30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Bloková pokuta  (Přečteno 8325 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #30 kdy: 22 Ledna 2017, 19:19:15 »

Pokud mě paměť neklame hh se tu před pár měsíci rozepisoval nad tím co s podepsaným bločkem (zkusil jsem to dohledat ale neúspěšně) - odnesl jsem si z toho, že až na extrémní případy (člověk co podepsal bloček se prokazatelně nenacházel v místě přestupku) se s tím prakticky nic jednoduše dělat nedá.
Šlo o tento příspěvek? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3587.msg35751#msg35751

Základní princip není ani tak v tom, jak extrémní je rozpor mezi blokem a realitou, ale v tom, že souhlas s vyřešením věci blokově (slovy zákona ochotě pokutu zaplatit) vylučuje přezkoumávání skutkového stavu. Lze vcelku snadným a standardním postupem odstranit blok, je-li nezákonnost zjevná přímo z toho bloku (a není potřeba vědět, co se vlastně stalo) - např. blok vydal někdo, kdo k tomu není oprávněn, něco v něm chybí, je rozpor mezi popisem skutku a jeho právním hodnocením, je uložena jiná než zákonná sankce ...

Je-li ale problém v tom, že se něco stalo jinak, než jak s tím obviněný souhlasil, tak to je v naprosté většině případů konečná. Tedy pokud udaná rychlost byla změřena mozkově a ne stanoveným měřidlem, v místě platil jiný limit apod., tak se s tím v zásadě nedá nic dělat, i kdyby bylo možné to snadno prokázat (např. tím, že příslušná hlídka vůbec neměla radar, protože v autě není a jiný nefasovali). Jediná teoretická cesta by byla přes obnovu řízení a vadu souhlasu, která by spočívala v uvedení v omyl - tj. obviněná sice souhlasila, ale jen pod vlivem toho, co jí fízl vyprávěl, přičemž přirozeně nepředpokládala, že by jí natvrdo lhali. Výsledek takového řízení nelze odhadnout.

Díky. Platit nebudeme.
To není rozumné. Pokuta se promlčí po 10 letech a nechce-li dotyčná po celou tu dobu zůstat bezdomovcem, tak to asi za ty komplikace kvůli 2.5 kCZK nestojí. Pokud jde o námitku, že co peklo schvátí, to už nenavrátí, tak zde to neplatí. Pokutu zaplatíte a pokud by se následně podařilo ten blok (jakkoliv) zrušit, tak si prostě požádáte o vrácení daňového přeplatku a tato žádost bude hladce vyřízena.

Chovanci k tomu píší tady - www.mvcr.cz/soubor/stanoviska-a-pravni-rozbory-blokove-rizeni-pdf.aspx - že podnět k zahájení přezkumného řízení může dát i účastník, a to orgánu, který napadené rozhodnutí vydal. Chápu to dobře, že se jedná o orgán, který vydal ten blok, tedy monocajty? Myslel jsem si, že by se podnět měl podat spíše na místně příslušný správní úřad (který zapisuje body).
Chovancova příručka je ve věci přezkumu bloku neaktuální, protože vychází z dřívější praxe (založené převážně judikaturou), která se ale mezitím obtiskla do zákona, konkrétně do § 85 PřesZ ve znění novely 204/2015 Sb. Podnět k provedení přezkumného řízení lze obecně dát jak tomu orgánu, který rozhodoval, tak jeho nadřízenému - srov. § 95(1-2) SprŘ. V případě PČR tím nadřízeným SO bude pravděpodobně příslušné krajské ředitelství PČR, tedy podnět je třeba směřovat tam. ORP, která vede pro danou osobu registr řidičů, s tím nemá nic společného (kromě toho, že ten přestupek do registru zapíše, proti čemuž lze sice podat námitky, ale v rámci nich se ten blok posoudí ještě formálněji, než v případném přezkumu).

Chápu to správně tak, že pokud monocajt nemá nahráno, jak mu sestra podepisuje části bloků, a nestála-li u toho ta druhá monocajtka, tak že to bude tvrzení proti tvrzení a monocajt je nahraný? Pokud tedy zpochybníme pravost podpisu na bloku, byla by na straně správního orgánu povinnost prokázat pravost podpisu sestry, což asi nezvládnou…
Takto to nefunguje. Rozporovat podpis, pokud to ve skutečnosti dotyčná podepsala, je chůze po tenkém ledě. Pokud to bude dotyčná jen tvrdit, tak sice nic moc neriskuje (lhát na vlastní obhajobu není zatím postižitelné), ale zároveň se při hodnocení takových tvrzení logicky s možností, že si to dotyčná vymýšlí, počítá. Proti tomu bude stát podpis (který se teoreticky dá písmoznalecky zkoumat), svědectví policajtů, možná nějaký záznam z jejich kamery, její ověření pomocí ŘP (případně dalšího dokladu) - z logu fízlího lustrovacího systému bude vidět, kdy ho tam zadávali a zda s jejími osobními údaji nemohli přijít do styku jinak, případně další nepřímé důkazy (jako např. vztah dotyčné k vozidlu či jeho vlastníku/provozovateli). Pokud by chtěla dotyčná zkonstruovat nějaké falešné alibi, tak osoby, které do toho namočí, už docela riskují.
« Poslední změna: 22 Ledna 2017, 19:22:56 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #31 kdy: 22 Ledna 2017, 19:59:53 »

hh> K tomu podpisu mě napadají dvě věci:

