30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI  (Přečteno 27095 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

http://auto.idnes.cz/nemecko-bavorsko-dieselgate-policie-diesel-software-f9u-/automoto.aspx?c=A170227_114803_automoto_fdv&setver=full

Německo, vlhký sen všech čechů. Ono to s tou ekologií nebude zase tak žhavý, peníze jsou až na prvním místě
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2017, 14:54:59 »

já mám taky cinklý auto a seru na opravu... už mě zvali dvakrát...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 08:04:21 »

Já mám z toho trochu jiný dojem. Ten titulek tam dal někdo, kdo to podle mě pořádně nečetl. Já tomu rozumím tak, že policie doufá, že VW nakonec poskytne nějaké výhodnější plnění a  nechce se přehrátím softwaru vyřadit z davu "poškozených".
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 08:28:24 »

já mám taky cinklý auto a seru na opravu... už mě zvali dvakrát...

Jsem na tom podobně, dopisy přišly, v servise upozornění taky proběhlo. Dvakrát jsem jim opakoval, že nechci, aby na to při příští servisce, kdy by mělo teoreticky dojít k přehrání, nesahali. Že to chci nechat tak, jak to je. Sice mi to všichni odkejvali, samozřejmě jim to znovu zopakuju, až přijde čas, ale stejně nemám šanci přijít na to, jestli to svévolně přehrajou nebo ne. Doma to následně zjistím těžko...  :(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 16:34:27 »

Doma to následně zjistím těžko...  :(

Asi by šlo si z auta stáhnout software a po návratu ze servisu zase a pak porovnat jestli to je stejné..
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 16:36:11 »

Coz neni zase tak snadny pro domaciho uzivatele, ale slo by to..

proc nechcete upravit soft? Jede to lip nebo co?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2017, 16:51:15 »

AFAIK to není jen o softwaru, ale modifikuje se i sací trakt (D-F na toto téma měl článek) přidáním plastové mřížky restriktoru, takže vliv na jízdní vlastnosti to s vysokou pravděpodobností mít bude (negativní).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 16:57:54 »

proc nechcete upravit soft? Jede to lip nebo co?
Já bych třeba nechtěl upravovat soft z principu. S (eko)teroristy se nevyjednává.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2017, 18:09:11 »

Bohužel musím nesouhlasit. Ekoteroristé jsou o několik řádů nebepečnější a mají k dispiozici mnohem účinnější zbraně, než standardní teroristé, džihádisté, policisté, městapáci či motorizované jednotky pěchoty. Jsou jediní, se kterými se prostě vyjednávat musí, alespoň za současného stavu legislativy okolo (linových) staveb.

Vím, že máte na mysli jinou třídu ekoteroristů, kteří mají dokonalý lobbing a obsazené nejvyšší posty až v Bruseli, ale nedalo mi to.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2017, 18:10:50 »

Někde jsem zahlédnul zmínku o tom, že přenastavují EGR, takže větší sajrajt v sání rychleji dokurví motor.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2017, 21:10:47 »

jsem spokojenej jak to jezdí, nevim proč to měnit navíc asi k horšímu...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2017, 22:13:08 »

Někde jsem zahlédnul zmínku o tom, že přenastavují EGR, takže větší sajrajt v sání rychleji dokurví motor.
No, a přesně tydle sračky to neustále sere do ovzduší. Takže do motoru nee, ale ostatním to vypouštět je cajk?

No možná si příště místo sračkometu kupte normální auto, tj. na benzín, případně továrně na plyn. Nebude třeba řešit takovýdle věci, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2017, 22:50:06 »

Ono z toho benzínu taky nepadají fialky soudě podle toho, jak je černej vejfuk kolikrát mnohem víc než u nafťáka. Ale nemám to jak změřit, takže jen subjektivní pocity. Můžeme nakonec jezdit jen na kole, že.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #13 kdy: 02 Března 2017, 09:56:43 »

Nehledě na to, že moderní přímovstřikový turbobenzíny produkujou taky slušnej sajrajt a je jen otázkou času, kdy nějakou variaci DPF filtru nacpou i tam.
Bohužel nejsem tak bohatý, abych 50 000km ročně točil s benzínovým autem, proto mám naftu (benzín mám doma alespoň v motorce a autoveteránovi)

proc nechcete upravit soft? Jede to lip nebo co?

Dle zkušeností lidí, kteří na těch samých motorech software přehraný mají - vyšší hlučnost(beru to spíš jako pocitovou věc), vyšší spotřeba, línější projev, častější pasivní i aktivní regenerace DPF filtru, přenastavuje se EGR ventil (pravděpodobně k větší míře zpětného využití splodin, takže víc bordelu zpět do motoru), zkrátka změnu softwaru nechci

AFAIK to není jen o softwaru, ale modifikuje se i sací trakt (D-F na toto téma měl článek) přidáním plastové mřížky restriktoru, takže vliv na jízdní vlastnosti to s vysokou pravděpodobností mít bude (negativní).

To by se mělo týkat jen motorů 1.6 TDI, do dvoulitrů se hardwarově nijak nesahá...
« Poslední změna: 02 Března 2017, 10:00:57 od Anorex »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Dieselgate: německá policie nenechá opravit svá cinknutá TDI
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2017, 10:02:02 »

Až vás zastaví starší policejní passat, tak se mu podívejte na výfuky. Má to nějaký velký přímovstřikový motor a laufy vypadají jak v životě nevymetený komín.
V další generaci EURO (tuším, že 6c) budou mít filtr už i benzínové (přímovstřikové) motory.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6