30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč  (Přečteno 37690 krát)

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #15 kdy: 17 Května 2017, 21:33:00 »

Upřesnění, věc je zatím ještě u SO 1. stupně.

Proběhne rok od přestupku nebo rok od zahájení řízení?

Uběhne rok od přestupku. Zahájení navíc nebylo řádně doručeno.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 21:35:31 od frajtag »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #16 kdy: 17 Května 2017, 21:37:30 »

Aha, tak to vám nepomůže. Sice řádně nezahájili, ale vy jste se o něm dozvěděl, reagoval, měl zmocněnce, atd.
Leda počkat na rok od zahájení. Jak je to dlouho?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #17 kdy: 17 Května 2017, 22:01:51 »

frajtag: Chcete-li relevantní radu, popište přehledně dosavadní průběh. Pamatuju si nějaká kouzla se zmocněncem s doručovací adresou v zahraničí a opatrovníkem, následně odvolaným. Pak tedy přišla výzva k podkladům podle § 36. A co ÚJ, to už proběhlo předtím? Na tu výzvu jste reagoval? Co na to SO? Do spisu jste osobně nahlížel? Co ty telefonáty?

Pořád máte jistou šanci vyhrát na neoznámení zahájení řízení, ale takhle od stolu a bez podkladů vám fakt neřeknu, jestli to tehdejší doručení opatrovníkovi (či komu to vlastně posílali) bylo neúčinné a jestli jste si něčím nepodříznul větev. Také nelze vyloučit, že i kdyby vám původní oznámení o zahájení řízení nikdy platně oznámeno nebylo, mohlo k zahájení řízení dojít např. doručením té výzvy podle § 36, pokud obsahovala všechny náležitosti podle § 46(1) SprŘ. Pak sice nenastala prekluze, ale mají řízení stiženo dost podstatnou vadou, protože cokoliv tam prováděli předtím je nepoužitelné (včetně ÚJ, libovolného dokazování ...).

Aktuálně, má-li ta doručovaná věc být vhozena do schránky, asi bude nejlepší si na ni počkat. Zásahu URNA se nebojte, i kdyby to bylo rozhodnutí se zákazem, tak i při doručení fikcí by bylo pravomocné až po 15 dnech od doručení a do té doby to snad pošťačka donese. Pak se budete muset rozhodnout, jestli podat odvolání, nebo si zahrát na schovávanou.

V tom co zkoušíte vymyslet, tj. podat odvolání, ale tvářit se, že podkladové rozhodnutí vám vůbec nebylo doručeno, moc velký potenciál nevidím. Snad leda, pokud by rozhodnutím odvolacího orgánu bylo takové rozhodnutí potvrzeno a rozhodnutí o odvolání by bylo doručeno řádně, byla by zajímavá otázka, zda pak je to nedoručené rozhodnutí (ve spojení s doručeným rozhodnutím o odvolání) pravomocné. Ale to řešme, až to nastane, odpovídá-li dosavadní popis realitě, máte patrně vcelku slušné šance dosáhnout alespoň napoprvé zrušení rozhodnutí.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #18 kdy: 17 Května 2017, 22:35:27 »

ÚJ proběhlo v mé nepřítomnosti, protože bylo doručeno do rukou matky mého zmocněnce a nikoliv jemu. Žádné poučení u toho nebylo.

Na výzvu k seznámení jsem reagoval, nahlédl osobně do spisu a navrhl důkazy a svědky spolu s mou verzí.

Jde o to, že pokud nebylo účinné zahájení ani rozhodnutí, uplyne ještě před doručením rozhodnutí rok od přestupku a pokud lhůta nebyla přerušena zahájením ani rozhodnutím, je promlčeno.

Potom bych se snad mohl klidně v zákonné lhůtě odvolat, protože rozhodnutí nebylo vzhledem k doručení mimo datovou účinné. I pokud se s ním později seznámím, bude to už po uplynutí jednoho roju od přestupku.

Aha, tak to vám nepomůže. Sice řádně nezahájili, ale vy jste se o něm dozvěděl, reagoval, měl zmocněnce, atd.
Leda počkat na rok od zahájení. Jak je to dlouho?

No a jak jsem se měl obhajovat, když v zahájení řízení bylo předvolání k ÚJ které proběhlo v mé nepřítomnosti.

