30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlý helmut - odvolání  (Přečteno 6309 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlý helmut - odvolání
« kdy: 05 Dubna 2017, 15:53:10 »

Ahoj,

obvykle si snažím poradit si sám, ale narazil jsem na dost vytrvalý úřad. Případ klasického Helmuta je teď ve fázi rozhodnutí, potřebuji dát dohromady odvolání a protože jsem nikdy nic takového nesepisoval, chtěl bych požádat o rady. Vzhledem k tomu že jsem v řízení nenarazil na žádnou vyloženou "botu", mým plánem je sepsat co nejdelší a co nejméně jedlé odvolání a doufat že se tím nebude chtít nikdo hrabat.

Přiložil jsem (snad dostatečně) anonymizované rozhodnutí, za náměty kudy vést obhajobu budu vděčný.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2017, 16:01:49 »

No jo Židle, velmi oblíbený úřad. Jsou tady spešl experti, kteří už mají několik odvolání za sebou.
Někdo by mohl poskytnout nějaký vzor.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2017, 17:36:28 »

Je to tak. Možná jsem si mohl při anonymizaci rovnou trochu práce ušetřit :)
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2017, 09:54:57 »

Taky bych se přimluvil o informace a rady, jak postupovat, čeká mě to stejné.
IP zaznamenána

Petan26

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2017, 11:51:08 »

Dobrý den, přílohy jsem stáhnul a přečetl. Bohužel na radu nemam mnoho zkušenosti. Zaujalo mě několik věcí ve tvrzení pana úředníka první je, že stále dokola uvádí nekontaknost řidiče, to mi přijde zavádějící, pokud by nebyla osoba kontaktní nemohla by se 2 X k věci vyjádřit, čili řidič komunikuje což musí postacovat k prověřování věci. To že správní řád nebo přes. zákon neví, jak v těchto případech jednat s cizincem neznamená, že si úředník najde svou cestičku a vyzývá k něčemu co zákon neprepoklada. Další věc, úředník uvádí, že se řidič pohybuje v okolí tedy mohl provést požadované úkony úředníka, já jsem takovou informaci z vyjádření řidiče nenabyl, řidič uvádí, že se sice pohyboval v místě spáchání přestupku ale v době spáchání, nikoliv i nyní v době šetření věci a nyní je již opět na cestách po Evropě, což vylučuje provedení úkonů ověření podpisu, které jsou samozřejmě nad rámec zákona. Úředník musí vycházet ze všech možných alternativ, nikoliv razit jen tu svou účelovou, pokud nepřipustí jiné varianty, kterými se nebude zabývat balancuje na hraně zákona. Čili podle mě rozhodnutí porušuje určitě některou ze zásad řádného prověřování a zjišťování skutkoveho stavu věci. Takže za mě, provozovatel splnil to co měl, uvedl řidiče, řidič se přiznal, a to opakovaně, že je na druhé straně světa, nedává právo SO automaticky obviňovat provozovatele, tím zneuživa svou pravomoc.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2017, 12:31:24 »

Zdravím, tímhle směrem se chci "laicky" vydat, protože to vidím stejně. Podle toho rozhodnutí si sprdel vykládají tak, že by se ten řidič snad měl aktivně domáhat pokuty, jinak jdou po provozovateli. To je podle mě úplně špatně i v absurdním účelu sprdele, jenže zase JM kraj to klidně podrží.

V úterý podám blanketní odvolání a s snad se mi zatím povede něco smysluplného sepsat. Projdu starší místní odvolání a pojedu podle toho.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2017, 19:55:10 »

Nedal jste k dispozici spis, těžko v něm tedy můžeme najít rozpory pro odvolání.

Jen bych podotkl - pokud je pravda to co orgán píše v rozhodnutí - toto je ukázkový příklad jak helmut komunikoval aby se z přestupku vyvlékl. Helmut nemůže napsat že "asi to mohl být on", že "auto měl a tak nějak tam asi byl"... Helmut se musí přiznat že tam opravdu v danou dobu jel. Pak se totiž může řešit jestli udělal přestupek.

Takhle je orgán v pohodě protože (opět hodnotím jak to bylo dle jeho rozhodnutí) dělal co mohl, ale přesto "nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě". Tohle jim každý nadřízený SO vklidu podrží.

Samozřejmě odpor sepište, rozporujte ale také samotný přestupek - skutečně tam bylo 50? Skutečně ten radar měří správně? Ale nabito máte špatně.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #7 kdy: 20 Dubna 2017, 12:21:48 »

Takže zbývá mi necelý týden do podání full-size odvolání. Anonymizoval jsem většinu spisu tak, aby se dal určit průběh - nemělo by chybět nic podstatného.

Budu rád jak za rady k odvolání, tak za rady jak postup pro příště upravit, pokud jsem někde udělal chybu. Pokud nakonec budu muset zaplatit, žíly mi to netrhá, ale mám dost placení bez keců různým gangům a vyděračům.
Chybami se člověk učí a příště budu chytřejší :)
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #8 kdy: 20 Dubna 2017, 17:59:23 »

Škoda, že by nebyla k dispozici konkrétní osoba hovořící Helmutovou mateřštinou, která by na video nahrála zdravici správnímu orgánu s aktuálními novinami v ruce v záběru a představila by se jako Helmut... Případně v Helmutově domovině nechat ověřit svůj vlastní podpis a pak si s tím dokumentem pohrát ve Photoshopu...
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý helmut - odvolání
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2017, 12:04:50 »

Vzhledem k tomu, že se mi nepovedlo identifikovat dostatek odvolacího materiálu, který by dal dostatečnou šanci na úspěch, odvolání jsem už nepodal. Prosím označit jako Lost a přesunout do vyřešených.

Nicméně nějaké zkušenosti jsem si odnesl a příště budu o něco chytřejší a kreativnější.
IP zaznamenána