

tato funkce státu v protektorátu prostě chybí ......
IP zaznamenána

PVL

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #102 kdy: 13 Února 2019, 13:50:02 »

Já bych také nereagoval, v nejhorším tam nějaké řízení proběhne a maximálně můžou vymáhat pokutu přes ten evropský exekuční titul.
https://e-justice.europa.eu/content_european_enforcement_order-54-cs.do

A tam nejsou nějaké další poplatky? Nerad bych nakonec platil ještě 3* tolik :)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]