Rok od zahájení, uplyne za dva měsíce. Záleží zda se to počítá od předání zahájení poště nebo od doručení do nepravých rukou. Rok od přestupku za dva dny.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 22:47:07 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #19 kdy: 17 Května 2017, 22:53:44 »

Jde o to, že pokud nebylo účinné zahájení ani rozhodnutí, uplyne ještě před doručením rozhodnutí rok od přestupku a pokud lhůta nebyla přerušena zahájením ani rozhodnutím, je promlčeno.
Proto jsem položil ty doplňující otázky. I kdyby všechno bylo špatně, řízení možná bylo řádně zahájeno už tím doručením výzvy podle § 36(3) SprŘ, ale zcela jistě bylo zahájeno v okamžiku, kdy jste se seznámil se spisem.

Protože materiálně, nejpozději v tento okamžik jste vy osobně zcela jasně věděl, že je s vámi nějaký takový proces veden, co je jeho předmětem, kdo to vyřizuje (který úřad i osoby), jak to je právně zakotveno atd. Takže prekluze kvůli nezahájení je ze hry.

Počkejte si tedy, co přesně vám posílají a dejte vědět. Bude-li to rozhodnutí, další postup bude asi závislý na tom, jak velké budou šance na jeho zrušení v odvolání - pokud velké, bude výhodnější se odvolat, pokud malé (ukáže-li se např., že s těmi úkony v době zmocněnců a opatrovníků to nebylo až tak zpackané), bude lepší hrát to na nedoručení.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #20 kdy: 05 Června 2017, 09:06:46 »

Aktualizace situace:

Takže ve věci bylo vydáno rozhodnutí, bylo mi doručováno policií ČR ačkoliv mám datovku. Ta zkoušela fintu. Volali, že pro mě mají předvolání od SO (mám nahrávku hovoru). Policista pak přinesl jakoby jeden dopis a zeptal se, zda ho chci. Na dotaz, co když odmítnu mi pouze sdělil, že bych to snad měl už vědět. Poté řekl nashle a odešel, nezanechal žádné poučení. Celou věc mám na kameře a jsem schopen doložit svědky. Celou dobu se bavil pouze o jednom dopisu. Oprávněná úřední osoba mi po telefonu odmítla cokoliv sdělit a položila několikrát telefon (mám nahrávky) Dle informací od vedoucího odboru se jednalo o dva dopisy v různých věcech a jeden bylo rozhodnutí v této věci.

Takže mám nyní podat odvolání pouze na základě informací ze spisu a namítat nesprávné nedoručení odvolání, nebo to nemá smysl a radši si jej vyzvednout a vypracovat perfektní odvolání proti rozhodnutí. Podotýkám, že mám DS, o které ještě úřad neví. Rozhodnutí v jiné věci zaslal poštou. Do uplynutí jednoho roku od zahájení chybí měsíc. Prosím poraďte.
« Poslední změna: 05 Června 2017, 09:20:14 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #21 kdy: 05 Června 2017, 11:27:42 »

No, vy jste tedy případ. Máte 2 možnosti.

1) podat blanketní odvolání. Výhoda - zákaz nenabyde (ani domněle) PM, SO1 možná zvrtá odstraňování vad, které opět nebude doručovat do DS. Nevýhoda - po postoupení SO2 (kraji) velká pravděpodobnost, že si problému s doručováním někdo všimne.

2) mrtvý brouk. Výhoda - šance přiblížit se trochu prekluzi, lepší pozice při popírání materiálního doručení či jeho maření (z podání odvolání minimálně nepřímo plyne nějaká vaše vědomost o vydání rozhodnutí). Nevýhoda - dle úřadu bude zákaz po uplynutí odvolací lhůty pravomocný, zanese se do registrů, hrozí zážitková jízda při silniční kontrole, úřad se bude připomínat s odevzdáním ŘP ...

Pokud si správně pamatuju dosavadní průběh, váš zásadní problém je v tom, že jste připustil nedávné zahájení řízení (nahlédnutím či doručením výzvy podle § 36). Takže do prekluze máte relativně daleko. Jestliže jste takový VIP, že zásilky vám opakovaně doručuje PČR, tak se asi nedá moc spoléhat, že v režimu ad 2) byste získal nějaký významný čas k dobru, takže ryze prakticky je asi vhodnější postup ad 1).

Teď k těm dílčím otázkám. Vůbec nerozumím, proč je vám doručováno prostřednictvím PČR. To je primární metoda, nebo to zároveň chodí i poštou? Výše jste psal, že hlášen jste na nějaké reálné adrese v ČR, kam lze doručovat, momentálně nemáte zmocněnce/opatrovníka, tak netuším, proč by si SO dělal takové komplikace a nedoručil vám normálně poštou s využitím fikce (a těmi policajty vás maximálně nechal nahánět jen jako plán B). Pokud jde o aktivní odmítnutí převzetí zásilky od PČR, ovšem bez poučení, vs. povinnost doručovat do DS, tak to je zajímavý a řekl bych že zatím nevyřešený problém. Při nedání poučení by se asi rozhodlo ve prospěch adresáta, ale je otázka, zda to poučení už jste nedostal do schránky (srov. § 23(5) a § 24(3) SprŘ).

