30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v obytné zóně mimo parkoviště  (Přečteno 27277 krát)

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« kdy: 26 Února 2017, 21:20:10 »

Ahoj přátelé.

Druhá pokuta za parkování. První jsem šel hned zaplatit, druhou pokutu jsem dostal za měsíc. Bohužel jde o klasický problém. Na sídlišti není kde parkovat a takto sázejí lístečky XX vozidlům vždy v noci, kdy je jich nejvíce. Nestojím že bych vadil hasičům, sanitce apod. a nelíbí se mi, že chodí záměrně inkasovat v noci, aby měli $.

Mám Datovou schránku.

Timelapse:
1. XX.11.2016 Brno lísteček za stěračem za parkování. Stání jsem vyznačil červeně. Pokuta je za stání v obytné zóně mimo vyhrazené parkoviště.

2. XX.12.2016 Výzva k podání vysvětlení Městská policie Brno. Posláno poštou na adresu tr. pobytu.. Proč poštou? Když mám DS?
Čekal jsem na úřad.

3. XX.01.2017 Výzva provozovateli vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky Magistrát města Brna. Viz příloha. Posláno DS.
Ignorace.

4. XX.10.2017 Datovkou přišel Příkaz.

5. XX.10.2017 Bez ohlášení jsem byl nahlédnout do spisu a udělal kompletní kopii. Byl jsem překvapený, jak je spis krásně vedený.
Vyfocený spis zde: https://drive.google.com/open?id=1Ib4yQc5BsZ4WsehjBEhWc-W_ppXLtjYv Nelze přes fórum totiž nahrát přílohu (Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra.).
V XX.10.2017 věc odložili a o den později vydali příkaz. Proč to tedy odkládali?
Čeho jsem si všiml a s čím bych argumentoval:
Varianta 1.: Ani na jedné fotografii není poznat, že stojím v obyt. zóně. Buď je na fotografii detail vozu nebo značka + auto vidět není. Lze to však poskládat z více snímků.
Varianta 2.: Jak mám věřit takovéto fotodokumentaci, která je za A mizerné kvality, za B na každé jsou dvě rozdílné data. Fotografie může být klidně z jiného data. Data jsou v rozporu.
Varianta 3.: Pokud jste si všimli něčeho, čeho já ne, dějte prosím vědět.
Varianta 4.: Oslovení od MP poštou místo datovky v bodě 2. je asi už jedno, že? Nicméně patrně nebyl dodržen postup.
Otázky: Kolik může být max. pokuta, pokud podám odpor? Tipuji aktuální pokuta + 1000 za správní řízení.

6. XX.10.2017 Podán odpor bez důvodu.

7. XX.06.2018 Přišel do datové schránky další papír: Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastníkovi řízení k seznámení
a vyjádření se k podkladům rozhodnutí
. Přiloženo příspěvku.

8. XX.08.2018 jsem se osobně dostavil na dokazování. Požádal jsem o čas na písemné vyjádření.

9. XX.09.2018 Odesláno písemné vyjádření viz příspěvek.

10. XX.02.2019 Přišlo Rozhodnutí, které je plné chyb.

11. XX.02.2019 Odesláno Blanketní odvolání.

12. XX.02.2019 Přišlo Usnesení k doplnění údajů k napadanému rozhodnutí

13. XX.02.2019 Odesláno Doplnění napadaného rozhodnutí o argumenty

14. XX.03.2019 Přišlo Usnesení o opravách v rozhodnutí z bodu 10

15. XX.03.2019 Odesláno  odvolání proti usnesení
« Poslední změna: 19 Března 2019, 19:29:56 od Driver23 »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2017, 22:06:20 »

A) jaké možnosti mohou nastat teď?

např.
Ignorace - odložení věci - sprdelní příkaz
Bonz řidiče - přiznání řidiče - příkaz
Variant je hodně, stačí pročíst forum.

B) Jak dlouho případ trvá, než dojde k prodlení. Četl jsem rok i dva.

Zánik odpovědnosti za přestupek - § 20 zákona č. 200/1990 Sb.
Zánik odpovědnosti za sprdel - § 125e odst. 3 a 5 zákona č. 361/2000 Sb.

C) Co doporučujete v tuto chvíli udělat/popř. dělat dál mrtvého brouka?

Pokud bych chtěl úřad potrápit a v případě Brna to vřele doporučuji, tak použít variantu helmut.

