30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 60113 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #105 kdy: 15 Listopadu 2017, 15:42:56 »

Docela by mne zajímalo, koho myslíte hlavním vrahounem a proč.

Protože zabíjel řidič Audi. Ŕidič BMW vytvořil ZBYTEČNĚ (a tím je také vinen) nebezpečnou situaci tím že zastavil,což ovšem může nastat i normálně (ožrala lezoucí přes svodidla, divoké prase na dálnici, ulítlý náklad)  - Oktávie za ním jednoucí stačila zastavit (navíc jí údajně nesvítily brzdovky - takže další spoluviník) další dvě auta se vyhnula a řidič Audi si nenechal dostatečný odstup , pozdě dupl na brzdu a zabil to dítě.

Podívejte se na tu animaci a dojde Vám že vrahoun je ten v Audi - ten v BMW je debil, ale házet na něj veškerou vinu je nesmysl.
 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #106 kdy: 15 Listopadu 2017, 15:46:20 »

V článku zaznělo poměrně jednoznačně, že se jednalo o úmysl. Spouští se tím tzv. právo pojistitele na úhradu toho, co plnil.
Takže budou vůči tomu vybržďovači regresovány veškeré náklady za poškozená vozidla a předpokládám, že "osobnostní újmy" budou řešeny v civilním řízení a taktéž pak regresovány proti tomu řidiči.

Údajně neměl povinné ručení sjednané
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #107 kdy: 15 Listopadu 2017, 16:29:18 »

pk202 - v tomhle se neshodneme. Světla snad nesvítila tomu, co byl vybržděn? - takže řidič za ním zareagoval pozdě, ale přece a to jen tím, že uhnul do vedlejšího pruhu a ten v audi to už nestihnul a ani neměl kam uhnout.

Jako řidič audiny asi jezdí 80% lidí na dálnicích, s principem "omezené důvěry" a jezdím taky tak. Animaci jsem nesledoval, nevím, nakolik odpovídá realitě. Jestli byl ten v audi na několho vysloveně nalepenej tak to je špatně, ale údajně měl zpomalit ze 120 na 70 a to na pár metrech neudělá.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #108 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:04:43 »

Ne zbytečně, on tu situáciu vytvoril úmyselne a to je rozdiel oproti "ožrala lezoucí přes svodidla, divoké prase na dálnici, ulítlý náklad"
keď Vás hodím pod metro tak vinný bude vodič metra lebo nezastavil ? :-)

Docela by mne zajímalo, koho myslíte hlavním vrahounem a proč.

Protože zabíjel řidič Audi. Ŕidič BMW vytvořil ZBYTEČNĚ (a tím je také vinen) nebezpečnou situaci tím že zastavil,což ovšem může nastat i normálně (ožrala lezoucí přes svodidla, divoké prase na dálnici, ulítlý náklad)  - Oktávie za ním jednoucí stačila zastavit (navíc jí údajně nesvítily brzdovky - takže další spoluviník) další dvě auta se vyhnula a řidič Audi si nenechal dostatečný odstup , pozdě dupl na brzdu a zabil to dítě.

Podívejte se na tu animaci a dojde Vám že vrahoun je ten v Audi - ten v BMW je debil, ale házet na něj veškerou vinu je nesmysl.
 
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #109 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:06:39 »

No a kdyby ji nevytvořil úmyslně, tak by to děcko bylo míň mrtvý nebo něco? Vidíte si vůbec do huby?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #110 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:14:33 »

Však pokud vím tak vybržďovače soudí za obecné ohrožení (s následkem smrti) a ne za usmrcení dítěte. Což je zcela ok.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #111 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:29:58 »

Ak to bolo na mňa pane Kolego tak doporučujem štúdium § 272 ods. 2 písmeno d) zákona 40/2009 Sb. Jak písal opas vyššie, dostal obecné ohrožení z následkom smrti. Naozaj nechápem tú hystériu (na serveri zameranom proti dopravnému fažizmu), že tento konkrétny vybrzďovač dostal basu. Tiež radi "vychovávate" vybrzďovaním alebo čo ?

No a kdyby ji nevytvořil úmyslně, tak by to děcko bylo míň mrtvý nebo něco? Vidíte si vůbec do huby?
« Poslední změna: 15 Listopadu 2017, 17:43:18 od peter82 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #112 kdy: 15 Listopadu 2017, 17:54:52 »

Naozaj nechápem tú hystériu (na serveri zameranom proti dopravnému fažizmu), že tento konkrétny vybrzďovač dostal basu. Tiež radi "vychovávate" vybrzďovaním alebo čo ?

Já tu hysterii chápu.. když nebudu komentovat ten konkrétní případ tak se mi nelíbí trend posledních let kvalifikovat porušení pravidel provozu jako úmyslné trestné činy.
Doluje se nepřímý úmysl z argumentu.. kdo jede nebezpečně tak musí vědět že může někoho přejet..