Dále pokud jde o podání odvolání, bude se patrně lišit představa úřadu od reality. Úřad si nejspíš bude myslet, že rozhodnutí bylo doručeno (nejpozději fikcí při odepření), takže s odvoláním bude zacházet standardně. Pokud později vyjde najevo, že vám stále rozhodnutí nebylo doručeno, platí § 83(1) věta poslední SprŘ, tj. ani případné rozhodnutí odvolacího SO ve váš neprospěch vám nebere možnost vše vrátit do stavu vydání rozhodnutí.

Do spisu či pro papírový dopis bych zatím nechodil, pokud se rozhodnete podat odvolání, kupujete si tím nějaký čas, seznámit se s rozhodnutím případně můžete později.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #22 kdy: 05 Června 2017, 11:50:52 »

Velice děkuji za informace. Rád bych poskytl alespoň nějakou dotaci na fórum, nebo přímo Vám, pokud je to možné.

Dopisy chodily většinou poštou, pouze jednou MěPo určenému opatrovníkovi. V ostatních řízeních zasílá stejný úřad vždy jen poštou. Mám reálnou adresu na které přebírám (nechám vkládat) poštu a nikdy s tím úřad neměl problém. Dopisů mám doma tisíce.

Doručení rozhodnutí policií bylo pouze jen pokus o mstu domluven s policií, ale naštěstí vím kdy čuchat podraz. Celé z důvodu, že jsem si na ni podal stížnosti na postup úřední osoby, navíc je to bývalá vyhozená policistka. Vrazila jim k tomu dopis s předvoláním k již vyřešenému Sprdel, aby to tím zastřeli, což mám nahrané jako hovor v tel. i na kameře při pokusu o doručování. Je to evidentní zaujetí úřední osoby, což ostatně sama sdělila osobně i několika mým známým. Mám dokonce nahrávku, kde mi kolega říká, že mě chce nechat zavřít, což mu řekla na jiném ústním jednání a zcela jistě by to dosvědčil. Poštou současně nic nepřišlo a do DS taky ne. Nemyslím si, že je správný postup platit benzin a oktávky policii na doručování dopisů, což zvládne pošta za 40kč. Platíme to všichni z daní.

Jelikož si nemůžu dovolit riskovat sbalení fízlama, protože by se to neobešlo bez maximálního možného zdržení, omezení na svobodě a týraní ihned první den po nabýtí právní moci (moc času bych tedy stejně nezískal) tak zvolím asi postup č. 1.

Pokud by měl někdo zdatný zájem se za finanční odměnu krátce věnovat mému případu, byl bych velice vděčen.
Zaplatil jsem 5tis právníkovi od Dr. Jelínka a vůbec se k ničemu nemá. Nyní mám spíš obavy, aby celou věc více nepokazil.
« Poslední změna: 05 Června 2017, 11:53:03 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #23 kdy: 05 Června 2017, 12:36:20 »

Velice děkuji za informace. Rád bych poskytl alespoň nějakou dotaci na fórum, nebo přímo Vám, pokud je to možné.
Mě nikoliv, pokud chcete, můžete přispět OSBIDu: http://www.osbid.cz/kontakty/

Je to evidentní zaujetí úřední osoby, což ostatně sama sdělila osobně i několika mým známým. Mám dokonce nahrávku, kde mi kolega říká, že mě chce nechat zavřít, což mu řekla na jiném ústním jednání a zcela jistě by to dosvědčil.
Tohle zní jako okolnost nasvědčující podjatosti úřední osoby, námitku jste podával?

Pokud by měl někdo zdatný zájem se za finanční odměnu krátce věnovat mému případu, byl bych velice vděčen. Zaplatil jsem 5tis právníkovi od Dr. Jelínka a vůbec se k ničemu nemá. Nyní mám spíš obavy, aby celou věc více nepokazil.
Můžete zkusit www.nezaplatim.cz. Ale především, pokud jste si sjednal advokáta a zaplatil mu zálohu 5k, v rámci které máte předpokládám i vyjednáno, co udělá (na seznámení se s věcí a doporučení postupu, resp. odhad šancí by to stačit mohlo), tak si na jeho nečinnost stěžujte u něj, případně u jeho AK, na ČAKu atp., nikoliv na 30kmh.cz či lampárně. Pokazit věc samozřejmě může, ale jen pokud jste mu dal plnou moc k zastupování. I pokud dal, je advokát vázaný pokyny klienta, takže pokud mu nedůvěřujete, že bude samostatně postupovat náležitě takticky, můžete ho zavázat, aby každý krok směrem k úřadu s vámi předem konzultoval, včetně např. nahlížení do spisu (je sice otázka, jestli vás s takovým přístupem nevyrazí, ale ignorovat to nemůže, pokyny klienta jsou pro advokáta závazné a jejich nerespektování je kárným proviněním).
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #24 kdy: 05 Června 2017, 12:54:56 »

