30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec  (Přečteno 15609 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #15 kdy: 26 Listopadu 2016, 21:47:48 »

Pokud chceš využít firmy, tak kašli na nějaké pojisteninapokuty a kontaktuj rovnou nezaplatim.cz tam dáš asi tak o 20tis méně ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #16 kdy: 27 Listopadu 2016, 00:12:08 »

Podle smlouvy se Škofinem může řídit osoba blízká. Policistům tedy v klidu sdělte, že nebudete podávat vysvětlení dle listiny práv a svobod. Škofinovi sdělte, že řídila osoba blízká a že případné náklady s pokutou provozovateli uhradíte. Tím to končí. Nic jste neporušil a provozovatel nepřijde o peníze.
Do nějakého pofidérního Helmuta bych nešel.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #17 kdy: 27 Listopadu 2016, 11:17:49 »

Půjde to opravdu tak jednoduše? a co konkrétně mám tedy teď dělat, když do 15 dnů se mám vyjádřit úřadu?
« Poslední změna: 27 Listopadu 2016, 11:20:49 od virten »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #18 kdy: 27 Listopadu 2016, 11:50:53 »

Vyberte si :

Odmítám sdělit údaje k řidiči dle § 60 odst 1. zákona 200/1990    ( http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-200#cast3 )

nebo

Odmítám sdělit údaje k řidiči na základě článku 37 LZPS ( http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html )

Edit :
V zásadě stejně to dopadne i když se vůbec nevyjádříte s tím, že navíc je tu možná trochu větší šance, že se na to úřad vykašle a nebude Škofin prudit se správním řízením. Vás by mohl ale pokutovat za to, že jste se nijak nevyjádřil, tedy ani ve smyslu, že se vyjadřovat nebudete (až 50.000 Kč)
Když si přečtete http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/  , tak budete vědět vše potřebné.


« Poslední změna: 27 Listopadu 2016, 12:11:15 od kverulant »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2016, 11:54:41 »

Ale jak Vám pk202 i kverulant psali, vy se vyjádříte, že se nevyjádříte - to je Vaše právo, které prozatím nebylo zrušeno. Totéž sdělte ŠkoFinu s tím, že pokutu uhradíte - případně můžete ŠkoFin požádat o plnou moc a zastupovat škoFin ve správním řízení (ale pravděpodobně ji stejně nedostanete).
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #20 kdy: 27 Listopadu 2016, 16:37:50 »

Já si teď nejsem uplně jistý, ale tušim, že někde ve smlouvě se Škofinem mám, že za přestupky si zodpovídám sám. A tuším, že oni stejně mojí fotku mají ne? Opravdu to půjde řešit tak jednoduše, že se prostě nebudu chtít vyjadřovat?  Mohl by mi někdo o tom napsat víc?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #21 kdy: 27 Listopadu 2016, 18:52:50 »

Nikam chodit nemusíte, vše stačí vyřídit korespondenčně. Dokonce je to vhodnější. Takže případná fotka je irelevantní.
A všechny odpovědi tu už jsou.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #22 kdy: 27 Listopadu 2016, 20:35:40 »

Asi to předám na nezaplatim.cz, jen se chci zeptat ještě, těch 15 dní na vyjádření se počítá od doby, kdy jsem si to vyzvedl na poště a následně jen pracovní dny?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #23 kdy: 27 Listopadu 2016, 20:59:00 »

Asi to předám na nezaplatim.cz, jen se chci zeptat ještě, těch 15 dní na vyjádření se počítá od doby, kdy jsem si to vyzvedl na poště a následně jen pracovní dny?

kalendářní. Vyjde-li konec na volno tak další pracovní den.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #24 kdy: 27 Listopadu 2016, 21:01:58 »

Dobrá díky za rady, psal jsem na nezaplatim.cz a dle jejich vyjádření je šance na obhajobu vysoká s tím, že bych se normálně přiznal a oni mě pak obhajovali. Tak to asi teda vyzkouším.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #25 kdy: 27 Listopadu 2016, 22:53:20 »

