30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: Rychlost Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 55328 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #15 kdy: 29 Dubna 2017, 18:56:14 »

Německy bych dopis sepsal, teda gramatiku umím, ale německý slovník byych stejně potřeboval. I když kdyby mně přišel dopis v Čj, odpovídal bych v ČJ. Jejich problém.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #16 kdy: 29 Dubna 2017, 21:46:42 »

.... kdyby mně přišel dopis v Čj, odpovídal bych v ČJ. Jejich problém.

Nejlépe nějakým dialektem ...třeba http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596073
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #17 kdy: 03 Května 2017, 20:43:12 »

dan010: A nebo jestli by šlo se nechat zavřít přes noc a v roční době aby se tam dala naplánovat dovolená autem ve Středomoří s přespáním zdarma v Rakousku  ;D

Jo tak to je taky super nápad, napsal bych jim, jestli by tam se mnou nemohla přespat i rodina, že se nám to hodí cestou do Itálie :-D
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #18 kdy: 05 Května 2017, 09:38:16 »

No protože mi teď taky jeden pozdrav z Rakouska přišel (klasika na průtahu Lincem), tak asi udělám také takový průzkum bojem. Zatím jsem ve stadiu žádosti o odpustek poslané nedoporučeně, takže jsem nic nedostal. Ale hodily by se informace z Rakouska podobné těm, které se shromažďují zde, jednak, jak je to přesně podle zákona, ale ještě spíš, jaká je praxe při vymáhání a jak aktivně se k tomu ouřady staví, když ovce projeví před ostříháním nějaký odpor.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #19 kdy: 05 Května 2017, 11:22:16 »

Já dnes posílám odpor, viz příloha. Ještě to projedu v google translatoru a pošlu to i v němčině.

Ještě jsem zvažoval požádat si o spis, ale s tím ještě počkám.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #20 kdy: 05 Května 2017, 11:23:51 »

o spis bych zažádal hned, ať je to v jednom dopise! A nepřekládal bych to, ten google translator ať si to tam naklovou oni. Pro Vás je závazné vyjádření se v češtině, německy nemusíte umět.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #21 kdy: 05 Května 2017, 11:46:38 »

Dobře, zažádám tam i o spis. Musím být zvlášť opatrný, aby se to z nějakého důvodu nesnažili vymáhat po provozovateli (právnické osobě), pro jistotu jim to tím translatorem projedu...

IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #22 kdy: 06 Května 2017, 03:16:26 »

dan010: A nebo jestli by šlo se nechat zavřít přes noc a v roční době aby se tam dala naplánovat dovolená autem ve Středomoří s přespáním zdarma v Rakousku  ;D
Škoda, že to nefunguje i v ČR, bych ve městě nemusel řešit přespání po kalbě. Prostě bych z hospody dotáhnul do basy, dostal tepláky, vystřízlivěl v teple a další den po obědě včil na bus domů  ;D
IP zaznamenána

rydlas

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #23 kdy: 22 Května 2017, 10:29:06 »

Tak jsem také obdržel rakouskou výzvu k zaplacení úplatku... 50 EUR, údajně za 112km/h na dálnici, kde bylo dočasné omezení na 100km/h... Mám ještě 2 týdny na úhradu nebo jinou reakci...

Rozhodl jsem se jim napsat, že jsem vozidlo neřídil (což je i pravda - řídil příbuzný v tu dobu) a že mi svědomí nedovoluje jej udat, že se jim omlouvám, že překročil rychlost, ale že je to tak drobné provinění, že důrazné pokárání je větší trest, než 50EUR úplatek za další neobtěžování a že tedy považuji celou věc za vysvětlenou a uzavřenou...

IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #24 kdy: 25 Května 2017, 08:55:57 »

Ty omluvy jsou podle mě zbytečné. Každopádně dejte vědět, jak na to reagovali. U mě zatím ticho po pěšíně, ale asi je ještě brzo.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #25 kdy: 26 Května 2017, 06:15:45 »

Narazil jsem na jednu práci. Píše tam i o objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla v cizině.
https://is.muni.cz/th/124214/pravf_r/Rigorozni_prace.txt
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #27 kdy: 31 Května 2017, 22:22:50 »

Tak to vypadá že už dostali další ovci na ostříhání(vyfocen ze stacionárního radaru), došel dopis, normálně do schránky i s českým překladem. Rychlost překročena i Vídně o 12km/h, výpalný 35€. Otázka co teď, jestli dělat mrtvého brouka, za měsíc jedu zase přes Rakousko a říkám si jestli už budou mít tuto pokutu někde zaškatulkovanou jako NEPLATIČ a dají mi to sežrat, v horším případě seberou klíčky, nebo jestli napřed dojde doporučený dopis a kdybych stále dělal mrtvého brouka tak jestli až potom to jde do nějaké databáze notorických NEPLATIČŮ.

Otázka ohledně změny RZ, Když změním RZ, auto sice bude čisté, ale nemůžou si oni nějak vylustrovat z techničáku provozovatele a zjistit že s tím autem byl spáchán přestupek?
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #28 kdy: 01 Června 2017, 10:15:25 »

Ten nedoporučený dopis normálně zahoďte a počkejte na doporučený (jestli příjde).
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #29 kdy: 01 Června 2017, 20:03:41 »

Ano, viz příloha, normální obálka, sice "PRIORITY", ale normálně vhozená do schránky. Mě šlo o to, jestli když budu tedkomc dělat mrtvého brouka a za měsíc pojedu přes Rakousko, jestli už se nějak nedostanu do jejich databáze neplatičů, ještě předtím než dostanu tu stejnou obsílku doporučeně. Oproti tomu doporučenému psaní (co jsem našel v podobném tématu: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4508.0 vidím rozdíl v tom že v tom doporučeným "bububu" už říkají něco o odporu a trestním opatření v případě další ignorace)
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7