30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 60120 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #120 kdy: 16 Listopadu 2017, 09:28:46 »

Platí snad ještě pořád judikát přímo ÚS, že nikdo není povinen předvídat porušení povinností ostatních účastníků. A už vůbec ne technickou závadu a jiný věci, spadající do segmentu vyšší moci.

Pokuváď na vochcávce nesvítila světla, tak sorryjako. Pořád platí, že člověk je zvyklej brzdit primárně podle světel toho před sebou, zvlášť v takovejch náročnějších situacích, kdy je pozornost rozhozená mezi víc věcí. To může být klidně ve stavu podmíněnýho reflexunikoli vědomýho uvažování a vyhodnocování situace; a až pak nastupuje sebeobrannej reflex dělejněcoblížísetipřekážka, co už právě může být pozdě. Na to než člověk zareaguje, i kdyby měl vzdálenosti dvě, tak může začít brzdnej manévr až v momentě, kdy už je stejně moc blízko. Ostatně u těch dvou dalších asi zareagoval právě reflex bachavole, kdy to poslali do pravýho pruhu - dost pochybuju, že měli čas zkontrolovat zrcátko a vyhodnotit, že tam nikdo není a můžou tam vletět, takže eště štěstí, páč by mohli bejt klidně další dva Lacinové.

Některá individua by si měla konečně z hlavy dostat to bolševický uvažování že všechno má viníka, vždycky stačí ukázat prstem a toho zlynčovat. Leda hovno, chybu tady udělali úplně všichni, větší část tohodle divadla už je jen o hledání pomsty - místo důkladnýho zvážení kdo konkrétně za dané situace reagoval tak nesprávně, že v tom je zavinění TČ. Přičemž se může ukázat, že v rámci okolností tak dostatečně jasný zavinění není, a i pokud jo, jsou tam velký polehčující okolnosti.

Závěrem ještě dodám, ať si klidně myslí co chce, tak pan otec je už myslím vyléčenej z toho dělat vychovávače. Možná až tak, že už za volant nevleze. Ale vy výsledku to je pro ostatní aspoň malý pozitivum celé situace, že se taková situace už nemusí opakovat, když bude o debila na silnici míň.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #121 kdy: 16 Listopadu 2017, 09:52:25 »

Pravdou je, že i jako taková "prkotina" jako nefunkční brzdový světla jsou hodně na obtíž. Na začátku týdne jsem takto jel v silném provozu za dodávkou bez možnosti vidět skrz nebo být trochu nalepený na střed a koukat kolem. Jet za ní byť v relativně slušné vzdálenosti byl silný opruz, který vyžadoval neustálé skenování, jestli náhodou nezpomaluje a velmi těžko se odhadovala chvíle, kdy opravdu začal kdykoli brzdit (málo, hodně, je to jedno). Na několika křižovatkách jsem ho dobržďoval jak student autoškoly....na centimetry a přískokama (do příštího auta si ten adaptivní tempomat asi teda přiobjednám :D )

Takže bych i takovou drobnost v celkovém pohledu na věc, jako jsou nefunkční brzdovky u Ofce, nebral na lehkou váhu a celkem si myslím, že to mohlo mít zásadní vliv na průběh celé akce.

Nezpochybňuju vinu idiota v BMW, ale zpochybňuji výši trestu a opomenutou spoluvinu ostatních účastníků tohoto průseru...
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #122 kdy: 16 Listopadu 2017, 09:57:16 »

..za mě jen poznámka - lidi, kurvadrát, neřiďte nikdy auto, kterýmu nesvítí brzdová světla!!! Dle videa v reportáži octávce zřejmě opravdu nesvítila.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #123 kdy: 16 Listopadu 2017, 10:02:38 »

Souhlasím s tím, že být příčinou nenadálá překážka apod., tak se to řeší jinak. Taky by příčinou nebyl úmysl a prasácké jednání, že.
Dámy a pánové, pokud jezdíte na dálnicích tak, že kdykoliv na to někdo před Vámi bezdůvodně hamstne, tak to ubrzdíte, tak smekám.

