30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Správní delikt provozovatele, plná moc  (Přečteno 16982 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #45 kdy: 16 Března 2017, 03:28:01 »

t4455: tady máte přepis
Citace
Vyrozumění

SO1 Vám sděluje, že podané odvoální proti usnesení č.j. ... ze dne ..., vydanému v řízení vedeném pod spisovou značkou ..., bylo postoupeno společně s kopií spisového materiálu SO2 do odvolacího řízení.


hh: děkuji za objasnění, sám jsem zvědavý jak to dopadne.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #46 kdy: 01 Června 2017, 20:00:26 »

Update:

před cca dvěma měsíci dorazilo psaníčko. Vzhledem k tomu, že po něm už nic nepřišlo, na mě působí jako "Dej si pozor, hned jak přijde zamítnuté odvolání, vydáme rozhodnutí!", přidávám do přílohy.

Mezitím se průběžně vzdělávám a bavím případy na tomto fóru, a dočetl jsem se o nějakém patchi zákona týkajícího se sprdele s účinností od 1.7.2017

Půjde patch využít v můj prospěch v tomto případu?

Jinak když vidím ten seznam důkazních listin a jak tlusté to dělá desky kam si to doma zakládám, dělá mi to radost :) A to tu ještě nebylo odvolání proti rozhodnutí :)

edit: vypadla mi příloha
« Poslední změna: 02 Června 2017, 03:22:26 od am6 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #47 kdy: 01 Června 2017, 20:43:08 »

Bacha, zůstala tam viset RZ vozidla.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #48 kdy: 02 Června 2017, 03:22:42 »

díky, opraveno
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #49 kdy: 07 Srpna 2017, 11:08:57 »

UPDATE: v mezidobí od posledního příspěvku bylo myslím dvakrát doručeno oznámení že bude probíhat dokazování, to proběhlo, bez mé přítomnosti. Minulý týden dorazilo usnesení, že mám lhůtu na vyjádření k podkladům před vydáním rozhodnutí. To se mi ale nějak nezdá vzhledem k tomu, že ještě nebylo rozhodnuto o mém odvolání (někdy z prosince?), kdy jsem se dožadoval prominutí zmeškání úkonu, přesněji napráskání řidiče (protože práskací výzva byla doručena fikcí).
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #50 kdy: 10 Srpna 2017, 18:30:12 »

UPDATE: na poště přistálo nějaké psaní z odvolačky, má u něj cenu vyčkávat s vyzvednutím?

Mimo tohle, dnes končí lhůta k vyjádření se před vydáním rozhodnutí. Je něco co bych jim měl psát? (do půlnoci se dá stihnout ještě mailem) Původně jsem myslel že jim napíšu o tom nerozhodnutém odvolání, to ale teď zřejmě leží na poště.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #51 kdy: 23 Srpna 2017, 12:59:25 »

Stručně uvedu do tématu, protože nepředpokládám že si průběh pamatujete:

1. odpustková výzva, ignorována
2. práskací výzva (chtěli jsme práskat), papírek ve schránce nebyl, dopis měl příznak nevhazovat
3. spredelní příkaz
4. odpor
5. žádost o prominutí zmeškání úkonu toho práskání, naprášení přiloženo
6. prominutí zamítnuto, jen protože v žádosti byla uvedena nesprávná spisová značka tuším
7. podáno odvolání proti proti 6.
7. dokazování
8. dokazování znovu, nevím proč dvakrát
9. lhůta na vyjádření k podkladům před rozhodnutím

Pokud některé pojmy nejsou právnicky správně tak se omlouvám.

K věci: Nějak se mi nezdá že chtějí vydat rozhodnutí když ještě nebylo rozhodnuto o odvolání z bodu 7., má nějaký význam jim psát např. že chci aby úřad nejdříve počkal na rozhodnutí o tom odvolání bod 7., že jinak se proti rozhodnutí odvolám minimálně už z tohoto důvodu? Jak je to právně, jestli se skutečně na 7. musí počkat, nevím. Minimálně si říkám, že bych to rozhodnutí mohl zase o chvilku zdržet, ale taky popohnat.

Myslel jsem právě, že ten dopis z kraje (za který mohly Strašice) je rozhodnutí o odvolání z tohoto tématu.
Odvolání proti zamítnutí žádosti o navrácení v předešlý stav nemá odkladný účinek, takže formálně nic nebrání tomu vydat rozhodnutí. Samozřejmě, bude-li v odvolání toto zamítnutí zrušeno a vráceno SO1, případně rovnou rozhodnuto, že se zmeškání promíjí, tak SO1 bude muset rozhodovat znovu (§ 101 SprŘ). V praxi, chystá-li se SO1 vydat rozhodnutí a má tam nedořešená procesní odvolání, by měl zvážit, nakolik lze očekávat, že to rozhodnutí bude muset být posléze revidováno, jaké by byly důsledky prodlení, nakolik ten či onen postup zatěžuje účastníky a SO atp. Konkrétně v řízení o přestupku/deliktu, kde je jediný účastník (který má být potrestán), jsou provedeny všechny potřebné úkony a shromážděny podklady a jde jen o to rozhodnout, se dá předpokládat, že SO1 spíš na nic čekat nebude - účastník se stejně patrně odvolá a SO2 si to pak bude moci přebrat najednou, a i kdyby se to vrátilo, tak velká část půjde nějak recyklovat.

Na druhou stranu, je-li úředník líný a psát se mu to (zatím) nechce, tak má dobrou výmluvu (ovšem úplně správně by měl v takovém případě řízení přerušit, protože jinak mu pořád běží lhůty podle § 71 SprŘ). Z hlediska účastníka je asi nejlepší na to nijak neupozorňovat, maximálně pokud SO1 něco posíláte (např. finální vyjádření před rozhodnutím), tak tam lze na okraj poznamenat, že dosud není rozhodnuto o odvolání(ch), ať si to SO1 přebere sám.

Pokud jde o samotný důvod zamítnutí žádosti podle § 41 jen na základě nějakého zmatku se spisovými značkami, tak tam by šance na zásah SO2 měla být slušná - pokud tedy z té žádosti šlo pochopit, o co ve skutečnosti podateli jde a které řízení a úkon má na mysli (a bylo-li to zmatené, tak měla následovat procedura dle § 37(3) či § 45(2) SprŘ, nikoliv zamítnutí žádosti).
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt provozovatele, plná moc
« Odpověď #52 kdy: 07 Prosince 2017, 22:16:18 »

Můžeme přesunout do WIN sekce 8)

Dnes bylo doručeno rozhodnutí o zastavení řízení. Jestli jsem pochopil odůvodnění, tak odvolací orgán při posuzování žádosti o prominutí zmeškání úkonu řekl, že ta žádost je špatně, že měla být podána žádost o navrácení v předchozí stav. Současně však řekl, že bylo špatně doručena jedna z předchozích zásilek (adresát má na poště zřízenou dosílku nebo jak se to jmenuje) a kvůli tomu to pak SO1 zastavil.

Pokud to někoho více zajímá, nahraju sem celé rozhodnutí.
« Poslední změna: 07 Prosince 2017, 22:26:39 od am6 »
IP zaznamenána