30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Bloková pokuta  (Přečteno 8326 krát)

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
[LOST] Bloková pokuta
« kdy: 21 Ledna 2017, 10:52:07 »

Zravím.
Sestra dnes (sice v obci, ale v rovném přehledném úseku) reálně 83.
Zastavena, ztotožněna. Podepsala bloček na 2.500. Ty ku<>dy jí tedy dali nejvíc co mohli, přitom podle té rychlosti (kdybych to bral trojčlenkou) to mělo být za 1.625. Vím, že takhle policejní logika nefunguje.
Takže teď má 3 body a musí si dávat bacha.
Otázka zní: dá se ještě nějak rozporovat bloček? Jestli a jak jí změřili, neví (tvrdili, že jí změřili), ale jestli stáli na krajnici či jeli za ní, si nevybavuje. Správní úřad je 100 km od nás - tam by se mi tedy nechtělo. Kdybysme to prohlráli, tak je to min. o tisícovku více. Tak předpokládám, že za těchto okolností asi nemá smysl s tím něco dělat (?)  :-\ Či přichází do úvahy nějaké možnosti?
Díky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2017, 10:54:49 »

Nahrajte sem ten anonymizovanej blok na pokutu
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2017, 11:57:41 »

Zde blok
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2017, 12:31:49 »

Pro začátek bych sestru nechal za trest tisíckrát napsat "S fízlem se nebavíme, s přestupkem nesouhlasíme, rozhodně nic nepodepisujeme."
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2017, 12:37:10 »

Njn, to už jsem jí říkal. Byla vyplašená. Je to její první projednávaný přestupek, řídí od loňska. Znovu jsem jí to teď důrazně vysvětlil a po té, co jsem jí řekl, že když to udělá u stejného přestupku znovu stejně, tak že si až 0,5 roku nezařídí, myslím, že pochopila.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2017, 12:54:30 »

A jste si jistý že to podepsala? Je možné že trvala na SŘ a ten podpis není její, přesně z tohoto důvodu chtějí podepisovat blok na kapotě fízl auta kde mají za čelním sklem kameru, takže zjistěte kde to podepsala a zda vůbec
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2017, 13:25:24 »

Zpochybnit podpis je tedy vysoký level... Podepisovala všechny tři části ve svém autě, policajt jí to postupně podával. Je to jediná možnost, jak proti tomu bloku reálně brojit podle §94 SprŘ? V této souvislosti mne ještě napadá: Jak bychom jinak tu část A bloku měli v ruce, kdyby ho nepodepsala? To bychom museli čekat až na exekuci?
Doplním, že auto, kterým měl být spáchán přestupek, je psáno na mě.

Mě napadlo ještě toto:

Sestra mi řekla, že když pak odjela z místa přestupku a jela těch 90 tachometrově = 86 reál = 83 reál po odečtení odchylky (tak jak měla jet údajně v té obci), tak že se jí nezdálo, že by takhle rychle v té obci jela = je tedy otázné, zda skutečně měřili, či zda jen nelakovali. Je to důvod na přezkum blokového řízení nebo toto by bylo bez šance na úspěch?
Něco ve smyslu, že to byl právě její první přestupek, takže na místě věřila policii, kdž jí tvrdila, že takhle jela a proto souhlasila s blokem, avšak posléze, kdy jela dál, nabyla dojmu, že tam takhle rychle jet nemohla..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2017, 13:39:10 »

Vy žádnej blok nemáte u sebe, o přestupku jste se dozvědeli z výpisu bodového hodnocení který si uděláte příští týden.

Zda to byl první nebo druhej přestupek nikoho nezajímá.

A jaký auto jí stavělo? Oni fízlové rádi dávaj pokutu za rychlost i když nemají radar
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2017, 13:53:08 »

Můžete sem hodit souřadnice kudy jela a kde ji konkrétně změřili (tedy ve kterém místě jí bylo naměřeno těch 80+)?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2017, 14:24:34 »

Což mě přivádí k nápadu pro příště s přestupkem na místě souhlasit, nemít u sebe peníze a na blok napsat třeba Polibtemišos.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2017, 14:34:50 »

Bylo to klasické policejní auto (zřejmě oct. s nápisem Pomočit a CHcát).
Chvíli za ní jeli a zastavili jí tady (směr odpovídá dle fotky):
https://www.google.cz/maps/@48.9595874,14.861829,3a,75y,343.07h,79.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCIn1LmcYMzV_-DoSIPK5_w!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Bohužel, kde jí měřili, či zda vůbec, neví, ale muselo (resp. mělo) to být před tímto místem, kde začíná téměř až k místu zastavení dlouhá 70ka:
https://www.google.cz/maps/@48.9542269,14.8660076,3a,75y,5.48h,75.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM36Zl_-LGUK9ef4DWLfKZw!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Edit: Policajt jí tvrdil, že byla změřená, že to mají na radaru a pak takový ty hloupý kecy, jako že jestli jí učili v autoškole, kolik se má jet v obci a prostě byla vyplašená a myslela si, že policajti mají pravdu a teď to vypadá, že to možná jenom zkoušeli... Ach jo..
« Poslední změna: 21 Ledna 2017, 14:42:48 od akit »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2017, 14:58:01 »

Pokud to byla klasická stříbrná oktávka tak mají hovno, mají maximálně záznam na kameře jak jede autem před nima a to jim je k ničemu, proto tyhle vohnouty s klidným pocitem předjíždím na okresce stopadesátkou ale samozřejmě s blinkrem.

