30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec  (Přečteno 15608 krát)

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« kdy: 23 Listopadu 2016, 16:36:50 »

Zdravím, před půl rokem jsem zřejmě překročil v Praze v ul. Lipské (v blízkosti sloupu VO č. 606803 - již mimo obec Praha ve směru ke Slanému) rychlost. Nejsem si toho vědom a už si to ani nepamatuju. Údajně jsem jel 100km/h. Nepřišla mi ale se spisem fotka. Jak mám tedy postupovat? Tohle je poprvé, co mi kdy něco takového přišlo, tak vůbec nevím co s tím. Zřejmě je to ale asi o papíry ne? díky za všechny rady
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2016, 16:52:49 »

Ještě dodám, že v papíru co mi přišel je psané, že není známý řidič. Jenže auto mám v pronájmu jako zaměstnanec Škoda Auto a auto je psané na ŠKOFin s.r.o. a potom ve smlouvě mezi mnou a škofinem figuruju teprvé já. A další problém v tom je, že já ve smlouvě mám, že nesmí řídit auto jiná osoba než já nebo příslušník rodiny. Takže co jsem tady četl, hodit to na někoho jiného atd. tak asi nepřipadá v úvahu. Nevím
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2016, 17:23:34 »

Jak se ten papír, co přišel, jmenuje? Co v něm po vás chtějí?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2016, 17:27:40 »

Nějaké podmínky v nájemní smlouvě k autu ignorujte, úřad to zkoumat nebude a i kdyby to zjistil, tak stejně by s tím nic nenadělal. Kdo je provozovatel zapsaný v TP? Od koho přišel ten dopis? Co je obsahem, co po vás chtějí?

Máte pravdu, že 50+ je o papíry, ale při neznámém řidiči nebude komu je sebrat, pro jistotu je tedy lepší nikam nechodit osobně, aby nedošlo ke konfrontaci s případnou fotkou. Provozovateli hrozí správní delikt, šlo-li o automatizované měření, za což je ale „jen“ pokuta, nikoliv zákaz či body. Jak postupovat je zde opakovaně rozebráno, stačí hledat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2016, 22:39:23 »

Pokud chodí pošta k Vám a nikam se nezatoulá, tak můžete s úřadem hrát hru na Helmuta (viz forum).

A pokud máte křestní jméno na D., tak by mě zajímalo, zda jste koupil ten svetr s jeleny.  :)

IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2016, 19:41:24 »

V příloze jsem ofotil ten papír, co mi přišel. Co s tím tedy mám dělat?
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 19:57:24 od virten »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2016, 19:47:52 »

Začněte tím že to anonymizujete pořádně, veškeré datumy, vidím datum a čas přestupku, smazat, úplně dole jméno osoby kdo to vyřizuje, smazat.

Jinak je jasné že viníkem je Helmy který sice občas jede rychle ale poštu si přebírá a Vy jste se ničeho nedopustil, je mu to líto a protože Vy jste byl tak hodnej a půjčil jste mu v dobré víře auto, tak Vám to podepíše aby Vám nedělal problémy a Vy to poslední možný den pošlete úřadu.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 19:57:33 od t4455 »
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 24 Listopadu 2016, 19:59:44 »

Tak je to upravené, snad už dobře. Takže jak konkrétně mám postupovat? Ještě jednou dodám, co už jsem psal, že ve smlouvě se Škofinem mám zakázáno půjčovat auto jiné osobě, než přimé osobě z rodiny. A jelikož toto řeším poprvé v životě a fakt nevím co a jak, přemýšlel jsem i o službě jako je "pojištění na pokuty". Co myslíte? Fakt se z toho nějak potřebuju vyhrabat, nemůžu přijít o papíry.

Nebo pokud by se mě někdo konkrétní a velmi zkušený zde ujal, byl bych moc rád. Klidně za to nějakou korunu pustím, ale vážně potřebuji pomoct tím stylem, že vůbec nevím co mám dělat, kam co posílat, jak apod.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 20:28:50 od virten »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 24 Listopadu 2016, 20:28:10 »

Škofin ignorujte, ten není Váš problém. Úřad psal na Škofin aby sdělil totožnost řidiče, ten Vás ochotně napráskal protože mají s Vámi smlouvu a tím to pro ně končí. Úřad teď chce po Vás jméno toho kdo řídil nebo aby jste se sám přiznal.

Smlouvu mezi Vámi a Škofinem úřad zkoumat nebude a nemůže a i kdyby ano tak to že máte ve smlouvě něco zakázáno neznamená že jste to nemohl porušit.

