30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] alkohol 0,28 a 0,29  (Přečteno 11341 krát)

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
[LOST] alkohol 0,28 a 0,29
« kdy: 28 Listopadu 2016, 13:58:02 »

Dobrý den, prosím o radu. Četl jsem hodně příspěvků, ale.. Večer před jízdou jsem požil a druhý den ráno jsem nadýchal. Problém, že druhé měření bylo ještě vyšší než první :( a já vůl na místě přiznal, že jsem den předtím pil, a druhá věc, nejeli sme na krev. Řidičák jsem u sebe bohužel neměl, tkž ho mám stále při sobě. Je to můj první přečin tohoto typu, vědom si že to je průser, prosím o neveřejnou pomoc při řešení situace.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2016, 14:31:20 »

Na věci zatím není moc co skrývat. Takže to tady s dovolením nechám chvíli viset jako varování.

liketheboss - vyčkej co přijde. Až bude lejstro od úřadu, obstarej si spis, jak na to je tady popsáno asi 200x a pak můžeme vymýšlet.

« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 15:19:36 od frantisek »
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2016, 14:42:07 »

Já už to mezitím skryl. Pardon.
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2016, 14:46:26 »

Děkuji za odpověď.. na tu krev sem myslel, ale přišlo mi, že by mi toho našli ještě víc, navíc mne chytli při cestě na zápas a nějak sem v tom presu prostě nedržel ústa, což neumím ani normálně. Chtěl jsem si připravit tím prostor pro obhajobu do budoucna a spíš se tedy přitížil. Ale koruna přišla potom
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 15:35:54 od liketheboss »
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2016, 15:17:57 »

5let jsem jezdil jako řidič bez nehod a člověk večer potřebuje vypnout. A já si to tentokrát nepohlídal dvakrát. Večer jak jsem byl nasranej, dal jsem si jointa, druhej den v práci mne odpoledne namátkově opět kontrolovali a já jim pro změnu nalízal. Opět sepsání, přiznal jsem jim tu jednu cigaretu, napsal jim do toho že s výsledkem testu nesouhlasím a musí být falešně pozitivní a jeli sme na krev. Teď by mne zajímalo, zda se mi to bude řešit dohromady a nebo zvlášť resp. zda se mám jít pověsit hned.. :/
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2016, 15:38:11 »

Pokud nejste policajt, dohromady se to řešit nebude. Chlast za volantem je přestupek (hrozí pokuta a ztráta ŘO), drogy v práci jsou primárně porušením právních předpisů vztahujícím se k práci a řešit se to bude v rámci pracovněprávního vztahu (v krajním případě tím může být dán výpovědní důvod). Propojit by se to mohlo jen v případě, že by ten zbytkáč za volantem byl v rámci výkonu práce, nebo naopak ty drogy v práci naplnily znaky TČ ohrožení pod vlivem návykové látky, pak byste si to vyžral dvojmo, u veřejných orgánů, i u zaměstnavatele. Z dostupných indicií to ale vypadá, že nic takového nenastalo.

Kousavý komentář k tomu, co člověka vede ke zcela zbytečnému přiznání dokonce dvakrát v rámci 48 hodin, ponechám někomu jinému. Abych vás trochu uklidnil, pokud šlo opravdu o jeden joint večer, kontrola proběhla řekněme po 20 hodinách a je to první takový případ, nejspíš z toho kromě ostudy nic nebude. I ten alkohol je hratelný, ovšem bez toho přiznání by to bylo mnohokrát jednodušší.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 15:40:08 od hh »
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2016, 15:43:35 »

Pardon, zle jsem se vyjádřil. Příslušník nejsem, ale přísloušníci mne kontrolovali v práci, při řízení  :-\ a to přiznání nebylo domyšleno, koukám, že lepší držet papulu, chtěl jsem to pak napadnout na základě toho dýchání před jízdou před světkem a zároveň na časovém odstupu od užití NL.. nešlo o jeden, bylo jich za ten den více, bylo to po 10hodinách od posledního potáhnutí. Buu do příště vědět, mlčeti vážně zlato! Děkuji za uklidnění
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 15:45:34 od liketheboss »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2016, 16:14:56 »

OK, budu tedy ignorovat, že fungujete patrně podle nějakého alternativního kalendáře, podle kterého od večer jsem si dal jointa do druhej den v práci odpoledne uplyne 10 hodin ...