Behemot: dřív jsem si taky myslel, že se potkal agresív a školitel. Podle videa to vypadá na běžnou situaci, kdy auta (víc aut!) v levém jedou rychleji než auta v pravém. Tohle mi připadne jako celkem OK - normální stav, auta předjedou kamióny, zařadí se doprava a poslední řidič zrychlí na svých tempomatových XY a pokračuje dál.
Někdo je dojede a ten si myslí, že je king of the road. Jestli si myslíte, že že když někdo předjíždí kamióny jedoucí 90 kmh rychlostí 110 kmh, Vy ho dojedete a dotyčný se musí hned klidit, tak se obávám, že nemáte pravdu, předjíždění dokončit může. K žádnému "školení" podle toho, co jsem viděl, nedocházelo.
Ta brzdová světla jsou hodně špatná, vypadá to na závadu spínače, kdyby jezdil na tempomat nebo měl palubní počítač, tak by o nefunkčnosti světel řidič věděl hned, ona v tomhle není O1 asi moc chytrá...


IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #124 kdy: 16 Listopadu 2017, 10:12:47 »

Jo, opakovaně jsem tento problém viděl právě u dodávek, Sharanů a jiných podobných vylítaných věcí na převoz kde čeho. Jistou dobu zlobila/panovala nejistota právě u té popelnice, co mám čerstvě (teda že jako to bylo že dyž se spínač v servisu vyndal, svítilo, když se dal zpátky, nesvítilo; od té doby to monitoruju a zdá se, že fungují celou dobu). Když jsem si nebyl jistej, tak sem ale aspoň jezdil předvídatelně, tj. brzdil průběžně pomalu, motorem.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #125 kdy: 16 Listopadu 2017, 12:42:45 »

O případu jsem z médií věděl, to, že z něj existuje "live" video, jsem zjistil až teď, díky linku na předchozí straně.

Vybržďování odsuzuju a sám bych nikdy nic takovýho neudělal, protože myslím dál, než 5 vteřin dopředu. Sám cítím frustraci, když "strejda vychovatel", v domnění, že když jede max. povolenou rychlostí v levém, tak ho nemá nikdo co chtít předjíždět, prostě neuhne a ještě cítí morální převahu, jakej že je správňák. Zažívám to na Strakonický v Chuchli týden co týden. Když se konečně dostanu před dotyčného, podívám se, co je to za joudu, maximálně zakroutim hlavou a jedu dál a za minutu o tom nevím. A ani mě nenapadne provádět nějaký nepředvídatelný manévry, natož na to před někým dupat.

Co chci ale napsat k probíranému případu - jak může někdo, v době, kdy kamery jsou téměř všude a lidi je hojně vozí i v autech, provést takovouhle kravinu a myslet si, že (i když by to nedopadlo tak tragicky, jak to, bohužel, dopadlo) z toho vyjde bez následků nebo aspoň bez popotahování v médiích, když dobráků, kteří chtějí mít pocit důležitosti, že na základě jejich podkladu byla natočena TV reportáž, je čím dál, tím víc?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #126 kdy: 16 Listopadu 2017, 13:51:27 »

Co chci ale napsat k probíranému případu - jak může někdo, v době, kdy kamery jsou téměř všude a lidi je hojně vozí i v autech, provést takovouhle kravinu a myslet si, že (i když by to nedopadlo tak tragicky, jak to, bohužel, dopadlo) z toho vyjde bez následků nebo aspoň bez popotahování v médiích, když dobráků, kteří chtějí mít pocit důležitosti, že na základě jejich podkladu byla natočena TV reportáž, je čím dál, tím víc?
Možná proto, že ani ten popsaný vybržďovač, bohudík, nevyjel s primárním úmyslem způsobit dopravní nehodu. Reagoval okamžitě a zřejmě ve zkratu. Možná proběhla nějaká interakce s řidičem té oktávky, o které se již nedovíme.  Znáte film "volný pád"?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #127 kdy: 16 Listopadu 2017, 14:49:09 »

Přesně tak, prostě se to někdy semele. Taky bych to nikdy neudělal a stejne jsem už něco podobné udělal. Stane se.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #128 kdy: 16 Listopadu 2017, 15:29:37 »

Jelikož čtenářstvo tohoto fóra má dost velký průnik s D-F webem, je dost pravděpodobné, že film Volný pád zde zná (téměř) každý...

A je pravda, že jsem to napsal blbě - místo "nikdy bych to neudělal" mělo být "myslím si, že bych to nikdy neudělal", protože chuť už jsem párkrát měl, ale nějaká vnitřní brzda mě od toho (zatím) vždy odradila. Prostě rozum zatím vždy, naštěstí, zvítězil a chci věřit, že to tak u mě bude pořád. A aby nedošlo k omylu - přítomnost kamer téměř na každém kroku v tom nehraje roli, řídím nějakých 20 let a nevybržďoval jsem ani v době, kdy (palubní) kamery byly sci-fi...

