30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč  (Přečteno 37696 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #45 kdy: 14 Září 2017, 21:10:12 »

Opravdu není v případě potvrzení možné požádat o odložení výkonu rozhodnutí dle § 83 dřívějšího zákona?
Opravdu ne. Ta žádost o odklad je nové řízení (o té žádosti a odkladu) a není důvod, proč by měla být teprve v budoucnu podaná žádost vyřízena podle již zrušeného zákona.

Šance na odklad soudem budou záležet na obsahu návrhu a obsahu spisu a obecně jsou malé. Ve vašem případě, je ze spisu nejspíš vcelku na první pohled vidět snaha vyhýbat se řízení, takže místo malé si představte prakticky nulové.

Postup úřadu nyní je (pokud vám skutečně doručují rozhodnutí potvrzující rozhodnutí SO1), že si SO2 počká na doručenku, bude-li mít rozhodnutí za doručené, prdne na to doložku právní moci, a jeden stejnopis spolu s prvostupňovým spisem vrátí SO1, případně ještě může nad rámec povinností upozornit úřad vedoucí vaši kartu řidiče a bodové konto (i když to by měl primárně udělat SO1 po vrácení spisu). Svůj spis si nechá. SO1 tedy přijde zpět jejich složka a originál rozhodnutí odvolačky s doložkou PM. Doručenku, ze které by bylo vidět, jak vám to doručovali, jim tam automaticky přikládat nemusí, ale mohou, klidně jim tam mohou poslat i kopii celého odvolacího spisu.

Předvídat, co se stane, neumím, má-li vás SO1 v hledáčku, třeba si po vrácení spisu to doručování ověří u kraje aktivně. Asi se budete muset nechat překvapit.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #46 kdy: 14 Září 2017, 22:31:01 »

A co výrok soudu že:

Je totiž nutno zmrazit stav věcí v době před napadeným správním rozhodnutím, protože pokud by mělo
být provedeno (vykonáno) a následně bylo v rámci soudního přezkumu shledáno
nezákonným a zrušeno či byla vyslovena jeho nicotnost, vrátit stav věcí do podoby před
tímto nezákonným či nicotným rozhodnutím by bylo neúměrně obtížné.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #47 kdy: 14 Září 2017, 23:57:43 »

Mě nepřesvědčujte, já o vaší případné žalobě rozhodovat nebudu. Technicky vzato ten váš odstavec není výrok, ale část odůvodnění (výrok je jen, že se vykonatelnost odkládá do rozhodnutí soudu o žalobě, tečka). Sedí to spíš na něco opravdu obtížně reparovatelného, např. zbourání domněle černé stavby stavby, kde ale není vyloučeno, že se po zásahu soudu ukáže, že byla legální (resp. šla legalizovat). Nesprávně vykonaný zákaz řízení se z pohledu státu napraví snadno - můžete požadovat prokazatelně vzniklou škodu podle OdpŠk a k tomu nějakou nevelkou satisfakci (resp. žádat můžete velkou, ale budete rád, když dostanete aspoň něco).

Faktem je, že vykonatelnost obecně soudy u správních žalob proti rozhodnutím o deliktech odkládají málo. Chcete-li si tu loterii zahrát, klidně to zkuste, já se vám jen snažil zprostředkovat zavedenou praxi. Osobně zrušení § 83 považuji za největší reálný dopad nového PřesZ.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #48 kdy: 12 Prosince 2017, 14:18:29 »

Takže celkem záplava radosti, opět především chyba Policie ČR  ;D

Jak tedy nyní postupovat/nepostupovat dále? 5 měsíců už není dlouhá doba.
Posledně jsem zvolením zmocněnce v zahraničí získal 4 měsíce do vyřízení reklamace poštou.
Je to tedy vhodný následný postup?

EDIT: Odstranil jsem neanonymizovanou přílohu. -kdo-
« Poslední změna: 26 Září 2019, 12:25:36 od kdo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #49 kdy: 19 Dubna 2018, 19:03:38 »

Má to nějaké pokračování?
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #50 kdy: 19 Dubna 2018, 19:06:44 »

WIN

Zrušeno, vráceno k novému projednání, poté ještě pokus o provádění důkazů mimo ústní jednání, na což jsem zareagoval námitkou z podjatosti. Od té doby nic a už tak měsíc zpět jsem slavil, protože by to už nemohli stihnout. Každopádně všem moc děkuji za rady.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #51 kdy: 19 Dubna 2018, 19:08:36 »

Ještě bych doplnil, že stěžejní věc, pro kterou bylo rozhodnutí zrušeno uvedl SO2 to, že mě policisté přímo NEVYZVALI k odběru krve, ale pouze se mě dotázali, zda s nimi pojedu na krev  :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #52 kdy: 19 Dubna 2018, 19:10:37 »

Ještě prosím anonymizujte přílohu, ať to můžeme zveřejnit pro poučení ostatním. Děkuji.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #53 kdy: 19 Dubna 2018, 19:13:06 »

Vrhnu se na to hned o víkendu
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #54 kdy: 26 Září 2019, 12:28:03 »

Je škoda, že tento poměrně zajímavý případ stále leží v neveřejné části fóra. Anonymizoval jsem proto rozhodnutí SO2 a přemísťuji do veřejné části.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #55 kdy: 30 Října 2019, 18:45:45 »

Děkuji a omouvám se ale na anonymizaci vůbec nebyl čas.
IP zaznamenána