30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] obytná zona - automatizovaný prostředek  (Přečteno 22763 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #15 kdy: 20 Ledna 2017, 05:32:56 »

Zdravím po menší odmlce.

Příští týden mám v plánu odepsat úřadu na jejich "žádost" o sdělení řidiče, neriskovat SPRDEL. Kamarád napráská sám sebe a zároveň v daném dopise taktéž napíše, že je podle něho zbytečné zahajovat jakékoliv správní řízení, jelikož se nejedná o přestupek podle ->citace zakona podle ktereho je obvinen <-, nýbrž se jedná o zastavení vozidla z důvodu nezávislého na vůli řidiče (porucha vozidla). Případně je k dipozici svědek, se kterým komunikoval po telefonu a radil se s ním, jak problém vyřešit.

Má cenu se dále rozepisovat (rozepsat jak probíhalo  a jak bylo vyřešeno řešení problému, proč tam auto zastavilo atd..) nebo stačí takto lehce? Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #16 kdy: 20 Ledna 2017, 09:40:22 »

Nějak se v tom ztrácím. Jestli je NeviemCo majitelem a kamarád řidičem který z důvodů poruchy odstavil vozidlo tak napráskat může pouze NeviemCo (dále jen majitel) kamaráda. Kamarád sám sebe dost dobře naprášit nemůže. Podle mého soudu se nějakým dalším psaním a vysvětlováním v této fázi nemá smysl zabývat, protože tím nikoho na ouřadě nedojmete. To (SAMOZŘEJMĚ TEORETICKY) mohl kamarád udělat přímo v době kdy ho prudila hlídka nebo se následně dostavit na oznámení k MP. Takže ho prostě majitel udá a pak čekejte co ouřad. Pokud kamarádovi přijde rovnou příkaz - tak se odvolá a zplnomocní majitele - pokud kamrádovi přijde předvolání k vysvětlení (to nejspíše) tak písemně podá vysvětlení a zplnomocní majitele.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #17 kdy: 20 Ledna 2017, 10:09:57 »

Kamarádovi se stal tento případ a já se ujal jeho řešení. Kamarád se udá jako ten, kdo tam auto nechal, takto jsem to myslel a já potom díky plné moci budu kamaráda zastupovat a řešit to za něj, aby on nemusel na úřad. A abych ani já nemusel na úřad, tak jsem chtěl už na začátku úřadu vysvětlit co a jak (mě úřad zná, ví že se nedám :)). A když to nezabere tak počkat na odvolání a tam napsat to samé + to nějak obalit aby toho bylo víc + přidat chyby úřadu, nevyslechnutí svědků atd..
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #18 kdy: 20 Ledna 2017, 11:13:23 »

Tak kamarád může rovnou udat tebe a vše bude jednodušší, ne?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #19 kdy: 20 Ledna 2017, 11:33:58 »

Ano, to bude asi nejlepší, postup co jsem napsal ale pak zůstává stejný nebo se pletu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #20 kdy: 20 Ledna 2017, 14:14:41 »

Kamarádovi se stal tento případ a já se ujal jeho řešení. Kamarád se udá jako ten, kdo tam auto nechal, takto jsem to myslel a já potom díky plné moci budu kamaráda zastupovat a řešit to za něj, aby on nemusel na úřad. A abych ani já nemusel na úřad, tak jsem chtěl už na začátku úřadu vysvětlit co a jak (mě úřad zná, ví že se nedám :)). A když to nezabere tak počkat na odvolání a tam napsat to samé + to nějak obalit aby toho bylo víc + přidat chyby úřadu, nevyslechnutí svědků atd..
JJ já tušil že je to nějak nejasně personalizováno - takže ještě otázka
kamarád=majitel vozu ?
nebo
kamarád=ten_co_vybíral_z_bankomatu ?
nebo
kamarád=majitel_co_vybíral_z_bankomatu ?
« Poslední změna: 20 Ledna 2017, 14:16:27 od pk202 »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #21 kdy: 20 Ledna 2017, 21:25:24 »

kamarád=majitel_co_vybíral_z_bankomatu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #22 kdy: 20 Ledna 2017, 22:52:30 »

Tak ať tě majitel_co_vybíral_z_bankomatu udá.
Až ti přijde předvolání k podání vysvětlení tak jim napíšeš svoje.
Ty jsi vozidlo zastavil protože chcíplo, nemohl si najít náhradní pojistku tak jsi se vydal jí koupit, mezitím jsi uvědomil majitele a ten protože byl zrovna poblíž tam došel a pak si do vozu sedl, našel pojistku a odjel...
« Poslední změna: 20 Ledna 2017, 22:56:53 od pk202 »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #23 kdy: 25 Ledna 2017, 16:50:19 »

Opět zdravím, před půl hodinou ke mně dorazil kamarád spolu s dopisem, co mu přišel z úřadu. Moje chyba, že jsem mu neřekl, že to má vyzvednout až za 10 dnů.