Pojištění na pokuty není potřeba, toto zvládnete sám s náklady do 500kč a bez ztráty ŘP. Nechcete-li přidělávat sobě a Škofinu starosti a výdaje tak jim ochotně sdělte kdo to řídil, Vy jste to určitě nebyl ale jste povinen vědět komu půjčujete auto.

Ale nechám spíše vyjádřit ostatní, já mám spíše zkušenosti s přestupky kdy jsem byl ztotožněn na místě, což není Váš případ a velké + pro Vás.

EDIT
kverulant - Proč se tedy úřad domáhá sdělní zda byl řidičem v době spáchání přestupku?
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 20:58:01 od t4455 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 24 Listopadu 2016, 20:50:43 »

Totožnost řidiče vyplývá z oznámení provozovatele ......

Pro správněji vedené rady by to chtělo upřesnit "
a) kdo je provozovatelem podle TP
b) proč je smlouva mezi Vámi a Škofinem (zaměstnavatel tam nijak nefiguruje? )
c) v zákazu půjčování třetím osobám bez písemného souhlasu Škofin je použit obrat "vyjma osoby blízké" a ne jenom rodinní příšlušníci = to je daleko širší okruh osob

Asi budete časem donucen se se Škofinem mimosmluvně dojednat, že uhradíte příslušnou pokutu, protože nechcete práskat osobu blízkou a vystavit ji bodové penalizaci. Jinak Vá hrozí, že pokud to uhájíte u sebe, tak z toho udělají sprdel provozovatele a ten má potom právo Vám předmět leasingu ukončit. Bez ztráty kytičky můžete uspět jen v případě skutečně kvalitního existujícího Helmuta (nebo třeba řeckého přítele Hnedmuklese), který přestupek přizná a potom na ně hodí bobek. Úřad bude mít nutkání to řešit s leasingovkou, protože ta odpor neklade. 
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 24 Listopadu 2016, 21:12:24 »

kverulant : zítra napíšu odpovědi na tvé otázky, dneska už na to nemám :D Tak zatím díky za veškerou pomoc :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2016, 10:52:30 »

Ještě by stálo za to zjistit, jaké páky má Škofin. Zda by nešlo použít postup "Škofine, ty hajzle, ty jsi mě udal, tak já za trest nebudu vypovídat. Vyžer si to."
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopadu 2016, 14:52:23 »

Wow, to je vcelku hustota, ze zavedenim sprdele sa leasingovky vyhrazaju ukoncenim leasingu, pokial to na ne bude padat... Skor by som cakal nejake preuctovanie, alebo jemnejsiu formu vysporiadania.

Ty vole, toto ma vlastne vobec nenapadlo, ake problemy a komplikacie a kolkym firmam a ludom sposobil ten snb-acky zmrdsky skurvysyn z cssd...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2016, 15:56:43 »

Tak dodám, že v techničáku nikde nefiguruje moje jméno. Všude figuruje ŠKOFIN, já figuruju pouze ve smlouvě mezi mnou a škofinem. Jaké mají páky to netuším.

btw : psal jsem jen tak pro info na pojistenipokut a napsali mi, že za příplatek 20 tisíc + objednání pojištění mi pomůžou. Na to se jim můžu vysrat. Takže bych spíš potřeboval, jestli by se nabídl tady někdo zkušený, kdo by mi pomohl případ vyhrát abyhc nepřišel o řidičák a zároveň neměl problémy se škofinem (to je pro mě taky důležité, beru si každý rok nový auto jako zaměstnanec Škodovky, tak aby třeba nedošlo k tomu, že by semnou ukončily smlouvu a dál už mi žádný neposkytli) . Člověku který by mi pomohl to dotáhnout dokonce a vyhrát to jsem ochotný i zaplatit.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2016, 16:36:09 od virten »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2016, 17:31:27 »

Pro Škofin tohle musí být denní chleba, tak by to chtělo tam najít někoho, kdo Vám nebo nějakému Vašemu známému řekne, jak tyhle věci probíhají. Třeba toho, kdo Vás napráskal úřadu. Nakonec to může být nejlevnější varianta, úřad bude vůči Škofinu jako pronajímateli o dost shovívavější než vůči přestupci. Taky by se mohl dočkat toho, že to Škofin zažaluje a proč dráždit hada bosou nohou. Vůbec nepřemýšlejte o jakémkoli způsobu přiznání se.
IP zaznamenána