Tohle má možná potenciál na trestní oznámení na fízly na zneužití pravomoce
http://www.lidovky.cz/policiste-vybirali-pokuty-za-rychlost-ale-nemeli-radar-penize-si-nechavali-16a-/zpravy-domov.aspx?c=A100930_134003_ln_domov_pks

To auto je fakt důležitý, ať si vzpomene.

EDIT: Ještě je důležitý si uvědomit jednu věc, zda má sestra koule a chce to nějakým způsobem řešit nebo to prostě zaplatí a nehodlá se s tím dál zabývat, myslím že zde je reálná šance to vyřešit ale musí mít ona sama zájem,jinak je to ztráta času zde něco vymýšlet.
« Poslední změna: 21 Ledna 2017, 15:06:33 od t4455 »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2017, 15:24:42 »

No je to s ní těžký... Papíry necelý rok, mladá ženská (19), takže detaily si moc nevšímala. Ale:
- 100% auto s klasickým policejním majákem (modrý podlouhlý)
- 90% stříbrná klasická policejní oktávka (vzhledem k tomu majáku si troufám odhadnout 100%)
Monocajti on a ona. Monocajtku sestra chvíli viděla, ale např. při předávání bloků k podpisu tam monocajtka nebyla - pouze monocajt a sestra.

K Vašemu EDITu: Sestra má datovku, do níž mám přístup, takže já učiním ve věci jakékoliv kroky (jejím jménem). Ona k tomu moc není, ale pokud bude potřeba, udělá, co jí řeknu. Problematická (prakticky nemožná) je její osobní účast, protože přes týden je v A, kde studuje. Sestra sem jezdí v průměru jen každý druhý a půltý víkend. Pokud bych jí mohl zastupovat, bylo by to ok. I bych klidně jel těch 100 km na úřad. 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #13 kdy: 21 Ledna 2017, 20:50:57 »

Tak důležitý je teď hlavně tu pokutu neplatit. Pokutu bude vymáhat celní správa.

Osobní účast není nikde nikoho nutná, vše písemně.

Jsou dvě možnosti
1) Dělat mrtvýho brouka a čekat na případnou výzvu k zaplacení nebo daňovou exekuci a potom jednat
2) Udělat si výpis bodů (zdarma z DS: http://portal.gov.cz/portal/publikujici/xhzkdqv/agendy/18097.html) kde se dozvíte o přestupku a sepsat podnět k přezkumnému řízení, stížnost na fízly, vyžádat si potvrzení o provedeném úkonu a trvat na úmazu bodů

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0025_9As__1000_138f6c88_3585_494d_a2b0_adb493740998_prevedeno.pdf

Já bych šel do dvojky
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2017, 23:18:35 »

Díky. Platit nebudeme. Není sice jisté, že by neměřili, ale je to vysoce pravděpodobné. Nahrávalo by tomu i sdělení sestry, že se jí nezdá, že by jela tak rychle (nejspíš prostě, jak se za ní rozjeli, zaznamenali si svojí aktuální rychlost po akceleraci - těch 86-3, a tu pak přiřkli sestře).

Ona nic nevlastní (ani to auto), nemá ani vlastní účet, platební kartu (používá účet mamky) takže předpokládám, že došlo-li by k nejhoršímu, exekutor by stejně ostrouhal.

Bod 2 se mi také zamlouvá více.
ad Výpis bodů
Ten výpis mi přijde velmi strohý (u mne s 0). Když tam u sestry budou ty 3 body, bude tam i nějaká bližší podrobnost? (který úřad to tam zapsal, atd..?)
ad Přezkumné řízení
Chovanci k tomu píší tady - www.mvcr.cz/soubor/stanoviska-a-pravni-rozbory-blokove-rizeni-pdf.aspx - že podnět k zahájení přezkumného řízení může dát i účastník, a to orgánu, který napadené rozhodnutí vydal. Chápu to dobře, že se jedná o orgán, který vydal ten blok, tedy monocajty? Myslel jsem si, že by se podnět měl podat spíše na místně příslušný správní úřad (který zapisuje body).
ad Potvrzení o provedeném úkonu
O to požádám, to by se mohlo hodit...
ad Stížnost na příslušníky
Do toho se mi nechce. Je to nezbytné?

Chápu to správně tak, že pokud monocajt nemá nahráno, jak mu sestra podepisuje části bloků, a nestála-li u toho ta druhá monocajtka, tak že to bude tvrzení proti tvrzení a monocajt je nahraný?
Pokud tedy zpochybníme pravost podpisu na bloku, byla by na straně správního orgánu povinnost prokázat pravost podpisu sestry, což asi nezvládnou…

To, že jsou na bloku vypsány sestřiny iniciály, RČ, trvalý pobyt a číslo ŘP nám asi žíly trhat nemusí - to si vytáhli z nějaké databáze, že?
IP zaznamenána