1) Děkuji

2) Námitku jsem v průběhu řízení podával několikrát, těch nasvědčujících okolností tam bylo více. Nevím kolikrát je možné podat námitku na stejnou osobu. Bude to mít vůbec smysl po vydání rozhodnutí?

3) Advokáta budu samozřejmě ještě kontaktovat, ale již několikrát slíbil, že se ozve a nic. Byla dohodnuta a vyfakturována spolupráce po telefonu a vypracování odvolání. Poslední bylo, že by to prý hrál právě na nezahájení řízení, což mi tedy moc nezdá v souvislosti s příspěvky zde.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #25 kdy: 05 Června 2017, 16:06:03 »

2) Námitku jsem v průběhu řízení podával několikrát, těch nasvědčujících okolností tam bylo více. Nevím kolikrát je možné podat námitku na stejnou osobu. Bude to mít vůbec smysl po vydání rozhodnutí?
Námitku je teoreticky možné podat kdykoliv se dozvíte nové okolnosti. Tj. např. podáte nějakou obecnou jalovou námitku podjatosti založenou na tom, že OÚO rozhoduje o pokutě, která je příjmem rozpočtu, ze kterého je placena. Ta je zamítnuta. Pak se dozvíte, že nějaký váš příbuzný provedl něco ošklivého OÚO či její blízké osobě (nebo naopak) a podáte už takto zacílenou námitku znovu. Není důvod, aby té nové nebylo vyhověno jen proto, že už předtím byla námitka proti stejné osobě zamítnuta, postupuje se analogicky podle předpisů pro obnovu řízení či nové rozhodnutí. Nicméně ve vaší situaci je asi problém především v tom, že vám není doručováno a tak ani nevíte, co s těmi námitkami SO udělal.

Po vydání rozhodnutí nemá smysl podávat námitku podjatosti, ale fakt, že rozhodovala podjatá osoba, lze namítat v odvolacím řízení.

3) Advokáta budu samozřejmě ještě kontaktovat, ale již několikrát slíbil, že se ozve a nic. Byla dohodnuta a vyfakturována spolupráce po telefonu a vypracování odvolání. Poslední bylo, že by to prý hrál právě na nezahájení řízení, což mi tedy moc nezdá v souvislosti s příspěvky zde.
No taky je třeba vzít ohled na podklady, které má advokát k dispozici, zadání vypracujte odvolání proti rozhodnutí, které nikdo neviděl není úplně typické. To, že řízení patrně materiálně bylo zahájeno (byť jiným úkonem, než kterým to SO zamýšlel) je jedna věc, otázka je, je-li tomu opravdu tak (spis jsme neviděli, jen si domýšlíme), a jestli to není jen otázka procesní taktiky. A nečekejte, že tady dostanete nějaký oponentní názor k postupu vašeho právního zástupce, k tomu toto fórum opravdu neslouží.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #26 kdy: 05 Června 2017, 20:32:31 »

Pokud bych se přeci jen rozhodl pro bod 2, tedy odvolání nepodal, a od nabytí právní moci cca 19.6.2017 bych do 7.7.2017 (řízení zahájeno 7.7.2016) neřídil, je pak reálná možnost uspět při přezkumném řízení popřípadě odvolání, pokud je možné i po uplynutí lhůty?

Nebo raději ihned po 7.7.2017 zajít zjistit body a na základě toho nahlédnout do spisu, seznámit se s rozhodnutím a rozporovat nedoručením?

Jinak spis mám v podstatě celý mimo rozhodnutí nafocený, můžu to sem hodit, pokud to věci pomůže.
« Poslední změna: 05 Června 2017, 20:35:01 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #27 kdy: 05 Června 2017, 21:43:42 »

Když sem spis nenahrajete, nikdo se na něj nepodívá. Opačně ta implikace sice neplatí, ale alespoň to nelze vyloučit.