Hoši jsou profíci a asi vědí co říkají, ale já bych se v tomto konkrétním případě dost ošíval se k něčemu přiznávat. Jsou to peníze proti ŘO a tam bych neriskoval. Ať to raději tlačí přes Helmuta, jistota je jistota.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #26 kdy: 27 Listopadu 2016, 22:59:47 »

Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Přiznání není polehčující okolnost.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #27 kdy: 28 Listopadu 2016, 00:30:47 »

kverulant: Pokud přiznání (nejlépe nějaké s ponechanými zadními vrátky) bude jediný důkaz o něčí vině, tak když ho později sám popře a nebude si při tom počínat nějak extra pitomě, aby to nemohl SO označit za zjevně účelový postup, je z toho důvodná pochybnost a nemožnost rozhodnout o vině. Pokud někdo ale chce takovou hru hrát a navíc jde o papíry, měl by ku*va dobře vědět, co, proč i jak dělá.

Dobrá díky za rady, psal jsem na nezaplatim.cz a dle jejich vyjádření je šance na obhajobu vysoká s tím, že bych se normálně přiznal a oni mě pak obhajovali. Tak to asi teda vyzkouším.
Pokud případ s někým řešíte individuálně, tak nedává smysl jej nadále konzultovat zde. Leda byste chtěl oponentní názor, ale pak by bylo fér udělat to otevřeně, s kompletní informací a pokud možno to řešit s někým konrétním a ne na komunitním fóru.

... abych nepřišel o řidičák a zároveň neměl problémy se škofinem (to je pro mě taky důležité, beru si každý rok nový auto jako zaměstnanec Škodovky, tak aby třeba nedošlo k tomu, že by semnou ukončily smlouvu a dál už mi žádný neposkytli)
No, možná to máte jinak, ale přijde mi důležitější uhájit řidičák, než se obávát přemrštěné reakce Škofinu, která je jednak krajně hypotetická, jednak jde jen o benefit (snad zajímavý, ale patrně snáze postradatelný než ŘP). Také bez ohledu na to, jaké sankce si Škofin v rámci vlastní ochrany před sprdelem navymýšlel do smlouvy, zcela jistě vědí, že to je právně problematické. Nebudou to hrotit při prvním případu, zejména pokud jim nájemce dobrovolně refunduje případnou pokutu.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 00:33:30 od hh »
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #28 kdy: 28 Listopadu 2016, 06:30:57 »

hh : Ano, po radě zde jsem kontaktoval nezaplatim.cz, je tu o nich i topic na fóru tak si myslím že jsou seriozní, například pojisteninapokuty si řeklo 20 tisíc, když nejsem pojištěný. Od nezaplatim mi přišlo tohle :
Citace
Dobrý den,

předpokládám, že Škofin má ve smlouvě ošetřeno, že pokuty jste povinen uhradit. Tzn. pokud uvedli Vás jako řidiče a Vy to budete ignorovat, nebo řízení popřete, vrátí se to jako správní delikt provozovatele vozidla a Ti po Vás budou vymáhat pokutu.

Druhá možnost je, že řízení přiznáte a následně bychom Vás obhajovali jako řidiče ve standardním přestupkovém řízení. Jelikož je to přestupek z Prahy, dá se to obhájit. Tzn. Škofin by z toho byl jako provozovatel venku (nic by neplatil) a Vy následně jako řidič také.

Pokud řízení nepřiznáte, dá se očekávat, že Škofinu uloží pokutu v rozmezí 5-10 000,- Kč (zákonná sazba) + 1000,- Kč náklady řízení, tedy minimálně 6 000 celkem, a ten následně bude vymáhat pokutu po Vás.

