30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [LOSS] Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče  (Přečteno 32749 krát)

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

Ahojte

tak nám na datovce přistály dva pozdravy z cesty na lyže..

Oba vesměs stejný, výzva provozovateli k zaplacení odpustku, nebo eventuálně nahlášení řidiče.

Teď dotaz; rád bych to uhrál na helmuta, nicméně s tím, že moje žena (provozovatel vozidla) s tím nechce vůbec nic mít a raděj by napráskala mě (aby v nejhorším případě přistály pokuty mě, ne jí). Může mě nahlásit jako řidiče a já potom nahlásit helmuta? Není to to pověstné řetězení řidičů, který je neprůchozí?

Jak zhruba má ono ,,nahlášení blíže neustanoveného řidiče'' vypadat? Šablonu jsem tu nikde nenašel, a vymejšlet to na slepo s tím, že mi pak napíšou, že tam mám blbě nadpis a sprdel, bych si raděj nepřál :)

Dík za odpovědi..

EDIT: Nechci připisovat nový příspěvek, po shození SO2 jsem to zaplatil, i dle rad místních by soud neměl moc šancí na úspěch.
« Poslední změna: 04 Března 2022, 10:47:23 od blbec33 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2017, 21:10:53 »

Jestli si Helmuta u manželky neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej Homolka!

Samozřejmě je možné, aby nahlásila Vás a Vy potom Helmuta, nicméně překlopí se to jako sprdel zpět na ni.

Šablona není potřeba. Stačí napsat, kdo byl řidičem, uvést o co jde (číslo jednací a/nebo spisová značka) a kdo tu informaci podává (provozovatel).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2017, 09:21:21 »

Jak je to dlouho, co jste projel těmi obcemi?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2017, 09:34:06 »

To bylo 9. února, teď sem ve fází ,,do patnácti dnů uhraďte/naprašte'' :)
« Poslední změna: 20 Února 2018, 09:20:01 od blbec33 »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2017, 09:39:33 »

Židlozmrdi jsou rychlí. Jednou jsem projel v pátek a v úterý už jsem měl doma odpustek.
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2017, 09:43:11 »

jaj, a teď to čtu znova a kecám. Projížděli zme tama v neděli na začátku února a ta půlka února byla ,,Dne xxx obdržel městský úřad od MP...''
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2017, 11:13:08 »

Je to měsíc, co jsem projel Hustopeče a dva týdny Holasice a zatím stále ticho...tak se ptám.  :)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2017, 11:19:29 »

Mě to přišlo poštou, vhozeno fikcí, ale v tý době už jsem měl DS. Takže ignorace, je to rok a půl a je ticho  :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2017, 13:47:24 »

jaj, a teď to čtu znova a kecám. Projížděli zme tama v neděli na začátku února a ta půlka února byla ,,Dne xxx obdržel městský úřad od MP...''

Úřad má 60 dnů pátrat po pachateli tak by zatím šlo jen si dát upomínku a řidiče napráskat až začátkem dubna..

Řetězení řidičů je riskantní.. udat dalšího řidiče jde, ale asi by bylo lepší když by ten další řidič úřadu rovnou napsal že se přiznává..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2017, 16:10:43 »

nicméně s tím, že moje žena (provozovatel vozidla) s tím nechce vůbec nic mít a raděj by napráskala mě (aby v nejhorším případě přistály pokuty mě, ne jí).

No záleží na tom jak dlouho si ještě tuhle ženu hodláte ponechat. Pokud se tato doba limitně blíží k nule, klidně ji nechta ať Vás napráská. Buď Vám přijde rozhodutí o vině a tak se odvoláte a následně přijde pozvánka k ústnímu jednání a nebo Vám přijde jen pozvánka k podání vysvětlení. V obou případech úřadu napíšte, že se podla listiny práv a svobod odmítáte k této věci vyjadřovat. Bez Vašeho přiznání se to vždy vrátí k manželce (provozovateli).

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #10 kdy: 25 Února 2017, 19:08:03 »

Chápu to dobře, že když mně  blejskne radar třeba 1.3, tak úřad mě musí kontaktovat nejpozději 1.5? V opačném případě jako postupoval nezákonně?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #11 kdy: 25 Února 2017, 19:12:58 »

Ne, takhle to není. Úřad musí minimálně 60 dní "hledat" skutečného pachatele. Tedy dříve nemůže sprdelizovat, později ano.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #12 kdy: 25 Února 2017, 21:50:33 »

A pokud jsem to pochopil správně tak má úřad rok na to aby začal hledat. A další rok aby to ukončil řízení. Mylím se?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2017, 18:46:14 »

Takže když udám Helmuta, tak má 60 dní na to, aby to Helmutovi dokázal a nebo Helmut se přizná sám a pak už zmizí. V opačném případě čekají dva měsíce a pak Sprdel s provozovatelem?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Automatizovaný měřící nesmysl, židlochovice + hustopeče
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2017, 19:39:05 »

Ne, takhle to není. Úřad se dozví o přestupku a pak má 60 dní na hledání skutečného pachatele. Během této doby pravděpodobně pošle odpustek, případně další výzvu ke sdělení totožnosti řidiče, zkusí zkontaktovat řidiče. A když během těch 60ti dní nezjistí věrohodně kdo řídil, může překlopit na SprDel. Pokud zjistí, rozjede přestupkové řízení s helmutem a pak už nehrozí SprDel.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7