1. Co když dotyčná odmítla řešit údajný přestupek na místě. Třeba podepsala "nějaký formulář" že s přestupkem nesouhlasí (ten formulář následně fízlové "ztratili"). Při buzerační kontrole se prokázala svými doklady, občanský průkaz si fízlové vyfotili (je na něm podpis) a podpis na blok následně zfalšovali. Pokud bude na videu jak něco podepisuje, nebyl to blok, nýbrž ten "nějaký formulář".

edit: Co já blbnu, ani nemuseli fotit občanku, měli její podpis na formuláři. Focení občanky pro případ, že by nepodepsala vůbec nic.

2. Lze kopii podpisu považovat za podpis? Pokud se nepletu, fízlovi zůstává jen druhá strana bloku, na kterou se údaje propíšou přes propisovací papír na první straně. Nebo se pletu?
« Poslední změna: 22 Ledna 2017, 20:01:49 od Číkus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #32 kdy: 22 Ledna 2017, 20:17:44 »

Já myslím že šachovat s tím podpisem je obrkravina. Spíš se soustředit na to nepoučení, na to že jí tvrdili že změřili a pak se jí to nezdálo, a jak měřili, pokud neměli radar.
Takže zaplatit. Pak jsou dvě možnosti :
1) vyžádat potvrzení o úkonu dle §109 a pak zvolit taktiku - problém je že na to ty hajzly nějak upozorníme a taky můžou zvolit taktiku
2) rovnou zažádat o přezkum na krajském ředitelství - kdyby nic tak třeba aspoň budou mít malilinký průser....

Samozřejmě jediná šance je že opravdu neměli a nemohli mít ve vozidle radar. Třeba by možná bylo ještě dobré předem podle Inf.zák. zjistit jaké v ten den byly bezpečnostní akce v revíru těch simírů - to kdyby třeba tvrdili že měli půjčenej místní lidar - ale ten byl přitom někde o x km daleko.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #33 kdy: 22 Ledna 2017, 21:06:23 »

Pokud mě paměť neklame hh se tu před pár měsíci rozepisoval nad tím co s podepsaným bločkem (zkusil jsem to dohledat ale neúspěšně) - odnesl jsem si z toho, že až na extrémní případy (člověk co podepsal bloček se prokazatelně nenacházel v místě přestupku) se s tím prakticky nic jednoduše dělat nedá.
Šlo o tento příspěvek? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3587.msg35751#msg35751
Jj, to je ono. Sakra jak to děláte že se v té přehršli vlastních příspěvků ještě orientujete? :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #34 kdy: 23 Ledna 2017, 00:41:07 »

hh> K tomu podpisu mě napadají dvě věci:

1. Co když dotyčná odmítla řešit údajný přestupek na místě. Třeba podepsala "nějaký formulář" že s přestupkem nesouhlasí (ten formulář následně fízlové "ztratili"). Při buzerační kontrole se prokázala svými doklady, občanský průkaz si fízlové vyfotili (je na něm podpis) a podpis na blok následně zfalšovali. Pokud bude na videu jak něco podepisuje, nebyl to blok, nýbrž ten "nějaký formulář".

edit: Co já blbnu, ani nemuseli fotit občanku, měli její podpis na formuláři. Focení občanky pro případ, že by nepodepsala vůbec nic.
To na základním rozdání karet nic nemění. Policajti mají podepsaný blok (část B a C), v této konkrétní verzi „obrany“ i souhlas řidičky, že na místě byla, proběhla kontrola a ona jim cosi podepsala (dle jejího tvrzení patrně oznámení o podezření ze spáchání přestupku, kde je prostor pro vyjádření podezřelé). Na jedné straně bude izolované tvrzení podezřelé (ze kterého účelovost přímo smrdí a které by v případě pravdivosti znamenalo brutální zneužití pravomoci oběma policajty), na druhé straně budou ty 2 vlastnoruční podpisy podezřelé, shodné výpovědi policajtů, pokud by to někdo vzal vážně, tak i zjištění, že nikdo jiný, komu dotyční dali za posledních X měsíců blok, jeho převzetí a podpis nepopírá atp. Nepřímých indicií pro potvrzení verze policajtů by se patrně našlo i víc. Ve vzduchu by se vznášelo možné obvinění podezřelé z TČ křivého obvinění. Z čistě praktického hlediska, nepřipadá mi to jako úplně chytrý nápad. Ale pokud to někdo chce zkusit, zkuste a poreferujte ...

2. Lze kopii podpisu považovat za podpis? Pokud se nepletu, fízlovi zůstává jen druhá strana bloku, na kterou se údaje propíšou přes propisovací papír na první straně. Nebo se pletu?
Pokud se něco nezměnilo, tak se zvlášť podepisují všechy části, tj. u bloku na místě nezaplaceném všechny 3.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #35 kdy: 23 Ledna 2017, 08:00:00 »

Pokud se něco nezměnilo, tak se zvlášť podepisují všechy části, tj. u bloku na místě nezaplaceném všechny 3.

