30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zážitek s PACHy  (Přečteno 28873 krát)

Banjo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Zážitek s PACHy
« kdy: 08 Března 2017, 10:10:35 »

Zdravím všechny a prosím o Vaše ctěné názory. Toto úžasné fórum už pročítám několik let. Včera po cestě z práce jsem se otáčel před křižovatkou Zábrdovická x Šámalova při jízdě ze Staré Osady, těsně za ostrůvkem (jako to denně dělá velká spousta lidí). Po odbočení do ul. Kuldova jsem zaparkoval a za mnou PACH s diskotékou. První mě oslovil tak, že se ptal jestli vím, co jsem udělal (samozřejmě bez poučení...). Odpověděl jsem, že nevím. Prý jsem se otáčel na světelné křižovatce. Odpověď: nesouhlasím. Doklady - lustrace cca 10 min. Přišel ten druhý a vše se opakovalo. Nechtěl jsem se s ním bavit, ale on nadnesl, že je tam ostrůvek, tak jsem mu odpověděl v tom smyslu, že si jako myslí, že jsem ostrůvek přejel nebo co. Začal zvyšovat hlas (oslovoval mne příjmením...?), řekl jsem mu ať neřve, že ho slyším dostatečně. Odešel zpět do auta a cca za 5 min. mi přinesl papíry zpět. Žádná zmínka o pokutě nebo o nějakém podpisu čehokoliv.
Co mám očekávat dle Vašich odborných a znalých názorů???
Děkuji všem za Váš čas a moc Vám fandím!!! 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2017, 10:26:22 »

S největší pravděpodobností nic, pokud Vás nemaj na kameře jak jste se otáčel tak to vzdali, pokud ano možná to oznámili na magistrát
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2017, 10:30:58 »

Zkusili to s pokutou, pak prolustrovali auto i řidiče (to musejí dělat povinně) a nic nenašli, žádný důkaz v ruce nemají, tak to vzdali. Podle mého se nic nebude dít.

Pro příště: nahrávat, nahrávat, nahrávat.
IP zaznamenána

Banjo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2017, 10:38:41 »

Nahrávadlo jsem bohužel nestihl - ještě nejsem tak sběhlý. S pokutou to ani nezkoušeli, když jsem vše odmítal. Děkuji za ryclé odpovědi. A myslíte, že pokud to mají natočené, tak co hrozí? Pokuta, body...?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2017, 10:42:24 »

No to musíte hlavně vědět Vy co na Vás mají, kameru mají za čelním sklem a občas i za zadním, tak si vzpomeňte jak stáli nebo jeli

Sankce za otáčení ve světelné křižovatce ve správním řízení lze snadno vyhledat
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2017, 10:45:37 »

Nahrávadlo jsem bohužel nestihl - ještě nejsem tak sběhlý. S pokutou to ani nezkoušeli, když jsem vše odmítal. Děkuji za ryclé odpovědi. A myslíte, že pokud to mají natočené, tak co hrozí? Pokuta, body...?

Mě za otáčení na liduprázdné světelné křižovatce ohodnotili 2000 bez bodu. (nebo 200 na místě) a nakonec domluvou po odmítnutí platit na místě.
Takže pokud by vůbec něco měli a hodlali to řešit, tak 1000 za správko + max 2000 a nula bodů
Ale podle mě mají vždy jen "viděli jsme tě", což je jim k hovnu a dobře to vědí. je dost jiných, co zaplatí.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2017, 10:58:21 »

...je dost jiných, co zaplatí.

...přiznají se fízlovi k pivu před jízdou, nafoukají po Halls ale nejedou na krev, dají fízlovi do ruky svůj řidičák, zaplatí na místě, protože nemají "čas a náladu se dohadovat" (ale pak mají čas a náladu to řešit tady)... Jo, takoví jsou lidé...  ;D
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2017, 11:17:56 »

PVS: řidičák zásadně při každé kontrole nedávat? Maximálně ukázat?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2017, 11:23:04 »

Já ho vždy ukazuju jen přes sklo (okýnko stahuju jen do půlky). Vždy se cuká, že nemůže ověřit jestli je pravej. Na to mu odvětím že není žádnej znalec, tak má smůlu.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2017, 12:32:27 »

PVS: řidičák zásadně při každé kontrole nedávat? Maximálně ukázat?

BINGO. Ukázat a natočit si to ukázání na mobil, včetně následné vzrušené diskuze na téma, že mu jej MUSÍM dát do ruky, aby jej mohl zkontrolovat, zdali se nejedná o padělek...  :D A samozřejmě se nenechat následně zastrašit a nevyměknout, jako většina Čechů. Policajti si stejně podle předpisu online lustrují vždy jak auto, tak řidiče, takže vidí, zdali je řidič oprávněn řídit motorové vozidlo nebo není.