..jestli se teď dávají likvidační tresty za banální porušení tak to není nic proti tomu kam může brzy dojít tohle..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #113 kdy: 15 Listopadu 2017, 18:23:34 »

Tak zase je nutné rozlišovat nehody (kdy je žádoucí aby plnila pojišťovna) od bouraček vniklých minimálně nepřímým úmyslem (kdy je žádoucí aby plnil viník osobně)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #114 kdy: 15 Listopadu 2017, 19:59:28 »

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #115 kdy: 15 Listopadu 2017, 20:27:28 »

Zvláštní je, jak běžně za vše může ten, co nedodržel vzdálenost, je to automaticky a nikdo ani nezkoumá cokoliv jiné a zde tomu tak není, protože "to nemohl stihnout". Že to nemohl stihnout, protože nedodržel vzdálenost, je asi jedno. O tom, že vybrždovač si stres způsobil sám a proto je vinen, nemluvě. Ne, že bych ho rád viděl jako zcela nevinného, ale dává to pak signál, že dodržovat vzdálenost není potřeba.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2017, 20:33:59 od swenak »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #116 kdy: 16 Listopadu 2017, 08:29:57 »

Že to nemohl stihnout, protože nedodržel vzdálenost, je asi jedno.
Jel jsem jednou v pravém pruhu v osobáku za autobusem pohodové kilo. Před námi stála kolona. Přes autobus jsem ji neviděl. Těsně před ní, bez blinkru, bez brzd to autobusák strhl do levého pruhu. Nevšiml si jich dříve, chtěl si hrát, to už nezjistím. V každém případě z pohody byl děs a já se s kilem na tachometru řítil do stojících aut pár metrů přede mnou. Nedodržel jsem bezpečnou vzdálenost?

Ti před Audi se vyhnuli, on ne. Dával menší pozor, je horší řidič, lepil se, kdo ví? Svůj díl viny má, jako každý v tomto smutném příběhu. Někdo byl potrestán nejtvrději, někdo tvrdě, on nijak. Po své zkušenosti bych byl s jeho odsuzováním opatrný.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #117 kdy: 16 Listopadu 2017, 08:42:13 »

Jako řidič audiny asi jezdí 80% lidí na dálnicích, s principem "omezené důvěry" a jezdím taky tak.

Ano a půlka těhle "omezenců" se mi lepí na prdel a ještě mne problikává nebo podjíždí zprava, když si nechávám 1,5-2 vteřiny mezeru od předemnou jedoucího auta.....

Pak ovšem Vaší falešnou solidartu s hovadem v Audině chápu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #118 kdy: 16 Listopadu 2017, 08:57:00 »

Že to nemohl stihnout, protože nedodržel vzdálenost, je asi jedno.
Jel jsem jednou v pravém pruhu v osobáku za autobusem pohodové kilo. Před námi stála kolona. Přes autobus jsem ji neviděl. Těsně před ní, bez blinkru, bez brzd to autobusák strhl do levého pruhu. Nevšiml si jich dříve, chtěl si hrát, to už nezjistím. V každém případě z pohody byl děs a já se s kilem na tachometru řítil do stojících aut pár metrů přede mnou. Nedodržel jsem bezpečnou vzdálenost?

Ti před Audi se vyhnuli, on ne. Dával menší pozor, je horší řidič, lepil se, kdo ví? Svůj díl viny má, jako každý v tomto smutném příběhu. Někdo byl potrestán nejtvrději, někdo tvrdě, on nijak. Po své zkušenosti bych byl s jeho odsuzováním opatrný.

Ano, z mého pohledu jste taky nedodržel vzdálenost. Tím neodsuzuji Vás ani jeho, pouze mi to přijde nějaké jednostranné a moc jednoznačné. A to jsem už taky jednou do někoho narval svůj čumák, ač vlastně ani ne za jízdy, ale to je teď jedno. No a stejně tak jsem už jednou dělal podobně nevhodný manévr na dálnici, který jenom díky náhodě nedopadnul taky blbě.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #119 kdy: 16 Listopadu 2017, 09:13:39 »

Zvláštní je, jak běžně za vše může ten, co nedodržel vzdálenost, je to automaticky a nikdo ani nezkoumá cokoliv jiné a zde tomu tak není, protože "to nemohl stihnout". Že to nemohl stihnout, protože nedodržel vzdálenost, je asi jedno. O tom, že vybrždovač si stres způsobil sám a proto je vinen, nemluvě. Ne, že bych ho rád viděl jako zcela nevinného, ale dává to pak signál, že dodržovat vzdálenost není potřeba.
Podle mě jeli všichni vzadu jako hovada a při kritické situaci byli úplně v háji. I ten tranzit co byl první vzadu měl plné ruce práce a přitom na tu situaci přímo čuměl.
Kdyby příčinou brzdění BMW nebyla debilita jeho řidiče, ale třeba ulétlé kolo od toho skříňového náklaďáku, nebo sloupnutý protektor, pak by asi u soudu seděl za piráta řidič toho audi, protože prostě zabíjel on - souhlas s pk202. 
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13