30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: [LOSS] Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče  (Přečteno 32757 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2017, 20:01:20 »

Ona je to po těch šedesáti dnech zatím šedá zóna - není jasné, co má úřad dělat, pokud má nějaké indicie o tom, kdo je pachatel, ale zatím ho např. ani nevyslechl - podezřelý se třeba omluvil z prvního výslechu.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2017, 20:38:07 »

Ano a to mě zajímá, když mě vyfotí radar a  během 60 dnů od spáchání přestupku nepřijde nic a přijde třeba až po 90 dnech. Pak to funguje jak?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2017, 21:24:39 »

Ano a to mě zajímá, když mě vyfotí radar a  během 60 dnů od spáchání přestupku nepřijde nic a přijde třeba až po 90 dnech. Pak to funguje jak?

Pořád stejně. Rozdíl je akorát v tom, že správní orgán může věc při první příležitosti a bez čekání odložit. Pak následuje sprdel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #18 kdy: 27 Února 2017, 16:00:22 »

Mesec: Není to od spáchání přestupku ale od chvíle kdy se správní orgán o přestupku dozvěděl.. když se třebas za parkování měsíc budou snažit kasírovat strážníci a pak to předají tak se to počítá až od toho předání..

Ona je to po těch šedesáti dnech zatím šedá zóna - není jasné, co má úřad dělat, pokud má nějaké indicie o tom, kdo je pachatel, ale zatím ho např. ani nevyslechl - podezřelý se třeba omluvil z prvního výslechu.

odložení je v zákoně..
Citace
g) nezjistí do šedesáti dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.

striktně podle textu zákona když po 60 dnech orgán nemá skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě tak má odložit.. ale víme všichni že úřady ty lhůty ignorují.. taky správní orgán má řízení zahájit nejpozději do 60 dnů..
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #19 kdy: 24 Dubna 2017, 10:45:24 »

Tak hajzlici poslali němcovi na mě známou adresu dopis, nicméně, nehodili to do schránky ale je do vlastních rukou (NE výhradně jen adresáta) a já ho nedostanu ani na plnou moc (baba na poště pála že jedině notářsky ověřenou). A po 10 dnech, tj někdy v pátek, se posílá zpět. Má cenu jako němec v této chvíli psát na úřad, ať laskavě dopis pošlou bez vlastních rukou a nebo je to už prohraný? Kurva fix s těma bastardama.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #20 kdy: 24 Dubna 2017, 11:05:23 »

Jo, to dělají, helmut se teď nezávisle na tom přizná k přestupku a třeba napíše že dopis nemohl převzít. Řeším prakticky stejnou věc [1],  jen jsem trochu napřed :)

[1] https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4469.0
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #21 kdy: 24 Dubna 2017, 11:07:35 »

Není to prohrané. Teď se jakožto provozovatel zastavíte na úřadě nahlédnout do spisu. Vyžádáte si kopii dopisu pro Helmuta a doručíte mu to sám.

Nebo se na úřadě zastaví Helmut. Pokud by mu to třeba časově nevycházelo, může tam za sebe někoho poslat (na základě plné moci).

Samozřejmě by se dalo protestovat, že úřad musí zasílat v režimu "po uplynutí lhůty vhodit do schránky".
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #22 kdy: 24 Dubna 2017, 11:15:40 »

... A po 10 dnech, tj někdy v pátek, se posílá zpět. ...

Protože to má napsáno na obálce, nebo se tak pošta sama rozhodla?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #23 kdy: 24 Dubna 2017, 11:52:22 »

Tak to nevím, já volal přímo na poštu, řek jim jméno, oni no to se po 10 dnech odešle pryč a bez ověřený P.M. si neškrknu.

Teď teda než sem si přečtl číkusův příspěvek, už sem odeslal česki přiznání přes online poštu, snad to nebyla blbost? Jestli je to lepší tak do těch zasranejch židlí zajedu, ale teda .. to už budu na tom pětikilu co ,,ušetřím'' :)

Ještě je taky možnost, že paní kecala a normálně to pak hoděj do schránky..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #24 kdy: 24 Dubna 2017, 11:58:04 »

Podívejte se pořádně na papír od pošty (výzva k vyzvednutí zásilky), ta informace tam bude.

Česki přiznání bylo zasláno jakým způsobem?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #25 kdy: 25 Dubna 2017, 06:18:14 »

No poštou doporučeně s dodejkou a se slovy že přítel z banánové republiky mi poslal nějakou hromadu českých písmenek a že skutečně sem tam a tehdy řídil nicméně zbytku nerozumím ať pošlou info na českou adresu, že cestuje a tak na své domácí ani nebývá (a tu neuvedl, jen českou kontaktní)

Ať čumim kam čumim, není. Na rubový straně tý výzvy sou 3 možnosti (vrátit, uložit do schránky nebo poslat do jakýsi úlozny) a žádná není zaškrknutá :-/ to bude šlompáctví naší pošty
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #26 kdy: 25 Dubna 2017, 07:59:49 »

A co si to zaškrtnout sám a pak zajít za vedoucí pošty (ne za doručovatelkou)?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #27 kdy: 25 Dubna 2017, 08:19:18 »

Baba co seděla u telefonu to četla někde z počítaču, to zas myslim bude mít přednost.. zkoušel to někdo? Mám to na poštu přes celý město. Takle na první to nezní uplně blbě .. jako 10. den ráno tam naklapat s papírem že si to du proaktivně vyzvednout ač to nejsem já?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #28 kdy: 25 Dubna 2017, 08:30:17 »

Spíše jsem myslel zajít za vedoucí s tím, že tady na tom lístečku je hodit do schránky, Helmut mě pořádal, abych to prověřil a do telefonu mi její podřízená řekla, že to pošlou zpět. Tak si chci jenom ověřit, který postup je správně.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #29 kdy: 25 Dubna 2017, 08:54:07 »

A po jaké době vám přišel dopis z Hustopečí? Já jen, že mně to blejsklo někdy v lednu a stále ticho. Lze ještě něco čekat nebo je to už mrtvé?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7