V tom případě se to bude projednávat ve společném řízení, pokud ta tráva nevyjde podle množství na trestný čin, a pokud to bylo spácháno na území stejného obvodu obce s rozšířenou působností. Kdyby THC bylo na TČ, byla by jistá šance vzhledem k tomu těsnému souběhu navrhnout úřadu projednávajícímu alkohol zastavení či odložení podle § 76(2) PřesZ resp. § 66(2) PřesZ.

Jinak odbourávání THC je silně individuální, ale u několika jointů s odstupem 10 h to patrně nebude na trestný čin a je jistá šance, že krev bude dokonce negativní, resp. pod ty limitní 2 ng/ml. Budete se muset nechat překvapit.

Jinak to byl asi kvalitní matroš, když jste pod jeho vlivem těm hodným pánům v bílých čepicích cosi přiznal pár hodin poté, co vám zde bylo řečeno, že s policajty se nebavíme.

P.S. Omlouvám se, že uklidnění musím vzít zpět, podle původního příspěvku jsem nabyl dojmu, že ta tráva je při výkonu práce a kontrola zaměstnavatelem, nikoliv kontrola fízlem při řízení. U těch pracovněprávních věcí je totiž jiný standard (musí být prokázána ztráta způsobilosti, pro řízení postačí ovlivnění).
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2016, 16:34:32 »

Já už vlastně můžu být konkrétní, takže jsem měl toho v 3 ráno, což je pro mne po práci večer a po 1 odpoledne mne kontrolovali. Kouřím večer pravidelně, takže je možné, že ty hodnoty tak růžové nebudou, ale sportuji, tak třeba jo. Necháme se překvapit.

Ano, stalo se mi to oboje ve stejném městě.

Já to začal řešit až dnes toto téma, a stát se mi to dnes, již nikomu nic ani neřeknu. Stejně děkuji za všechny odpovědi

P.S: já se omlouvám za nekonkrétní informace hned ze začátku, jsem z toho mimo, po 10letech vlastnění Řp a žádných problémů se zákonem krom rychlosti a špatného parkování, kde mi vždy to povídání nakonec pomohlo k tomu, že jsem odjel bez postihu. Ne tak v tomto případě. A dle toho návodu jsem se snažil být co nejvíce anonymní.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 16:57:20 od liketheboss »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2016, 17:02:11 »

Pocitejte s tim, ze Vas ted budou kontrolovat casto, tak abyste neprisel zitra, ze Vas staveli a nemel jste 3,4,5... zarez  ;)
Mozna byste mel zvazit, jestli nehulit marianku jen rekreacne, nebo jen rekreacne ridit.

Navic by nekomu z toho mohla tady prasknout zilka, ale https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2016, 17:08:42 »

OK. V tom případě nejdřív počkejte na dopis(y) z úřadu a na výsledky krve a následného posudku, nechá-li si jej úřad zpracovat. Společné řízení je určitý benefit, budete to mít za jeden trest, i kdyby v obou případech rozhodl úřad o vině (pokuta, zákaz na 6-12 měsíců, reálně tak max. 9, po polovině odpustitelný a jedny body). Je třeba si jen pohlídat, pokud by si úřad nevšimnul a řešil to zvlášť, tak mu to připomenout.
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2016, 17:16:20 »

Počítám s tím, že po mne a mém autu půjdou. Tkž teď se nechám minimálně 14dní vozit, a žilku nikomu neodpálit. ;) Řídit pak už tky jen rekreačně, když teď změním povolání. Počkám a budu jednat hned obratem. Jsem v bláhové naději, že se to povede uhrát oboje, věř a víra Tě uzdraví. To čekání bude ale dlouhé

P.S: Vážím si vašich poznatků a děkuji
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2016, 18:22:14 »

Pokud Vám vyjde krev negativní, tak to dokonce bude bez bodů.
IP zaznamenána

liketheboss

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2016, 12:59:36 »

Tak mi dnes přišel dopis z odboru správního MM HK. Dojdu si ji vyzvednout v pondělí a hned s tím půjdu na MM si zažádat o kopii spisu a uvidíme jak to vypadá.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0,28 a 0,29
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2016, 13:51:29 »

Ukojil bych svoji zvědavost a dopis vyzvedl až poslední den lhůty.
IP zaznamenána