Ostatní potřebné doklady mu klidně dávám do ruky - jak předání ORV+zelené karty, tak ukázání ŘP včetně zopakování identifikátorů řidičáku nahlas si nahrávám, aby pak nemohl fízl tvrdit, že jsem nepředložil doklady ke kontrole (zákon č. 361/2000 Sb., § 6 odst. 7 a odst. 8 a taky zákon č. 168/1999 Sb., § 16 a §17). Už mě totiž dvakrát křivě obvinili z toho, že jsem nepředložil ŘP, resp. podruhé ŘP a zelenou kartu (SO1 vždy klasicky bez ohledu na důkazy vinen, 3000+1000 Kč, odvolačka jim to vždy hodila na hlavu).


A abych to fízlům ještě trochu znepříjemnil, nechal jsem si vloni udělat německý řidičák, takže jim teď ukazuji fakáče ještě lépe, protože jak má český fízl argumentovat tím, že chce zkontrolovat, zdali se nejedná o falzifikát dokladu cizího státu...  ;D 8)
« Poslední změna: 08 Března 2017, 12:39:56 od PVS »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2017, 13:37:12 »

Když jsme o toho dalšího ŘP, jak to probíhá? Musel bych odevzdat ten z ČR, nebo jenom prohlásit, že jsem ho v ČR odevzdal, resp. odevzdám? U mně dělali trošku vlny a lustrovali, jestli v ČR žiju, podnikám, platím sociálku a tak (jsem naplavenina) s tím, že si zkouší lidé z EU nechávat vystavit ŘP tady. Až když jsem ukázal lítačku, tak mě akceptovali:)))
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2017, 14:14:05 »

Když jsme o toho dalšího ŘP, jak to probíhá? Musel bych odevzdat ten z ČR, nebo jenom prohlásit, že jsem ho v ČR odevzdal, resp. odevzdám?
Oficiálně musel, srov. řidičákovou směrnici 2006/126/ES (CZ konsolidované platné znění zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:02006L0126-20150515) čl. 7 bod 5. U nás je to implementované § 110(6) ZPPK. ŘP vydaný jiným členským státem lze za český ŘP vyměnit.

Netuším, zda v rámci šedé zóny lze existenci cizího ŘP zamlčet případně podat žádost zároveň ve více státech, teoreticky by členské státy měly informace o ŘP sdílet v rámci sítě RESPER, ale jestli to funguje, zda ta lustrace je automatická nebo záleží na lenosti úředníka, to opravdu nemám páru. Bez vážného důvodu bych něco takového ani netestoval, už proto, že uvedení nesprávných údajů do žádosti lze ocenit 10k kocourkovských (§ 21(1)(b,c) PřesZ).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2017, 14:22:31 »

Tak já bych žádal ve své domovině, takže by byla pokuta v EUR:) Vážný důvod nemám, ale mít 2 ŘP nemusí být na škodu, resp. jelikož většinou jezdím jenom v ČR, mít ŘP jiného státu by mohlo přijít vhod (možná, i kdyby to byl jediný ŘP). Podle uvedeného odkazu by v případě, že to projde a přijde se na to, byla chyba na straně vydávajícího úřadů a měli by se ji pokusit dle svých norem odstranit.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2017, 14:43:52 »

...Musel bych odevzdat ten z ČR, nebo jenom prohlásit, že jsem ho v ČR odevzdal, resp. odevzdám?...

Musel. Prostě zažádáš o výměnu (tzv. Umschreibung), dodáš Anmeldebestätigung (splnění podmínek výše uvedené směrnice), ukážeš současný platný ŘP (zapíšou si jej!) a zaplatíš poplatek. Za dva tři týdny si dojdeš na úřad pro nový, ale ten původní jim tam musíš nechat, jinak nevydají ten nový.
Mají jej poslat do ČR, ale podle všeho to vypadá, že na to dlabou.


Samozřejmě se může čistě teoreticky stát, že nejprve v ČR člověku ŘP někdo odcizí a tak si nechá vystavit nový. Pak ten ukradený náhodou nějaká dobrá duše najde a vrátí... Ten ztracený už je v ČR sice neplatný, ale to v zahraničí nevidí, že. ;) Pak si člověk zajde zažádat o Umschreibung, ukáže ten původní a po vystavení nového jim jej tam nechá. Voilá, hned má člověk dva platné ze dvou zemí.
Samozřejmě to lze následně udělat i s třetí zemí...  8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zážitek s PACHy
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2017, 15:08:59 »

Asi se zeptám jako úplný blbec: Jaká je (krom možnosti vytočit fízla) výhoda ŘP z jiného státu? Fízl jej nemůže zabavit?
IP zaznamenána