D) Jaká max. pokuta mě může potkat?

2500 Kč pokuta (99,9% to bude 1500 Kč) + 1000 Kč náhrada nákladů řízení

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2017, 22:32:55 »

V listopadu byla těžko "pokuta", spíše nějaký spam za stěračem.

Nabízí se Helmut.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2017, 16:59:38 »

Doplním ještě odpověď na..

B) Jak dlouho případ trvá, než dojde k prodlení. Četl jsem rok i dva.

Správní delikt má 4 roky.. ale do té doby se asi změní zákon a bude stejná úprava jako od července u přestupků..

když by se to řešilo jako přestupek tak je promlčení 1 rok, ale zahájením řízení a vydáním rozhodnutí se ta lhůta restartuje.. a maximum je 2 roky od přestupku.. od července bude platit nový zákon a maximum bude 3 roky od přestupku
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2017, 19:06:06 »

Ahojte, doplnil jsem bod 4. Co se dá dělat teď? Kdyby byla promlčecí doba 1 rok, tak pokuta je splatná do 30 dnů, a s touto promlčecí dobou to už bude > 1 rok od uložení lístku za stěrač. Nebo musím podat do 8 dnů odpor? Čtu: http://road-fens.cz/fsm-4-podavame-odpor/ Doporučení? Děkuji Vám.
« Poslední změna: 11 Října 2017, 19:09:03 od Driver23 »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2017, 22:21:49 »

Na parkovani staci jednoducha metoda. Zastaveni na vylozeni a nalozeni nakladu plus na vystoupeni a nastoupeni osob neni v obytne zone mimo urcena mista pro parkovani prestupek. Tedy staci vymyslet hezky pribeh jak to vsechno probehlo, mohl to klidne udelat Helmut co dal plnou moc Vam.  Nic sloziteho a bez rizika....
Ale musi to provest nez preklopi pripad do Sprdele

Toz tak na svete

P.S. Pokud mate starsi vuz, neni spatna ani technicka zavada na vozidle .....  :)
IP zaznamenána
Concorde

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2017, 10:57:41 »

Nejsem si jistý u pár věcí:

1. Jak poznám, že Příkaz je SPRdelní nebo přestupkový? Dle road-fens.cz/fsm-4-podavame-odpor/#more-59 se zaslaný Příkaz týka SPRdel-e. Takže už to asi překlopili?

2. Prodlení. Našel jsem dle § 20 zákona č. 200/1990 Sb.:
Zánik odpovědnosti za přestupek
(1) Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok; nelze jej též projednat, popřípadě uloženou sankci nebo její zbytek vykonat, vztahuje-li se na přestupek amnestie.
(2) Běh lhůty pro projednání přestupku podle odstavce 1 se přerušuje zahájením řízení o přestupku, jakož i vydáním rozhodnutí o přestupku, jímž je obviněný z přestupku uznán vinným; je-li prvním úkonem v řízení vydání příkazu o uložení pokuty, přerušuje se běh lhůty jeho doručením.
(3) Přerušením běhu lhůty pro projednání přestupku podle odstavce 1 začíná běh nové lhůty pro projednání přestupku; přestupek však nelze projednat, uplynuly-li od jeho spáchání dva roky.

Předpokládám, že se mě týká bod 2 a bod 3.: "je-li prvním úkonem v řízení vydání příkazu o uložení pokuty, přerušuje se běh lhůty jeho doručením. Přerušením běhu lhůty pro projednání přestupku podle odstavce 1 začíná běh nové lhůty pro projednání přestupku; přestupek však nelze projednat, uplynuly-li od jeho spáchání dva roky." Takže se teď prodlení natáhlo na 2 roky?

Ohledně možností: Helmut + plná moc, kterou napsal Helmut na mě popř. technická závada na vozidle. To myslíte tak, že mám podat odpor s jedním z těchto důvodů? Zatím jsem z fóra vyčetl, že by měla pro mě být nejlepší varianta: Podat odpor poslední den lhůty bez jakéhokoli odůvodnění. Že na důvody je ještě brzy. K odporu je ještě možné/vhodné přidat žádost o zaslání spisu.

Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 12 Října 2017, 12:55:41 od Driver23 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2017, 09:08:11 »

1. Jak poznám, že Příkaz je SPRdelní nebo přestupkový?

U začátku příkazu je napsáno že jste se něčeho dopustil.. a podle toho se to pozná.

