30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??  (Přečteno 24257 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #30 kdy: 01 Února 2017, 18:13:11 »

2M: To je ale přece úplně jedno, co mají ve spisu. Pokud SO nějaký důkaz neprovedl, tak ho prostě neprovedl a nemůže z něj vycházet.

Ale když by vykouzlili ten papír a nějaký protokol že ho provedli tak by mohli argumentovat že důkaz provedli a jen to omylem vypadlo z rozhodnutí.

Ještě jsem zapomněl jeden bod do odvolání.. neoznámili řidiči ukončení shromažďování důkazů a nedali mu možnost se k nim vyjádřit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #31 kdy: 01 Února 2017, 19:06:56 »

Ale když by vykouzlili ten papír a nějaký protokol že ho provedli tak by mohli argumentovat že důkaz provedli a jen to omylem vypadlo z rozhodnutí.
Tvrdím snad něco jiného? Zpětné dokouzlení provedení důkazu je dost nepředstavitelná operace, navíc by to museli udělat leda cinknutím protokolu z ÚJ, protože u sólo záznamu o provedení důkazu mimo ÚJ by zase byl problém s možností obviněného na to reagovat (tvrdit, že to proběhlo před ÚJ, je blbost, a po ÚJ by to rozbilo koncentraci podle § 36(3), musela by obviněnému jít další výzva). A i kdyby, tak vada odůvodnění spočívající v absenci vysvětlení, zda byl vůbec proveden a jak byl hodnocen stěžejní důkaz o vině, sama o sobě na zrušení stačí.

Z Telče se tu teď sešlo víc případů, netuším zda to je pořád ten samý mamlas, ale úroveň výstupů je tragická. Stačí se podívat na enunciát toho rozhodnutí. Normální struktura vypadá zhruba tak, že XX je vinen tím, že provedl (skutek), čímž spáchal (přestupek podle § XX) a za to se mu ukládá (sankce). Zde je jakási spatlanina, kde se ve výroku prolíná popis skutku se skutkově irelevantními okolnostmi (např. to o tom zadržení PČR), dále jsou tam náznaky dokazování (hodnocení výpisu z EKŘ) a jakási nezařaditelná informace o tom, že kdesi je obsažen důkaz o vykonání cesty a náhodné citace z ZPPK. Jediné možné vysvětlení je, že autor je nevzdělavatelný, jeho školitel neschopný, či obojí. V tom kontextu mi nepřijde překvapivé, že ho netrápí, že jediný podstatný důkaz vůbec neprovedl a nehodnotil.

Teď vůbec neřeším materiální stránku tamního přístupu k pyrátům, ale jestli přes jihlavský KÚ procházejí i takové formálně naprosto nevyhovující hrůzy, tak potěš koště.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #32 kdy: 02 Února 2017, 08:01:08 »

Pánové, nestačím zírat. Vy se vyznáte, to jste vystudovaní právníci či to máte jen jako koníček? Nicméně - zítra jsem tam znovu objednaný, komplet všechno nafotím a nahážu to sem.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #33 kdy: 02 Února 2017, 10:00:09 »

Je pro příště - neobjednávat se, ale přijít neohlášen v pracovních hodinách (neplést s úředními). Nedáte možnost spis připravit (tedy zkontrolovat, zda všechny listiny jsou uvedeny v seznamu, očíslovat je, atd. - prostě dát spis do cajku). A (to jste neprošvihl) od vstupu do budovy nahrávat, nahrávat a nahrávat. Audio stačí, ale s videem to je průkaznější. Mikrofon přitom nesmí být někde pod svetrem či tak.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #34 kdy: 02 Února 2017, 12:15:54 »

ale jestli přes jihlavský KÚ procházejí i takové formálně naprosto nevyhovující hrůzy, tak potěš koště.

prej jo, však tu před časem kdosi zmiňoval, že Vysočina je ideální, pokud chceme něco dostat k soudu...
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #35 kdy: 07 Února 2017, 08:31:16 »

Ahoj, tak zase po pár dnech píšu.. bohužel nemám (alespoň pro mě) dobré zprávy. Jelikož jsem byl v pátek uznán vinným v trestním řízení (to řízení, z něhož pochází moje "doznání" o řízení v době, kdy jsem měl vysloven zákaz) a dle slov mého p. zástupce mohu být rád, že to jsou "pouze" tři roky nepodmíněně, musím zařídit spoustu ostatních věci (pozastavení pojistek atd.). Odvolání v trestní věci tedy nebudu podávat, teď prakticky čekám na to, až mi bude zasláno písemné vyhotovení rozsudku a po nabytí PM budu čekat na lejstro o nástupu k výkonu... Dnes mám ještě schůzku na probačním, je to taková moje poslední šance, jak se vyhnout 3leté potažmo rok a půl dlouhé "vojně". Z tohoto důvodu jsem pozbyl jakékoliv motivace se nějakým způsobem dále angažovat ve správním řízení výše popsaném. Tudíž jsem se na nějaké nahlížení do spisu pod tíhou budoucnosti vybodnul. Během dneška alespoň sesumíruju v mých očích dostatečné odvolání, kde budu argumentovat vším možným, co jste mi zde poradili.. Moc se Vám omlouvám, že jsem Vaši snahu nedokázal přetavit v nějaký zatím hmatatelný výsledek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #36 kdy: 07 Února 2017, 09:56:20 »

