30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v obytné zóně mimo parkoviště  (Přečteno 27113 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #15 kdy: 20 Července 2018, 12:56:40 »

Každopádně přijít tam musím, jinak může být pokuta vysoká.

Jít tam nemusíte a žádná pokuta za to nehrozí.. účastnit se provádění důkazů je právo a ne povinnost.

Poučení je zavádějící.. některým SO dává spoustu práce vypilovat poučení tak aby odpovídalo zákonu a současně aby bylo úplně nesrozumitelné.

Pokuta hrozí za nedostavení se na předvolání.. ale to s vaší situací nemá nic společného protože SO vás nepředvolává.. jen sděluje že můžete přijít na dokazování.

Navíc i při předvolání hrozí pokuta jen za nedostavení se bez omluvy.. a tak i když by to bylo předvolání tak se stačí omluvit z libovolného uvěřitelného důvodu.

Ale co je ke zvážení jestli chcete využít právo seznámit se s podklady a dát k nim nějaké vyjádření.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #16 kdy: 20 Července 2018, 13:55:42 »

Děkuji za odpověď. Máte pravdu, špatně jsem si to přečetl. Jde o provádění důkazů, není to předvolání, kde by pokuta hrozila. Chápu.
Podklady == spis nebo tam bude ještě neco navíc? Celý spis mám nafocený. Je na něj zde odkaz o pár příspěvku výše.
Na argumentaci mám varianty:
Varianta 1.: Ani na jedné fotografii není poznat, že stojím v obyt. zóně. Buď je na fotografii detail vozu nebo značka + auto vidět není. Lze to však poskládat z více snímků.
Varianta 2.: Fotodokumentace -- mizerná kvalita, + na každé jsou dvě rozdílné data. Fotografie může být klidně z jiného data. Data jsou v rozporu.
Varianta 3.: Porucha vozidla -- nouzové stání.
kde začnu nejspíš variantou č.2. Tou jsem si nejvíc jistý.

Otázky:
1. Seznámení se s podklady: bude tam jen spis nebo něco navíc, co si zase budu moci okopírovat?
2. Je lepší jim sdělit vyjádření varianty 2 již teď, nebo mám ještě počkat na další jejich tah?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #17 kdy: 20 Července 2018, 14:13:47 »

1. Seznámení se s podklady: bude tam jen spis nebo něco navíc, co si zase budu moci okopírovat?

Podklady jsou spis.. ale můžou do spisu přidávat nové věci.
I když jestli se v řízení nic nedělo tak to není pravděpodobné..

2. Je lepší jim sdělit vyjádření varianty 2 již teď, nebo mám ještě počkat na další jejich tah?

Můžete zkusit se omluvit z dokazování a požádat o lhůtu na písemné vyjádření.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #18 kdy: 20 Července 2018, 14:56:48 »

Půjdu se na spis podívat znova, zda se něco změnilo, ať ví, že mám zájem. Doufám, že mě tam nebudou přemlouvat, abych se přiznal, jako minule paní. Říkala, že tam mají právniky a ti mi to stejně vše dokážou :-) Nic jim v tu dobu ještě říkat nemusím, že? Jde mi o to, zda na Seznámení se s podklady již mám říct přichystanou variantu č.2 nebo je lepší počkat, až mě vyzvou příště? Nenašel jsem totiž, jaké mohou nastat další kroky ze strany úřadu.

Citace
Můžete zkusit se omluvit z dokazování a požádat o lhůtu na písemné vyjádření.
Kdybych se rozhodl tam nejít, tak: Poslat omluvu (lze i bez udání důvodu?) datovkou, že se nedostavím + požádat o lhůtu na písemné vyjádření, ve kterém bych jim napsal o variantě č.2 ? Tím získám jen čas?

Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #19 kdy: 20 Července 2018, 15:15:24 »

Driver23: S tou omluvou.. důvod psát nemusíte.. za to že nevyužijete právo být na dokazování se nemusíte omlouvat vůbec..
..úředníkům i vyhovuje když nepřijdete protože pak jen napíšou že důkazy byly provedeny a nemusejí to skutečně dělat.

Hlavní cíl dopisu není omluva, ale ten čas na písemné vyjádření.

Formulace je i součást taktiky.. jestli chcete být slušný a nebo spíš útočný.. a podobně.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #20 kdy: 20 Července 2018, 15:48:45 »

Díky. Rozumím. Využiji možnost tam zajít, ať ví, že se o to zajímám a ať taky něco dělají, než jen vkládají SPZ a jména do připravených šablon.

Víte prosím ještě odpověď na tuto otázku?:
Již na tom dokazování mám vytáhnout zmíněnou variantu č. 2 jako obhajobu nebo se tam jít jen podívat, k ničemu nevypovídat a počkat na další jejich tah. (Protože v dalším jejich tahu už může být vydáno rozhodnutí a tam už je pozdě přijít s obhajobou?)

