30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ignorovaná výzva  (Přečteno 22067 krát)

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #30 kdy: 18 Května 2017, 14:57:34 »

Já bych zase řekl, že záleží na tom, o kterou dálnici se jedná. Například D4 je taková poklidná, kde i ve 130 jsem nejrychlejší a za celou cestu do Příbrami mě předjede tak jedno až dvě auta. Oproti tomu D10 je dost nevyrovnaná.. mnoho řidičů jede 110 v levém a neuhýbá a přibližně stejně jich jede třeba 150-160. Já se 140 za celou cestu do Turnova neustále zpomaluju, zrychluju, uhýbám.. D11 mi přijde tak něco mezi, řidiči tam jezdí poměrně klidně, ale bordel tam dělají kamiony.. no a D1, to je kapitola sama o sobě. Ostatní nemám tolik naježděné..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #31 kdy: 18 Května 2017, 15:12:32 »

Co je ovšem opravdu mor, jsou místa, kde se měří automatickými radary, tam se každý plouží pro sichr raději -5 až -10 a na při průjezdu takovým místem si pravidelně připadám jako pitomec.

A hlavně když jinde jede +20.. a na začátku měření zpomalí na -10.. nejlépe v poslední chvíli před začátkem.. a na konci zase zrychlí na +20.. vrchol bezpečné jízdy..
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #32 kdy: 26 Května 2017, 00:58:44 »

Jezdím D11 a přijde mi, že záleží na denní době. V pondělí ráno do Prahy a v pátek/čtvrtek večer z Prahy to je mor. Lidi se 100 v levém, sem tam kamion s 80 v levém. Za to v jinou dobu nebo o víkendu to je prázdno, pusto...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #33 kdy: 26 Května 2017, 09:37:55 »

Tak zrovna D11 před prahou je pěkná roleta. Nedivím se, já tam taky jezdím v levém.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #34 kdy: 26 Května 2017, 09:49:18 »

Na D11 před prahou budou tři pruhy, nedávno se to řešilo
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #35 kdy: 26 Května 2017, 11:52:31 »

Jenomže frajeři blokují levý už od Poděbrad (pro jistotu), kdežto roleta je až od těch skladů před Prahou k ČM.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #36 kdy: 26 Května 2017, 14:40:36 »

Fakt je ten, že asi nejlépe se mi jezdí po D5. Lidé mají možná ještě zažité návyky z dlouhé cesty přes Německo a jede se tam celkem v klidu. První náznaky klasického chování českých řidičů se objeví pod Valíkem (jestli to ovlivňuje tamní radar nebo přivaděč z Plzně-Bory, nechávám k tiché úvaze), druhá změna je Beroun, nicméně stále si provoz na D5 uchovává jistý klid a nadhled (jestli se to tak dá napsat). Podobné pocity mám i na D3 (asi proto, že je tam méně aut), ale nikoliv už na D8, D1 či D11.
IP zaznamenána

Zelenac

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #37 kdy: 03 Června 2017, 06:41:49 »

Už jsem psal:

Projděte si nový přestupkový zákon, zejména přechodná ustanovení.

Pod nový přestupkáč spadnou i sprdele, jenže tam je absence zavinění, kterou ale zákon vyžaduje.

Dobry den

jsem ve stejne situaci. Vyzva ignorovana, potom zahajeni sprdele a prikaz, nasledne muj odpor a pote vyzva k seznameni s podklady pred vydanim rozhodnuti. Sprdel stale nema rozhodnuti.

Muzete prosim vysvetli tu absenci zavineni? Proc neni u sprdele zavineni? Je tam preci i zavineni z nedbalosti?

U mne asi nebude problem to natahnout, takze rozhodnuti o sprdeli nebude vydano driv nez 1.7.2017. Co mam tedy potom delat? Napsat jim dopis ze podle 250/2016 Sb. je nutne prokazat zavineni?

Dekuji za vysvetleni
IP zaznamenána

Zelenac

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #38 kdy: 08 Července 2017, 10:44:30 »

Vi nekdo jak dopadla ta zalezitost kolem noveho prestupkoveho zakona a novely 361/2000?
Uzivatel opas psal ze pokud tu novelu nestihne Milos podepsat do 1.7. tak se sprdel neda projednat.
Celkem by se mi to hodilo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #39 kdy: 08 Července 2017, 15:28:27 »

Je to platné od 28.6. Smůla.
Mohla by to být hratelná karta kvůli nedodržení legisvankační lhůty, ale ne pro začátečníky a i tak s velmi nejistým výsledkem. 
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #40 kdy: 10 Února 2019, 16:14:37 »

Teď mi SO2 zamítl odvolání za tunel Klimkovice. Namítal jsem v podstatě jen "turbo", odkázali se na rozhodnutí NSS.
Myslíte, že má smysl správní žaloba?
Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #41 kdy: 10 Února 2019, 18:15:51 »

Za těchto okolností má správní žaloba smysl pouze v případě, že byste byl ochoten a schopen koncipovat ji výlučně v tom smyslu, že turbo model je porušením práva na spravedlivý proces, a dostat se až k ÚS, neboť je v podstatě jisté, že se žalobou ani následnou kasační stížností neuspějete.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #42 kdy: 10 Února 2019, 20:33:08 »

Diky.
Co to obnasi financne? Nejake nizsi jednotky tisic bych tomu asi obetoval, ale obavam se, ze tak jednoduche to nebude.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #43 kdy: 10 Února 2019, 21:09:57 »

Soudní polpatky činí 3 tis. Kč za správní žalobu + 5 tis. Kč za kasační stížnost. Řízení u ÚS soudním poplatkům nepodléhá, takže celkem 8 tis. Kč.
Správní žalobu lze podat bez advokáta, což asi není úplně optimální, pokud žalobce hodlá táhnout věc až k ÚS. U NSS a ÚS už je advokát povinný. Náklady zastoupení budou celkově v menších desítkách tisíc (20-30 tis. Kč).
Už o tomto dlouho přemýšlím, chtělo by to do toho “říznout”. Je ale potřeba mít dobrou přípravu a kvalitního advokáta, aby nakonec nevznikl nález ÚS, který potvrdí absurdní názor NSS, že předprocesní výzvou k úhradě určené částky byla vyčerpána povinnost SO podniknout kroky nezbytné ke zjištění osoby pachatele.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Ignorovaná výzva
« Odpověď #44 kdy: 11 Února 2019, 19:39:31 »

Co nevidět budu podávat u NSS kasační stížnosti, jejíž součástí bude napadení turba.

cane: Pokud teď podáte správní žalobu, tak než se za rok, za dva dostanete k NSS, bude už asi rozhodnuto. A podle toho se můžete zařídit. Pokud budu úspěšný, svezete se se mnou. A nebo v případě mého neúspěchu můžete pokračovat k NSS a počkat, až to protáhnu Ústavním soudem.

kdo: Řežu. Během tohoto týdne podávám dvě kasační stížnosti na zasílání informací ze správního spisu podle InfZ. Připravuji se několik let a radil mi hh  :)
IP zaznamenána