Pokud byste měl zájem o převzetí věci z naší strany, proveďte na webu objednávku http://www.nezaplatim.cz/objednavka v tarifu „Mám problém“ a dále postupujte podle instrukcí, které přijdou e-mailem. Následně ve webovém rozhraní založte nový případ. Za řešení tohoto typu případu si účtujeme částku 3 990,- Kč. Je v ní zahrnuto roční řešení veškerých dalších přestupků (i mimo dopravu) a správních deliktů provozovatele vozidla (výzva k úhradě určené částky). Zároveň nabízíme poradenství či přímé zastupování v případě, že v nějaké přestupkové věci vystupujete jako poškozený. Jedinou nevýhodou oproti registrovanému klientovi je to, že u přestupků spáchaných před úhradou platby nemáte v případě neúspěšné obhajoby nárok na úhradu odškodného z naší strany. Zde je však šance na obhájení značně vysoká.

Takže nevím, jakou možnost z těch co jste mi tu radily použít.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50km/h mimo obec
« Odpověď #29 kdy: 28 Listopadu 2016, 09:58:50 »

Člověče, snažil jsem se vám naznačit, že není úplně etické (a ostatně ani chytré) k nějaké individuální pomoci či její nabídce hledat oponentní názor na veřejném fóru. No a vy místo abyste ubral nebo pokračoval přes SZ rovnou zveřejníte celou komunikaci. Být z nezaplatim.cz, tak mě to docela vadí.

Takže nevím, jakou možnost z těch co jste mi tu radily použít.
Nicméně stalo se, takže jen zopakuju, již řečené. Většina zdejších děvčat bychom vám radily MHMP ignorovat a počkat si, jestli něco přijde od Škofinu a teprve pak se tím zabývat.

Jinak jde o klasickou situaci, kde za každou radu bude rádce náležitě zatracen. Vy totiž momentálně musíte udělat rozhodnutí (přiznat/nepřiznat se), přičemž obě varianty mohou dopadnout dobře i špatně. Dodatečně už to nejde vzít zpět a ani po ukončení případu v jedné zvolené variantě nebudete o nic chytřejší ohledně toho, jaké šance by byly bývaly v té druhé variantě. Což obvykle vede k tomu, že skončí-li zvolená varianta špatně, jde z pohledu dotčeného o jasnou chybu konzultanta, který měl přece prosadit tu druhou možnost.

Čímž chci říct, že tohle rozhodnutí si musíte udělat sám. Dopředu lze jen analyzovat možné následky a odhadnout šance. Varianta přiznat se v případě neúspěchu vede k pokutě+náhradě nákladů 6000 Kč, zákazu řízení na 6 měsíců (reálně na 3.5 - po polovině požádáte o upuštění od zbytku), dalším nákladům a ztrátě času spojených se znovuzískáním ŘO+ŘP (psychoposudek, doktor, autoškolové testy a přezkoušení) a záznamu v registru řidičů. V případě úspěchu půjde o čistou výhru, od Škofinu nic nehrozí. Tato varianta hratelná je, ale jak bylo řečeno výše, je to na ostří nože, musí se to dělat správně a rozhodně nelze spoléhat jen na prekluzi, Praha je sice zavalená, ale přestupky, kde jde o řidičák, mají na MHMP i ministerstvu prioritní frontu. Nechci podceňovat nezaplatim.cz, ale tak min. 20 % šance, že to navzdory vhodně zvolenému postupu projedete, tu je. Lze doporučit buď někomu, kdo obecně rád riskuje, nebo pokud ten případný zákaz není až tak nesnesitelná sankce (např. máte svého řidiče, odjíždíte pravidelně na zimu na 3 měsíce do Karibiku a k řízení plachetnice český ŘP nepotřebujete ...).

Varianta vyignorovat magistrát povede s jistou nenulovou pravděpodobností také k čisté výhře, protože buď to u MHMP spadne do hromady věcí, které se nestihnou projednat, případně to nechá být Škofin. Nejpravděpodobnější varianta pak je, že po vás bude Škofin chtít těch 6000 Kč (přihejhorším navýšeno o nějaký administrativní poplatek) a jinak se nic nezmění. Možnost, že by sáhnul po nějakém drakonickém opatření, ať už v té smlouvě je cokoliv, je u prvního takového problému prakticky vyloučená, pod 5 %.
IP zaznamenána