Pořád nerozumím tomu, proč se upínáte k tomu údajnému zahájení řízení 7.7.2016. Výše píšete, že ještě před zahájením řízení jste si zvolil zmocněnce, kterému se nic nedoručilo. Vás o tom SO sice vyrozuměl, ale zároveň zahájení ani nic jiného nedoručil. Pak se ustavil a následně zrušil opatrovník, jestli tomu se něco platně doručilo, nevíme, ale patrně to bylo později než v červenci. Pak až teď na jaře se něco doručilo vám.

Takže můžete hrát buď na to, že řízení vůbec zahájeno nebylo, ale to moc podle dostupných informací nevypadá. Nebo že došlo k prekluzi mezi zahájením a vydáním rozhodnutí v 1. stupni, ale to byste musel čekat o dost déle. Riziko ignorace je i v tom, že to odmítnuté převzetí vůbec není tak ložené, jak se vám to může jevit. Zatím všechna soudní rozhodnutí utvrzující nutnost doručit do DS to učinila ve vztahu k náhradnímu doručení (fikci), tj. situacím, kdy soud/úřad neuměl vyvrátit dobrou víru příjemce, který se na povinnost doručování do DS spolehnul. Tady vy ale evidentně víte, že vám něco bylo doručováno, z telefonátů na úřad, i z toho, že jste věděl o probíhajícím řízení i jeho fázi před vydáním rozhodnutí, bych si nebyl až tak jistý, jestli to vyhrajete na neprovedení poučení doručujícím policajtem (nehledě na to, že váš rozhovor s ním taky může mít různé interpretace).

Neboli na jednu stranu, když to necháte být, riskujete potenciálně platné doručení. A i kdybyste nakonec skrze tu datovku a zpackané poučení uspěl, nebude to určitě jen tak a do té doby bude zákaz formálně platný (následně se můžete soudit o náhradu, kterou pak za 10 let možná i dostanete). Jo a při platnosti doručení a prošvihnutí odvolací lhůty s přezkumem moc nepočítejte, nějaká procesní nezákonnost tam asi bude (např. mi není jasné, jak to bylo s vaším předvoláním na ÚJ), ale vydáte se do libovůle krajského úřadu. Na druhou stranu, když podáte odvolání teď (resp. návštěva policajta + 15), tak nebude-li odvolací SO dostatečně bystrý, pořád tu kartu nedoručení můžete hrát.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #28 kdy: 06 Června 2017, 11:28:15 »

Jde mi o to, že pokud nebude rozhodnutí řádně doručeno do 7.7.2017, měla by nastat roční prekluze od zahájení.
Poté bych ihned podal žalobu s požadavkem na předběžné opatření a odůvodnil nedoručením.
Nahrávky hovorů mám jen já.
I doručování policií by mělo mít nějaká pravidla a ne jen pouze "chcete dopis?"
Nemám problém sehnat dost svědků, kteří dosvědčí, že tam policista nebo já v danou dobu vůbec nebyl, myslím že sám to bude špatně prokazovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #29 kdy: 06 Června 2017, 13:00:13 »

Jde mi o to, že pokud nebude rozhodnutí řádně doručeno do 7.7.2017, měla by nastat roční prekluze od zahájení.
Já fakt nevím, kolikrát je třeba to opakovat. Ze zatím dostupných informací se nezdá, že by řízení bylo zahájeno 7.7.2016. Když dodáte spis, třeba to půjde říct jednoznačněji.

Žalobu moc nevím, jakou byste pak chtěl dávat? Nečinnostní? Zásahovou? Z vašeho pohledu tu není žádné rozhodnutí a SŘS neumí předběžné opatření před zahájením řízení, takže byste si buď musel počkat na nějaký zásah/rozhodnutí v návaznosti na (dle vás) mylnou představu SO o doručení a účincích rozhodnutí, nebo si počkat na to rozhodnutí, případně nejdřív uplatnit opatření proti nečinnosti, aby se vám uvolnila cesta k nečinnostní žalobě. Každopádně za daného stavu věci si nejsem úplně jist, že dává smysl do toho soud tahat. Leda jako páku na SO, aby vás začali brát vážně.

K tomu doručení nemám co víc říct. Ano, formálně má doručovatel poučovací povinnost, kterou nejspíš úplně nesplnil. Na druhou stranu, když už vás někdo fyzicky vyhledal a chtěl vám dát dopis, který vy jste odepřel (a z kontextu lze dovodit, že jste moc dobře věděl, o co se jedná), tak se zkrátka nemůžete divit, bude-li vám to nějakým způsobem přičteno k tíži. Způsobů, jak může soud to poučení překlenout, je dost. Já bych si tedy v tomto případě nevsadil ani na jeden z možných výsledků ...
« Poslední změna: 06 Června 2017, 13:01:49 od hh »
IP zaznamenána