No tak tím hůř - budou mít dva originální podpisy ke srovnání ... už si jenom zkuste napodobit něčí podpis a hned dvakrát ... tohle je fakt hoodně tenoučkej led.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #36 kdy: 23 Ledna 2017, 09:15:17 »

Ano, podepisovala se 3x. Zajímavé bylo, že nechtěli dýchat (napřed to měli připravené, ale pak k tomu nedošlo) a po zmatcích sestry, kdy nemohla dohledat občanku, je ukojil jen ŘP.

Děkuji všem za dosavadní brainstorming k věci.

Podpis tedy zpochybňovat nebudeme, ale pokusíme se přesvědčit o nulitě podpisu z důvodu uvedení v omyl orgánem.
Zaplatíme tedy, ale vytvořím:
- návrh na přezkum na krajské ředitelství opic (datovkou sestry)
- podle InfZ požádám o bezpečnostní akce gerchánů z JH (mojí datovkou)

Až to budu mít hotové, dal bych to sem s laskavou žádostí o kontrolu...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #37 kdy: 23 Ledna 2017, 10:25:38 »

hh> Děkuji za vysvětlení, já se nikdy na živo s "blokem na místě nezaplaceným" nesetkal. A vzhledem k tomu že tedy mají dva originální podpisy, tak to vidím hnědě.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #38 kdy: 23 Ledna 2017, 11:37:54 »

Zatím mám vytvořenu žádost dle InfZ na měření ten den. Chtěl bych to dnes poslat. Děkuji za případné návrhy na úpravu. Včera jsem to poslal z mojí DS.

Dnes už po žádosti pomocí sestry datovky jí tam svítí 3 body za "...přestupek dle § 125c /1f 3 361/2000 Sb..." To je tedy fofr...
« Poslední změna: 24 Ledna 2017, 08:23:12 od akit »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #39 kdy: 25 Ledna 2017, 08:43:44 »

Odpověď dorazila bleskově. Takže tam bylo civilní vozidlo s Ramerem 10C. Pokud tam byla jedna hlídka, tak by jí přeci to auto s ramerem změřilo a došel by jí pak liebesbrief z úřadu. Ještě tam muselo být to necivilní policejní vozidlo, které by ale musela řídit druhá osádka. To je celé nějaké čudné. Jsou to nuance, které asi stejně nemá cenu řešit, jen tomu moc nerozumím.

Edit:

Jediná teoretická cesta by byla přes obnovu řízení a vadu souhlasu, která by spočívala v uvedení v omyl - tj. obviněná sice souhlasila, ale jen pod vlivem toho, co jí fízl vyprávěl, přičemž přirozeně nepředpokládala, že by jí natvrdo lhali. Výsledek takového řízení nelze odhadnout.
Abych si to ještě tedy ujasnil. TO, co bude sestra podávat bude podnět k provedení přezkumného řízení dle §94 SprŘ či žádost o obnovu řízení dle §100? Příp. nějaká kombinace. Např. zkusit napřed 94 a (např. pokud přezkum vůbec nezahájí) následně 100.
Poku by nějakým zázrakem byl ten blok zrušen, povede pak úřad řízení o přestupku nebo tím zrušením bloku je to pro ně konečná?
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 17:13:18 od akit »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #40 kdy: 25 Ledna 2017, 19:01:38 »

Takže zcela jesně kecali a radar ve voze neměli. Myslím, že to jde jenom přes přezkumné řízení. V každém případě to zkuste, nelze nic ztratit. Sepište elaborát jak na ni tlačili, jak byla vyděšená a jak si hned potom uvědomila, že rozhodně takhe rychle nejela a proto si zjišťovala jak to je a zistila, že jediný radar v okrese byl jinde a v jiném voze.
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 19:14:59 od pk202 »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #41 kdy: 22 Února 2017, 16:38:56 »

Tak jsem se konečně dopracoval k sepsání.
Líbí se mi ten druhý obrázek s cyklistou na povolené 70ce. Ten tak mimoděk dotváří absurdnost těch rychlostních limitů v Majdaleně.
Kdybych měl něco upravit, přidat či odebrat, děkuji předem za reakci.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #42 kdy: 22 Února 2017, 16:44:31 »

Rozepište se víc o tom nátlaku, detailně a obsáhlejš, na můj vkus je to celý moc krátký
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #43 kdy: 22 Února 2017, 20:14:49 »

U toho prvního obrázku co končí ten plot - není tam nějaký výjezd z nějaké cesty? Není tam ta 50 právě kvůli tomu výjezdu? Např. z něho cyklisté vyjíždějí na hlavní silnici a kvůli plotu na ně není včas vidět? Pokud ano zvolil bych jiný obrázek.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci (něco málo přes 80)
« Odpověď #44 kdy: 23 Února 2017, 00:49:31 »

Jestli je tam vyjezd, tak neoficielni. Na krajnici probiha plna cara. Je to tusim nejakej najezd do poli
IP zaznamenána