Do 1.7.2017 tam bylo rovnou že jste se dopustil buď přestupku a nebo správního deliktu..
v novém zákoně je všechno přestupek a SprDel poznáte podle toho že se tam říká že jste porušil §125f odst. 1 zákona o silničním provozu.

2. Prodlení.

Ten termín je promlčení.. tady je návod.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2017, 08:26:23 »

Je tam napsáno, že jsem se dopustil přestupku, z čeho vyplývá, že se jedná o přestupek, ale zároveň tam je napsáno dle:  § 125f odst. 1 zákona o silničním
provozu, z čehož by měl vyplývat SprDel... Takže mi to jasné zase není. Můžete prosím ten dokument někdo otevřít? Je v příloze: prikazAnonym.pdf

Prodlení je mi už jasné z odkazu. Díky.
« Poslední změna: 16 Října 2017, 08:28:39 od Driver23 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2017, 08:56:21 »

S termínem sprdel je teď trochu problém, od 1.7. je účinný nový přestupkový zákon, který označuje za přestupek i to, co se dříve nazývalo správní delikt. Sprdel se oficiálně jmenuje přestupek provozovatele. Řiďte se paragrafem, na který výrok příkazu odkazuje.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #10 kdy: 16 Října 2017, 09:12:11 »

Bezva. Zatím to vypadá na přestupek.

Co dál:
1. Zaplatím.
2. Podat odpor.
3. Technická závada na vozidle.

Nevím, zda mám nejdříve podat odpor a čekat a až pak přijít s variantou tech. závada. Nebo podat odpor rovnou s důvodem technické závady? Dnes nahlédnu do spisu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #11 kdy: 16 Října 2017, 14:57:07 »

odpor se posílá bez odůvodnění.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2017, 19:54:47 »

Driver23

1. Tím pádem je konec a prohrál jste
2. Řízení pokračuje, máte šanci vyhrát  a náklady se už nezvýší
3. Na to přijde řada později.
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #13 kdy: 16 Října 2017, 20:54:24 »

5. XX.10.2017 Bez ohlášení jsem byl nahlédnout do spisu a udělal kompletní kopii. Byl jsem překvapený, jak je spis krásně vedený.
Vyfocený spis zde: https://drive.google.com/file/d/0Bz_i_V7o7GN2WGRhOE9YSnZsWlU/view?usp=sharing Heslo:driver23 Nelze přes forum totiž nahrát přílohu (Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra.).
V XX.10.2017 věc odložili a o den později vydali příkaz. Proč to tedy odkládali?
Čeho jsem si všiml a s čím bych argumentoval:
Varianta 1.: Ani na jedné fotografii není poznat, že stojím v obyt. zóně. Buď je na fotografii detail vozu nebo značka + auto vidět není. Lze to však poskládat z více snímků.
Varianta 2.: Jak mám věřit takovéto fotodokumentaci, která je za A mizerné kvality, za B na každé jsou dvě rozdílné data. Fotografie může být klidně z jiného data. Data jsou v rozporu.
Varianta 3.: Pokud jste si všimli něčeho, čeho já ne, dějte prosím vědět.
Varianta 4.: Oslovení od MP poštou místo datovky v bodě 2. je asi už jedno, že? Nicméně patrně nebyl dodržen postup.
Otázky: Kolik může být max. pokuta, pokud podám odpor? Tipuji aktuální pokuta + 1000 za správní řízení.

6. XX.10.2017 Podán odpor bez důvodu.
« Poslední změna: 18 Října 2017, 19:29:38 od Driver23 »
IP zaznamenána

Driver23

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně mimo parkoviště
« Odpověď #14 kdy: 20 Července 2018, 12:04:26 »

7. XX.07.2018 Přišel do datové schránky další papír: Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání, výzva účastníkovi řízení k seznámení
a vyjádření se k podkladům rozhodnutí
. Vložil jsem jej do přílohy.
Chci se zeptat, co může nastat teď?
1. Příjdu tam a vyargumentuji to. Bez pokuty. Hotovo.
2. Příjdu tam a nevyargumentuji to. Výše pokuty stále max 2500,-?
Máte nějaký jiný nápad? Každopádně přijít tam musím, jinak může být pokuta vysoká.
IP zaznamenána