Přišel dopis o zahájení správního deliktu, ten ale nemůže být zahájen dříve, jak za 60 dnů ne?

Tedy v zákoně o přestupcích je:

Správní orgán věc dále odloží, jestliže nezjistí do šedesáti dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.


Tedy přestupek byl spáchán 22.11.2016, ovšem úřad se o něm dozvěděl 8.12.2016 od MP, tedy 8.12.2016 je datum, kdy o se o přestupku SO dozvěděl a od něj se počítá 60 dnů, nebo se pletu?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #24 kdy: 25 Ledna 2017, 17:27:08 »

Jako další jste chtěli napráskat řidiče.. tak to udělejte.. jestli máte ověřené to datum oznámení a ještě nebylo 60 dní tak nejlepší bude udat řidiče dřív než uplyne těch správných 60 dní..

A možná ještě lepší když udaný řidič bude jiný než provozovatel.. úřad asi bude udání řidiče ignorovat a pojede SprDel.. provozovatel bude namítat nesplnění zákonných podmínek..
A když by zkusili oživit ten přestupek tak zase řidič bude namítat že to po zahájení SprDelu už nejde.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #25 kdy: 25 Ledna 2017, 17:33:58 »

Takže teď by měl kamarád provozovatel udat mě, tedy poslat to zítra nejlépe a pokud se pojede SPRDEL, tak namítat, že to bylo nezákonné a že řidič byl včas naprášen a pokud se pojede přestupek s řidičem, tak namítat zahájení sprdelu? Omlouvám se, motám se v tom nějak teď.

Ano, ze spisu je patrné, že MP předala přestupek úřadu 8.12.2016, tedy od tohoto data úřad ví o přestupku.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #26 kdy: 25 Ledna 2017, 18:10:39 »

Koukám do spisu a na poslední stránce odpustkové výzvy nacházím větu, že místo zaplacení odpustku ve lhůtě 15 dnů mám možnost v této lhůtě napráskat řidiče, který v inkriminovanou dobu řídil vozidlo a pokud nedojde v této lhůtě ani ke zaplacení nebo napráskání, tak bude úřad nadále pokračovat v šetření přestupku. To ale nemá vliv na 60 denní lhůtu ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #27 kdy: 25 Ledna 2017, 18:43:12 »

Je to tak jak se to tam i píše.. nepíše že zahájí SprDel, ale že bude pokračovat v šetření přestupku.. a když takhle pokračuje v šetření a už je víc než těch 60 dní tak to může odložit a pak zahájit SprDel.

K té lhůtě.. odpustek přímo vliv nemá, ale fakticky může tu lhůtu prodloužit.. když ho úřad pošle až na konci těch 60 dnů nebo později tak sice splnil těch 60 dnů, ale pořád musí ještě čekat jestli provozovatel bude reagovat na odpustek.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #28 kdy: 26 Ledna 2017, 06:16:30 »

Jen pro úplnost přikládám i dopis, aby to bylo vše na jednom místě a kompletní. Dnes bude kamarád posílat dopis, kde udá mě jako řidiče. Na tu možnost seznámit se se spisem chodit nemusím, když kamarád pro něj byl už hned po tom odpustku a spis už mám doma ne? Zajímá mě jen výslech svědků, ale ten pravděpodobně ani nebude (tenhle úřad je trochu línější v případech, které mám z dřívějška).

souhrn

22.11.2016 - spáchání přestupku
8.12.2016 - předání přestupku SO
12.12.2016 - odpustková výzva
25.1.2017 - sdělení, že byl přestupek 3.1.2017 odložen a byl zahájen správní delikt provozovatele vozidla
« Poslední změna: 26 Ledna 2017, 07:14:14 od NeviemCo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - automatizovaný prostředek
« Odpověď #29 kdy: 26 Ledna 2017, 08:47:21 »

Jsem líný číst celé vlákno, ale co jste tomu orgánu udělali, že přestupek, o kterém se dozvěděl 8. prosince, odložil už 3. ledna? Nabízí se teď někoho rychle udat nebo dokonce přiznat a ve sprdelním řízení pak orgán vydusit na tom, že zahájil předčasně (odložil nezákonně, protože 60denní lhůta). Toho, kdo se přizná, by už to také nemělo ohrozit kvůli zahájení sprdele.
IP zaznamenána