Schválně jsem se nepouštěl ho hodnocení osoby toho, co si má jít sednout na 9 let do lochu, protože aktuální hon na čarodějnice je mi taky proti srsti a nemyslím si, že by někdo někoho vybrzdil jen tak, z dlouhé chvíle. Co přesně předcházelo celému incidentu, nevíme. Jen se prostě do takového člověka neumím vžít, protože zatím jsem se vždy, v těch několika málo případech, dokázal ovládnout...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #129 kdy: 16 Listopadu 2017, 16:35:45 »

Přesně tak, prostě se to někdy semele. Taky bych to nikdy neudělal a stejne jsem už něco podobné udělal. Stane se.

Taky už jsem jednou vybrzdil a vůbec se za to nestydím. Naopak, dotyčný zasloužil ještě rozbít hubu, urazit zrcátka a narvat je do prdele. Nedělám to běžně, ale stát se to v budoucnu za podobné situace nepochybně může.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #130 kdy: 16 Listopadu 2017, 16:41:36 »

Jo, občas se takový hovada najdou. Zejména jiní vybržďovači v edici lite - celou dobu to zavazí, když to předjedete vměstě 80-90, tak se to prořítí za chvíli 110 a začne to dělat nějaký vylomeniny. To fakt přetáhnout trubkou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #131 kdy: 16 Listopadu 2017, 16:53:38 »

Nedělám nikdy. Uvědomím si, že když u sebe mám ostrou zbraň já, tak on ji může mít taky. A stojí mi za to ho v případě eskalace konfliktu zastřelit? Ne. Seru na něj, jedu pryč.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #132 kdy: 16 Listopadu 2017, 16:59:34 »

Už jsem to sem jednou psal, prostě když se potkaj 3 hovada (vybržďovač, bez_brzd_světlák a lepič_nečumič) na několika čtverečních metrech je na průser jasně zaděláno. Můj náhled an vinu taky znáte. Co mně však naprosto nesmírně vytáčí je to, jak jakýsi samozvaný  dopravní "expert" nebo co kouká na tenhle obrázek a tvrdí, že řidič Audi "neměl šanci" ... já nevím, já tam vidím tři auta, která mají tak alespoň 3x menší mezeru mezi sebou než by bylo i pro princip "omezené důvěry" vhodné, přesto se první tři dokážou střetu vyhnout a audi do oktávky vlítne prakticky bez brždění.
Přitom je jasné, že kdyby ta překážka, kvůli které poměrně zvolna zastavila ta oktávka, vznikla přirozeně, kamenoval by ten samej expert nad tím samým videem řidiče Audi za flagrantní nedodržení vzdálenosti...a to nemluvím o tom, kdyby to nedejbože byl manager v superbu :)
Z toho se mi chce blejt.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #133 kdy: 16 Listopadu 2017, 21:40:35 »

Dneska v Praze se celá situace opakovala, akorát že důvod zastavení bylo zvíře a bylo to v menší rychlosti a nikdo nezařval, jinak je to jako přes kopírák

Video zde
https://www.novinky.cz/krimi/455187-muflon-v-praze-zpusobil-nehodu-nakonec-ho-uspali-nedaleko-andelu.html

Dle médií je viníkem nehody zvíře, to dokonce odmítlo vypovídat odkud se tam vzalo

______________________________________________________________________________

http://www.autoweb.cz/vybrzdene-auto-stojici-na-dalnici-a-zezadu-naraz-auta-jehoz-ridic-nedokazal-zastavit-aneb-co-neubrzdis-to-ukecas/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
« Poslední změna: 17 Listopadu 2017, 16:10:19 od t4455 »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #134 kdy: 19 Listopadu 2017, 21:01:01 »

nevybržďuju
kamioňáky vychovávám - když se to fakt nedá - plynulým a nenásilným zpomalením na 50-60kmh a případným " bráněním předjíždění"
je to účinné a v tu chvíli povznášející  8)
ad lepič
dnešní podvečer na D11, pravej plnej, levej plnej, levej občas 160, občas 110
přesto za mnou idiot s potřebou blikat a lepit se
asi nepochopil, že jaksi není kam zrychlit
ovšem pocit z nalepenosti nepříjemný, blikání vzhledem k ztmavenému zrcátku snesitelné
vpravo to nezkusil a tak jsem v klidu v za Sadskou dálnici opustil
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13