Pošlete jim ten rozsudek (resp. protokol z vyhlášení) a navrhněte zastavení řízení podle § 76(2) PřesZ. Pokud již bylo vydáno rozhodnutí, tak totéž navrhněte v rámci odvolání. Máte obhájce na baterky, jestli vám tohle neporadil.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #37 kdy: 07 Února 2017, 10:04:17 »

hh - jasně.. už to čtu.. Správní orgán může řízení o přestupku zastavit, jestliže sankce, kterou lze za přestupek uložit, je bezvýznamná vedle trestu, který byl nebo bude podle očekávání uložen obviněnému z přestupku za jiný čin v trestním řízení.

Tím pádem nemusím laborovat nad dalším... každopádně zástupce mě zastupuje pouze v trestní věci. Tohle si řeším sám.. díky moc hh. Jinak, jaké jsou zde zvyklosti, jak prokázat vděk? Protože věřím, že jste mi věnovali opravdu spoustu času, který jste si museli vyčlenit ze svého volna...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #38 kdy: 07 Února 2017, 12:26:06 »

Bývá zvykem vložit celý anonymizovaný spis, aby se mohli poučit i ostatní.
Pokud někomu pomáhám soukromě, požádám to ho zaslání pár korun na konto Bariéry, či jinou charitu dle jeho výběru.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #39 kdy: 08 Února 2017, 13:01:41 »

Pokud někomu pomáhám soukromě, požádám to ho zaslání pár korun na konto Bariéry, či jinou charitu dle jeho výběru.

Já zatím psal ať pošlou příspěvek OSBIDu  :)
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #40 kdy: 30 Března 2017, 08:45:28 »

Zdravíčko, trochu updatu: došlo rozhodnutí o námitkách, trochu mě zarazilo, že se kraj úplně vysral na fakt, že předvolání bylo chybně datováno (2016 místo 2017). Samozřejmě anonymizovaná přikládám jako přílohu.

Mj. ve spojitosti s tou trestní věcí - po rozsudku, kde mi byly uloženy 3 roky natvrdo, jsme to s právníkem udyndali v Brně na odvolačce na pětiletou podmínku. (Rozhodnuto 23.2.2017)

(ps. za tu hroznou kvalitu se omlouvám)

A teď se ptám - co dále? Teď zřejmě zažádat o spis a vložit sem a čekat co vymyslí v Telči na MÚ?

PŘÍLOHA NELZE NAHRÁT - SELHALA NĚJAKÁ BEZPEČNOSTNÍ KONTROLA
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #41 kdy: 30 Března 2017, 10:09:15 »

Pro nedočkavce (než se problém s nahráváním vyřeší)

https://ctrlv.cz/dq7V - strana 1
https://ctrlv.cz/N5SG - strana 2
https://ctrlv.cz/zDh0 - strana 3
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #42 kdy: 26 Května 2017, 10:59:55 »

Tak jo chlapci a chlapi, včera jsem si vyzvedl rozhodnutí o zastavení řízení. Chci se poptat na další technický postup. Tedy - mám nějakým způsobem upravit zahajovací příspěvek? S odstupem času jsem tu zde díky Vám získal dost zkušeností a pročetl jsem si tu dost případů, abych snad zvládl lépe konkretizovat problematiku a dokázal uvést předmětně důležité části a naopak vynechal ty méně podstatné. (S ohledem na ostatní návštěvníky tohoto fóra, v případě, že tento příspěvek bude zařazen do archivu pod WIN složku - k tomu uvádím, že ač moje anonymizace není úplně nejkvalitnější, nemám problém se zveřejněním všech dokumentů s tímto threadem spojených.)

Rozhodnutí zde (sorry za kvalitu, foceno na koleni v pracovním autě):
« Poslední změna: 26 Května 2017, 11:14:10 od nesnasimfizly »
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #43 kdy: 26 Května 2017, 11:10:12 »

https://ctrlv.cz/dpwd poslední část rozhodnutí

Sorry, nevím z jakého důvodu, nelze nahrát více příloh, vyhazuje to chybu s nějakou autorizací. Kdyby se na to mohl nějaký schopný admin mrknout? Mimochodem - na to nejdůležitější jsem zapomněl - DĚKUJI, DĚKUJI A DĚKUJI. Konečná bilance tedy zní:

1. Noty mi nevezmou (minimálně ne v důsledku tohoto řízení)
2. Z té druhé trestní věci jsem vyvázl s 5 letou podmínkou
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Jízda bez řidičáku, obsílka – co dál??
« Odpověď #44 kdy: 26 Května 2017, 11:25:01 »

Hmm, další perla z Telči - tam bych se rád někdy podíval. Spis nelze doplnit o důkazy? Zásada in dubio pro reo se aplikuje jen v případě, že by přestupkové trestání bylo bezvýznamné vedle sankce uložené/hrozící v trestním řízení? Svatá prostoto ...
IP zaznamenána