Děkuji.
« Poslední změna: 20 Července 2018, 15:52:29 od Driver23 »
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #21 kdy: 20 Července 2018, 16:19:55 »

Můj názor je že vyjádření je asi lepší písemně. Na jednání vás může zaskočit nějakými dotazy případně můžete omylem říct něco co bude použito proti vám. Nejideálnější je tam zajít, na konci znovu ofotit spis, vyžádat lhůtu pro vyjádření a na dotazy k případu nic neříkat. Pak si připravte písemné vyjádření a nahoďte sem pro případné korekce.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #22 kdy: 21 Července 2018, 22:40:15 »

Jak píše Cecil.. na místě nekomentovat.. získat spis a požádat o lhůtu na vyjádření.
Když budou chtít vyjádření hned tak potřebujete ještě nastudovat důkazy..
když lhůtu na vyjádření odmítnou dát tak to odmítnutí zdokumentujte a stejně se k tomu nevyjadřujte.. třebas můžete říct.. v pořádku, ale prosím do protokolu poznamenat že jsem žádal o lhůtu na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí a lhůta nebyla poskytnuta.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #23 kdy: 23 Července 2018, 09:31:39 »

Udělám to tak, jak píšete. Děkuji. Po termínu dám vědět.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2018, 13:37:11 »

Dostavil jsem se na dokazování mimo ústní jednání a přikládám protokol. Do spisu přibylo:
výpis registru obyvatel, karta vozidla, a snímek z Google Maps -- přikládám také. Díky tomuto snímku jsem zjistil, že přes mapy.cz je adresa správná, ale přes Google Maps není.
Mapy.cz: https://mapy.cz/s/2WHJy
Google Maps: https://goo.gl/maps/9ZQPWRQD6Ew <= tohle je snímek, který do spisu přibyl. Na tomhle snímku je adresa Bochořákova, nikoliv Vychodilova. Na dotaz z jakého data je snímek z Google Maps pořízen mi bylo sděleno, že je to paní jedno.

Mám cca 3 týdny na to jim zaslat datovou schránkou písemné vyjádření.
« Poslední změna: 03 Září 2018, 22:49:24 od Driver23 »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #25 kdy: 13 Srpna 2018, 16:02:19 »

Díky tomuto snímku jsem zjistil, že přes mapy.cz je adresa správná, ale přes Google Maps není. Na tomhle snímku je adresa Bochořákova, nikoliv Vychodilova.

Díky, skutečně podle katastru vypadá, že to má Google špatně. Poslal jsem jim suggest, pokud to schválí (běžně to může trvat až 2 měsíce), zkusím opravit adresy domů. Díky.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #26 kdy: 28 Srpna 2018, 09:55:59 »

Ahojte. Co říkáte na mou odpověď:

Děkuji.
« Poslední změna: 07 Září 2018, 17:45:34 od Driver23 »
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #27 kdy: 21 Listopadu 2018, 11:02:31 »

Zatím se nikdo neozval a je to už > 2 roky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #28 kdy: 21 Listopadu 2018, 16:30:48 »

Dle Vašeho popisu situace:

XX.10.2017 Datovkou přišel příkaz. Příkaz jsem vložil do přílohy: prikazAnonym.pdf.

Což znamená, že s přihlédnutím ke "kvalitě" přechodného ustanovení (§ 112 zák. č. 250/2016 Sb.) dojde k zániku odpovědnosti za přestupek s naprostou jistotou až v říjnu 2019, neboť vydání příkazu (rozhodnutí) restartovalo (tehdy dvouletou) promlčecí lhůtu. Úplně přesně je dnem zániku odpovědnosti 1 rok + 1 den ode dne vydání příkazu. Takže zatím nejásejte...
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #29 kdy: 06 Února 2019, 23:17:30 »

Přidávám anonymizované Rozhodnutí s mými poznámkami. Jsou tam špatné datumy ohledně přestupku, špatně uvedeno č.j. listiny ohledně vyrozumění, špatné datum doručení vyrozumění. Zajímavé odůvodnění mého písemného vyjádření k podkladům.

V náhledech chybí strana 4, která mi nešla nahrát. Celé rozhodnutí je na Google Disku:
Rozhodnutí: https://drive.google.com/open?id=1feG83ntvsVJtlV9j_WE2FklPAjPaI_tV

Spis: https://drive.google.com/open?id=1Ib4yQc5BsZ4WsehjBEhWc-W_ppXLtjYv

Rád by jsem vyhrál :-) Tipy na odvolání? V poučení je napsáno: Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí není přípustné. Kde končí Odůvodnění? Protože dle dokumentu končí až před poučením a to by se nedalo odvolat k ničemu. Co byste doporučili dál? Děkuji.
« Poslední změna: 06 Února 2019, 23:33:52 od Driver23 »
IP zaznamenána